В коремчета забележими, МАЙ-ски европейчета се свили!...

  • 10 426
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 152
Честит имен ден ако си имаме именничките
Majceto- Щом си в Силистра гледа ли кой изкара кръста от Дунава?
Аз днес бях по магазините и голямо мерене беше, въпреки че почти нищо не ми грабна погледа- верно са доста еднотипни и грозновати дрехите за бременни. Взех си едни дънки и джинси от Блага Благоева, където ще ми слагат платка на корема. В Мами на Княз Борис I 55 имаше страхотна рокля, но беше към 80лв, а сега нямам нужда от това. Но видях 2 модела на рокли с горна талия и мисля да дам да ми ушият.

# 46
  • Мнения: 3 089
мнеее - не гледах. оидохме по обяд, стояхме 3 часа на гости на прабаба и прадядо и си тръгнахме като стана време за следобедния сън на малката. сега се връщаме,всъщност.

мама21 - малеее, мила, не ща да те плаша, ама малкото околоплодни не е на добре. пък и изтичащи. тц-тц-тц - ей, да стискаш кълките поне до 26-та-7ма, че тогава бебето може да се пребори. мен ако ме питаш, не ти трябва сега да се друсаш по пътищата до варна с тия контракции. живот и здраве, избутай още 2 месеца, пък тогава се друсай на воля - и да тръгнеш да раждаш, тогава няма да е страшно. сега си налягай парцалите и стой легнала. стискам всичките си палци  Praynig

# 47
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
майчета не знам от хапчетата ли обаче много ми се спи.
Да питам мамите дето са ходили по поправки  и ликвидации.Утре имам поправка но понеже съм първа година не съм запозната с това какво трябва да направя ,че да си отложа испитите.
Знам, че молба се подава но трябва ли някакви специални бележки да нося,че съм бременна.
Взех в леглото да чета за поправката ама ми се затварят очите. Sleeping
Сигурна съм че ще устискам тез баджаци като козунаци newsm62.

# 48
  • Мнения: 3 089
свежарка. бравос! все тъй позитивно да мислиш!
за поправките нищо не знам - отдавна беше моята, а и все от раз съм си вземала изпитите - голяма читанка бях. нашите работят и двамата в университет и от тях знам, че всеки вуз си е сам за себе си. при тях, например, още има заверки, а в су няма от години, така че няма смисъл да питам.
тъй или иначе - успех и с изпитите.
и като ти се спи - спи! идея нямаш с бебе как ти се спи, а то ти се дере и не те оставя на спокойствие. използвай малкото останало време предираждането за активен релакс.

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 18:41 от majceto

# 49
  • Мнения: 362
ей Мама 21 удържай фронта още малко,забравяй за изпити-после ще се явяваш, на есен.Сега почивай и си спинкайте с бебчо като ви се спи.Стискам палци всичко да е наред Hug

# 50
  • Мнения: 96
Здравейте на всички от мен.
Доста време не съм писала, защото бях в отпуск, който по нищо не прилича на почивка- у4ене до побъркване, подготовка за последни, надявам се изпити и много хойкане на горе надолу по роднини. На всичко отгоре и прабаба ми почина миналата седмица и ми беше много тежко / и все още е , но то това няма минаване/
Опитах се да поизчета каквото сте писали, но много съм изпуснала и не мога да коментирам всичко.
Мама 21..... много да се пазиш, остави поправките......лесна работа после всичко ще вземеш.Гледай с бейби всичко да е тип топ.
За раждането мисля да съм с уговорка в Шейново, майната им на парите, много ме е шубе от раждането и искам да съм застрахована, колкото ми е по силите. Всички други варианти разбирам, но мен определено мн ме е страх от болка и не я търпя.
Относно дрехите за бременни - взех си един панталон от Блага Благоева и съм очарована, удобен и продавачките са мили.
Ние ще пазаруваме след като бебето се роди, малко сме суеверни за това.
Иначе ние сме добре, нямам болки само едно врътливо бебче, което понякога не ми дава мира......тук ритне там бутне и с такава сила и скорост мести местата на ударите че си мисля какво ли ще е като се роди:))))
Казаха ни че ще е момче, последния път обаче докторката ми каза......." ми то може и момиче да се окаже" абе хи4 не искам да слушам вече.НА 10 януари ми е феталната, надявам се да кажат със сигурност.
МНого искам пак да се срещнем и дано този път сме повече. Аз гласувах за 25.
От понеделник съм на работа отново и ще пиша и чета по - често. Липсвахте ми и раговорите ни, така че....понеделнишки със нова сила.
ПОжелавам ви хубав неделен ден и само усмивки:)))

# 51
  • Мнения: 3 089
относно подготовката за бебето аз си казах по-горе, ама пак да повторя - мисля в началото на 7-я  месец-средата най-късно да съм приготвила всичко. всъщност, акто се има превид,че съм с малко бееб и без баба,логично е да започан по-отрано,нищо че имам гледачка. все пак жената ще гледа петра, а няма да ми глади дрехите. имам останали много дрешки от петра, като повечето дрешки са с момчешки фасон Simple Smile. освен това и сега продължавам да купувам разни бебешки глупости. в общи линии купя ли нещо за петра, купувам и за другото. количка за породени деца вече си купих, кошче-люлка имам, освен него имам и 2 други детски легла + едно сгъваемо за път + кошница за кола /нищо че кола нямаме/ + шезлонг и дъра бъра. за коритата да не говоря - 2 бр + 2 бр. стойки; множество чисто нови чишета /кърмих петра и те така и останаха/, стерилизатор, самари, кенгура хиляда вида. оказва се, че и да искам да съм суеверна, няма как да стане, защото всичко си имам. ще подновя единствено пелените - бархетни и тезухени, защото са хипер прани и амотизирани, ще куп нова хавлийка, защото всяко човече трябва да си има своя си и воала Simple Smile мисля този път да се изхвърля с дрешките да изписването. за петра бях харесала гащеризонче за 65 кинта, ама реших, че се уливам на фона на другите разходи. с това човече няам да има други разходи, така че поне за това мога да се улея на спокойствие Simple Smile а и изобщо не виждам филков в ролята на перач и гладач. и без туй не може да си вдигне главата от бач, остава и бебешки дрехи да му метна за гладене и съвсемще изтрещи.

балонеса
също се затри нейде. дано е наред и просто да няма желание да пише.

# 52
  • Мнения: 362
Майче ти наистина си лесна работа,всичко имаш,а аз дори незнам какво точно е необходимо Embarassed,но ще наваксам обещавам.Мисля да пазарувам като изляза отпуск в началото на април,но отсега се оглеждам.По този повод дайте малко информация за колички,какви са подходящи(с подвижни или не гуми,комбинирана или....)Зная че вече се писа по тази тема ,но все пак..
 лека вечер

# 53
  • София
  • Мнения: 4 588
Stanella,страшно много ти благодаря за ценната информация.  bouquet Сега ще разгледам сайта и още идвната седмица ще гледам да се свържа с върпосната АГ. Simple Smile
Много съжалявам за прабаба ти. Знам колко е тежко Cry
Блазе ти за отпуската и жалко,че свършва вече. Мен така не ми се работи вече, ама с моя граждански...а и още 2 месеца ще бачкам.Както и да е...Важното е да сме добре.  Wink
Лека вечер и се наслади пълноценно на последния ден от отпуската. Party
Пиша ти тук, защото кутията ти е препълнена и не мога да ти изпратя ЛС.Поне така пише. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 832
Май-чета някоя от вас пие ли Зима флоур, и ако да по колко хапчета на ден и колко мг???


Аз вземам по 1 мг. Толкова е за възрастен има го инструкциите на самото лекарство, а и ако са ти го изписали трябва да са ти казали. Има обаче едно нещо, не трябва да се взема отделно ако вече пиеш някакви комбинирани витамини като О! Мами защото в тях си го има. Иначе зима флуор на таблетки най-добре вечер преди лягане - смуче се (пак от листовката) Laughing

# 55
  • Мнения: 832
майчета не знам от хапчетата ли обаче много ми се спи.
Да питам мамите дето са ходили по поправки  и ликвидации.Утре имам поправка но понеже съм първа година не съм запозната с това какво трябва да направя ,че да си отложа испитите.
Знам, че молба се подава но трябва ли някакви специални бележки да нося,че съм бременна.
Взех в леглото да чета за поправката ама ми се затварят очите. Sleeping
Сигурна съм че ще устискам тез баджаци като козунаци newsm62.
Аз съм преподавател в СУ. Моят съвет е ако имаш  1-2 изпита сега е момента да се опиташ  да говориш директно със съответния преподавател. В такова положение съм сигурна, че колегите ще прояват разбиране. Ако имаш повече изпити и тежка бременност - най-добри наистине подай си молба, не знам дали ще ти искат друго нещо (питай секретарките в съответното учебно заведение) и си отложи изпитите. Успех.

# 56
  • На морето!
  • Мнения: 5 759
МАМА 21,стискам палци всичко да мине и да си се видите с бебчето чак когато си му е време! Praynig
Аз бързам да се разпиша,че ходихме на 3Д и ни казаха,че всичко е нормално,че имаме една дългокрака годпожица с особен темперамент,която не спря да маха с ръчички и да "танцува".Страхотна мадама!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 276
Здравейте, мами!
Отдавна исках да се присъединя към вас, ама от работа и учене все не ми оставаше време....
На 31 год. съм, казвам се Теодора, от Варна, чакам второ дете - момиченце, на 02.05.07. Имаме и батко, който е на 11 години.
Поздрави на всички и до скоро!

# 58
  • Мнения: 533
Здравейте!Честито на вс.именници и на тези,които празнуват около тях.Ивановден си било като нац.празник-така казват.Имам към вас конкретен въпрос-Някоя от вас ходила ли е на доплер в Шейново?Какво представлява?Правят ли запис?Имам записан час за вторник и много се вълнувам...каката ни е на 12год. и те такова животно...НЕМАШЕ!!!Защо моето доки каза ,че ми е рано за доплер в 21седмица,не ми е ясно?

# 59
  • Мнения: 123
Добро утро, мили МАЙ-чета!
Исках да питам дали някоя от вас знае някакъв читав интернет доставчик за София и по-точно за кв.Изток (района на Плиска), защото се побърках с GPRSа на лаптопа, а пък в офиса се вързахме с БТК ADSL, ама никак не съм доволна от бързината и качеството  Twisted Evil . Ще съм ви много благодарна ако някоя се подсети нещо!   bouquet
Хубав и слънчев неделен ден ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт