В коремчета забележими, МАЙ-ски европейчета се свили!...

  • 10 451
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 493
ето снимка със слинга, ама не се вжда много добре.
Бебето няма никакъв шанс да изпадне, 'щото слинга образува нещо като джоб, в който слагаш бебето.
След това стягаш по тялото и готово. Има една подробност обаче - първият път бая ще се озориш докат си намериш точнната позиция... Обаче веднъж хванеш ли му цаката просто е незаменим! Аз така като го пробвах първия път вс енеможех да наглася Мая и си викам "абе к'ви са тия американски изгъзици" и го зарязах и айде с кенгурото. Мая нямаше и месец и тежеше около 4кг. След 1 час носене с кенгурото вече нямах кръст... 2ри път пак така. Тогава се заинатих и решихд а го разуча проклетия слинг и оттогава се "родих"... Казвам ти на година и половина (около 11.5 кг) си я носех по 2-3 часа напред назад по улиците и нищо...



ето още една снимка. Само да поясня, че ръцете на тая са й там не за да го държи а щото нещо си го гали.

# 241
  • Мнения: 162
БОДИЛ аз пушех преди да разбера че съм бременна но никога не съм пушила по кутия на ден. А откакто разбрах ги спрях - не съвсем де. Всъщност с първото си дете ги бях спряла съвсем / и много се нервех / а сега реших че като ми се допуши много и ще запаля. И си паля на 15-20 дена по една цигара дръпвам я до половината и я хвърлям. Но общо взето като не съм си забранила не ме пали.
 А иначе за какви размери на  бебетата говорите вие би момичета? моето миналата седмица тежеше 385 гр. - и док. каза че е съвсем нормално. А дали е така??2

# 242
  • Мнения: 3 089
Майче ти не спиш ли или Петра не ти дава тая възможност
аз съм будна от 5. петранче се буди обикновено в 6, но днес реши по-рано  Mr. Green
янче - твоят слинг е по-друг чешит от тоя дето аз си ших. нищо чудно, че е по-читав.
цигари - паля, ама мнооого рядко. и категорично в началото не пушех - тогава ни плацента имаш, ни дявол. сега плацентата пази. което не е оправдание да се офъргаш с 5 водки, кутия цигари и 2 треви  Mr. Green
в 20-та г.с. чакълчо беше 350 гр. +/-60 сега не знам колко е. но отклонението при всички случаи е голямо накрая ще е голямо. на финала очаквахме петра да е под 3 кила според изчсленията на ехографа, а тя 2 седмици преди термин беше 3350. моя приятелка пък чакаше уж 4 кила бебе, а се роди под 3 или около 3. килограмите на бебето се мерят по големината на някоя от костите /не помня по коя - май бедрената беше  newsm78/, а дори малко да мръдне ръката на ехографиста и отклонението може да е голямо. не се вързвайте много. бебетата ни ще се родят точно колкото трябва да са  Heart Eyes

# 243
  • София
  • Мнения: 1 877
Абе колко струват тия слингове?

# 244
  • София
  • Мнения: 4 590
Stanella,радвам се,че феталаната е минала добре и всичко е наред. Grinning Честито и за взетия изпит.Само така newsm10 smile3501
Аз пак да те подхвана за Банчева... Embarassed Защо не казва тегло, дължина и т.н.?Знам,че размерът на главата е най-важен,ама защо не мери и други неща, така и така е на ефографа. newsm78 Ако я пита човек,няма ли да ги измери?
Аз днес съм се зачудила над въпроса докога да работя. newsm12 -дали до края на февруари или и март да изкарам. Защото тук договорът ми изтича края на февруари и се колебая дали да им кажа да ми пуснат и за март или да спирам. Говорих и с шефа и се разбрахме засега ,че и март ще бачкам,ама знам ли... Хич не ми се работи след февурари...И то не защото работата ми е тежка, напротив-супер лека е,а защото не се наспивам и цял ден дремуцам и ми е криво smile3507 Ще видим...
Хайде лек и супешен ден на всички! Grinning

# 245
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Аз пък снощи сънувах баба която мин.година почина.Взе да ми дава някакви хавлии и покривки.Каза
-Ето ти тия пари крайно време е да му купите нещо на това бебе.Другия месец ако се роди какво ще правите?
 newsm78 #Crazy аз откачам ли или май на истина взема да купя нещо.

# 246
  • Мнения: 209
majce мерси за обяснението Hugаз знам сайта на Chipolino,но мислих че фирмения им магазин е в Пловдив,даже се бях навила да ходя до там Simple Smileмного се влюбих в една тяхна количка и я искам страшно много Wink

# 247
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз пък снощи сънувах баба която мин.година почина.Взе да ми дава някакви хавлии и покривки.Каза
-Ето ти тия пари крайно време е да му купите нещо на това бебе.Другия месец ако се роди какво ще правите?
 newsm78 #Crazy аз откачам ли или май на истина взема да купя нещо.

Хихи, не се притеснявай. Аз ония ден сънувах как ми правят секцио със спинална упойка... Напълно нормално е такива неща да сънуваме щом само за това мислим...

Пешън, мен на ЖК (ходя - по-скоро ходех в Св. Тихон при Д-р Байчева) последния път ме погледна точно за 20 секунди на УЗ и ми каза "добър сърдечен ритъм"... Аз определено се вбесих от това (нищичко не измери) и съм твърдо решена да не ходя повече, само да си губя времето... Та искам да кажа, те май на ЖК го карат през просто, нали не им се плаща...

# 248
  • София
  • Мнения: 4 397
Добро утро Simple Smile Мале вчера колко сте изписали  Grinning
mama21 Споко не си сама, и аз от две нощи откачам сънувам само идиотщини, относно раждането. Като се има впредвид, че малкия го родих за 4 часа от който 3ч. и половина си лафих с едната акушерка и се паразех с нея да запише малкия на 3 не на 2, защото разждах в нощта на двете дати, значи силните болки и самото раждане да е имало 30-40мин. и сега съм се побъркала от страх, незнайно защо имам чуството, че ще ми се върне тъпкано  Tired.

# 249
  • Мнения: 96
Ирини по - голямата част от тяй наистина  го карат през просото, но конкретната докторка/ която не знае че ходя и на др. лекар частно разбира се/ наистина полага грижи, не я хваля, никаква не ми е и по принцип съм отвратителна що се отнася до права, до това да получавам услугата за която си плащам, но Банчева наистина се отнася с разбиране и е мн човечна, а и ми се струва доста компетентна, защото вчера на феталната чух някои неща които и моята АГ ми е казвала.......за р-ра на главичката за някои от органите....естествено паралел не може да се прави, но все пак....Доволна съм че при нея срещам загриженост и разбоиране и отношението е безупречно, като се има поредвид, че една стотинка не ми е взела за нищо, никога не чакам по опашки.....за мен е достатъчно. А това че не мери всичко - да така е но и аз не съм я карал;а защото ходя и на др доктор в Шейново,който пък прави това и затова.
Пешън помоли я да ти ги измери, не мисля че ще откаже....е не давам 100 % гаранция деSimple Smile

# 250
  • Мнения: 3 089
... малкия го родих за 4 часа ... незнайно защо имам чуството, че ще ми се върне тъпкано
aaa, напротив. нищо чудно сега да родиш в колата на път за болницата  Mr. Green  сериозно - верояно второто ще го изстреляш като тапа за няма и 20 минути. така че бъди готова при първите контракции да се метнеш към болницата.

# 251
  • Мнения: 152
Вчера бях  на преглед и девойката( както потвърди лекарката) е добре. Показа ни сърцето, бъбреците, крака, ръце...Каза, че е 820 грама и аз направо не можах да повярвам. Вървяла с 2 седмици напред, но като четох трябва да е някъде към 500-600, но 820? А ако се мери по бедрената кост, значи ще имаме дългокрака щерка. Онзи ден усетих как ми се завъртя корема и вчера лекарката каза, че се е обърнала с главата надолу, а днес не спира пак да се върти и да шава, а аз съм опряла корема в бюрото.
Хубав ден на всички.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 397
majceto от твоята уста в божите уши  Heart Eyes, по принцип е така второто е по бързо, ама има и случай дето второто кат се закучи  Mr. Green, а аз съм шаш и паника и само глупости си мисля  ooooh!

# 253
  • Мнения: 146
Здравейте Simple Smile
kimba77, не го мисли от сега за раждането, че така само ще се притесняваш. Дано второто ти раждане да е поне колкото първото бързо и лесно Simple Smile Аз също съм си мислила , че дойде ли момента за раждане веднага ще ходя в болницата, че може и разкритие да получим и да не го усетим. Като раждах преди в предродилна седях 2 часа и съм доволна  Simple Smile.
Да ви питам какво ви е мнението за стволовите клетки, има ли мама, която ще действа по въпроса?
Лек ден от мен!

# 254
  • Мнения: 1 531
и аз мисля,че е нормално сега да се притесняваме за кво ли не - но всичко ще стане, както трябва  Peace
аз придърпвам от разни цигари от време на време,и аз предимно след плацентата, и най-вече щото преди това ми беше ЛОООШШОООО от цигарен дим дори...
а на мен не са ми казвали нито см нито кг - като питах един път за см ми каза, че няма как да го измери, щото то е сгънато, а не опънато... струва ми се логично...
янче,а това първото ти ли си  Laughing  мерси за снимките... те не премахнаха обаче усещането ми, че всеки момент бебето ще се изхлузи... примерно ако нещо си свия корема, но явно не е така, де Joy  аз със сигурност ще пробвам в някой магазин и тогава ще е друго, сигурна съм  Peace
и на мен коремът ми опира в бюрото - тези дни работя върху този гаден навик 
Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт