КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 492
  • 906
  •   1
Отговори
# 855
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Да споделя и аз. Бебчо се роди 3.100. Изписаха ни 2.700. Беше като врабче. Кърмата ми дойде на 5-тия ден,но до тогава по съвет на педи, вече давах АМ. Започнах кърмене и дохранване. Опитвах да стимулирам лактацията. Ходихме на пробно кърмене, където се оказа, че Пепи не поема нищо от мен, а ме ползва за биба. Оказа се, че е с къса юздичка на езичето и му е трудно да суче. Купих си помпа. Рекорда ми за изцедена кърма от двете гърди- 30 мл. След няколко дена спря. Чудя се можеше ли всичко да се развие по друг начин. Дали не съм се предала твърде лесно...Дано е здравичък бебчо! И още нещо. Писна ми, когато срещна някоя позната на улицата, да ме пита-"Кърмиш ли?". И щото ми омръзна подробно да обяснявам, защо, "не" , отговарям с "Да". Ма много са невъзпитани някои хора!

# 856
  • Мнения: 14
Бебето ми го захраниха в болницата с АМ - позната картинка. Въпреки това аз и там я кърмех т.е. от самото начало си бяхме на смесено хранене. След като ни изписаха минахме изцяло на кърма, уви за кратко, аз получих възпаление и се наложи да пия антибиотици в продължение на седмица, съответно спрях да кърмя, после изчаках за свое успокоение още 72 часа, за да се изчисти организмът ми от лекарствата. През това време естествено детето бе на АМ. Сега отново я кърмя, слава богу тя не е правила проблем и не е отказвала гърдата. Но проблемът е, че кърмата не й достига и пак се налага да дохранвам с АМ. Какво да се прави, отказвам да си вменявам чувство на вина, още повече, че по никакъв начин не съм искала да ми се случва това възпаление. Ще видим докога ще продължим така и докога ще имам кърма. Правя каквото мога, но нещата не винаги се получават каквито сме си ги представяли - аз също си мислех, че ще си я храня с кърма до годинка и не съм се и замисляла за изкуствено хранене - е, получи се друго. Съветвам всички майки, които по една или друга причина хранят бебетата си с АМ да не се чувстват виновни, това не ги прави по-малко майки или по-лоши майки.

# 857
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте! Дъщеря ми се роди 2300 и беше в кувиоз 10 дена. Съответно през това време тя беше на АМ, а аз се опитвах да стимулирам образуването на кърма с помпа. Помеждудругото счупих една, но не се отказах - цедих се на 2.5 - 3 часа и успявах да изцедя по 50-60мл. Имах огромното желание да я кърмя възможно най-дълго. След като си я прибрахме в нас я слагах постоянно на гърда, но проблема ми беше, че тя се изморяваше доста бързо (изписаха я 2300) - докато дръпнеше 2-3 пъти и заспиваше. Сега като си спомня по колко време откарвахме така - тя заспива, аз я будя и така едно кърмене откарваше 1-1.5. На първия ден от изпиването - от превъзбуда ли, от вълнение не знам, но нямах грам кърма и педиатърката ни препоръча да й купя АМ. След което се опитахме няколко дена само на кърма, но тя беше постоянно гладна. Така в общи линии бяше на смесено хранене почти 2 месеца, като кърмата ми постепенно намаляваше, понеже накрая тя отказваше да суче, докато не спря напълно. От тогава е само на АМ. И аз като някои от вас постоянно си задавам въпроса дали не се предадох - много хора ме съветваха да я подържа няколко дена гладна, но аз нямах тази смелост. Важното за мен беше, тя да наддава. Не се срамувам да кажа, че не кърмя - знам че това е най-доброто, но не винаги се получава.

# 858
  • Мнения: 3
spokoino mili mai4eta !!! na men mi se naloji vupreki imaneto na kurma da ne kurmq zaradi medikament koito shte piq dokato sum jiva! S purvoto mi detence nqmah kurma i nqmashe kak da hranq , no to porastna jivo i zdravo. Sega kurma imashe no imah lekarska zabrana da kurmq. t.e  i dvete mi deca sa hraneni po iskustven na4in s AM. i kakvo ot tova vajnoto e 4e sa jivi i zdravi
ta misulta mi beshe 4e kakvato i da e pri4inata da ne kurmite .....NE SE 4UVSTVAITE VINOVNI!!! BUDETE SPOKOINI I HRANETE DECATA SI SAM BEZ DA SE PRITESNQVATE........VAJNOTO E DA NADDAVAT I DA SA SPOKOINI
11111 TOVA POSLEDNOTO E SUPER VAJNO ZA PRAVILNOTO IM RAZVITIE .....DAJE POVE4E OT TOVA DA SA KURMENI.4AO I USPEH


спокойно мили майчета !!! на мен ми се наложи въпреки имането на кърма да не кърмя заради медикамент които ще пия докато съм жива! С първото ми детенце нямах кърма и нямаше как да храня , но то порастна живо и здраво. Сега кърма имаше но имах лекарска забрана да кърмя. т.е  и двете ми деца са хранени по изкуствен начин с АМ. и какво от това важното е че са живи и здрави
та миъулта ми беше че каквато и да е причината да не кърмите .....НЕ СЕ ЧУВСТВАИТЕ ВИНОВНИ!!! БЪДЕТЕ СПОКОЙНИ И ХРАНЕТЕ ДЕЦАТА СИ САМ БЕЗ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ........ВАЖНОТО Е ДА НАДДАВАТ И ДА СА СПОКОЙНИ
11111 ТОВА ПОСЛЕДНОТО Е СУПЕР ВАЖНО ЗА ПРАВИЛНОТО ИМ РАЗВИТИЕ .....ДАЖЕ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА ДА СА КЪРМЕНИ.ЧАО И УСПЕХ

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 20:02 от Vivi

# 859
  • Мнения: 78
На ам сме от самото раждане, понеже родих със секцио и не можех да кърмя.После се опитах около 20 дена,но кърмата ми беше като вода и пак преминахме на ам.Това беше съвет на педиатъра,но ми каза да се опитвам да кърмя,че ще потръгне работата.Но много ме боляха гърдите и сама се отказах.Малката сучеше около 2 часа на почивки и пак гладна.Решех ,че нямя смисъл да тормозя и нея и себе си.

# 860
  • Мнения: 7
Моето бебче се роди 3150гр. Кърмата ми дойде два часа след раждането, което беше естествено. Още в родилния дом ме караха да я меря непосредствено преди и веднага след хранене и за мой ужас се установи, че разликата е само 10гр. Малко било и ме изписаха със съвет, ако количеството кърма не се увеличи да дохранвам с адаптирано мляко. Проявих упорство първия месец, но количеството така и не се увеличи и започнах да дохранвам. После отпаднаха две от кърменията за сметка на адаптираното мляко. Това ми доведе след себе си и сериозен запек. Продължих до петия месец да кърмя поне два пъти, макар че като усети удобството на шишето, започна да я домързява да суче от гърдата.
Само за статистиката искам да спомена, че през първия месец дъщеря ми наддаде с 1100гр. Когато смених педиатър ми обясниха, че има случаи в които кърмата е достатъчно качествена, дори и когато количеството е малко. И че не е трябвало да включвам дохранване. Ама станалото -станало. Дано поне това да послужи на някого...

# 861
  • Мнения: 180
Здрасти и от мен! Simple Smile Моето бебче се роди секцио на 1.10.2009г, но за съжаление с вродена аномалия (няма да изпадам в подробности, важното е, че е поправимо и че е жив и здрав). Предвид мъката и страданието, което преживяхме с мъжа ми от неочакваното състояние на бебето още на 3тия ден ми слезе кърма и се цедях до 7мия ден, защото бебето не беше в същата болница, в която раждах. Кърмих го до 5тия месец включително и почнахме на смесено хранене, сега е изцяло на АМ и се захранваме. Искаше ми се да го кърмя много повече, но спря да качва кг и се наложи да се прекрати Sad Радвам се, че е жив и здрав и, че е имал щастието да бъде кърмен Simple Smile

# 862
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Здравейте мили майки, радвам се да чета,че много от вас са имали желание да кърмят, аз лично кърмя и до сега, а ние сме на седем месеца. С първото си дете кърмих само 45 дни-това беше преди 12 години и информация за това как да потдържам лактацията тогава нямаше, казаха ми просто, че ми спряла кърмата  от тежкото раждане newsm78. Сега родих секцио и кърмата ми слезна на третия ден, първо беше 10грама и така после под стриктна диета започна да се увеличава, благодаря на интернет с многото информация за това как да кърмим продължително, благодаря и на приятелките които ме подкрепяха в трудни моменти, които не бяха малко да имам и досега кърма. В момента сме успешно захранили, нищо, че невинаги натдаваме в нормата, даже този месец само 300гр, важното е детето да е здравичко, килограмите най-малко ме притесняват, защото тя се храни добре и вече ни мъчат първите зъбчета така, че е нормално да не е винаги с високи показатели на консултация. Пожелавам на всички, които все още могат макар и по мъничко да кърмят, да са добре и да имат по-дълго кърма! На всички останали-не бива да се чувствате виновни, така или иначе всички деца порастват и всяко си е с късмета си! baby_neutral Hug

# 863
  • Мнения: 7
Здравейте  Simple Smile Аз кърмих до 3 месец и то накрая с триста зора  Cry  А девойка, с която родихме заедно имаше страшно много кърма и си я спря - за да не й увисне бюста  #Crazy  #Crazy  #Crazy Друга пък приятелка кърми дъщеря си до втората й годинка Simple Smile Хора всякакви!

# 864
  • Мнения: 7
Моето бебе го кърмих до 5 почти 6 месец кърмата ми намаля и започнахме на кисело мляко пие си го и се развива нормално когато имаме възможност си купуваме прясно мляко на горубляне и и го квася решението си е мое адаптирани млека не съм ползвала поради простата причина че и 2 ми деца не обичат изкуствени неща

# 865
  • Мнения: 7
Човешката природа е много странан а и не разгадана не зависимо до кога ще кърмиш имунитета на детето не зависи от това по добре е ва е на естествено хранене спор няма но всичко зависи от генетиката на детето какво си е взело от другите поколения и от нас зависи да го научим да се храни правилно много плодове зеленчуци никаква мъртва храна и чист въздух

# 866
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен! Аз имах кърма само 2 седмици  Tired после дигнах температура и тя намаля значително и после спя.Заова се наложи да минем на мляко за кърмачета. Добре,че малкия си го харесва и си расте........ Peace Hug

# 867
  • Мнения: 1 796
Малката е на АМ от самото начало.След като родих(секцио по спешност) успях да й дам само коластрата и после всичко спря. Гърдите ми бяха спокойни,успявах да изцедя 5мл. кърма за цял ден, правих опити да кърмя въпреки количеството,но малката нямаше търпение и много плачеше.Така че се отказах да настоявам и си я оставих на АМ.

# 868
  • sofia
  • Мнения: 4 296
на мен много ми рекламираха една определена марка

# 869
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен,

Синът ми е "кърмен" (с 300 зора) с дохранване цели 45 дни след раждането и после минахме само на АМ. Причините бяха много, няма да ги изброявам. Не е болнаво дете. Боледуваше много годината след като тръгна на градина, но това важи за всички деца, май.

Дъщеря ми беше само на кърма до четвъртия месец, после изкарахме известно време на смесено хранене и сега е на АМ и пюренца.
 

Общи условия

Активация на акаунт