Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 635
  • 182
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 821
Няма значение, че децата ти са родени края на годината. Моя Дани също е роден на 9.12, Молба се подава в началото на годината. Така той тръгна в първа група преди да е навършил 3 години – Септември, 2006. Също както е при Молбите за училище. Децата ни ще тръгнат на 6г, нали няма да чакаш твоите да навършат 7 за да ги запишеш  Wink Peace .

Пенелопа, не знам защо в някой градини в 4 група, групите намаляват  Rolling Eyes . Единственото, което ми идва на акъла, е че някой деца ги отписват за да ходят предучилищна в училищата.

# 151
  • Мнения: 9 990
Намаляват не само 4 група,а и 3, ..излиза, че се отказват ли, що ли?Пък аз свободно място за по-голямо дете не мога да намеря, странна ми е работата.Директорката в едната градина точно това ми каза-имам само една 3-та група, нямам как да приема дете в 3-та група... ooooh!А как има една трета, като има 3 втори?Сега си обяснявам-сегашните в 3-та група явно са били просто по-малко като брой и при първи прием и така си вървят...т.е. тогава са се откривали само по една две групи-възможно ли е-та това е преди две години...три...тогава вече си имаше наплив от деца, какъо казах-от 2003 е истерията май, така поне казват директорките... ooooh!незнам, съвсем се обърках вече.

# 152
  • Мнения: 7 821
Намаляват не само 4 група,а и 3, ..излиза, че се отказват ли, що ли?Пък аз свободно място за по-голямо дете не мога да намеря, странна ми е работата.Директорката в едната градина точно това ми каза-имам само една 3-та група, нямам как да приема дете в 3-та група... ooooh!А как има една трета, като има 3 втори?Сега си обяснявам-сегашните в 3-та група явно са били просто по-малко като брой и при първи прием и така си вървят...т.е. тогава са се откривали само по една две групи-възможно ли е-та това е преди две години...три...тогава вече си имаше наплив от деца, какъо казах-от 2003 е истерията май, така поне казват директорките... ooooh!незнам, съвсем се обърках вече.
Да възможно е. При синовете ми има по 2 групи 2-ра, 3 и 4-та, но 3 първа. Обаче тази година няма да има пак 3 първа, просто има място за още една група и когато както се падне. Не знам дали обясних добре - Септември ще има 2 първа, 3 втора и по 2 трета и четвърта.
Иначе колкото и да е трудно все има отказали се деца, в групата на големия ми син и тази година записаха 2 нови деца, така че не губи надежда.

# 153
  • Мнения: 9 990
Пък в групата на дъщеря ми приети бяха 33 деца, сега са 27 по списък...останалите-незнам къде са, честно,,,утре ще питам дали са отказали се, или просто не идващи, ама от началото не са идвали...незнам...

# 154
  • Мнения: 141
Децата ни ще тръгнат на 6г, нали няма да чакаш твоите да навършат 7 за да ги запишеш  Wink Peace .


Все пак става въпрос за детска градина, а не за училище. Лично познавам доста деца, които са тръгнали на градина през месеци различни от началото на учебната година.

Явно ще трябва да търся сериозни връзки, защото на всичкото отгоре, даже и да открия вратичка в законите, директорката изисквала "спонсорство" за да съдейства. Оказа се, че кварталната детска градина е от тузарските.

А дали някой може да ме насочи къде да почета малко повече закони, правилници и т.н.

# 155
  • Мнения: 9 990
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

# 156
  • Мнения: 141
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.

# 157
  • Мнения: 4 970
Аз в4ера минах през една ясла в квартала и  на гьрба на молбата има6е анкета ъа семейството на детето ß кзде работят майката и ба6тата и с какво биха могли да подпомогнат  заведението Shocked.Еß все бях 4увала ъа тия не6та ама сьвсем в писмен вид- не вярвах 4е има ooooh!

# 158
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.
Смисъла на това да се приемат молби за определен набор е да не вземат предварително документи на много малки дечица. Ако детето е по-голямо от въпросния набор ще приемат документите.

# 159
  • Мнения: 9 990
Ана, така беше до сега.От тази година се приема стриктно по набор, аз така разбрах поне... Thinking

Ще я видя аз таз работа Wink  Crossing Arms

Не може да няма начин децата да започват да ходят на градина от II или III група... В края на краищата живеем в свободна  държава.

Ми то и аз за това се боря-детето ми да бъде прието във 2-ра група тази година, ама нали ти казах-чакаме да се освободи място евентуално...това е...Иначе-може, не е да не може. Confused

Относно описанието на работата на родителите-да, искаха ми  такова в 8 одз на времето, а чак след приема на детето в сегашната му градина.Но за подпомагане-на родителските срещи се обсъжда всичко, така предварително, на все още неприето дете-не.
А на някои искаха ли им бележка от педиатър?И за какво е тя?В едната градина оня ден ми поискаха, аз нямах, но ми казаха, че мога по-късно да занеса. Thinking

# 160
Никога никоя директорка не знае кога и колко деца ще и напуснат.Вярно е,че те приемат по голям брой деца,защото се страхуват от съкращения тъй като щом падне броя на децата под необходимата средна, групата се разформирова.Моят съвет е подавайте молби и проверявайте.

# 161
  • Мнения: 9 990
Разбира се-това е така и това и правим, подаваме...и чакаме на късмета Hug

# 162
  • Мнения: 167
Здравейте,
искам да попитам има ли някой с информация как стоят нещата в 27-ОДЗ "Детска китка" в НАДЕЖДА 1-ВА ЧАСТ.
Директорката е в отпуска до 14.01. и нямаше как да разбера има ли смисъл да подавам молба. Иначе молбите ги приемат от 15.01.

# 163
  • Мнения: 532
Да успокоя всички майки за 14 - ОДЗ "Карлсон" в ж.к. Младост 2 ,че говорих преди малко лично с директорката и всички дечица,които са подали молби не се налага пак да подават нови молби.Важат молбите подадени до сега.Просто през юни ще излязат списъци с новоприетите дечица  и тогава родителя трябва да потвърди.

# 164
  • Мнения: 327
Здравейте момичета.
Аз подадох молба в 43-то ОДЗ кв.Гоце Делчев, номер 52 сме. Дали имаме шанс да ни приемат за ясла????? newsm78 Само там съм подала и ако не ни приемат.... ooooh!
Иначе бях подала молба там още м.05.2006, и сега им казах че съм подала вече и ще го имат в предвид, но.... просто ме записаха под номер 52 и толкоз!!!Дали да ходя пак и да се разправям или да изачкам класирането м.юни и тогава???
А като питах по ред на номерата ли приемат - отговора беше - не. А по какъв критерии тогава приемат... май пак всичко е субективно!!!

Общи условия

Активация на акаунт