КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 489
  • 906
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 5
здр аз съм нова във форума, но искам да споделя моята история по темата. Аз кърмих 3 месеца, кърмата ми дойде без проблем на третият ден и така се кърмихме и ни беше приятно, но след депресия, голямо психическо натоварване, изпити, недохранване и недоспиване детето ми започна да не иска да суче и по всякакъв начин да отказва кърмата ми и така започна нашето "запознанство" с Нестле Нан. Направо се гърчеше и ставаше целият червен, но не искаше да суче. А ако случайно засучеше за малко веднага след това почваше да плаче и когато му дадях шишето се успокояваше и заспиваше.И така избрах да ми е спокойно и нахранено детето и аз да съм спокойна и да му се радвам и да го обгрижвам с любов. А сега вече сме и на Нестле Джуниър 1+, мн съм доволна от тези млека. Извинявам се, ако съм ви досадила.

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 16:15 от monieka24

# 871
  • Мнения: 15
 Здравейте и от мен.  Simple Smile

 Започнах да давам на Хрис АМ още от самото начало, когато ни изписаха от родилния дом, тъй като нямам кърма. Давах му мляко до 6-7 месец, след това започнахме със захранването и спряхме млякото.

# 872
  • София
  • Мнения: 39 773
Давах му мляко до 6-7 месец, след това започнахме със захранването и спряхме млякото.
Според мен не е правилно. До 1г млякото е най-важно за детето, независимо дали ще е кърма или АМ. Млечното хранене не зависи и от захранването. Т.е. дава се мляко независимо в каква степен е захранено детето и каква храна консумира.

# 873
  • Мнения: 184
Малката ми Деа я кърмих само 2 месеца с малко дохранване,нямах кърма и постепенно спря.Започнахме с Нан сензитив но се запече много и имаше много силни колики,сменихме на Лактана(благодарение на доброто мнение за това мляко на майките във форума).

# 874
  • Мнения: 240
Отново ще се разпиша в тази тема и с второто си детенце, въпреки желанието ми и усилията не се справих с кърменето. Вече сме изцяло на АМ. Давам нутрилон и за сега няма проблеми. Малчо е доволен най-накрая и сит.

# 875
  • Мнения: 581
Отново ще се разпиша в тази тема и с второто си детенце, въпреки желанието ми и усилията не се справих с кърменето. Вече сме изцяло на АМ. Давам нутрилон и за сега няма проблеми. Малчо е доволен най-накрая и сит.
Моят малчо също беше  на Нутрилон, и още си го пие де. А първото детенце и то ли биша на Нутрилон. Аз и на двамата съм давала нутрилон. С каката започнах, разбрах че е добро и така на малкия, като разбрах, че няма да се получи с кърмченето го захраних с нутрилон.

# 876
  • Мнения: 240
Не, Кристина беше на Фризолак, сега виждам колко е по-добро това АМ, обаче тогава не смеех да сменям млека, все ме увещаваха как не е добре да се сменят.

# 877
  • Мнения: 21
Здравейте! Нова съм във форума, но бих искала и аз да се включа в тази тема.
Започнах да кърмя сина си още в родилния дом (веднага ми дойде кърмата), не съм се и замисляла дали да кърмя, или не - решението си дойде естествено, защото кърмата е най-доброто, което мога да дам на детето си, това е основа на неговото здраве.
Той сучеше добре и 3 месеца бяхме само на кърма. През това време малкият имаше много силни колики, плачеше по цели дни, аз го гледах сама, в смисъл че почти никой не ми е помагал -  много се уморявах, не доспивах, нямах време да се храня и естествено кърмата ми намаля, и от третия месец започнахме да се дохранваме с Нан НА 1.
Вече сме почти на 8 месеца и още продължавам да го кърмя (вече само сутрин). Имахме доста проблеми - имах и запушване на каналите няколко пъти (наистина е много неприятно, добре, че поне не съм имала разраняване на зърната благодарение на постоянно използване на кремчета Авент и Лансинох), и синът ми започна да се отбива след като започна да пие мляко от шише, правеше ми т.нар. "кърмачески стачки" - това отнема много сили и нерви, но въпреки това не спрях да кърмя - започнах да се изцеждам в шише и да го храня с кърма от шише, правим го и до сега - суче само малко сутрин и след това от шише. Мисля, че малко време ни остава да се кърмим, но всичко си става естествено.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 19:58 от natally

