Термин Август 2023г. - Тема 2🤰

  • 27 707
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, до кога се пие фолиевата киселина? Сега се зачудих, че не съм коментирала с АГ затова, утре влизам в 15 г.с.

# 706
  • Мнения: 317
Момичета, до кога се пие фолиевата киселина? Сега се зачудих, че не съм коментирала с АГ затова, утре влизам в 15 г.с.
[/quote
Не си спомням с предишната бременност през 2019г ...май до около 30г.с.

# 707
  • Мнения: 2 131
И аз я пиех до края. Но на мен ми е назначена и без бременност с малки почивки, понеже съм хомозиготен носител на МТХФР гена.

# 708
  • Мнения: 126
Момичета, до кога се пие фолиевата киселина? Сега се зачудих, че не съм коментирала с АГ затова, утре влизам в 15 г.с.
Аз пиех метафолик (по-силна фолиева киселина до колкото разбрах) спряха ми я в 14+3. Сега пия магнезий,витамини за бременни и ната спин.

# 709
  • Мнения: 2 131
Метилираната форма е по-добрият вариант. Със сигурност се усвоява, докато за другата не се знае

# 710
  • Мнения: 687
Миналият път пих фолиевата до към 4 месец. Иначе за дрехите от лидъл аз също ги харесвам. Даже тази (и последните 3) зими карам с яке за бременни и бебеносене от там. Много ми е удобно и топло. Дънки си бях взела за бременни преди и още ги нося. Клин имам също от там, но тези, които се предлагат тази седмица ми се струват доста тънки. Бях се наточила и за сутиен, но тези са с мека тънка чашка и аз не харесвам такива.

Поздравления за хубавите новини на всички! Само такива да се чуват тук. Аз май започвам да усещам трепкания на моменти и почвам да се вълнувам. Другата седмица съм на лекар и нямам търпение 🤗

# 711
  • Мнения: 318
Браво за хубавите новини, много се радвам 😊😍
Имаше някой днес, който щеше да прави пренатален, извинявам се но не помня кой... Дали някой може да каже точно как протича теста? Утре ме очаква и мен, след преглед в 8ч. Ии нещо взе да ме тресе притеснението.

# 712
  • Мнения: 700
Ариеллл, ти в коя седмица си? Много е готино, че усещаш бебето вече.

# 713
  • Мнения: 61
Браво за хубавите новини, много се радвам 😊😍
Имаше някой днес, който щеше да прави пренатален, извинявам се но не помня кой... Дали някой може да каже точно как протича теста? Утре ме очаква и мен, след преглед в 8ч. Ии нещо взе да ме тресе притеснението.

Няма нищо притеснително или специфично. Просто ви взимат кръв от вената. Аз направих Вижън в Афродита и преди процедурата имах разговор с една служителка, която ми взе данните. Към нея можете да се обърнете и с конкретни въпроси, ако нещо ви тревожи или търсите допълнителна информация. Накрая плащате и това е. Започва голямото чакане. Успех!

# 714
  • Мнения: 318
Браво за хубавите новини, много се радвам 😊😍
Имаше някой днес, който щеше да прави пренатален, извинявам се но не помня кой... Дали някой може да каже точно как протича теста? Утре ме очаква и мен, след преглед в 8ч. Ии нещо взе да ме тресе притеснението.

Няма нищо притеснително или специфично. Просто ви взимат кръв от вената. Аз направих Вижън в Афродита и преди процедурата имах разговор с една служителка, която ми взе данните. Към нея можете да се обърнете и с конкретни въпроси, ако нещо ви тревожи или търсите допълнителна информация. Накрая плащате и това е. Започва голямото чакане. Успех!

Благодаря!
При мен ще дойдат лично в кабинета на лекаря, само това знам. Значи живот и здраве другия понеделник може и да имам новини.

# 715
  • Мнения: 687
Ариеллл, ти в коя седмица си? Много е готино, че усещаш бебето вече.

14 + 2 г.с. със задна плацента. Може би ако бях малко по-неуплътнена в областта на корема, щях да усещам по-добре 😅

# 716
  • Мнения: 2 131
Ариел, в 14г.с. миналия път усетих първите потрепвания. Доста шавлив беше господина до последно и такъв темперамент носи.

Сега съм седмица след теб, но виждам особено вечер след баня, че корема ми се мести. Това ме накара да предположа, че отново съм със задна плацента и така се оказа. Иначе не мога да кажа, че усещам. От тука 2-3 вечери бълбукания кратки. Иначе движенията се усещат според лекарите между 16 и 26 г.с. в зависимост телосложение и разположение на плацентата.



П.с. А как сте с енергията? Изморявате ли се така лесно, както в началото? Доспива ли ви се следобед?

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 16:15 от Jupiter sea

# 717
  • Мнения: 318
Ариел, в 14г.с. миналия път усетих първите потрепвания. Доста шавлив беше господина до последно и такъв темперамент носи.

Сега съм седмица след теб, но виждам особено вечер след баня, че корема ми се мести. Това ме накара да предположа, че отново съм със задна плацента и така се оказа. Иначе не мога да кажа, че усещам. От тука 2-3 вечери бълбукания кратки. Иначе движенията се усещат според лекарите между 16 и 26 г.с. в зависимост телосложение и разположение на плацентата.



П.с. А как сте с енергията? Изморявате ли се така лесно, както в началото? Доспива ли ви се следобед?


Имам енергия ии не ми се доспива токова често, ако легна ще заспя, но на работа не си държа клепачите на сила отворени.

# 718
  • Мнения: 77
Много благодаря! Flowers TulipFlowers TulipFlowers Tulip
Относно теста, при мен също дойде представител от Афродита, попълнихме една бланка и ми взеха кръв от вената в лабораторията на МД. Същата жена ми звънна седмица по—късно, а след това ми изпратиха резултатите по имейл.
Енергията, по-добре съм от началото. Не ми се спи по цял ден, но следобед, ако имам възможност си подремвам. Но все още не кипя от енергия, трудно се справям и с домакинската работа. Не мога да съм дълго време на крак.

# 719
  • Мнения: 2 700
Аз съм 14+6 и понякога усещам как мърда.
Съссем леко. Но, от предната бременност знам какво е усещането. За пръв път го усетих много рано и то едва, едва.
С енергията съм малко по-добре. През 3-я месец примирах за сън. Очите ми горяха. Трудно издържах. Сега на моменти съм доста нервна. Стоя и всичко ме дразни. Ясно осъзнавам, че е от хормоните. Реално няма какво толкова да ме изнерви.

Общи условия

Активация на акаунт