КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 489
  • 906
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте и от мен, аз рядко пиша, защото нямам много опит, но пък чета всеки ден с интерес Simple Smile Родих на 07.11.2010г нормално, но докато бях в болницата нямах кърма въпреки, че пробвах да слагам бебето да суче/ всеки път с неуспех, защото той се ядосваше, че не пуска нищо/. Като се прибрах започнах  с помпата да се цедя, но количеството беше около 10 гр.,  започнах да дохранвам  и от 5-тия ден сме изцяло на АМ. Давам розовия Хип с пробиотици/ свекърва ми го беше купила, аз дори не знаех, че Хип имат и АМ/ и съм доволна - не се запича и го хапва с удоволствие Simple Smile

# 886
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте. Кърмих Борис веднага щом ми го дадоха в болницата. Това беше на третия ден вечерта, защото се наложи да прекара тези дни в кувьоз. През това време са го хранили с АМ Frisolac.През първия месец детето много плачеше. Беше юли месец, мислехме, че е от жегата, че е жаден, не знайно защо не пиеше много вода, давах му и чай, но после разбрах грешката си. Аз послушах акушерката в родилно и го хранех под час, а детето е имало нужда да се храни по-начесто. И до ден днешен се обвинявам за това, че един месец съм държала сина си гладен докато кърмата ми течеше като изведро.Буквално. После започнах да го кърмя на поискване и така до трети месец, когато на него пак започна да не му стига кърмата. По съвет на педиатър започнах да дохранвам  с Frisolac. Малко по-малко обаче нещата се нормализираха и скоро спрях АМ и пак бяхме само на кърма. Първо кърмех и дори го оставях да суче на празен ход и после давах АМ. След това към пети месец просто един ден забелязах, че детето суче много малко като време от едната гърда, че тя дори и пълна е по-малка от другата. Започнах да го слагам първо на нея, защото се досетих какво става- намаляваше кърмата именно в нея. И така може би 2/3 седмици, докато кърмата в тази гърда съвсем спря. Просто гърдата беше празна, а при стимулация "пускаше" по една капка, не повече. След това когато Борко стана на 6 месеца точно ми дойде менструацията и другата гърда също спря да произвежда кърма. Така два дни изобщо не го кърмих. На третия се напълни само едната гърда, тази която последна спря, но много малко. Дохраних със 120 АМ. За седмица и тази втората гърда спря да произвежда напълно и сега вече е изцяло на АМ, но е и захранен. АМ ползвах Frisolac 1, защото бях сигурна че го понася, понеже го бяха хранили с него в родилно, а сега му взимам Friso 2, защото вече е голям  Wink

# 887
  • Мнения: 3 114
Здравейте и от мен! Това ми е болна тема  Sad. Аз родих секцио и нямах възможност да кърмя още първия ден, защото бях много зле. На третия ден взех бебето си и започнахме да се храним, много трудно беше, но постепенно кърмата се увеличи и кърмих на поискване 2 месеца. Забелязвах, че кърмата не се увеличава от един момент нататък и почти нямах какво да изцедя, но Георги наддаде 2 кг за месец и половина, така че бях спокойна за него. За съжаление имах доста проблеми и въпреки подкрепата на мъжа ми не можах да се справя със стреса. Знаех, че не трябва да обръщам внимание, но не можех. Към края на втория месец гърдите ми не се пълнеха толкова и кърмата стана много рядка и прозрачна, Георги много плачеше и се наложи да включа добавка. Внимавах и давах по малко, предпочитах да кърмя по-начесто. Четох много и спазвах препоръките, но намаляваше все повече. Изпаднах в мания, че трябва да я увелича на всяка цена и така се измъчихме около 3 седмици, в които постепенно увеличих АМ, защото той плачеше на гърдите ми и после заспиваше от умора. Събуждаше се след час-два гладен и пак плачеше на гърдите. Казах си ако трябва ще кърмя по-често, но той започна да спи по много. Когато не можех да го събудя, се цедях. Всички казват, че няма спиране и аз изпаднах в депресия, че нещо не съм правила както трябва. Хранех се добре, пиех течности, но през деня почти не спях. Бях прекалено развълнувана. После не можех да заспивам от умора, а като кърмех на един-два часа съвсем не спях. Спомням си колко ме боляха зърната в началото, плачех докато кърмех, но го исках. После това беше най-хубавото събуждане и заспиване. Обвинявам се и до сега, че не можах да превъзмогна някой неща и да бъда спокойна, за да дам най-доброто на детето си.

# 888
  • Мнения: 275
Здравейте, аз започнах да кърмя моята дъщеря след като се прибрахме от родилния дом, защото докато бяхме там кърмата не ми беше тръгнала, но веднага след като си дойдахме с голям мерак и дадох да суче и установих, че е тръгнала обаче за огромно мое съжаление това не траеше дълго, защото трябваше да ходя по изпити точно, когато беше разгара на грипната вълна тази зима и се разболях. В последствие от многото лекарства и инжекции кърмата ми спря въпреки опитите ми да я запазя, та оттогава сме на АМ Lactana, а това мляко ми го препоръча жената от магазина и да ви кажа не сбърках, че я послушах, защото педиатърката ми препоръчваше Frisolac, а тя не го харесва и повръща много от него.

# 889
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравейте. Родих по естествен път и бях 12 дни само на кърма (като додавах и с шише, понеже бебето сучеше вяло заради жълтеницата). Но педито при едно домашно посещение ми каза, че бебето е недохранено (без да го тегли, само от вида на крачетата му, били "на потури") и каза да дохранвам с АМ. И така започнах, сега ми е някакъв ужас това  хранене, защото свикнахме с шишето и сучем неефективно от гърдата. И все се лутам между 2-та полюса- дали на 3-часов режим с шише, или на поискване от гърда ooooh! Засега се лутам неуспешно на някакво средно положение между двете.

# 890
  • Мнения: 628
На поискване от гърда! Ще се справиш, и ти , а и бебето! Само спокойствие! Успех!

# 891
  • Мнения: 3 647
Здравейте и от нас.

Моя пакостник така и  не засука  Rolling Eyes всякаш  от гърдите ми течеше отрова. 8 месеца и половина бяхме  на смесено  хранене, понеже  изцеденото   не  беше достатъчно.

# 892
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте , аз родих със секцио . Имах проблеми със зърната и почти от самото начало изцеждам кърма и така храня бебка  и до днес . Имах много кърма , но от известно време \ края на петия месец \ забелязвам ,че кърмата ми намалява , особено вечер и тогава я дохранвам с АМ Нутрилон \ по съвет на педиатърката\ . Пия много вода - до 3 литра на ден и се храня добре , цедя се на 3 часа ,но тя си намалява.

# 893
  • Мнения: 274
Аз се изцеждам от самото начало но сега го отчитам като грешка понеже вече много ми дотяга понакога- започнах така защото бебето сучеше бавно заспиваше и не се нахранваше тоест аз не бях достатъчно упорита да продължа.Започнах изцеждане и така контролирах количеството което изяжда-наддаваме добре-Сега когато бебчо е на 6 месеца кърмата намалява защото имаме заместени 2 хранения и пие кърма само 2 пъти.Времето се оправи и вместо да седя в къщи и да изцеждам гледам да сме навън на въздух и както е казал народа две добри няма.Но се радвам че до тук 6 месеца и половина успях да дам на сина ми най доброто.Бях се зарекла докато бях бременна че ще направя всичко за успешно кърмене,защото със дъщеря ми бях подложена на стрес и след 2-рия месец минахме изцяло на АМ.

# 894
  • Мнения: 273
От родилното сме на АМ по ред причини,за които не ми се говори.Родих го по естествен път.Винаги ми е наддавал добре,роднините ми не бяха много "за" АМ,ама какво да се прави

# 895
  • Мнения: 30
Здравейте на всички мами.Аз кърмех около две седмици за жалост имах такъв мерак/помпи,компреси,чайове за кърмачки на хип/и та заради стрес от работата и уплаха за малката ми бебка.Иначе от болницата почнахме на хип почна да я запича и минахме на нутрилонче-после го спряха от производство и минахме на аптамил но и той запича малко и взех аптамил комфорт и ги редувам.Иначе си наддаваме добре.

# 896
  • Мнения: 54
Здравейте,
и аз да се запиша! EFP newsm03
Родих втората си дъщеря секцио и още се мъча да кърмя, ама нещо май не й достига, та се ориентирам към АМ. Още проучвам, но не знам какво да избера. Педиатърката ми каза, че щом кърмя, за дохранване най-добре било НА, сега най-новите проучвания били ЗА хидролизати дори и да нямаме алергични проблеми  newsm78

# 897
  • Мнения: 54
Обвинявам се, че май се отказвам от кърменето Embarassed
Но проучих, освен ХА формула, трябва в АМ  да има и пробиотик, който увеличава естествения имунитет на детето. Пробиотиците нормално се съдържали в кърмата и в хр. система на бебчето и за това правилния избор е ХА с пробиотик.

# 898
  • Мнения: 628
Момичета, не спирайте кърменето, има консултантки от ЛЛЛБългария, ще ви помогнат!

# 899
  • Мнения: 6
Беше на изцедена кърма до 6м. и половина - до последната капка и последната нервна клетка,оято ми беше останала. Сега е захранена и пие Лактана Био 2. И на мен ми се искаше повече време, но на мама детето има собствено мнение.








Общи условия

Активация на акаунт