Лидл 171 - януарска отрезвителна...

  • 96 442
  • 1 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 907
Да, добре че на ток, че газта ни отрязва главите. 😊

Фани , можеш да ползваш отложен старт. Първо направи няколко хляба и наблюдавай машината, ако има нужда коригирай продуктите. После зареждаш и си лягаш, сутринта ще се събудиш от уханието на прясно изпечен хляб.
П. П. Аз не слагам захар.
Освен хляб, може да се омеси тесто за пица, питка, козунак и т. н.
Фани, купувай, ще помагаме.

# 31
  • shumen
  • Мнения: 18 225
За много години!
Аз в моята пека хляб,козунак,питки,абе всичко.
Фани,купи я,ще помагаме.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Аз пак казвам... нека си купи и направи първите няколка хляба, не ѝ е нужна сега информацията за после...  отложен старт, смески брашна...

# 33
  • Мнения: 9 159
Малииии, ама цяла нощ ли един хляб ще се меси, то...това златен бре. Ще фалирам и карам само на хляб май))
Спирам, че пак ще ме почне Айшето, няма да разводнявам темата. Благодаря на всички, ще се покажа, кат хлебарка щом я купя  и похваля))

# 34
  • Мнения: 2 092
За много години!
Аз в моята пека хляб,козунак,питки,абе всичко.
Фани,купи я,ще помагаме.
Дайте, моля рецепта за козунак.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
За много години!
Аз в моята пека хляб,козунак,питки,абе всичко.
Фани,купи я,ще помагаме.
Дайте, моля рецепта за козунак.
Заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html  разбира се, ползваш рецептата и в машината както се действа.
Ако е нужно,  в друга рецепта съм описала за машината, ето...

Скрит текст:
Ако месите в машина/миксер - първо мокрите продукти, после сухите - това ѝ е принципът на машината за хляб.
В купата на миксера/контейнера на хлебопекарната забърквате маята с малко брашно да се активира, след това добавяте яйчната смес, лимоновия сок, половината мазнина и покривате с брашното (не цялото, оставете малко - 100ина г), а отгоре солта.
* Ако ползвате суха мая, слагате нея най-отгоре върху брашното в единия край, в другия - солта.  
Пускате машината да омесва продуктите... ако е нужно, добавете още от останалото брашно и когато ви хареса тестото (съвсем леко да маже под бъркалката/ите),  спирате с брашното (ако е нужно ползвайте и от онези "+/- 100г" ) и започвате да  измесвате тестото, като добавяте останалата мазнина постепенно.

Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 00:31 от Morena

# 36
  • Мнения: 2 092
Благодаря, Морена! От както имам хлебопекарна ми се иска да направя и козунак. Мога ли да пусна тестото да се омеси там, а да пека във другата фурна? Всъщност, то ясно, че може, но ти какво би ме посъветвала?

# 37
  • Мнения: 2 274
Фани, спокойно Simple Smile
И аз мога да дам рецепта точно за лидълската машина.
Прави хляба 3 часа, но пак излиза по-евтино от хляба с магазина, а е и по-вкусно, и знаеш какво има вътре.

Правила съм козунака на Морена в пекарната, ама мързеливо, не го сплитам, там го и пека, че даже и конци има Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 810
Привет и благодаря за новата тема!
Хубаво е сиренето смес от краве и биволско мляко - добре узряло.

Подарявам купони за 3 в 1 тостер / 10 лв. отстъпка, моцарела ХХL / 3+1 безплатно, сушеница Baroni - 20% отстъпка, сирене от краве и биволско мляко 400 гр. зряло 60 дни - 20% отстъпка, както и всички седмични купони.
Скрит текст:







Последна редакция: вт, 03 яну 2023, 06:29 от Viara T

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 696
Как и скреча махат, аз приложението го ползвам главно за играчка, много ми харесва като изскачат разни движещи се неща и анимацийки Sweat Smile
Само, дето съм чувала, че доста време се бърка, меси и т.н. и това си е ток, та не знам дали излиза икономично, ама поне да е здравословно,
Ами икономично излиза, за приготвяне на един хляб отива 5 пъти по-малко електричество отколкото да опечеш на фурна. То и на ръка като месиш и оставяш да втасва хляб пак отиват часове, така че разликата не е фрапантна.

# 40
  • Мнения: 2 387
Благодаря за темата!
Нещо Лидл се излагат. Все по-малко неща купувам и аз.
Тази седмица ще ида за замразените зеленчуци само.

# 41
  • Мнения: 6 907
Фани, не прави цяла нощ хляб машината. Около 3 часа е програмата.
В началото, когато си купих хлебопекарна, засякох, че сметката ми за ток се повиши с около 10лв (това с всекидневно/всекинощно правене на хляб).

Преди съм купувала сирене смес краве с биволско, беше хубаво. Мисля пак да купя.
Дано върнат скреча, беше забавно. Имаше и добри попадения, както и Лидл плюс офертите.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 145
За много години! Благодаря за темата на Брадичката!
И ние с щерката харесвахме скреч картата. От брошурата тази седмица загледах само домашните комплекти, но като ви чета май не си заслужават. Ще им хвърля днес едно око, пък да видим.

# 43
  • Мнения: 10 481
Честита 2023-та, бъдете здрави!

Фани, хлебопекарната като уред  (само че нашия не е от Л. , но са сходни нещата) е много на почит вкъщи - за 5 минути слагам продуктите за хляба и забравям- има и кратки програми, но по-дългата, на която предпочитам хляба е 3 часа и 30 минути. Почти най-дългото време е това, но печенето е само час, преди това меси на почивки, с паузи за втасване. Не е цяла нощ да работи ефективно.

# 44
  • Мнения: 649
Скреч картите бяха единствената причина да си сканирам картата редовно. Иначе за купони и оферти относително рядко, понеже не пускат често интересни за мен неща.

Преди малко пазарувах в Лидл и нямам скреч. Хем е скучно, хем ми е писнало от тъпите им "усмивки", че напоследък все такива се падаха, та може да се счита, че де факто от по-отдавна няма скречове. Confused

Последно и две "празни" рулетки успях да получа за края на годината, страшно забавление... JoyJoyJoy

ЧНГ на всички!

Общи условия

Активация на акаунт