Ергенът ❤️ Симфония от чувства - Тема 11

  • 101 323
  • 2 145
  •   1
Отговори
# 2 130
  • Мнения: 4 461
Аз не видях опит за подчинение от страна на Евгени. Много ми е странно как се извърта ситуацията. Той ясно заяви, че проблемът е в липсата на комуникация, не в доенето, не във веганството, не в това, че има позиция, а в начина по който реагираш и директно се затваряш и запушваш ушите. И се видя, че комуникация няма. Валерия на пейката му каза накрая това, каквото той искаше да чуе. И му направи баница. И беше на път да ревне. Каква точно е разликата със слагането на колието?
Част от ефективната комуникация е да уважаваш другия, като не му налагаш собствените си темпове. Не винаги, не на всяка цена и не пред всички комуникацията функционира. Освен това, в нашето общество, за съжаление, все още битуват патриархалните схващания, че важи все мъжката воля.
А че Ергени тогава искал и ако не го удовлетвори, значи не умее да комуникира, е толкова нелеп аргумент. На вас винаги ли ви се обяснява и пред други хора?! И много точно коментарът на Ергени издаде накърненото му его, което Еленка веднага се постара да успокои по типичния си раболепен начин. Но, явно на Ергени това не му беше достатъчно. И с право, никой не уважава лакеите, готови да си плюят на достойнството.

# 2 131
  • Мнения: 752
Съжлявам, но изобщо не виждам ситуацията по този начин. Валерия може да има не малко положителни черти, но не умее да води разговор, нито да артикулира действията си. Не виждам и дори минимално намерение да се опита да разбере човека, с когото общува. В нейния свят АЗ е главният герой. Това разбрах аз от това, което видях.

# 2 132
  • софия
  • Мнения: 3 417
Разликата е, че едната е Елена, а другата Валерия. 😀
 Вал какво изясни на пейката, че чак и мъдро. Гледа, мига и накрая му се метна на врата. Забелязала съм нещо в нея. Когато и зададеш въпрос, тя изобщо не се старае да го разбере. Създала си е някаква тема в главата и започва да говори по нея. И няма значение отсрещната страна какво се опитва да и каже. Докато не си изстреля нейното не мирясва, а после вече не и е интересно и се затваря. Това вече на няколко пъти го виждам. В спорове с момичетата и в този с Ергени.

# 2 133
  • Мнения: 339
Аз така и не разбрах каква комуникация очакваше Евгени. Валерия ясно заяви, че не желае да дои, че такива са й разбиранията и точка. Какво повече трябваше да каже? От продукцията са знаели каква ще е реакцията й и бяха подготвили Евгени с тази велика притча, която нямаше нищо общо със ситуацията. Човекът в кланицата е знаел какво прави, докато момичетата очевидно не знаеха как да доят и само стресираха животните вместо да ги облекчат. Очевидно на Валерия й стана неприятно докато слушаше, но Евгени за пореден път доказа, че му липсва емпатия. Разбиранията на Валерия са твърде крайни за мен, но аз, за разлика от Евгени, я разбирам.

# 2 134
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
О, Евгени ми изглежда като да е с много патриархални разбирания. И обича явно да се налага.
В интерес на истината историята с колието се случи на коктейла и беше пред останалите. Всъщност, когато й даде последната роза, видя, че е сложила колието. Много неуважителни към жените са и двете ситуации.

И съм абсолютно съгласна с казаното от Слабе, просто не можах да го обясня добре. Много често виждаме, че Евгени я пита нещо, а тя разбира нещо съвсем различно. Не е само към въпросите това отношение, няма емпатия, не може да разбере и разтълкува различни ситуации. Тройната среща е добър пример. И не само.
Честно казано, що се отнася до комуникация, на Евгени и Елена им се получава много добре, разбират се извън тривиалните думи.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 20:57 от Жабче

# 2 135
  • Мнения: 834
Според мен двете случки са несъпоставими, защото тормоза заради колието 100% си го измислим Евгени, а ситуацията с доенето беше заложен капан от продукцията. Бяха се приготвили за скандала, даже и притча бяха измислили на Генчо. Аз мисля, че Валерия е подбрана със специална цел - да я направят фаворитка и да я скарат с ергена. Пък ще видим, малко остана.

# 2 136
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 382
Да, СлаБе, разликата е, че едната е Елена,  а другата Валерия. Две  жени с различна самооценка. То ясно, че нас..кучета ни яли. Но повечето имаме дъщери. Не става въорос на налагане (от тяхна страна) а на реакция (към неговото налагане).
Това с колието също беше от продукцията. Даже му личеше, че ролята не му е приятна. Не може да е чак такъв пубер.

# 2 137
  • Мнения: 535
Според мен двете случки са несъпоставими, защото тормоза заради колието 100% си го измислим Евгени, а ситуацията с доенето беше заложен капан от продукцията. Бяха се приготвили за скандала, даже и притча бяха измислили на Генчо. Аз мисля, че Валерия е подбрана със специална цел - да я направят фаворитка и да я скарат с ергена. Пък ще видим, малко остана.
Разборът за колието си беше точно заради продукцията. Как смее Елена да не рекламира щедрия дар на Алтънбаш.

# 2 138
  • Мнения: 6 901
Със сигурност аферата с диамантената огърлица беше план на продукцията. Тия бижута се раздават, за да ги носят дамите, не да седят в шкафчето заключени, понеже диамантите не били важни. После пък станаха, като подариха и на другата. Grinning “Диамантите ми са по-големи от диамантите ти.” Аз обаче си мисля, че и самата Елена може да е била посветена в плана. Не ми казвайте, че човек занимаващ се с продуктово позициониране, разполагащ сандалите за седем стотака в скута на ергенина, в национален ефир, не разбира, че герданът на Алтънбаш не е просто жест на внимание.

# 2 139
  • Мнения: 834
Според мен двете случки са несъпоставими, защото тормоза заради колието 100% си го измислим Евгени, а ситуацията с доенето беше заложен капан от продукцията. Бяха се приготвили за скандала, даже и притча бяха измислили на Генчо. Аз мисля, че Валерия е подбрана със специална цел - да я направят фаворитка и да я скарат с ергена. Пък ще видим, малко остана.
Разборът за колието си беше точно заради продукцията. Как смее Елена да не рекламира щедрия дар на Алтънбаш.
И пак е различно, защото тормозът за колието са го измислили в движение, а случката във фермата е заложена по сценарий още от началото. Много възможно е точно заради този скандал да са издигнали Валерия до ранг фаворитка и да оцелява след всяка церемония на розата.

# 2 140
  • софия
  • Мнения: 3 417
Ами за мен разлика нямаше и при двете. Тоест резултатът беше един и същ. Няма значение, че реакциите в началото бяха различни. И двете клекнаха. Едната с баницата и със съгласието си, че повече така няма да прави. Другата с нахлузването на нашийника.
 Просто Елена е вече жена поочукана от живота, а Валерия е застинала някъде в тийнейджърството и не мърда, въпреки годините си. И за това и реакциите им бяха от Елена: къде сбърках, а от Вал: той пък ще ми каже. Тръш. Но в крайна сметка и двете клекнаха.

# 2 141
  • Мнения: 2 026
Не мога да разбера , кое не може да се проумее в реакцията на Валерия. Никога ли не сте имали позиция по нещо в живота , зад която стоите твърдо и никакви сили и бабини деветини не могат да ви разколебаят. Да ясно му каза, че за решенията житейски и битейски е склонна да обсъжда и да приема аргументи . Лично за мен е висша форма на нахалство , да проявя вмешателство в нечии изконни убеждения. Ако съм атеист , да искам спор и доказателства от религиозен човек или други подобни .

# 2 142
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 382
Ми не, не клекнаха и двете 😁 Валерия направи баница, каза, че и на кучетата е готвила. Не дои, тропна с краче и пренесе диалога насаме. Видяхме единствения път, в който Евгени бе вкаран  в обяснителен режим.

# 2 143
  • Мнения: 666
Новата тема🌹
Евгени и комуникационните му възможности:

# 2 144
  • Мнения: 834
Ами за мен разлика нямаше и при двете. Тоест резултатът беше един и същ. Няма значение, че реакциите в началото бяха различни. И двете клекнаха. Едната с баницата и със съгласието си, че повече така няма да прави. Другата с нахлузването на нашийника.
 Просто Елена е вече жена поочукана от живота, а Валерия е застинала някъде в тийнейджърството и не мърда, въпреки годините си. И за това и реакциите им бяха от Елена: къде сбърках, а от Вал: той пък ще ми каже. Тръш. Но в крайна сметка и двете клекнаха.
Вие май не разбирате аз какво искам да кажа. Изобщо няма значение кой клекнал, кой не, случката във фермата доказа, че образът на Валерия е създанен по сценарий и е развиван умишлено. Затова при всички глупости, които изговори и направи, упорито си продължава напред, а не защото Генчо се е влюбил още в първа серия.

Общи условия

Активация на акаунт