Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
За 3 дневния ми престой, не видях да има такова нещо като свиждания...  Rolling Eyes В смисъл, че в отделенията с майките и бебетата и строго забранено да влизат външни лица. Всичко опираше до това ТИ да излезеш - макар и на стълбите, ако не навън, за да те видят близките ти.

# 31
  • Мнения: 316
Аз родих в Шейново без уговорка и без ВИП стая и съм страшно доволна.
Бях на консултации в Шейново с идеята да си избера лекар, при който да родя с уговорка, но толкова бях доволна от всички, че просто не избрах и реших да оставя нещата на късмет  Crazy
А ВИП стая искаше таткото, но съвсем умишлено отказах. Мисля, че е по-добре когато раждаш за първи път да има повече родилки в стаята. Просто каквото и да бях чела предварително наистина не бях подготвена за ситуацията, а мамите наоколо много ми помогнаха тогава.  Hug
Късмет и леко раждане!   bouquet

# 32
  • Мнения: 316
За 3 дневния ми престой, не видях да има такова нещо като свиждания...  Rolling Eyes В смисъл, че в отделенията с майките и бебетата и строго забранено да влизат външни лица. Всичко опираше до това ТИ да излезеш - макар и на стълбите, ако не навън, за да те видят близките ти.
Ами това със свижданията е много правилно според мен.
Аз и без друго на човек не приличах след раждането, а и да влизат в стаята татковци, баби, дядовци, каки, батковци и т.н.  Crossing Arms По-добре е така  Peace

# 33
  • Мнения: 34
Значи току що говорих с моя доктор от Шейново - свижданията в другите стаи е в четвъртък и неделя от 16:00 до 20:00!Но спокойно може да се слиза на  първия етаж и да се виждате с близките си !

# 34
  • София
  • Мнения: 1 845
Извинява се ,че измествам леко темата, но като няма свиждания, как точно таткото и оставналите близки виждат бебето?
По принцип и аз смятам, че ома смисъм от уговорки ,само ако познаваш и имаш някакво отношение с доктора. При предишното раждане имах нещо като уговорка ,но не познавах доктора-ами хич не се чувствах спокойна. Даже затова и аз искам да смяня сега болницата.

# 35
  • Мнения: 316
Извинява се ,че измествам леко темата, но като няма свиждания, как точно таткото и оставналите близки виждат бебето?
По принцип и аз смятам, че ома смисъм от уговорки ,само ако познаваш и имаш някакво отношение с доктора. При предишното раждане имах нещо като уговорка ,но не познавах доктора-ами хич не се чувствах спокойна. Даже затова и аз искам да смяня сега болницата.
Таткото влезе през един страничен вход и се качи по едни стълби пред асансьора на етажа точно когато ни несоха бебчетата  Wink Малко "криминално" беше, но много майки така показваха бебоците, а роднините видяха беба на изписването  Party  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 531
благодаря ви на всичкиии, иска ми се да ви изброя една по една   bouquet
ол4е, ще разправям   Flutter
marissha, за уточняващите ти довъпроси се радвам, някой ми ги вземаш от устата Peace

само, тогава, остава стискането на палци, за което предварително на всички  bowuu
а иначе вече взех решението - ще си отида при който е на смяна СПОКОЙНА И ПЪЛНА С ДОВЕРИЕ  Sunglasses 

не разбрах, дали да ходя да се представям предварително на някого в някой кабинета или няма нужда Rolling Eyes  освен да проуча за самстоятелната стая, макар че едва ли ще искам като за първо раждане Crazy
всъщност дори нито веднъж в самото начало ли не може да дойде таткото, ако не съм самостоятелна Rolling Eyes


 Hug

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 22:27 от ninochka

# 37
  • Мнения: 316
Аз на консултациите никога не се бях падала при лекарите при които родих и затова мисля, че няма нужда да се представяш на някой  Simple Smile
С таткото може да измислите нещо.  Wink Мисля, че ако поискаш да види бебчето никой няма да ти откаже Simple Smile

# 38
  • Мнения: 359
писах ти на ЛС.
п.п.. никой не може да дойде при теб извън часовете за свиждане, но ти можеш да слезеш и да се видиш с който искаш/ Горещо ти препоръчвам да вземез обезболяваща - епидурална Simple Smile Още веднъж УСПЕХ!!!

# 39
  • Мнения: 24
ne  se  pritesniavai  v  sheinovo  e  mnogo  hubavo  i  chisto  dori  da  ne  si  platish  she  ti  obarnat  vnimanie,zavisi  na koi  popadnesh,no  mislia  che  vsichki  sa  dobri.pojelavam  ti  leco rajdane  i  zdravo bebche

# 40
  • София
  • Мнения: 3 858
Отивай съвсем спокойно когато му дойде времето,защото на кабинета където приемат за раждане обикновено са дежурен лекар и дежурна акушерка, а когато бебето реши да излиза може да са съвсем други.Колкото до ВИП-а аз съм съгласна с другите майки,че не е нужно и е много полезно, от гледна точка на това,че винаги има поне една по-опитна майка,която да дава ценни съвети. Отделно всички са толкова внимателни и в родилна зала,и след родилна и детските акушерки и винаги когато нещо искаш да питаш не се притеснявай да го правиш-всичко ще ти обяснят. Колкото до свижданията,аз раждах на 7 април в 7,10 ч. сутринта и в 11 ч. бях на пейките при мъжа ми отпред,вечер в коридора на първия етаж и така всеки ден когато някой дойдеше аз излизах и всички го правят разбира се!Успех и леко раждане и наистина си поискай епидурална - ще видиш,че раждането е най-хубавото нещо на света! Peace

# 41
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ако позволите, да изкажа 1 неопитно мнение - бях в Шейново по спешност през нощта на 1 срещу 2 януари. Беше чисто, прегледаха ме 2 млади и внимателни лекарки (едната май беше стажантка всъщност). Е, за около 30-те минути, в които бях в кабинет 24 на 1-я етаж по пода мина 1 хлебарка  Wink даже 1 от лекарките я видя и каза "ау, хлебарка"  Grinning
За сега и аз мисля да раждам там. Терминът ми е 31.05. Без уговорки, плащане и ВИП стаи.
Само,ако може опитните майки да споделят в коя болница бебето е при теб непрекъснато? И дали така е по-добре, или да ти го носят през определено време?

# 42
  • Мнения: 34
От опит Ви казвам, че по -добре бебето да не е постоянно при теб в болницата за да можете хубаво да си починете, защото после няма почивка и наспиване на всеки 3 часа ставаш и така около 40 дни .Затова в болницата Ви го дават на 3-4 часа, а през ноща не ги носят при майката.Бях три дни в Шейново и хлебарки не видях, но това не значи че няма! Wink

# 43
  • Мнения: 505
Относно хлебарките в Шейново -  допускам го... За мене лично това, че те се грижат за бебето в първите дни, е по-удобно. Много мами се притесняват, че в Шейново дохранват с АМ и са против това. Аз лично не съм, защото първите няколко дни нямам кърма и ще се притеснявам, ако плаче гладно бебето ми. Второто ми дете раждах на място, където бебетата са при тебе през цялото време - е горкото ми дете се скъса да реве,  беше постянно на гърдата ми, аз все още нямах кърма, разраниха ми се зърната до кръв ...  Confusedдоста неприятно.  ooooh! Привърженичка съм на кърменето, кърмя и третото си дете  и не мисля, че АМ в Шейново му е навредило чак толкова.

# 44
  • Мнения: 863
аз раждах в Шейново,без уговорка,без да плащам за самото раждане,платих си само епидуралната упойка ,ли4но на лекаря;много съм доволна,смятам следващият път пак да е там Peace

Общи условия

Активация на акаунт