Лидл 171 - януарска отрезвителна...

  • 96 379
  • 1 723
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 965
Има (или едно време имаше) тук във форумите две теми за машини за хляб. Едната е само за рецепти, а другата е за това как се работи с машината.

# 46
  • Мнения: 9 236
Ако някой има купони за РС брашно и няма да ги ползва, моля да метне насам на лс. Мерси

# 47
  • София
  • Мнения: 5 301
Ако някой има купони за РС брашно и няма да ги ползва, моля да метне насам на лс. Мерси
Пращам 🙂

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 16 486
Току що пазарувах от Л и имам скреч карта,падна ми се кекс

# 49
  • София
  • Мнения: 617
За Лидл Разлог, купон за 5 лв. при покупка над 50 лв.
И други 3 купона:
Скрит текст:

# 50
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Има (или едно време имаше) тук във форумите две теми за машини за хляб. Едната е само за рецепти, а другата е за това как се работи с машината.
Едната все още съществува. Четях много в нея преди близо 6 г, когато се сдобих с първата си пекарна.
Фани, грабвай я, няма да съжаляваш. Аз уморих една Лидлска вече и сега от почти 3 г съм с Горение, просто защото моята се развали точно като дойде Ковид в БГ и нямаше никакви пекарни на пазара. Оказа се, че двете са със съвместими части, та си поправих и Силвъра и сега ми седи за резерва.
Аз също не слагам захар в тестото от много време, така ни харесва повече, става по-сбит и плътен хлябът.

# 51
  • Мнения: 232
И аз имам скреч карта от брашното на съфорумката 🙂

# 52
  • София
  • Мнения: 5 752
На мен днес от скреч картата ми се падна Шоколад с пълнеж на -24 % .

# 53
  • Мнения: 901
Аз направих пазар за над 100 лв, но нямам скреч карта. Някой знае ли на база на какво се дават картите? За използвани купони да не би да е, понеже аз не ползвах, може заради това да нямам.

# 54
  • Мнения: 10 396
Разочароващ първи пазар за годината в Л- нямаше протеиновото мюсли, нито отзивчив служител, който да изнесе от склада.
Все ми е едно за скреча.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 142
И аз търках скреч карта току -що. Е, спечелих 😊. Доволна съм от пазара. Имаше котидж с -30% и литъл джем на 1.99 и евтин айсберг, но едва избрах едно читаво. 
Домашен комплект все пак не купих.

# 56
  • Мнения: 61
. После зареждаш и си лягаш, сутринта ще се събудиш от уханието на прясно изпечен хляб.




Фортуна, много е удобно, но казват, че е опасно да се оставя да работи през нощта за да не стане пожар.

# 57
  • Мнения: 5 658
Харесала съм едни керамични тави, но ми досвидя да ги купувам онзи ден - уж, на заплата.
Сега се тревожа да не ги приберат покрай измислените намаления.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Аз също не слагам захар в тестото от много време, така ни харесва повече, става по-сбит и плътен хлябът.
Поне в моята рецепта захарта е 1ч.л. на 600г брашно и 365мл вода, та тя е за по-тъмна коричка и няма друг ефект в това количество. Разбира се може и без нея. Но сбито и плътно печиво е 1во от повече  брашно (и маята не може да се справи толкова добре) и 2ро от недостатъчно омесване и втасване.... освен от другите видове брашна.

Аз след малко ще мръдна да видя има ли у наше село гофретника 3в1, но и за обичаен пазар. Изкушава ме само това, че е всичко в1 и съотвено цената.

# 59
  • Мнения: 10 396
Така е, на кратката програма на пекарната ни със същите съставки, заради намаленото време на втасване хлябът става по-сбит. С по-малко захар също, при еднакво количество мая.
Все още предпочитам за домашния хляб да ползвам лидълската мая, но и на нея миналата година двойно вдигнаха цената.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт