Мъж-стиснат мъж

  • 6 710
  • 138
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 38 898
За дрехите е възможно. Моят мъж беше малко стиснат за дрехи. Но ако не види плик и етикети, не отчита че дрехата е нова. 😁

# 121
  • Мнения: 14 972
Този мъж не само има травми от детството, при него има и комплекси.
Питате защо работи на 4 чАса. Ами защото , както авторката написа, държи на общественото мнение. Явно е на договор и обслужва правно някое авторитетно търговско дружество. За него ще е унизително да работи като юрисконсулт някъде за по-малко пари.
По същите причини и не одобрява длъжността на жената като секретарка, самата авторка написа защо- излагал я.
Това е психически насилник човек и истинско чудовище.
Който не е живял с патологично стиснат мъж, не може да го разбере.
Дори  смятам, че това не се лекува. Отвътре ги боли душата от разхищение, маниакалната спестовност е по-скоро психологически проблем.
Вярвам на всяка дума на авторката. Те изобщо не са бедни, но мъжът, като истински авторитарна и комплексирана личност, дирижира всички, за да има усещане за власт и контрол.
Не се живее така.
Единственият изход за мен е развод, делба на имуществата. Ще си получи авторката всичко, което и е излизало през носа в най-хубавите години.
Това да се лишаваш от хубави почивки, хубава храна, топлина е повече от наказание. Парите при господина са самоцел.
Децата още са малки, но , според мен планът е- първо си намира работа / каквото и да вменява като вина за къщата, домакинството и децата/. Да чисти и готви той, на 4 чАса работи. Второ- да си създаде стратегия и план и да се маха.
Много ме докосна темата. Живяла съм със скъперник със сбъркани ценности и отношение към парите и донякъде разбирам за какво става дума.

# 122
  • Мнения: 6 780
Аз лично не обичам да давам пари за глупости и не харча много (а имам пари), но с такъв мъж не бих могла да живея. Ако темата не е пързалка или ситуацията да е твърде преувеличена, мъжът е болен. Наистина - психически не е в ред. Авторката дори да е ок да се ограничава, къде й е акълът да остави децата си да мизерстват...Ненормални родители - и двамата.

# 123
  • Мнения: 19 219
Ами, не съм забелязала на юристите да им пада авторитетът, ако работят по повече от 4 часа като юристи. Ама иначе, евала, стиска се, за него си не си купува нормално работещ телефон, ама на жена си купува за 500 лева. То има хора със сбъркани приоритети, които са способни цял месец да карат на филии с мерудия, защото са похарчили парите за чанта, телефон и пр. ама няма много такива, дето ще имат такива сбъркани приоритети и благоразумно ще лишат себе си и децата си от подобни изхвърлянки, за да купят някоя надхвърляща стандарта им вещ за мъжа си/жена си. То сбърканите приоритети намират приложение първо в отношението към самите нас, после към околните.

# 124
  • Мнения: 14 972
Куку, този е сбъркан фундаментално, затова е така.
Авторката може да поясни, но предолагам нещо подобно при него. Да е фукльо и да се срамИ от непрестижна работа, затова и жена му да работи каквото и да е, за пари, му се снижаване на обществен стандарт. Комплекси, набити от детството. И е напълно възможно да използва нейн телефон, защото му е разхищение да си купува и той скъп телефон, просто вид сбъркана ценностна система. А и така пак контролира жената, ползвайки нейните вещи.

# 125
  • Мнения: 21 648
То че нещо му хлопа е видно, но авторката къде блее, досега е успял да я разболее, освен да вземе и да я умори.

Скъперничеството е едната страна на нещата, то и аз съм свидлива и обичам парите, но след като Господ ме е събрал с двама плюшкиновци във вид на дете и мъж, които пък обичат да трупат вещи,  и през ум не ми минава да вдигам скандали и тормозя хората, защото няма кой да ми се връзва. При авторката проблемът е, че се е оставила без лостове за влияние във вид на собствени доходи и предпочита да се крие и мишкува, вместо да се вземе в ръце и да си постави условията.

# 126
  • Мнения: 14 972
Осъзнаването е налице. Ще има продължение . Вярвам, че ще се вземе в ръце авторката.
А и децата още са малки, голямото ще навлезе в пубертета и тогава ще лъснат дефицитите. Няма да може да ги контролира всички, ако жената обича децата си, няма да позволи и те да станат жертви. С какво самочувствие да расте дете, ако не му купиш маркови дрехи, хубав таблет и телефон. Примерно съученикът, на който баща му работи по строежите, да има по-хубави дрехи от тези на юриста. Ще ги обрече и тях на мизерно мислене. Как да се научат да печелят. Ще ги научат само да спестяват. Охх.

То е хубаво човек да може да си прави сметката, нормалните хора го правят. Но в тази тема е друго.

# 127
  • Мнения: 1 538
Добре де, какво толкова домакинства на 4 човека по 12 часа на ден, всеки ден тая жена? Че и време да излезе до парка няма? Хората и на работа ходят, и пак се справят с домакинството на 4, че и повече души. А тоя като е на 4 часа, той да се занимава с детето си.

# 128
  • Мнения: 833
Много депресираща история… Абсолютно вярвам, че е истинска. Ако имаше хора с такова въображение, нямаше да мразим да гледаме български филми.
Авторката приемам, че е мързелана. Започнала работа за малко и вместо да е окрилена от новата среда и финансовата свобода - паник атаки. Колко по-стресираща е работата от живота с толкова луд човек? Наистина не мога да повярвам, че изчетох толкова дълги оправдания на тема “защо не мога да съм самостоятелна”. Можеш, ама не искаш. Имаш две деца, които живеят в същия ад, в който живеят и онези които ги бият. Никаква разлика няма.  Лишени са от грижа, от внимание, от отношение. Сега са малки и още ви приемат такива каквито сте, но като порастнат ще намразят и двама ви.
А вие помежду си вече се мразите - или поне той теб. Ти си силно впечатлена от някакви незначителни неща (кадърен, ала бала), ама паник атаки влюбените жени не развиват. Пак повтарям - много депресираща история. Както винаги само за децата ми е жал, ама нямам никакви права да им помогна. Вие с бащата сте им настойници, а сте най-жестоки с тях…

# 129
  • Мнения: X
Момичета, жената е жертва. Колко пъти жертви на домашно насилие са писали, че обичат насилника си? Много. И за нас това е невъзможно, но при жертвите не е така. Тази жена пак е жертва на насилие, но не физическо.

Този мъж е ясно, че има проблем, но тя така е свикнала, че за нея е победа, когато е отрязала етикетите на дрехите от Пепко.

Тук не може да сравняваме нас, които може да пестим от това, онова и такъв патологичен случай като мъжа на авторката.

Той явно се е постарал да я откаже да работи, за да е още по-зависима. Тормози я непрекъснато, аз даже не си представям скандал за недоядено кисело мляко или белтък в черупката на яйцата, но вярвам, че има такива хора.

Жената има нужда от помощ, дано успее да се спаси.

# 130
  • Мнения: 6 780
Силно се съмнявам, че жената търси и иска спасение.

# 131
  • Мнения: 19 219
Куку, този е сбъркан фундаментално, затова е така.
Авторката може да поясни, но предолагам нещо подобно при него. Да е фукльо и да се срамИ от непрестижна работа, затова и жена му да работи каквото и да е, за пари, му се снижаване на обществен стандарт. Комплекси, набити от детството. И е напълно възможно да използва нейн телефон, защото му е разхищение да си купува и той скъп телефон, просто вид сбъркана ценностна система. А и така пак контролира жената, ползвайки нейните вещи.

Не, напротив, изобщо не се връзва. Ако някой държи да ползва телефон за 500 лева, ама дрехите от Пепко и яйцата са му скъпи, той ще купи за себе си телефон за 500 лева, а жената евентуално ще го ползва, когато може. Или неговият личен телефон ще е даже повече от 500 лева, щом му е важно и смята, че жена му заслужава телефон за 500 лева. Аз не се сещам за работа в сивия сектор, която да е по-престижна от това да работи като юрисконсулт или юрист още някъде, да дава онлайн правни консултации и пр., щом толкова държи на престижа  Ама това са дейности, които няма как да ги извършва на черно, щом излиза с името и авторитета си. Няма логика да работи официално 4 часа нещо престижно и после в сивия сектор да лепи плочки или да прави мартеници, нали...

Ако толкова държи на престижа на жена си, ще предпочете да е секретарка, а не вкъщи нещо да ръкоделства и да го продава, излизайки с името си. Защото секретарка в болница със средна за населеното място заплата, при положение, че лирическата героиня е 40-годишна с 2 години трудов стаж и пише с осезаеми правописни грешки, е даже над реалния максимум за престижност.

# 132
  • Мнения: X
Престижно за вас е едно, за авторката и мъжа ѝ да е съвсем друго. Тя май не писа да е юрист, а по-скоро някой тук го даде като пример. Може да е електроинженер някъде, а в свободното време да ходи да оправя контакти по домовете на хората или да опъва инсталации. Пример просто... като отидеш у съседката да ѝ оправиш нещо по къщи, не ѝ даваш фактура...

За такъв тип хора е много важно чуждото мнение и как изглеждат отстрани. Може да е купил телефон за 500 лв, за да се покаже какъв е. Другото е, че тоя телефон за 500 лв не е пък чак толкова скъп. Вие отваряли ли сте скоро магазините за техника? Ми аз септември купувах телефон и беше 350 плюс адаптер към 400 стана. И това обикновен Самсунг, да смарт е, но нищо уау. Така че 500 лв за телефон не мисля, че е някаква невероятна сума.

# 133
  • Мнения: 19 219
Да, може пък вярно да е завършил право електроинженер или техник, който ходи да опъва инсталации, което му носи такъв невероятен обществен престиж, че се срамува жена му да не го злепостави, работейки като секретарка Joy

Всичко е относително, телефон за 500 лева, при положение, че има и за под 200, не спада към най-евтините възможности, ама пък и не е нещо, което безработната му жена има къде да покаже, че да го разберат колко е щедър.

# 134
  • INFJ
  • Мнения: 9 484
Авторката приемам, че е мързелана. Започнала работа за малко и вместо да е окрилена от новата среда и финансовата свобода - паник атаки. Колко по-стресираща е работата от живота с толкова луд човек?

Как да е окрилена и щастлива, като знае какво е мнението вкъщи и какво отношение я чака? За мен е напълно логично да получава паник атаките, когато смята, че прави нещо нередно и се чувства виновна.

Общи условия

Активация на акаунт