Отговори
  • Мнения: 1 531
след много мислене реших, че ще раждам там - на ЖК ходя в клиниката на Мазнейкова, без да плащам, но самото раждане се плаща и не само това, ами нямам познат там, а и ми се струва, че държавните болници са по-добре подготвени от частните, не искам заради предишния ми лекар в Тина Киркова, в МД пък било малко гнусничко... в Шейново също нямам познат, но самото то ми е познато от ТВ-предаването, популярна е като опитна и добра АГ и най-вече наистина вярвам, че ВСИЧКИ там са специалисти и то съвестни / и тъй като нямам познат и съответно не държа да раждам точно при някой определен, си мисля просто като ми дойде раждането, да си отида с документите там и да си раждам по нормалния ред - не виждам причина да плащам реално... освен притесненията ми, които стават ясни от въпроса ми...

конкретен е -
дали рискувам да не ме наглеждат пълноценно или пък да ме оставят да ме боли ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАТИЛИТЕ  Rolling Eyes  дали рискувам доброто бебено и мое здраве, ако не платя  Rolling Eyes

сигурно много от вас са минали по нормалния път, много пък са виждали директно разни ситуации - моля МАКСИМАЛНО МНОГО ОТ ВАС да споделят
    bouquet

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 11:23 от ninochka

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Всеки решава сам за себе си. Аз раждах в Шейново, с уговорка с лекар и не съжалявам за това, че съм платила. Мисля обаче, че спокойно можеш да се довериш на специалистите там и без да плащаш. Желая ти леко раждане

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Съвестни са споко - ще ти обърнат внимание и без да плащаш. Но и в Майчин дом е същото - аз раждах и на двете места и съм по-доволна от Майчин дом, но ти сама ще си решиш.

# 3
  • Мнения: 8 505
Родих без уговорка с никой.В Шейново.Дори за миг не се е случило

да не ме наглеждат пълноценно или пък да ме оставят да ме боли ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАТИЛИТЕ 

Ако се притесняваш от болката,можеш да си поискаш епидурална упойка.тя не е обвързана с избора на лекар.

# 4
  • Мнения: 864
Позната роди преди 20 дена в Шейново и е доволна.

# 5
  • Мнения: 999
аз раждах в Шейново и съм мнго доволна Peace

# 6
  • Мнения: 34
Аз раждах в Шейново с уговорка - платено и съм много доволна, но се случи с мен да раждат две девойки без никакви познати и уговорки - бях много впечатлена от отношението на целия екип , който беше дежурен.Не се притеснявай много човешки се отнасяха както с мен така и с тях.Но ти препоръчвам да ползваш епидурална , ако имаш възможност - анестезиолозите в Шейново са много добри!Леко и безболезно раждане от мен  Wink !

# 7
  • Мнения: 26
Родих в Шейново преди повече от 2 месеца. Не съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Раждах там,без уговорка,без да плащам.../Но да уточня че моя гинеколог беше на смяна за раждането и той ме изроди/
Преди и след това не съм имала оплаквания от хората от персонала-всички бяха мног мили и разбрани

# 9
Здравей! Раждах скоро в Шейново и имам пресни впечатления. Аз имах уговорка с лекарка, която дойде, когато мен вече ме бяха качили на магарето и за една месечна заплата стоя до мен половин час докато се напъвах и след това ме заши за около час. Аз ли се бях уговорила калпаво или това са уговорките - не знам, но горещо те съветвам да не даваш излишни пари, освен на лекар, който ти е близък. Иначе по време на 10 часа контракции и въпреки че бях с уговорка, разчитах изцяло на екипа, който беше на смяна - всички бяха МНОГО МИЛИ И ВНИМАТЕЛНИ. Дори имам чувството, че вече към края, когато казах, че моята лекарка идва, им стана леко неприятно. Но след раждането ги почерпих, така че се надявам да са останали удовлетворени, защото наистина те свършиха по-голямата част от работата и ме окуражаваха през дългите часове на раждането!
Каквото и да решиш, ти пожелавам едно леко раждане и сладко бебче!
Да ти споделя и за стаите след раждане- аз бях на третия етаж в ремонтираните стаи и въпреки че миеха по 2 пъти на ден, гъмжеше от хлебарки, но пък момичета, които са били на първия, неремонтиран етаж, казаха, че там мизерията била пълна. За ВИП май не си заслужава да плащаш, все пак само три дена си там и е хубаво да имаш компания, та да видиш, че не само ти си на това дередже!

# 10
  • Мнения: 374
PeaceНе съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

# 11
  • Мнения: 1 531
о - много ви благодаря   bouquet   толкова много и подробни мнения   bouquet  колкото-повече толкова-повече  Peace   bouquet  Hug

kala678, мисля си именно, ако платя на непознат,че не е гаранция: той взима такива пари толкова често, че с какво аз ще съм поразлична... 

reflex, "дори за миг не се е случило" какво? а иначе да се поясня, че не е ме е страх от болката, но защо да я има излишна...

в крайна сметка получавам болки, отивам и казвам 'добър вечер - ще раждам" и те ме поемат, така ли??? нося си и всички документи де, аз съм астматичка и алергичка, но нали ще раждам без упойки при спешно секцио правят спешни алерготестове, предполагам  Rolling Eyes  и туй де - здрасти, а  Laughing

отново много ви благодаря на всички дотук и на всички следващи - наистина точно сега вземам решение и искам да го взема и точка - да си знам!

и да питам - дали да не отида предварително там не само на разходка, ами и да се представя някъде, да кажа нещо, че там ще раждам, да говоря с някого?!?! да не взема да досадя на някого, да не е няква лудница пък... 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 391
Родих в Шейново преди повече от 2 месеца. Не съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.

Идентичен случай съм. Единственото, което си платих беше епидуралната упойка

# 13
  • Мнения: 62
PeaceНе съм имала уговорка, не съм плащала и съм доволна. Просто като дойде момента си взех сакчето и отидох за постъпване. Не мога да кажа, че преливат от любезност, но работят професионално и отговорно. Никой не ме е гледал накриво, затова че нямам уговорка или не си плащам.  Упойка също не съм искала да ми поставят. А с бебетата се отнасят добре- чисти са, всеки ден ги преобличат и къпят, правят ем нужните изследвания. Мисля, че изборът ти на Шейново е много добър.
Peace Аз си поисках упойката и ми я сложиха без проблеми.

# 14
  • Мнения: 62
Само да добавя, аз бях от втория неремонтирания етаж, наистина е мизерия, но за 12 дена не видях нито една хлебарка! Леко и безболезнено раждане!  bouquet

# 15
  • Мнения: 359
Аз родих в Шейново скоро. Имах уговорка с лекар и си платих. Бях във ВИП стая. Не съжалявам за нищо. Толкова бях доволна, че като разказвах на мъжа ми, той предложи да идем да дадем още толкова пари  Crazy

В предродилна зала, до мен имаше едно момиче, без каквато и да е уговорка, поиска си епидурална и така. Екипът който беше на смяна бяха много приятни и любезни доктори и акушерки. Единствената разлика беше, че мен не ме провераваха на всеки 30 мин докъде съм стигнала... След като родихме и двете си лежахме на родилните маси и си говорехме... Видяхме се и на следващия ден - тя беше доволна, че е в обща стая /бяха и показали по-опитните майки това-онова/. Аз пък бях доволна, затова че при мен идваха по всяко време на денонощието моите близки и дори майки от форума  Laughing

Да не забравя, анестезиолога беше толкова мил, че два дни сле раждането дойде в стаята ми да види как съм. Остави ми и визитка. Ако имаш нужда бих могла да ти дам координатите му.

За грижите за бебетата - не се безпокой! Там нямат и идея на коя майка е с уговорка и коя не. Запонах се със старшата акушерка на ДО - невероятна жена е, преди всичко е ЧОВЕК!

Каквото и да решиш, ти желая леко и безпроблемно раждане и да гушкаш скоро живо и здраво бебче

# 16
  • Мнения: 138
Аз раждах два пъти в Шейново - първия път преди 7 г. и не платих нито стотинка. Бях много доволна от грижите към мен и бебчо. Вторият път беше преди 3 м. и отново не платих нито стотинка. Отношението беше същото. Единствената разлика беше, че сега бях в ремонтирана стая.
Успешно и безболезнено раждане

# 17
  • Мнения: 1 531
а всъщност парите, дето плащаш, на кой ги плащаш - не на екип, а само на лекар, така ли, omnipresent ??? затова ли каза kala, че дежурният екип малко се бил обидил, че си е извикала докторката?

ох, действате ми наистина успокояващо   bouquet

а пречи ли ми да си заявя ВИП стая, макар и да няма да си избирам лекар и да плащам?
и един малко оффтопик - във ВИП може да си идва или да идва че и да спи или ??? мъжо, мама и други, така ли? а в общите стаи това е абсурд и има само часове за свиждане ли? + във ВИП стаите бебенцата нон-стоп при мен ли ще е за разлика от общите стаи???


 Hug

# 18
аз раждах в ш. с плащане и без упойка.Много сьм доволна при все че ми направиха епизиотопия нямам лоши спомени за болка.Само  бьди спокойна и слушай какво ти казват акушер. докато раждаш-това много помага.Желая ти здраво бебе!

# 19
И вьв ВИП бебето не е пост. при теб.но близките ти ще те посещават когато искат.

# 20
  • Мнения: 5 401
Аз раждах в Шейново с лекар по мой избор. И втория път бих родила там и при същия лекар!  Peace Имам прекрасни спомени от раждането си, от екипа - отношение, прегледи, грижи за бебето и т.н.

Преди няколко дни моя приятелка роди там, но без да плаща на никого и без упойка. Тя също е доволна!

# 21
  • Мнения: 26
Доколкото съм запозната ВИП стая може да се заплати отделно, независимо от това дали си платила на опредлен лекар. Веднъж чух,че било добре да се заяви още преди раждането ВИП стаята, но не съм сигурна дали наистина е така.
Иначе като наближи момента наистина си взимаш нещата - изследванията, направлението, личната карта и отиваш на първия етаж в кабинета /не му помня номера/ за прием. Попълват се доста документи, дори ти дават да попълниш сам една анкета, която съдържа въпроси за болести и алергии.
А пък отделението на родилките /неремонтираното/ е много мизерно наистина, но няма хлебарки. Въпреки всичко за повечето ми познати и за мен дните прекарани там бяха едни от най-приятните. Говорите си с другите родилки, обаждат се познати по телефона, има телевизор, водят бебетата на 3 часа за по 1 час. Някак си човек се чувства обгрижен. После като се приберете вкъщи сама си отговаряш за всичко, а там си като на санаториум. Цитирам една майка напълно сериозно: "Их, че хубави спомени имам от това Шейново" Joy

# 22
  • Мнения: 1 531
Доколкото съм запозната ВИП стая може да се заплати отделно, независимо от това дали си платила на опредлен лекар. Веднъж чух,че било добре да се заяви още преди раждането ВИП стаята, но не съм сигурна дали наистина е така.
Иначе като наближи момента наистина си взимаш нещата - изследванията, направлението, личната карта и отиваш на първия етаж в кабинета /не му помня номера/ за прием. Попълват се доста документи, дори ти дават да попълниш сам една анкета, която съдържа въпроси за болести и алергии.
А пък отделението на родилките /неремонтираното/ е много мизерно наистина, но няма хлебарки. Въпреки всичко за повечето ми познати и за мен дните прекарани там бяха едни от най-приятните. Говорите си с другите родилки, обаждат се познати по телефона, има телевизор, водят бебетата на 3 часа за по 1 час. Някак си човек се чувства обгрижен. После като се приберете вкъщи сама си отговаряш за всичко, а там си като на санаториум. Цитирам една майка напълно сериозно: "Их, че хубави спомени имам от това Шейново" Joy

това за заявяването и актуална цена ще го попитам при разходката наистина...

а какво имаш предвид "като наближи": месец преди термина да речем или с родилните болки?!

ох, благодаря за положителните изказвания
   bouquet

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Преди 5г. и повече и аз, и сестра ми раждахме там. И двете без плащане и уговорки. Аз нямах никакви проблеми с раждането-имаше само акушерка и 2 стажантки-много мили и внимателни. Сестра ми роди преждевременно, в началото на 8мес. Бебето, което е вече на 5г и повече, беше веднага закарано в Педиатрията. По-късно станахме приятелки от квартала с майка, която работи точно при бебчетата в Педиатрията. От нея знам, че при такива случаи от Шейново реагират най-бързо. Дори от МД се бавели повече.

# 24
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Доволна съм много.Пак ще раждам там.......надявам се някой ден...
Платих само 150 лв. за епидурална упойка.
Перфектно беше всичко, всичко, всичко.....

# 25
  • Мнения: 505
ninochka все едно аз съм я писала тази тема преди 2-3 месеца. Задавах си същите въпроси за същата болница.  Laughing Ами точно като тебе направих - отидох и родих там, не съм плащала. Мога да ти пожелая леко раждане и дано се отнесат толкова внимателно с тебе, колкото и с мене. С три думи - много съм доволна. И докторът който ме прие, и този, който ме изроди, и акушерките, и санитарките - бяха страхотни. Не са ме накарали за миг да се почувствам несигурна или да съжаля за избора си.  Чак ми се приражда отново там.  Blush

# 26
  • Мнения: 166
Мисля,че няма от какво да се притесняваш.Все пак са лекари и това им е работата...Аз също съм раждала без да палщам,но в др град Simple Smile
Леко раждане ти желая!!!

# 27
  • Мнения: 34
Едно от най-голямото предимство на ВИП-стаята е , че може съпругът ти или който искаш  да идва по всяко време.Цената на стаята е съвсем приемлива 40 лв. на ден.Препоръчвам ти предварително да проучиш как стоят нещато с ВИП -а!При мен мъжът ми дойде веднага след раждането , родих в 22:50 , а той дойде в 01:30 през ноща и стоя час и половина-бях много развълнувана и се зарадвах , че го споделих толкова бързо и с него!
Аз останах с прекрасни спомени от раждането ми / на 9-ти август/ и престоя в Шейново!Искрено ти пожелавам и на теб едно бързо и по естествен път раждане  Laughing !

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
А, ако не си във ВИП, кога, по колко време, всеки ден ли са свижданията?

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Раждах в Шейново с уговорка (междувпрочем точно на 8 май - видях, че е датата на твоя термин  Laughing), всичко беше на 6, но и останалите момичета от стаята ми бяха супер доволни, а от тях нямаше нито една с уговорка.
Мое мнение е, че заслужава за такова нещо да си платиш, за да си спокойна, но само при доказал се пред теб и предварително познат ти лекар. Иначе няма особен смисъл.
За стаите - аз бях в неремонтираното крило, но имам прекрасни спомени - и от майките, и от емоциите покрай бебо, това че не съм била във ВИП стая въобще не ме е държало и настрана от близките ми, защото май месец си е топло Wink и по цял ден бях в градинката на болницата или в кафето на лаф с роднини и приятели... Качвах се само като носеха бебетата. Embarassed
Наистина имам невероятни спомени, чак се умилявам, като се сетя.
Желая ти най - лекото и невероятно раждане, най - незабравимата първа среща с твоята рожба и като мине всичко, обезателно да разкажеш! Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
За 3 дневния ми престой, не видях да има такова нещо като свиждания...  Rolling Eyes В смисъл, че в отделенията с майките и бебетата и строго забранено да влизат външни лица. Всичко опираше до това ТИ да излезеш - макар и на стълбите, ако не навън, за да те видят близките ти.

# 31
  • Мнения: 316
Аз родих в Шейново без уговорка и без ВИП стая и съм страшно доволна.
Бях на консултации в Шейново с идеята да си избера лекар, при който да родя с уговорка, но толкова бях доволна от всички, че просто не избрах и реших да оставя нещата на късмет  Crazy
А ВИП стая искаше таткото, но съвсем умишлено отказах. Мисля, че е по-добре когато раждаш за първи път да има повече родилки в стаята. Просто каквото и да бях чела предварително наистина не бях подготвена за ситуацията, а мамите наоколо много ми помогнаха тогава.  Hug
Късмет и леко раждане!   bouquet

# 32
  • Мнения: 316
За 3 дневния ми престой, не видях да има такова нещо като свиждания...  Rolling Eyes В смисъл, че в отделенията с майките и бебетата и строго забранено да влизат външни лица. Всичко опираше до това ТИ да излезеш - макар и на стълбите, ако не навън, за да те видят близките ти.
Ами това със свижданията е много правилно според мен.
Аз и без друго на човек не приличах след раждането, а и да влизат в стаята татковци, баби, дядовци, каки, батковци и т.н.  Crossing Arms По-добре е така  Peace

# 33
  • Мнения: 34
Значи току що говорих с моя доктор от Шейново - свижданията в другите стаи е в четвъртък и неделя от 16:00 до 20:00!Но спокойно може да се слиза на  първия етаж и да се виждате с близките си !

# 34
  • София
  • Мнения: 1 845
Извинява се ,че измествам леко темата, но като няма свиждания, как точно таткото и оставналите близки виждат бебето?
По принцип и аз смятам, че ома смисъм от уговорки ,само ако познаваш и имаш някакво отношение с доктора. При предишното раждане имах нещо като уговорка ,но не познавах доктора-ами хич не се чувствах спокойна. Даже затова и аз искам да смяня сега болницата.

# 35
  • Мнения: 316
Извинява се ,че измествам леко темата, но като няма свиждания, как точно таткото и оставналите близки виждат бебето?
По принцип и аз смятам, че ома смисъм от уговорки ,само ако познаваш и имаш някакво отношение с доктора. При предишното раждане имах нещо като уговорка ,но не познавах доктора-ами хич не се чувствах спокойна. Даже затова и аз искам да смяня сега болницата.
Таткото влезе през един страничен вход и се качи по едни стълби пред асансьора на етажа точно когато ни несоха бебчетата  Wink Малко "криминално" беше, но много майки така показваха бебоците, а роднините видяха беба на изписването  Party  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 531
благодаря ви на всичкиии, иска ми се да ви изброя една по една   bouquet
ол4е, ще разправям   Flutter
marissha, за уточняващите ти довъпроси се радвам, някой ми ги вземаш от устата Peace

само, тогава, остава стискането на палци, за което предварително на всички  bowuu
а иначе вече взех решението - ще си отида при който е на смяна СПОКОЙНА И ПЪЛНА С ДОВЕРИЕ  Sunglasses 

не разбрах, дали да ходя да се представям предварително на някого в някой кабинета или няма нужда Rolling Eyes  освен да проуча за самстоятелната стая, макар че едва ли ще искам като за първо раждане Crazy
всъщност дори нито веднъж в самото начало ли не може да дойде таткото, ако не съм самостоятелна Rolling Eyes


 Hug

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 22:27 от ninochka

# 37
  • Мнения: 316
Аз на консултациите никога не се бях падала при лекарите при които родих и затова мисля, че няма нужда да се представяш на някой  Simple Smile
С таткото може да измислите нещо.  Wink Мисля, че ако поискаш да види бебчето никой няма да ти откаже Simple Smile

# 38
  • Мнения: 359
писах ти на ЛС.
п.п.. никой не може да дойде при теб извън часовете за свиждане, но ти можеш да слезеш и да се видиш с който искаш/ Горещо ти препоръчвам да вземез обезболяваща - епидурална Simple Smile Още веднъж УСПЕХ!!!

# 39
  • Мнения: 24
ne  se  pritesniavai  v  sheinovo  e  mnogo  hubavo  i  chisto  dori  da  ne  si  platish  she  ti  obarnat  vnimanie,zavisi  na koi  popadnesh,no  mislia  che  vsichki  sa  dobri.pojelavam  ti  leco rajdane  i  zdravo bebche

# 40
  • София
  • Мнения: 3 858
Отивай съвсем спокойно когато му дойде времето,защото на кабинета където приемат за раждане обикновено са дежурен лекар и дежурна акушерка, а когато бебето реши да излиза може да са съвсем други.Колкото до ВИП-а аз съм съгласна с другите майки,че не е нужно и е много полезно, от гледна точка на това,че винаги има поне една по-опитна майка,която да дава ценни съвети. Отделно всички са толкова внимателни и в родилна зала,и след родилна и детските акушерки и винаги когато нещо искаш да питаш не се притеснявай да го правиш-всичко ще ти обяснят. Колкото до свижданията,аз раждах на 7 април в 7,10 ч. сутринта и в 11 ч. бях на пейките при мъжа ми отпред,вечер в коридора на първия етаж и така всеки ден когато някой дойдеше аз излизах и всички го правят разбира се!Успех и леко раждане и наистина си поискай епидурална - ще видиш,че раждането е най-хубавото нещо на света! Peace

# 41
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ако позволите, да изкажа 1 неопитно мнение - бях в Шейново по спешност през нощта на 1 срещу 2 януари. Беше чисто, прегледаха ме 2 млади и внимателни лекарки (едната май беше стажантка всъщност). Е, за около 30-те минути, в които бях в кабинет 24 на 1-я етаж по пода мина 1 хлебарка  Wink даже 1 от лекарките я видя и каза "ау, хлебарка"  Grinning
За сега и аз мисля да раждам там. Терминът ми е 31.05. Без уговорки, плащане и ВИП стаи.
Само,ако може опитните майки да споделят в коя болница бебето е при теб непрекъснато? И дали така е по-добре, или да ти го носят през определено време?

# 42
  • Мнения: 34
От опит Ви казвам, че по -добре бебето да не е постоянно при теб в болницата за да можете хубаво да си починете, защото после няма почивка и наспиване на всеки 3 часа ставаш и така около 40 дни .Затова в болницата Ви го дават на 3-4 часа, а през ноща не ги носят при майката.Бях три дни в Шейново и хлебарки не видях, но това не значи че няма! Wink

# 43
  • Мнения: 505
Относно хлебарките в Шейново -  допускам го... За мене лично това, че те се грижат за бебето в първите дни, е по-удобно. Много мами се притесняват, че в Шейново дохранват с АМ и са против това. Аз лично не съм, защото първите няколко дни нямам кърма и ще се притеснявам, ако плаче гладно бебето ми. Второто ми дете раждах на място, където бебетата са при тебе през цялото време - е горкото ми дете се скъса да реве,  беше постянно на гърдата ми, аз все още нямах кърма, разраниха ми се зърната до кръв ...  Confusedдоста неприятно.  ooooh! Привърженичка съм на кърменето, кърмя и третото си дете  и не мисля, че АМ в Шейново му е навредило чак толкова.

# 44
  • Мнения: 863
аз раждах в Шейново,без уговорка,без да плащам за самото раждане,платих си само епидуралната упойка ,ли4но на лекаря;много съм доволна,смятам следващият път пак да е там Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 255
Аз раждах в Шейново без да си плащам и съм изключително доволна и благодарна на доктор Андонов, който ми даваше спокойствие и кураж...и на целия екип разбира се

# 46
  • Мнения: 19 307
iskam da wi pitam nesto off-topic
kolko se plasta za normalno rajdane w 4astna bolnica,kolko w durjawna,kogato si osiguren?
za kakwo plastane stawa wupros tuk?kak taka nqkoi sa plastali,drugi ne.tezi ,koito sa plastali w Sheinovo za kakwo sa go prawili.
izwinete za tupia wupros,no ne mi e qsno kak funktionira sistemata

# 47
  • Мнения: 1 520
Аз родих там, без да плащам. Родих за 30 минути буквално. Доволна съм от отношението на всички лекари и акушерки.

# 48
и аз смата се колебая за това дали да родя с уговорка или без да плащам. а нямаме излишни средства. но на моменти ме е страх да не би от излишна пестеливост после цял живот да съжалявам. затова много ме интересува какво мислят другите майки

# 49
  • Мнения: 227
Аз раждах в Шейново без да си плащам и съм много доволна.Предизвикаха ми раждането,биха ми епидорална упоика.Много съм доволна.Е само упоиката си платих и хапчето за предизвикване на раждането.Упоиката беше 150лв. а хапчето 10лв.  Wink

# 50
  • Мнения: 1 701
Не ти пречи да заявиш ВИП стая, дори да нямаш уговорка с лекар, нали си я плащаш... /но не знам колко струва, май около 40 лв. ли бешееее...  newsm78/ Посещават те по всяко време до 22 ч., но според мен никой няма да забележи, ако мъжа ти дремне при теб и през нощта.  Mr. Green Разрешават ти да си облечеш собствени дрешки, а бебетата ги водят на 3 часа /както и в общите стаи/.  Peace Отношението на персонала може би е мноооого малко по-различно към ВИП-аджийките, да не кажа хич, но само заради посещенията си струва според мен!  Grinning

# 51
  • Мнения: 1 531
много благодаря за всички новопостъпили мнения - колкото повече, толкова повече, както е казал мечо пух bouquet

Общи условия

Активация на акаунт