здравей българия

  • 3 134
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
не съм нито берачка на портокали нито чистачка ако все пак те интересува и освен това живея сама без никакви боливийци и какви ли още не самос приятеля ми и детето ни и мога да ти кажа че не съм неквлифицирана .нямам висше образование но имам средно специално завършено с отличие в голям град което означеава че не е подарено уверявям те но не виждам защо трябва да ти давам обяснения не азте нападам безпричинно за коментарите ти всеки има право на мнение така че е време да се научиш да приемаш че има и хора мислещи другояче от теб

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес прочети внимателно и ще го намериш
интересно дали и ти не си някоя от чистачките,берачките на портокали и т.н. които са пълна нула в чужбина и развалят имиджа на БГ с ниското си ниво а тук се правят на голяма работа и си позволяват да се изумяват колко зле е в БГ,че и да дават съвети
колкото и да невярваш хората на културата и изкуството правят добрия имидж на Бг а не чистачките
извинявай ама по твоята логика излиза, че по добре за БГ излиза всички да се изнесат от нея
600лв са си изглеждат 600лв все още-нищо и половина
аз само за храна на месец дават над 1000лв

Сега го видях, благодаря  bouquet, предния път наистина ми убегна. "Защото на дадения момент България има повече нужда от пари и по-малко от изкуство", предполагам това имаш предвид. Това е вярно, зависи от гледната точка. За да твориш изкуство, трябва спокойствие и сигурност, и за да купиш изкуство, трябват пари. Ако моя основна нужда е изхранването на семейството ми, изкуството във всеки един аспект минава на заден план. И на фона на това, да ни ръкопляскат в чужбина, какво изкуство имаме, а пенсионерите да ровят по кофите, нещо не ми изглежда добре. Но като цяло си права.

Но защо ме причисли към чистачки и т.н. newsm78, реши че съм пълна нула, с ниско ниво (на какво все пак?) и че се правя на голяма работа? Мисля, че въпреки анонимността във форумите, по начина на изказ, езиковото богатство и самата мисъл, може да се разбере какъв е човека отсреща. Не съм се изумявала колко е зле България, а констатирам неща, които се виждат от всеки (справка - в първия ми пост по темата). И не съм си позволявала да давам съвети.  Naughty

А за изнасянето на всички навън е добра идея за експеримент. Хипотетично. Интересно, ако алчните политици останат сами в държавата, кого ще лъжат и от кого ще крадат.  Thinking А идеята ми не беше, че всички трябва да се изнесат, а това, че и малкото постъпления отвън наливат пари в бюджета. За да не съм голословна, ето един линк Преводите от българите в чужбина са 50% от чуждите инвестиции у нас

Нека не спорим за неща, които не зависят от нас. Смисъла на темата беше (независимо от начина й на поднасяне), че има доста неща за оправяне в България. Не си ли съгласна?  Peace

# 32
  • Мнения: 289
След толкова изписано по темата, така и никой не спомена конкретно, какво всъщност е "за оправяне"  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 839
Аз искам да знам, що за живот прекрасен е този за който говори Таня. В страна, чиито език тя дори не говори, ако съдя от темата и за раждането. Каква е тази специалност, Таня, която упражняваш без да знаеш езика??
Никой не твърди, че България няма проблеми за изглаждане. Има и то какви! Пък и коя държава ги няма!? Но да идва тук някой от Испания, някой който едва преживява там /поправете ме, но според мен, ако ти се налага извънработно да чистиш къщи и в крайна сметка да успяваш да отделиш едва 300 евро, е, това си е преживяване/, и този някой, като се върне да ни подвиква "ей, алооо, вие тука много зле сте били" ...  Naughty Не очаквай друго отношение, Таня. Ти си го търсиш, както и много други като теб.
На мен много неща не ми харесват тук, обаче се надявам...
От всичко най-ме дразин злобата и вечното мрънкане на българина, а ти, Таня, с темата си се показа като типичен представител.

За пореден път да питам ... КАКВА Е ЦЕЛТА НА ТЕМАТА, КАКЪВ Е ВЪПРОСА? КОЕ Е ЗА ОПРАВЯНЕ ЛИ ПИТАШ? ИЛИ ИМАШ ПРЕДЛОЖЕНИЯ КОЕ КАК ДА СЕ ОПРАВИ?

# 34
  • Мнения: 3 423
Вес неговоря конкретно за теб а по принцип,че се дразня от такива хора.иначе пишеш разбирасе културно ,но защитаваш нелогични тези.
Таня за да ме разбереш ,какво ме подразни в постинга ти ще ти дам някакъв пример
какво би помислила за например сомалиец, който пише в сомалийския форум-"ей вие всички сомалийци,не се ли чуствате гладни?щото аз от 3 години ям в бг плодове,сирена,месо,зеленчуци и тука като се прибрах ми се струва ,че няма много за ядене newsm78само на мен ли ми се струва ,защото съм ял досега в бг или наистина е така newsm78"

а относно дали всичко в бг е ок-ами ясно,че не е и няма нужда някой живял 3 год. някъде другаде да ни го натяква,ние сами знаем ,че сме далеч от Испания (повечето пишещи тук сме пътували доста и не ни е трудно да правим сравнение,а има и телевизия,интернет) но живеейки тук се опитваме да направим собствения си живот по добър оттам и този в страната.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 17:26 от prasentze

# 35
А пък ще ти кажа ,че говоря почти перфектно испански.А за раждането ,мога да ти кажа,че имах предвид че когато те боли мислиш на български и говориш на български.Защото колкото и да не ти се вярва аз съм българка незвисимо къде живея .А и синът ми ,който е роден в Испания ,е българин с ЕГН и всичко останало.А ще ти кажа ,кое не се е оправило и е за оправяне.Снаха ми е на 30 години и е бременна в третия месец има проблеми с хормоните ,но ако си ги пие редовно може би няма да има проблеми .Но уви имаше преди 20 дена в деня на първата ми публикация по темата-отказаха и да я приемат в болница с обилно кървене,защото нямала пари да си плати в момента за вип стая ,понеже нямало други свободни.Дори и отказали като предложила да я приемат и да плати като дойде мажат и ,и това ако не е за оправяне здраве му кажи.Има и други примери ,но малкия не ме оставя да пиша сега . Naughty

# 36
  • Мнения: 1 334
Всеки има право на мнение, нито Таня ще си промени мнението , нито останалите момичета ще си променят отношението към нейните писания. Май всеки е прав за себе си и гледа от собствената си  камбанария.
Не знам как е в Испания, но знам как е в Германия и България. Прибирам че често, работата която имам в Германия е пряко свързана с Бг, и то със селата в страната. Таня, в селата е още по зле отколкото в големите градове, така че ако имаш щастието да си от град, тогава може би просто имаш по малко проблеми...
Мойто първо правило когато се връщам в Бг е да не °плюя° по България.Много неща не ми харесват, НО след 3 годишен престой навън виждам все повече подобрения всеки път когато се прибирам.Дразнят ме управниците че не правят нищо с малцинствата, и че по немските телевизии дават само коне с каруци, дразни ме завистта и злобата на българина-черти от характера, които не знам дали някога ще изкореним...Дразни ме здравната система, също не харесвам когато хората не виждат положителните неща в дадено място. България има още много да поработи за да стане поне малко като Испания или Германия, но и в тези държави според мен е по добре да си турист , отколкото чужденец.В едната да ходиш на ски, а в другата да ходиш на море. А пък парите с които да си го позволиш това , да ги печелиш в Бг.Никога не ми се е налагало да работя нискоквалифицирана работа от както съм тук, така се стекоха обстоятелсвата, отначало нямах против-дори и да си бях намерила.
На тези които я упрекват че работи в супермаркет, недейте така, няма срамна работа, момичето е помагало на семейството си в Бг. Може би това е бил единственият вариант за нея в този момент. Малко са хората които печелят много добре в България, особено жени , които имат деца и са много ангажирани.

За снахата на Таня, и за болницата..не вярвам че няма да я приемат в болница с кървене, аз съм раждала в бг, никой никога не ми е искал пари, била съм няколко пъти по болнците, вярно отношението е на терсене, но не смятам че пращат жените обратно в къщи с кървене.Ако пък се случи, има и на кой да се поиска отговорност.
Малко объркано стана..исках да кажа..каквото и да не ни харесва Бг си е наша, ние си я направихме такава, държавата изгони хората и те тръгнаха по света да се опитват да печелят по добре, независимо дали работят в супермаркет или измислят технологии. Тези които скачате срещу написаното от нея, и за тези 10 000 Евро, явно имате много добър стандарт и сте работили адски много и с честен труд сте постигнали всичко в Бг. Тук бяха изказани много мнения че хората които са в чужбина са безотговорни и са оставили цялата отговорност на тези които са останали в бг. Не съм съгласна, всеки българин е отговорен, защото всеки има родители останали в Бг.Но всеки човек има право на шанс, било в бг или някъде другаде. Извинявайте, но са много малко хората в Бг които само и единствено с честен труд, без помощта на никой са постигнали много.И тук не говорим за образование, него го приемаме като даденост. Това си е мое мнение разбира се...

Стана дълго , надявам се да не ви отегчих.  bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ей до всички майки итатковци тук.Не знам как се чувствате ,но аз съм си в бг след 3 годишно пребиваване в испания и трябва да ви кажа че съм отчаяна от някои неща .Не искам да кажа че всичко е така пропаднало ,ноооооооооооооБая има за оправяне не мислите ли? Confused
Вярно е скъпа Таня. Много има за оправяне - на първо място твоята неграмотност ooooh!.
нямам висше образование но имам средно специално завършено с отличие в голям град което означеава че не е подарено уверявям те
А по български език и граматика колко имаше?! newsm78

# 38
  • Мнения: 872
Абе изобщо кое  е наред тука?Скапани управници - скапана държава.
Много грешиш. Всичко трябва да тръгне от човека, от твоя дом от твоята улица.
Управниците няма да ти изчистят вместо теб. Ти защо не се върнеш и да оправиш - изчистиш България, а само критикуваш???

Преди години заведох един чужденец в студентски град, за да види как живеят българските студенти. Мръсотия, боклуците се изхвърлят пред прозореца, стените са изписани с псувни и гнус.  Sick И той ме попита
-Как е възможно тези хора да живеят така?
-Нали са бедни студенти, не могат да си позволят повече... 
И той каза - Едно веро и една гъба струват 1 лв, колко му е да измият стените??? А за ракия, кафе и цигари българина винаги има пари .....
Жалкото е че говорим за грамотните българи, с добро образувание. Бъдещите управници...

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 13:42 от MariaF

# 39
за моятя неграмотност не говори защото обикновенно пиша за 2 минути и с малкия на ръце и не е много лесно да пиша правилно той като бърка в клавиатурата

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Не ми се спори с теб, защото смятам, че с човек който пише България с малка буква нямам какво да си кажа. Whistling

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Всичко трябва да тръгне от човека, от твоя дом от твоята улица. 

Много, ама много си права, МарияФ!   bouquet
Проблема е обаче, че докато поне 50% от населението не бъде убедено в това, всеки ще си мисли "Защо да го правя, като след мен ще мине някой си и ще ми съсипе усилията?"
В Дом и семейство има много такива случаи на "събудена съвест" да го наречем, хора, които разкрасяват предблоковото пространство, изчистват наоколо, но скоро след това градинките са разрушени, а на мястото на изчистените боклуци има нови. Просто липсва стимула за подобрение.  Thinking Това е един прост пример от многото.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
аз сега не разбрах кога е излетял този самолет  за Испания и дали полетът е бил ОК?
иначе всичко останало в ясно, но в крайна сметка за самолета не разбрах newsm78

# 43
  • Мнения: 2 839
аз сега не разбрах кога е излетял този самолет  за Испания и дали полетът е бил ОК?
иначе всичко останало в ясно, но в крайна сметка за самолета не разбрах newsm78
Няма да излита още ... имал много за оправяне  Rolling Eyes

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
аз сега не разбрах кога е излетял този самолет  за Испания и дали полетът е бил ОК?
иначе всичко останало в ясно, но в крайна сметка за самолета не разбрах newsm78
Няма да излита още ... имал много за оправяне  Rolling Eyes

a-a-a-aхам Flutterясно Wink

Общи условия

Активация на акаунт