# 878
  • Мнения: 1 796
Не съм нова във форума,но сега видях темата Embarassed и реших и аз да се ''разпиша''.Родих секцио.В болницата успях да дам на малката само коластрата,след това кърма изобщо не текна.Та още от там си е на АМ. По-късно(около 20-тия ден)в къщи ми текна кърмата,но малката не искаше нито да суче от гърдата,нито от шише(изцедена кърма).Пи АМ до към 10-тия месец и отказа и него.Това е.Така и не разбрах защо имах само коластра,а кърмата дойде след 20 дена(може би от стреса), но много се надявам ако някога имам второ дете да успея да го кърмя.

# 879
  • Мнения: 628
Най-сетне открих мястото за нас Wink Здравейте,

Нашето бебе е вече на 2 1/2 месеца, кърменето ни приключи преди около 3-4 седмици, в началото само се дохранвахме, тя много спадна (15% от теглото) и малко ме объркаха в болницата, та се докарахме до 3 седмици ревове (аз, не бебето). У дома продължихме с помпа, давах по 40, после 30-20 и така когато стигнахме до 5 мл НА ДЕН, мъжа ми върна помпата (тук се наемат от аптеката) и останахме само на АМ.
Храни се лениво, мързеливо, но наддава, много е жизнена и се поуспокоих вече. Много страдах, че не можах да кърмя, но природата си е казала думата - не всички могат. Поне вече избледня чувството ми за вина ;-(

Радвам се, че открих темата, сега ще чета библиотеката, после ще прегледам подтемите Wink

Успех на всички!

# 880
  • Мнения: 1
Страхотна информация Simple Smile
Много благодари с моята млада булка!
Недялко Дафинов

# 881
  • Мнения: 155
Родих секцио. Кърмата ми дойде на третия ден. През това време беше хранена с АМ - НАН 1. След това започнах да я кърмя, като съм дохранвала чат-пат -понякога 2-3 в месеца, понякога по-рядко (пак с НАН 1).  До 5 месеца и половина беше изключително на кърма. Тогава започнах захранване и продължих да кърмя. Към седем месеца реших постепенно да почна да я отбивам и да замествам някои кърмения с АМ. Отбих я на девет месеца и половина. Сега на 10 месеца има 2-3 хранения с АМ. Продължавам да използвам НАН, но съответно НАН 2 и сега почнах НАН 3. Междувременно е изпила и една кутия Плазмон и една Мелин, тъй като бяхме в чужбина и това намерих налично.

АМ (НАН) не ми е препоръчано от педиатър. Бях чела, че не е хубаво да се сменят безразборно млеката и е добре да се продължи с каквото е започнато ако няма проблеми (какъвто беше случая).

# 882
  • Мнения: 1
Здравейте. Аз съм нова във форума, като споделяща Simple Smile . Родих секцио на 23.07.2010 г. малкото ми сладко момченце Румен. От самото начало сме на смесено хранене - кърма + АМ. Започнахме с Frisolac, а сега сме на Friso Vom, поради обясними на всички причини. Родих Румен 3,350 кг. и 50 см. Изписаха ни 3,060 кг. Наддаваме обаче много добре - 1 мес.-1,400 кг., 2 мес.-1,030 кг. Утре сме на консултация и ще разберем този месец как се движим. Ще споделя след това Simple Smile АМ (Friso Vom) ни го препоръча педиатърката ни.

# 883
  • Мнения: 44
Здравейте! Аз кърмех дъщеря си до 6 мес. възраст, а след това до годинка и давах замразена кърма (бях успяла да натрупам достатъчно количество). Повечето ми приятелки, обаче имаха кърма за около месец -два.

# 884
  • Мнения: 149
Здравейте. Аз също съм нова във форума. След като родих Александра още от болницата бях на кърма. Но в последствие се наложи да я дохранвам с адаптирано мляко. Давам и HIPP BIO 1. Но все още тая надежда да се засили кърмата ми Praynig

Общи условия

Активация на акаунт