На ФЕВРУАРИ 2005 Юнаците - излизат от тумбаците!!! ХІ

  • 15 666
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 045
Привет и от мен. Ние вече си имаме първия подарък за бебка! Сестра ми ни подари страхотна кошница с мечовци и нямам тярпение довечера да я разколача за да я разгледам.
Ей момичета да ви кажа нещо важно !!! Снощи гледах по Реалити ТВ раждане секцио с епидурална упойка. Въйййй много гадно беше ! Добре че ще раждам нормално / Дай Боже /. Да не ви плаша ама е хубаво да га видите. Знам че ги повтарят тея филмчета ама не знам точно от колко часа.  Казва се болница Мидълмор. Вижте в програмата и дано да успеете да го гледате че е много интересно. Разбераш подробно за какво става въпрос... Айде успех.

# 46
  • Мнения: 523
eto meeeee
здравейте момичета:)
леле толкова много се е изписало, нямам време  да прочета всичко Embarassed
истината, е че много се сещам, за вас, но нямам време да седна пред компа да пиша - направо съм луднала:) слава богу само от хубави неща:) По цял ден съм по улиците - задачки-закачки, лекари, документи, покупки  и удоволствия Twisted Evil  дори пренебрегвам разните му там подготвителни контракции, стяга ме корема като ходя... ама няма да му се дам я. Вчера толкова много ме валя, че ако бях гъба щях да порасна 2 м., а не с моите 1,55 см хаха

Да се отчета с нас всичко е наред - в иделана форма сме:) бебока расте, рита, с главичката на пред е, докторите са много доволни от мен. Това, че трябва да ходя всяка седмица на лекар ме влудява, защото губя много време - а сега и на 2 места. При моя си доктор, а и в правителствена, където реших, че ще раждам - при д-р Асенова - ако някой има някакво инфо да споделя!!! Да се оплача - казаха ми очи в очи, че видиш ли в правителствена нямало практика да се ражда с епидурална!!! представяте ли си?? направо съм в шок... но както е тръгнало ще си раждам нормално, натурално със всичките болки и емоции - сега се подготвям психически... само вярата, че ще стане бързо и лесно ме крепи...

А днес официлано ме уведомиха, че февруарската ми е последната заплата... сбогом работа, сбогом Гарга Геймс... беше хубаво, но уви свърши... оставаме на голото майченство и заплатата на таткото... дупе да ни е яко... живот и здраве, 1 година ще се гледаме с бебо, пък после отново на трудовата борса... и мъката да си намеря свестна работа...
но да не се оплаквам, май много са като мен...

Друга важна по-хубава новина - роди се 4 близко за мен, йога бебе на моята приятелка Рада, малкия е Лазар - роди се голям и всичко е минало нормално:) да са ни живи и здрави!
Всеки момент трябва да се роди и бебе номер 5:) ще докладвам като се случи, всъщност майката се казва Яна - следеше от време на време форума, заедно ходихме и на лекциите в ЦУМ.

Направихме първата погача на Филип (1-вото йога бебе), а сега на 5 ще направим и на първата дама - Дария:)

това е то - живота си върви, като видях статистиката, вече поне 3 февруарски бебета вече са факт хехе

Сега пак трябва да изчезвам, на театър сме довечера - "sexxx" - моно-спектакъл на Андрей Баташов. А и мъжът ми прави яки размествания в стаята, за да набутаме детското креватче и аз трябва да ходя да го контролирам  Stuck Out Tongue че кой знае какво е намислил пак, а да на 5.02 ще правя биг байби парти:) то ще е по скоро за мой кеф, бебето е предлога хаха, ама като се замисля, че кой знае кога ще е следващия купон у нас... ех... тръпки ме побиват. #Shocked

чао момичета:) ох дано утре намеря време да прочета всичко, което сте изписали:) добро настроение и никакъв страх!!!

# 47
  • Мнения: 195
Момичета, явно си е нормално да си ревем понякога, а като чета разните книги вече подготвям психически и мъжа си за следродовата депресия, в която изпадали по-големият процент от жените - дори всичко да било наред след раждането, жените били склонни да плачат, да се ядосват и изнервят. Абе, всичко ще отмине. Явно просто си е нормално. thumbsup

# 48
  • София
  • Мнения: 6 803
Здравейтееееееее!
Аз днес имам много да се отчитам-ходих на тъпата женска консултация,слушахме тоновете на бебкаи акушерката се изцепи "Мъж ли е?".Аз седя (лежа) и се пуля 5 минути,после се осефервам и викам"Не,девойка!".А тя"ААА,значи ще е много мъжко момиче,защото сърцето и бие като за момче!".Аз съм чувала,че печените акушерки познават по сърдечния ритъм пола,ама....викам дай да попитам как точно се познава.Акушерката вика"Ами на мъжете съцата бият много по-отчетливо и с леко метален звук,а на момичетата пиглушено." ooooh!
И така,значи ,вички казват акто ми видят корема-"ААА,момче ще е!",а сега и акушерата с това....Ама 5(!) лекари ме гледаха на ултразвука,всички казват категорично девоика!
После скачаме на колата с таткото и отивам да си взема резултата от микробиологията на влагалищният секрет-изненада!!! нищо изолирано!Нито гъбички,нито каквито и да е бактерии....лекарката вика,хайде,отивай си вкъщи,нали ти казах,че нищо ти няма,просто обилно теение от бременността.И така явно ще се мъкна с течението...като родя трябва да се оправи пущината.То добе,че нищо не са открили де,ама се озадачих доста!
а да ви се оплача,подхлъзнах се  и направих егати шпагата на улицата и сега са едни болки...ужас,явно нещо разтегнах накой мускул ниско долу...страшна работа! #Puppy dog
Хайде стига толкова от мен,че сигурно ви писна от мен!

# 49
  • Мнения: 844
Цитат на: bubata

После скачаме на колата с таткото и отивам да си взема резултата от микробиологията на влагалищният секрет-изненада!!! нищо изолирано!Нито гъбички,нито каквито и да е бактерии....лекарката вика,хайде,отивай си вкъщи,нали ти казах,че нищо ти няма,просто обилно теение от бременността.И така явно ще се мъкна с течението...като родя трябва да се оправи пущината.То добе,че нищо не са открили де,ама се озадачих доста!

И на мен нищо не ми изолираха от този влагалищен секрет, ама профилактично ми изписаха KLION D. Трябвало да си слагам тези таблетки поне 10-15 дни, т.е. докато родя. Щото то течението си го имам, ей тъй за всеки случай. На теб нищо ли не ти предписаха?

# 50
  • София
  • Мнения: 6 803
Нищо бе,нищо!
казаха ми-савсем чиста проба,заминавай си вкъщи-другата седмица ултразвук Grinning . И това беше!

# 51
  • Мнения: 117
Писах, писах... дойде малкият,  натисна нещо и всичко изчезна.  Да ви се похваля - вчера си изпросих УЗ-то, моят доктор смята, че не било необходимо, но аз настоявах. На всякъде по света смятат, че е необходимо! Претупват си работата тук, нали здравните услуги са безплатни. Абе господ да ни помага. Студени са хората тук, вчера на консултацията чаках 1 час на крак и  никоя не се трогна да ми отстъпи място. Една носталгия ме мъчи! И си мисля, че в България си е най-хубаво.

# 52
  • Мнения: 3 634
Цитат на: eves
Писах, писах... дойде малкият,  натисна нещо и всичко изчезна.  Да ви се похваля - вчера си изпросих УЗ-то, моят доктор смята, че не било необходимо, но аз настоявах. На всякъде по света смятат, че е необходимо! Претупват си работата тук, нали здравните услуги са безплатни. Абе господ да ни помага. Студени са хората тук, вчера на консултацията чаках 1 час на крак и  никоя не се трогна да ми отстъпи място. Една носталгия ме мъчи! И си мисля, че в България си е най-хубаво.


A taka... dobre doshla v kluba. Tuk e absoljutno sushtoto!

# 53
Привет мамчета!
Един ден да не чете човек и пак сте изписали сума ти работи, ама аз прилежно изчетох всичко Wink
Днес и ние бяхме на ЖК и при другия доктор, дето ще ми прави секциото. Е, не мога да ги разбера тия ултразвуци - на единия ми излиза термин 16.02 - това, щото бебето много порасло Shocked, а на другия излиза че съм 41-ва седмица и вече трябва да съм родила.  #Crazy Голяма му е главата на моето бебе и това си е Laughing Доктора каза, че и да нямах проблеми с очите, пак нямало да ме пусне да го раждам нормално това бебе. Така, че и аз ще съм като по Реалити ТВ - секцио с епидурална упойка. Голям кеф ще падне, после ще разказвам. Та значи на 7.02. живот и здраве влизам в болницата - е, ако бебчо не реши да тръгне по-рано де.
След всичките му там консултации и прегледи направих един бърз шопинг за бебчо - и пак накупувах разни дрешки в жълто Laughing Ама много жълтичко ще е моето бебе, само дано не са му малки дрешките - 56-ти номер са.
Бети, искрено ти съчувствам за загубената работа. То не се знае, може би е по-добре за теб, след като си отгледаш бебчо на спокойствие, ще си намериш по-хубава и по-добре платена.
А за реването то си е нещо нормално при нашето положение. Аз в събота даже успях да се разрева на една комедия. Ако сте гледали "Запознай се с нашите" когато ония боядиса на котката опашката, аз newsm45, и после, когато си тръгна и заряза мацката, аз пак newsm45. Мъжа ми си падна от смях rotfImbo
Това е положението. Айде стига толкова за днес.
Лека вечер и приятни сънища Sleeping. И никакви кошмари, ей!

# 54
Момичета, забравих да ви питам. Някоя от вас купила ли си е Лансинох, това било някакъв пречистен ланолин за зърната. Днес питах в няколко аптеки и не бяха чували за него Sad

# 55
  • Мнения: 457
Цитат на: eves
Да ви се похваля - вчера си изпросих УЗ-то, моят доктор смята, че не било необходимо, но аз настоявах. На всякъде по света смятат, че е необходимо! Претупват си работата тук, нали здравните услуги са безплатни. Абе господ да ни помага. Студени са хората тук, вчера на консултацията чаках 1 час на крак и  никоя не се трогна да ми отстъпи място.

Ами, че то и тук ако не отидеш в частен кабинет, наблюдаващия те гинеколог ти казва, че УЗ не е необходим всеки месец. Мен ме гледат като си поискам, ама то е защото имам роднина в ДКЦ-то на Майчин дом, иначе на мен лично докторът ми е казвал, че в цяла Европа ги гледат майките всеки месец, но за тук било скъпо и апаратурата съответно била скъпа, така че ограничават прегледите на УЗ. А колкото за студенината на хората аз тук я усещам като ми се налага да ходя по разни инстанции/дори и свързани с работата/ или когато съм в градския транспорт, сигурно е по-малко от колкото говориш за хората там, но и усещането, което си имала го имаме много бременни в БГ. Даже като се замисля май жените в това отношение сме по-кавалери от мъжете. Затова моя мъж съм го научила, че дори да има сто свободни места той е млад и здрав и не е нужно да сяда например като ходим без колата- с градския транспорт.

# 56
  • Мнения: 177
Зърната моя колежка си ги  е мазала с Дефламол и е много доволна. Аз още не съм се насочила към нищо конкретно, но предпочитам да питам лекарката.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: marry_72
Момичета, забравих да ви питам. Някоя от вас купила ли си е Лансинох, това било някакъв пречистен ланолин за зърната. Днес питах в няколко аптеки и не бяха чували за него Sad

Аз си мажа зърната на гърдите с "Garmastan" от нач. на 8-ия месец като подготовка за кърмене, по съвет на лекарката ми.
 А "Лансинох" и аз не съм го чувала  Rolling Eyes

# 58
Цитат на: Gena
Цитат на: marry_72
Момичета, забравих да ви питам. Някоя от вас купила ли си е Лансинох, това било някакъв пречистен ланолин за зърната. Днес питах в няколко аптеки и не бяха чували за него Sad

Аз си мажа зърната на гърдите с "Garmastan" от нач. на 8-ия месец като подготовка за кърмене, по съвет на лекарката ми.
 А "Лансинох" и аз не съм го чувала  Rolling Eyes


Гармастана го знам, и аз го ползвам от 8-мия месец. Но тук някъде бях чела за този Лансинох, че е по-хубав като кърмиш, щото не трябвало да се измива преди кърмене.

# 59
  • Мнения: 2 491
Цитат на: marry_72
Момичета, забравих да ви питам. Някоя от вас купила ли си е Лансинох, това било някакъв пречистен ланолин за зърната. Днес питах в няколко аптеки и не бяха чували за него Sad


Да, аз си купих Лансинокс.  Като отидох в аптеката не го бяха чували и нямаше в наличност, но извадиха списъците с лекарствата и провериха там го имаше, поръчаха ми го от София и за един ден ми го доставиха(аз съм от Севлиево). Чак не мога да повярвам, че в София не можеш да го откриеш. Пробвай в друга аптека или пък поискай списъка с лекарства и те ще ти го поръчат, обаче да знаеш че е малко скъпичко.  
marry_72 виждам че liddia ти е препоръчала Дефламол, то е по-евтино и също става, но него трябва да го измиваш преди кърмене, също така има едно друго мазило което много помага, казва се Гармастан и го има по всички аптеки. Но аз ти пожелавам да не се налага да използваш нито едно от изброените и да нямаш проблеми. Но ако случайно ти се наложи, Лансинокса е най-доброто което има на пазара за тази цел, даже казват че можеш последния месец преди да родиш да си мажеш зърната с него, много помагало тази област около зърната да се "кали"(не ми идва друга дума) и в последствие зърната изобщо не се разраняват. На всичкото отгоре не е задължително преди да почнеш да кърмиш да го отмиеш от гърдите, абсолютно безвредно е за бебето, защото това е 100% пречистен ланолин. Дано съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт