В коремчета забележими, МАЙ-ски европейчета се свили!...

  • 10 472
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 154
Здравейте, май-чета Simple Smile

Аз хич не пиша, но за сметка на това ви чета редовно. А днес ми е ден за отчет - бях на фетална (за втори път) - и явно ще си имам момиченце  Grinning Всичко изглежда добре с бебето, доктора с първия поглед в монитора каза: 'О, има големи уши'  Mr. Green
На предната консултация ми видяха скъсена и поразкъсана шийка, но не ми се иска да се залежавам вкъщи и засега ходя на работа (и без това по цял ден седя на стола и зяпам монитора - ней-тежката (но пък доста честа) физическа дейност е вдигането на телефона  Laughing).. Та дано да не се налага да излизам в болнични отсега Praynig Ама пък съвсем ни забраниха  luvbed  Embarassed
А бебето си ритка редовно, аз си получавам леки контракции, пия си магнезия, не взимам допълнителни витамини, за сметка на това пък дебелея просто прекрасно - вече съм почти 10 кила в плюс, ужас  #Crazy Уж не ям повече от нормално, но...  261uu
Има ли и други грешници като мен, които да припалват по някоя цигара..? Embarassed

Варненски мами, приканвам ви да си изберем ден за среща Simple Smile Пишете на лични Simple Smile

# 226
  • Мнения: 9
Ох, колко много сте изписали. Точно два дни се опитвам да наваксам и докато изчета всичко като нищо ще започне нова темичка. За това бързо и аз да пожелая щастлива нова година на всички, с малки майски сладурчета, любящи и подкрепящи татковци и много радост за всяка майска майчица!  Laughing

Да се отчета и аз. Още през декември преди празниците отидохме с таткото на ФМ при доц. Томова и се оказа, че чакаме малка, палава бебочка. (Тук е моментът да кажа, че страшно много ми хареса този преглед - не помня да съм била на толкова положителен лекар до сега, да не говорим, че жената излъчваше толкова много добронамереност и любов към работата си. Страшно съм доволна!) Много сме щастливи, но дори и да се окаже, че е момченце, пак ще си се радваме. Е, вече говорим на бебчо в женски род, а от около 2 седмици душичката активно спортува и подритва напред-назад. Вече имам един огромен корем, който в сравнение с вашите е направо слонски... Ако успея да се наканя, ще кача и аз една снимчица.

При мен също се появиха стрии по бюста и за сега ги боря с един крем на "Биотерм" - Biovergetures, който е основно за бременни. Не виждам особено подобрение (ползвам го от около месец и половина, след като видях, че въпреки мазането с по-обикновени неща не избегнах проблема), но в листовката пише, че резултатите идват след около 2 месеца, така че постоянствам и се надявам поне да не се влошава положението с това бързо разширяване на кожата. Иначе съм вече +5 кг. и очаквам конско на следващата ЖК.  Blush Да каже човек, че се тъпча, даже напротив, но когато човек е тапа и половина просто няма накъде да се разпределят килцата...

# 227
  • Мнения: 3 089
а вие кога обърнахте/сменихте броенето - нали октомври ли кога беше там, като чакахме да мине 3тия месец, си го смятахме, че чакаме да мине 12та гестационна седмица  [/color] [/size] Rolling Eyes
ааа, аз винаги съм чакала да мине 12 г.с., а не 3-я месец  Laughing

а пък аз си броя седмиците. ако някоя баба, лелка или комшийка, дето хабер си няма от гестационни седмици, ме пита в кой месец съм, набързо преизчислявам и казвам календарния.
сега чакам да мине 26-та г.с. , защото дори да се роди тогава, бебето има шансове да оцелее без увреждания. следващата ми цел ще е 30-та  Laughing

# 228
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
majceto и аз имам такива цели. Mr. Green .

# 229
  • Мнения: 533
Здравейте!Но много четене падна.Днес ходих да си запиша час в Педиатриата за ФМ при д-р Спасов,там можело с направление и не се плаща.Накой ходил ли е там?А ,да ви кажа хемоглобина ми е 139 т.е аз съм като мъжете(те са с 140),добре че не е над 140,че ще скърцам Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 21:13 от ina_ana

# 230
  • Мнения: 20
 Момичета, къде са тези черни и бели списъци с лекари в сайта?

# 231
  • Мнения: 3 089
в здравния подфорум. темите са заковани.

# 232
  • Мнения: 209
Лелеее,майчета...много пишете на последно време,не мога да ви изчета Simple SmileАз днес си направих разходка по няколко бебешки магазина и си харесах една количка на Chicco,по принцип от нета си бях избрала една друга на Chipolino,но в тези магазини,в които ходих днес не видях да има колички на Chipolino CryНякоя от вас ако знае къде мога да намеря,нека ми каже,ще й бъда много благодарна Hug

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Писах на лични на Vaninaa и на gmsvetla, защото за тях знам, че са от Пловдив, но ако има и други, за които не знам, пиша и тук.
Със sisko_suni решихме да си направим среща на пловдивските майски мами. Ще се радвам да се запознаем.
Срещата ще е на 12.01.2007 /петък/ в 11,00 часа в Халите на 2-ия етаж пред Детския център.

# 234
  • Мнения: 3 089
бейби - чиполино имат склад на илиенци. доколкото знам от там нещата се разхвърлят из магазините. ето сайта им. телефоните са пловдивски. ако се обадиш там, ще ти кажат къде точно е магазинът и с какъв номер е:
http://www.chipolino.com/

# 235
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
добро утро Hug
Майче ти не спиш ли или Петра не ти дава тая възможност newsm78 Mr. Green
Лек ден на всички.

# 236
  • Мнения: 96
Здравейте и от мене:)))
Аз съм много щастлива, направо подхвърчам. Вчера с таткото бяхме на фетална при Томова и прегледа мина прекрасно. Беб4о е напълно добре и профилчето му е много симпатично, и е момченце със сигурност.Томова е наистина мн мила, но добре че се бях подготвила с медицинските термини за да разбирам всичко, което казва.Simple Smile
Даже след прегледа успях да отида на изпит и го взех в оставащите 20 мин от него.Simple Smile))Абе фурия съм:))

Хайде лек ден..

# 237
  • Мнения: 1 531
Здравейте и от мене:)))
Аз съм много щастлива, направо подхвърчам. Вчера с таткото бяхме на фетална при Томова и прегледа мина прекрасно. Беб4о е напълно добре и профилчето му е много симпатично, и е момченце със сигурност.Томова е наистина мн мила, но добре че се бях подготвила с медицинските термини за да разбирам всичко, което казва.Simple Smile
Даже след прегледа успях да отида на изпит и го взех в оставащите 20 мин от него.Simple Smile))Абе фурия съм:))

Хайде лек ден..

 smile3501

# 238
  • София
  • Мнения: 1 877
Добро утро и от нас!

Аз забравих да ви кажа вчера, че и нашето бебе е 100% мъжле - имам го документирано Mr. Green

Станела, браво за изпита!!!

Бодил, аз също пушех по 2-3 цигари до 2-ия месец, но от тогава се зарекох, че спирам и спрях... Дано само да не ги почна отново след като спра да кърмя Praynig Поне засега съм твърдо решила, че това беше моята история с цигарите.
А в този ред на мисли, ако знаете докато лежах в патологията имаше една група от 10-ина майки (главно в напреднала бременност), които по цял ден висяха на терасата и пушеха (минимум по кутия на ден). Това толкова лошо впечатление ми направи, че не мога да ви опиша...

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 09:52 от Eiphnh

# 239
  • България
  • Мнения: 3 621
ако знаете докато лежах в патологията имаше една група от 10-ина майки (главно в напреднала бременност), които по цял ден висяха на терасата и пушеха (минимум по кутия на ден). ...
Ужас Naughty

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт