В коремчета забележими, МАЙ-ски европейчета се свили!...

  • 10 431
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
T i T- от кой град на Дунава си, защото аз съм от Силистра?
mama21-Аз винаги се радвам на бебешоци- чужди, наши .... , всичките са ми такива сладурани, а като видя племенниците си близанци направо ми идва само да ги целувам и да ги прегръщам.
 А за годишните винаги се уговаряме с мъжо, но подаръците са изненада. Ей кога минаха 2 години и половина, как лети времето, а на пролет с бебче....представям си.

 

# 31
  • Мнения: 3 089
ниночка, бравос   Peace

момичета, сега си дадох сметка, че след около месец влизам в 7-я. т.е. съвсем скоро ще трябва да се развихря в пране, гладене, скатаване на дрешки и подредби, приготовления на багаж за родилно и т.н. - няма да е добре, но все пак е много възможно бебето да ни изненада и в 7-я месец. кога мина това време, ей...

# 32
  • Мнения: 362
 Qnush,аз съм от Свищов-малък,но красив!!
  И аз досега много съм се радвала на чуждите бебешоци,но си давам сметка че с нашите си ще е много по различно-по отговорно и мисля много по хубаво зашото ще са нашите бебоци.

# 33
  • Мнения: 1 531
ох, като гледам колко много сте онлайн, сигурно не ви убягват упоритите ми смешни опити по първия постинг  Blush  hahaha  Joy
надявам се довечера да мога да завършва темичаката  Hug

# 34
  • Мнения: 36
Yanche, при д-р Калев ще раждам живот и здраве. Мерси за съветите, определено ще са от полза. Ще се замисля за ВИП стая, досега не съм го умувала. Аз разбрах, че така или иначе стаите са с по две легла и също имат ТВ, но ще видим. А за четенето и ровенето на инфо имах предвид да не се четат глупости и лоши неща за да не си втълпяваме после щуротии. Щото има и много стряскащи работи. За полезна инфо определено съм за, иначе нямаше да съм в този форум. Изчетох всичко за бременността дето го има в Интернет сигурно и надали ще спра да любопитствам. Сега следва и за кърменето и гледането на деца и т.н. лека-полека.
На чуждите бебенца много се радвам и обичам да си играя въобще с деца, но все пак са ми чужди и да ви призная съм много далече от мисълта какво ли ще бъде с моето. Имам предвид, че още не си се представям като майка с бебе на ръце, все пак ми е първа бременност, но пък толкова ми се иска да го усетя вече това чувство. Със сигурност е невероятно!

# 35
  • Мнения: 3 089
януш - ние утре отиваме за един ден в силистра. баща ми е от него край и понеже баба и дядо още не са виждали петра (а тя е вече на година и 2-3 месеца), та ще се вдигнем. а така не ми се пътува в кола с това швъргало.

# 36
  • Мнения: 533
Браво за темичката.И нашата годишнина от сватбата наближава,срам - не срам 13г.!Аз си пожелах да отидем на кино!Представяте ли си?Мъжът ми каза,че съм много евтина,та си мисля какво друго да си поискам,то направо за резил....Май много се застоях вкъщи и това не ми се отразява добре.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 493
ninochka, ще ти дърпам ушите Wink Пак не четеш Simple Smile - за Втора градска говоря.

mylene, д-р Калев е добър избор. Най-големият плюс на ВИП стаята (според мен) е това, че банята с тоалетната ти е в стаята и си е само твоя. Защото след раждането при всяко ходене до тоалетната се миеш с   вода, поливаш с разни смрадлики и прочее процедури, които ако трябваше да се разхождам всеки път до общата баня щях да се изнервя. Иначе за другите стаи има една обща баня, ама така и не съм ходила да я видя дори къде е. Иначе за другото си права, че са по 2 и че също има ТВ, но и самостоятелността и спокойствието, което ти дава ВИП стаята също не е за пренебрегване точно в този момент, повярвай ми! Simple Smile

Ние годишнини не празнуваме...Sad за мое съжаление. Мъжото е доста неромантична натура и за него това са глупости... Аз лично бих се радвала, но уви няма как...

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
 Simple Smile Момичета има ли кой да копва, та да ви отключа предишната тема за целта ?

# 39
  • Мнения: 482
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз съм мениджър в частна фирма - т.е. човек за всичко  Confused не се оплаквам де  Wink Заплатата си я бива, поне веднъж годишно я вдигат. Донякъде разполагам с времето си - т.е. не съм твърдо на работа от 8 до 17, та ако ми се наложи да си върша мои неща мога да отделя време и за тях, това ако няма много работа де .... ако има - се работи и до по-късно и уикендите - правилата на българската бизнес джунгла  Laughing ..... ама не е смешно, че сега сме в такъв период .... и днешният ден ми дойде в повече Sad ама да не се отплесвам на тази тема ....
И аз се замислям дали да не се възползвам от месеци, които ще си остана вкъщи, ... за смяна на попрището ... ще видим ...
За раждането мисля да е Майчин дом, ВИП стая, че не винаги съм настроена за контакти  Confused
Годишнините ги празнуваме, като излизаме някъде да се почерпим сами или с кумовете ни. Аз скоро имам рожден ден и днес ме бъзикаха дали ще почерпя  Whistling Принципно правя големи купони, но сега не ми е до това - та си мисля за няколко дни, някъде - ще трябва да потърся някое още непосетено местенце и готин хотел.
На малките деце съм се радвали винаги, сега особенно много Simple Smile А сега в момента се радвам на един пресен, пресен баща  Laughing На едно приятелче му се роди син преди 2 дни и тук ме засипва със снимки - симпатяга  Grinning
Зима флора предполагам че е по 1 хапче на ден - мога да проверя, но зъболекарите си казват или зима флор или вода Девин Wink била с достатъчно съдържание на флор и увояването е по-добро.
Ще пазарувате ли за бебето предварително или щасливият баща ще тича по магазините след раждането?

# 40
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Момичета добро утро.
Аз си изкарах интересно цяла нощ-в спешното.
Първо вече всичко е наред.Потвърдиха че съм в 6-тия месец.
Снощи си подготвям за лягане и нещо ми теква по краката-безцветна течност.И не спира малко по малко ама мокри.Гледам течение не е,а нещо друго.Пуснах спешна темичка и на бързо 3 съвета да ходим в болницата че сигурно са водите.А цял ден нещо ме наболяваше и контракцийки но си пия но-шпа както каза док #2gunfire.
Отиваме и се пада завеждащия на родилно който е може би най-добрия в Б-с а и като човек е невероятен.Не ми се разсърди че ги вдигаме в 2 посред нощ.
На магарето-каза че без това не може.неприятно но човека беше много внимателен.От там на видеозона.
Та каза че имам малка загуба на околоплодна течност но при натиск не се усилва което е добре и значело че ще изкараме още месец-два.Каза човека обаче че ще изкараме но не и с тези контракции.Сложиха ме на системи разни инжекции и под наблюдение с уговорката че ако всичко е ОК на сутринта си отивам в къщи-в Б-Ската болница е мизерия а отношението е отврат.Та не текна повече и с красива рецепта се прибрахме.Магнерота ми го исписа 3х2 и каза два месеца да не го спирам.Има и други хапчета но мъжо отиде да ги купува.
Ох оплаках ви се.Тия дни отивам във Варна да се запозная с доктора който ще ми прави секциото.Е аз вече 100% ще съм постоянно в къщи.Надух ви главите.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 588
мама21,много неприятно, но важното е,че сега всичко е наред! PeaceПази се Hug

# 42
  • Мнения: 123
Добро утро, мили МАЙ-чета и честита ни европейска темичка!  Laughing
МАМА 21, много съжалявам за твоите тревоги и разправии по болниците. Надявам се нещата да се укротят и да успеете да задържите положението по дълго време! Бих те посъветвала само да лежиш и да почиваш много, ама наистина много и да се занимаваш само с красиви и положителни мисли и нагласи! Стискам ви палци и на двамата с бебо!  Praynig Hug
Момичета, аз ли съм много сбъркана или просто съм малко бременна, та с нищо не мога да си угодя?!  Laughing Мисълта ми е за дрехите за бременни- наистина ли са толкова грозни, или аз нищо не разбирам?!  Mr. Green Благодарение на ценната инфо, която обменихте, реших да я използвам и да видя за какво иде реч (особено след като вчера не  се намъкнах в чисто новия си панталон, купен специално с 1 номер по-голям за тази цел. Горкият ми корем отказваше да се напъха, а на бебо определено не му харесаха моите модни стремежи.  Mr. Green) Честно казано и аз самата не знам с какво искам да ходя облечена, особено след като и фигурата ми не е съвсем същата..., ама поне нещо по-така да е...!  Mr. Green  Днес ще отида и до онези магазини на Пиротска и на Цар Самуил, та дано мирясам най-сетне, че си омръзнах сама на себе си  Mr. Green
А на вас ви желая хубав и слънчев ден днес!

# 43
  • Мнения: 529
Ще пазарувате ли за бебето предварително или щасливият баща ще тича по магазините след раждането?
Добър въпрос, и аз се канех да ви питам същото. Моя мъж е безкрайно нетърпелив  Mr. Green и само ме юрка да ходим вече по магазините да пазаруваме.  Laughing Категоричен е, че почти всичко ще вземем предварително.  Засега съм отложила само покупката на количка, макар че това най-много ме влече като ходим по магазини.   bouquet Даже вече си харесах някой и друг модел. И твърдо гледам да е по-летен вариант, дано да е топло тази пролет.  Naughty
Мама 21, съжалявам за това което ти се е случило, дано да се разминеш само с това ходене до болницата и после чак след 2-3 месеца направо за раждането.  Praynig И на мен това ми е най-големия кошмар, да не почне някое ранно раждане, та затова сега само си викам - веднъж да влезем в седми месец, малко по-спокойно да се почувствам.  Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 4 588
Момичета, някоя от вас може ли да ми препоръча някой добър/ра АГ, който/ято да работи със Здравната каса, че моята е под всякаква критика? Аз така или иначе си ходя и в Шейново частно, но искам да имам и що годе свестен лекар, работещ със ЗК.

Общи условия

Активация на акаунт