Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 632
  • 182
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 421
Я малко ми разяснете за тази преучилищна-та-след 4 група следва, нали така?Ако запишеш към градина детето-то как да има места, при положение, че самите деца от градината, които са си вървели през годината си заемат тези места?Хайде-да се откажат половината/ както аз се надявам да се откаже някое, ама май не се отказват толкова лесно? Thinking/Та-нова група ли се сформира, специална-за предучилищна? newsm78

Ами в нашата детска градина - има една трета група и една която се води трета, но реално в нея има три възрастови групи(експериментална е). Така за двете четвърти групи отива едната цялата трета и част от децата навършили 6 год. от експерименталната група.
Така остават малко места и за нови деца.
По принцип може някое дете да се откаже и да отиде в предучилищна в училище, но аз не съм чула в нашата детска да има.

# 136
  • Мнения: 9 990
А как се получават бройките за групите-например-защо е само една трета група?Нали за първа има 4 или три групи или поне две, различно.Та-две първи групи  да речем после стават две втори, две трети и две четвърти, нали така? newsm78

# 137
  • Мнения: 3 537
Ние миналата година имахме късмет за яслата и го приеха с 42-ри номер в 8-мо ОДЗ, бяха общо 60 деца,та добре,че няма да имеме проблем и за градина. Praynig
Оня ден една позната се е редила,но за градина, от 17 ч предния ден,и е взела 4-ти номер.Директорката след това казала,че дори и 1-ви номер почти няма шанс да влезне.... Shocked ,за градина ,не за ясла....

# 138
  • Мнения: 9 990
Явно няма разпределение и ясленчетата, като минат автоматично в градината-места не остават.Нашите ясленчета се разпределят в две групи/ защото от една яслена група децата са на различна възраст и различно преминават в градината-т.е.-като навършат 3г/Така има място -половината от бройката е за "външни" деца, не посещавали яслата.Сега половината от групата на дъщеря ми е от яслата и другата половина-външни.
Друго се сетих, на времето, бях подала документи в 8-мо ей така, въпреки, че знаех, че няма да я запиша там, защото не ми е най-удобната за мен градина/ това и в миналогодишната тема го нищихме/Бях взела номер 43 и не видях детето в списъка на приетите за ясла тогава...защо ли така се получи? Thinking

# 139
  • Мнения: 5 468
В градината, която сега записах Гери има ясла, но там децата са 32 на брой в две групи, а в детската градина са 213 деца. Така че явно с нетърпение чакат новите, защото само от яслата, няма да си покрият местата в никакъв случай.

# 140
  • София
  • Мнения: 11 711
Аз подавах документи за предучилищна,но не съм разбрала, че трябва да се редя по опашки рано-рано. Всички останали родители са чакали от 4.30 да отвори градината / №16 Павлово/
 Та нямам идея какво ще се случи сега.
Я ти си подала молба при нас/детската градина е близо до нас де това имам предвид/!

# 141
  • Мнения: 9 990
В градината, която сега записах Гери има ясла, но там децата са 32 на брой в две групи, а в детската градина са 213 деца. Така че явно с нетърпение чакат новите, защото само от яслата, няма да си покрият местата в никакъв случай.

Ню, а в градината в която аз подадох сега документи-яслените групи са 4 за сметка на градински.Директорката каза, че са я натиснали много за тези яслени групи и са и изяли места за градински деца... Thinking

# 142
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .

# 143
  • София
  • Мнения: 38 523
Утре отивам да се боря пак с целия квартал - Младост3 и 2, пък ако и тоя път не ме огрее -т.е. не ми потвърдят че ще приемат Габи пролетта или поне есента ще пиша до Софийската община!

# 144
  • Мнения: 9 990
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .

Предлагам да спрем с това 8-мо вече, а?
Никой не злобее Rolling Eyes
Има и други добри градини, нали така?
За всяка си има доволни и недоволни, както в 8-мо, така и в нашата/ където пък аз съм крайно доволна, други не спират да мрънкат!/

Дайте по същество да си говорим Peace

Та-някой има ли обяснение как така с порастване на децата, групите намаляват?Защо за първа група са например 4 групи, а трета група вече е само по  една на места?Как се получава това? Thinking
Отделно-Дилянка, незнам за какво  потвърждаване може да става въпрос.Официално списъците с приетите деца излизат лятото/ май-юни-юли даже/
Относно номерата, които полуаваме при записване-гарантирано ли е че този номер вкарва, ако е до бройката за прием.Т.е.-ако има 60 свободни места, това означава, че номера от 1 до 60 са вътре, нали така?Следва потвърждаване на родителите, че искат децата да посещават градината, ако има отказали се-попълват от останалите под чертата, нали така?Защо на места се получава така,че тази номерация май не играе? ThinkingКакво всъщност е важно в тези случаи, когатономерът ти е 50, а не са приели детето? ThinkingИма такива случаи... Thinking

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 17:58 от пенелопа

# 145
  • София
  • Мнения: 11 711
Престанете да злобеете и злорадствате по ОДЗ 8 ДЕТЕТО МИ ДО МИНАЛАТА ГОИДИНА БЕШЕ ТАМ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА ОТ ДОИРЕКТОРКАТА И ОТ ПЕРСОНАЛА ПО РАЗБРАНИ ХОРА ОТ ТЯХ НЯМА.ДЕТЕТО МИ Е ОСТАНАЛО С ТАКИВА ДОБРИ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И СПОМЕНИ ЗА ТАЗИ КРАСИВА ДЕТСКА ГРАДИНА И СЕГА КОГАТО Е 1 КЛАС СЕ ГОРДЕЕ ЧЕ Е ПОСЕЩАВАЛО ТАЗИ ГРАДИНА.ХОРАТА СА СИ ПРАВИ ДА СЕДЯТ И ДА ЧАКАТ ВСЕКИ МУ СЕ ИСКА ДА Е В ТАКАВА ДОБРА БАЗА ДА Е ДЕТЕТО МУ .
Първо се регситрирай и тогава раздавай квалификации кой злобее и кой не!Аз не прочетох злоба по адрес на 8 ОДЗ,просто там се създава излишна истерия,понеже района е пренаселен и няма достатъчно детски заведения в този район.А-а-а да и е база на университета.
Радвам се че детето ти е доволно от 8 ОДЗ,моето пък от 37 ОДЗ,където също е трудно да се влезне в детската градина,но не съм тръгнала да обяснявам,че другите злобеят,защото видиш ли сме чакали от ранни зори,че детето ни да има по-голям шанс да влезне там.

# 146
  • Мнения: 5 468
Ню, а в градината в която аз подадох сега документи-яслените групи са 4 за сметка на градински.Директорката каза, че са я натиснали много за тези яслени групи и са и изяли места за градински деца... Thinking
Не знам, защо е така при нас. Може би, защото има цяла ясла, която въобще не е малка, наблизо. Отсреща срещу градината има още една градина и вътре, може би, има ясла... не съм запозната, не ме е и интересувало, защото за ясла търсех такава, която да ми е по път за работа и близо до улица, за да мятам едва ли не от маршрутката Гери Joy.
Сега вече критерия е друг, а и тя ходи стабилно, не я влача на ръце, а и градината е по-близо до нас. Пак ще ходим кога с маршрутка, кога с кола, но след 5 мин. ще бъдем там.

# 147
  • Мнения: 141
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
От 3 януари ще се приемат молби за родените 2004 година деца, т.е. на тези, които през 2007 година им предстои да навършат 3 годинки.
На всички, които са подали молби до края на май 2006 година в градина (ЦДГ), входящите номера се запазват, но в някой от първите дни на януари трябва да потвърдят молбите си при директорката на детската градина, в която са подали молбата.
От 3 януари молбите ще се завеждат с входящ номер от последния подаден до края на май 2006 година. Т. е. ако последният номер тогава е 25 сега трябва да се започне от 26.
За родените през 2004 година деца не би трябвало да са приемани молби след 1 юни 2006 година.
Молби за деца, родени 2005 и 2006, че и 2007 година, не се приемат в детските градини. В яслите и в обединените детски заведения (ОДЗ), в които има ясли - да, но в детските градини (ЦДГ) - не. Naughty
Ако някой има въпроси, готова съм да отговарям. Hug
Моите деца са родени на 23,12,2003 и аз подадох молба след като навършиха 3 години. Коментара на директорката беше, че е трябвало да подам молба в началото на 2006, т.е. в годината, в която навършват 3 г, независимо, че са родени една семица преди края на соъответната година. Честно казано бях изумена от това правило.
По твоите и нейни/на директорката/ обяснения излиза, че няма шанс за моите деца да ходят на градина. Освен ако не се освободи място във вече създадените групи. Но аз имам близнаци и така тази възможност се свежда до нула. Снощи четох до сред нощ Закон за народната просвета и куп други документи, но никъде не намерих Правилник съдържащ конкретна информация за всички изисквания за прием във детска градина.
Щом черпиш от извора, би ли ми посочила от къде мога да се информирам за правата и задълженията си свързани с приемане на децата ми в детска градина.

# 148
  • Мнения: 9 990
Ана, така е.За това са създадени принципно тези набори.Работи се с набор 2002, 2003 и т.н.Няма значение че дете е в самото начало-първите дни на януари родено или в последните дни от годината.И моята дъщеря е малко в тази графа.Раждана е началото на годината, но е набор 2003 и точка.В градината беше прехвърлена в годината, в която навърши 3 г., но чак септември месец, когато се сформираха групите все пак.Тази година е първа група в градината, въпреки, че би могла да е и втора-почти на 4 годинки е без малко.Иначе принципно можех да говоря да я местят по-рано-на пролет още, но за мен лично нямаше смисъл и я пставих да си върви с набора.
Същата дилема стои и с пускането на училище и всеки вече преценява там как да стане-дали да е с по-малките или с по-големите, еднагодина да се измести... Peace

Относно сегашното ти положение-тежко е-трябва да чакаш да се освободят две места на куп и да няма май пред вас други желаещи.Дано поне се ползвате с предимство като с близнаци, незнам.Аз чакам сега същото на практика-някой да се откаже, за да мога да я преместя.Съответно-моето дете ще оваканти място за някое друго чакащо за нашата градина и така...уповаваме се на късмета вече тук.Именно по този повод у мен възникна въпросът, как така с възрастта намалява броят на групите, както съм описала по-нагоре. Thinking

# 149
  • гр.София
  • Мнения: 4 156

 Само,да ви кажа за предучилищната- за родителите е по-изгодно децата да останат в градината, в позната обстановка и целодневно гледане. В училищата са само до обяд-после всеки да се оправя сам с дечкото!
 За моя първокласник дежурихме цялата рода 3 денонощия пред уч-ще. Безумие!
 А ви чета, т.к. след година и нас ни чака търсене на ясла. Много ме е яд,4е баткото и малката не се застъпиха, за да имам шанс за едно прекрасно ОДЗ-2, в кв " Гоце Делчев".Там е пълно обаче за години напред, а аз подкупи не смятам да давам.
 Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт