Здраво ЮНЧЕ да расте в коремчето на мама, а лошото и тъжното да тънат в забрава

  • 13 246
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 529
Сори за 2 пъти публикуваното мнение  Rolling Eyes

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 305
m_mm, добре дошла! Надявам се, че при нас ще ти хареса! Лека бременност ти желая!

Кики, и аз искам балдахин. Да видя ще ми върши ли работа всъщност или само ще е за украса. Нашата стая е много слънчева сутрин и сигурно ще му поръчам по-плътни завески. И на мен ми се пазарува, ама наистина е неуместно да почвам отсега. Ще трябва да си кротуваме още малко.  Simple Smile На работа тези дни ми е толкова шеметно, защото имаме отсъстващи и натоварването е по-голямо, че не ми остава време да се отдавам на бебешки мечти. Дори не мисля за ремонта, който ще трябва да направим през април, за да може всичко да се измирише до раждането.

Болничета, оздравявайте, лека вечер!

# 227
  • Мнения: 2 529
Lilibon, само за начесване на крастата го искам този балдахин, да не мислиш  Joy Права си, април е най-подходящият месец за пазаруване и ремонт, за да улегне всичко до раждането, пък и ще сме влезли в последния триместър живот и здраве Sunglasses Моля се само всички да сме добре и във форма  Praynig

# 228
  • Мнения: 116
Благодаря на всички за прекрасните пожелания към дъщеря ми !!!!!!
Дори я извиках да ги прочете, а тя ме попита от къде я познавате  Laughing

И тя ви благодари !!! Много приятно се изненадахме и двете.Изобщо не сме очаквали токова внимание.Тази година го караме по-кротко.Не исках шумотевици, а и миналата седмица изкарах яка хрема , но съм имала и по-тежки случаи на хрема.Този път си взех мерки и за 2 дена и половина бях ОК. Харесала съм си едно хомеопатично от няколко годино го ползвам при нужда.Аз съм предразположена към хреми и се ужасявам когато се влоша,защото съм тежък случай.Това е Коризалия на фирма Бойрон.Освен това бонбони Олипс - ментови.От Коризалията смуча през около час по едно , а Олипса, когато се сетя.Пих и чай от горски плодове.

Обаче искам да кажа,че това има доказан ефект,но когато започне да се смуче още в деня , в който се усети ,че хремата започва.

Чакам го този Април с огромно нетърпение !!!!!!Ще съм свободна и спокойна -ще се шматкам по магазините да избирам детски дрешки и всички глезотии  Hug направоооооо мечтая си за тези дни.Все пак геройски трябва да изтърпя да минат Февруари и Март.

Lioness както казват хората - хубава работа,но българска.....ама,че тъпизъм ....имало тестове,но били мостри  #2gunfire как може да те мотаят така ?!?!! Не могат ли веднага да кажат или напишат на вратата с големи букви- нямаме тестове за грип.


Има ли мами от Пловдив ?! Ако има пишете къде ще раждате ?!

# 229
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Харесала съм си едно хомеопатично от няколко годино го ползвам при нужда.Аз съм предразположена към хреми и се ужасявам когато се влоша,защото съм тежък случай.Това е Коризалия на фирма Бойрон.Освен това бонбони Олипс - ментови.От Коризалията смуча през около час по едно , а Олипса, когато се сетя.Пих и чай от горски плодове. Hug
Краси, виж мнението на една позната, дето е много запозната с хомеопатията:
Цитат
Не е проблема в Боаронските лекарства, монопрепаратите (л-ва от 1 единствено в-во) им са много качествени и се ползват от всички хомеопати с успех. Проблема с Боарон е, че това е една империя, създадена за печелене на пари, която за целта си е изградила една мнпого силна и порочна практика. Първо са създали и л-ва с повече от 1 в-во - "специалитети" -  Стодал, Хомеожен, Коризалия, Парагрип и т.н., което противоречи с 2-рия основен принцип на хомеоппатията - винаги се лекува само и единствено с 1 в-во, което се подбира за цялостното състояние на организма, никога само по даден симптом. Не препоръчвам на никого да ползва подобни препарати, даже е желателно ако лекар ви ги изпише, да го помолите да ви даде друго - нехомеопатично лекарство.
Втория проблем с Боарон - причината булшинството хора да не вярват и да не са доволни от хомеопатията като такава - организират кратки 3-месечни курсове за ЛЕКАРИ, на които хората имат доверие, като ги запознават с 200 основни в-ва (хомеопатията борави с над 4500), като ги учат как да ги изписват съпътстващо алопатичното лечение, по няколко накуп (колкото се може повече, като количество и разновидност), само по единични симптоми. Също нарушават действието на лекарството, като го предписват да се взима дни наред, по няколко пъти, както обикновените л-ва, а в хомеопатията се дава 1-2 пъти, най-много 3-5 дни (в зависимост от потеницията) и в момента който подейства се спира. Тази система нарушава няколко от основните принципи на хомеопатията и в най добрия случай не работи и няма ефект, но лошото е и че вреди и може тотално да влоши клиничната картина на пациента. Поради това никога не бих отишла при хомеопат, за който знам, че е лекар! Никога не бих дала на детето си хомеопатично лекарство, изписано му от педиатър, или лекар! Има изключения, завършили традиционна медицина и са се разочаровали от нея, отказващи да я практикуват повече и са станали класически хомеопати, но такива са супер малко изключения.
Няма никакъв проблем с МОНОпрепаратите на Боарон и Хийл, стига да са предписани от класически хомеопат. Няма никакво значение дали л-вото е на гранули от аптеката, или на капки, дадено от хомеопата. Боаронците обикновено не правят сами л-ва, само предписват това, което е в аптечната мрежа. класиците си купуват монопрепарати, които сами доразреждат, защото в аптечната мрежа се продават само ниски потенции.

В България има 2 течения Класическите истински хомеоипати членуват в "Българско хомеопатично общество" и учат хомеопатията по няколко години, боравят с над 4500 в-ва и за да назначат лекарство, на пациент който познават им е нужен поне половин час разпитване на пациента, за да определят наистина най-точното и подходящо за случая. Класиците лекуват.
Боаронци членуват в "Българска МЕДИЦИНСКА хомеопатична организация" и всичките са практикуващи лекари, завършили 3-месечен курс по хомеопатия, боравещи с около 200 хомеопатични вещества и назначават по няколко лекарства по схема, които определят само по единични симптоми за 5 мин., без да разпитват изобщо за цялостното психологично и физично състояние на човека. Боаронците вредят, в най-добрия случай терапията им няма ефект.
На тях хората им имат много повече доверие, защото са с медицинско образование, за разлика от класиците.

Много е трудно човек да попадне на добър класически хомеопат в България, защото вече повечето боаронци пишат на кабинетите си "класически хомеопат", а хората не са длъжни да четат, за да станат половин хомеопати (като мен  ) само за да разберат кадърен ли е лекаря им, или не според предписанията му...
За да се разбере хомеопатията не трябва по никакъв начин да се сравнява с традиционната медицина, която е химия. Хомеопатията е физика, работи само с енергии и може до някъде да се сравни с иглотерапията.
Ако някой има още въпроси, с удоволствие ще отговоря. Мога да изпиша няколко страници по въпроса с голям кеф.
   
Сигурно малко ще те пообърка, но ти гарантирам, че казва истината относно класическата хомеопатия.

А за табелката на вратата, че липсват тестовете  #2gunfire не стига! Докторката нямаше сливи в устата и можеше да ми го каже още като ме попита на вратата "ВИЕ БРЕМЕННА ЛИ СТЕ? " и аз отговорих "Да и затова ми е важно да зная със сигурност това грип ли е".
Нямам думи!!! Важното беше да вися там и да отчитат дейност, щото прилрежно ми написаха имената, адреса и еГНто...

МАйната му, българска работа. А мъжа ми вика " И какво сега? Три дена ихо и после тихо?"...

# 230
  • Мнения: 116
Lioness в прочетеното по-горе и аз съм убедена.
Да си призная никога не съм търсела и ходила при хомеопат по изброените причини по-горе.Може Коризалията да не е съвсем хомеопатично или пък да е фалшива работа - не знам.От опитано какво ли не лекарство за хрема-тъй като аз имам сенна хрема с неизяснен произход - това лек. ми подейства,каквото и да има в него.Аз лично не мисля,че капките за нос са по - малко вредни ( свидетелка съм на алергична реакция след приема на Олинт).
Относно сенната ми хрема съм ходила на какви ли не изследвания,но не съм наясно.Дори в алергените , които ми вкараха имаше за кон , коза, заек и т.н. -животни ,които съм виждала само на картинка-това е по повод БГ здравеопазването.И така сутрин си смъркам 1-2 часа и след това отшумява.

Днес ми е много готино.Мъжът ми вчера се върна от командировка при наш бизнес партньор.Дъщеря (30 г.)  му има бебе на 7-8 месеца.Тя ми е приятелка, всъщност тя знае английски и е инжинер и добре се справя с бизнеса на баща и.Така де - тя се сетила да ми изпрати бебешки марков комплект ( в него има поне 10 неща) летен в бяло и оранжево и има бродерии с  овце  Hug направо нямам думи като ги видях и рагърнах как се почуствах - на 7 небе.Та те са дрешки като за кукла.С Ивето ги гледахме и не можехме да се откъснем от тях.Дори Ива ме попита дали тази хавлийка с ръкавки съм сигурна,че е за бебе , а не за кукла   Joy
На всички вас пожелавам подобни прекрасни емоции !!!!!!

# 231
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Краси, честита първа придобивка  Laughing И аз вече искам да е април (и то края), да е топло, да не ходя на работа, да се шматкам по магазините и да пазаря  Sunglasses Мислех да оставя това за май месец, ама сега ще ви разкажа набързо какво ми промени мнението. Моя колежка в София трябваше да ражда през февруари. Реши да работи до Коледа, после да си вземе отпуска докато й почне болничният за раждане. И така на Коледа си тръгна, уж всичко наред, и изведнъж на 8 януари ни звънят, че е родила  Shocked В края на 7 месец. Бебче е наред и са си вкъщи, но тя милата се е луднала - уж щеше да си почива и да има време, а сега пазарене, бебе на ръце, студ ...
Затова реших за себе си, че през 7 месец вече трябва да имаме основното, минимум обзавеждането и 2-3 комплекта дрешки.

За хомеопатията да се включа, аз не й разбирам хич. Започнах да ползвам такива неща преди почти 2 години и това беше Осцилококцинум. Бях поразена от ефекта. Оттогава го ползвам много и съм доволна - вярно, че го комбинирам с Фервекс и други неща, но се оправям значително по-бързо, отколкото в миналото. Сега като забременях се поосведомих и за други препарати и при грипа през декември пих и Коризалия и Хомеожен. Резултатът беше, че се вдигнах за 3 дни, за 5 нямаше следа от грипа, а всички около мен, които се разболяха, стигнаха до антибиотици, след като в началото караха на класическите аспирини, фервекси и тем подобни.
За алергичната хрема обаче съм много компетентна  bowuu Моята е към домашен прах. Сутрин като стана елате ме вижте. Зимата с тези одеяла и отоплителни уреди съм доста зле. Бременността също ми влоши положението. Не ми помага нищо. Преди години като имах много тежки състояния помагаше фервекс заради съставката му, която отпушва нос. Помагат ментови бонбонки и кафе (действа противоалергично) и инхалации с плодови чайове.

# 232
  • Мнения: 479
Добро утро от мен   bouquet

Първо добре дошла на m_mm ! Желая ти лека бременност до края и безпроблемно раждане   bouquet

Кики, като четох постинга ти от вчера и се замислих колко ли неща не знам и няма да се сетя, че трябва да купя за бебчо  newsm78  Embarassed Ще съм ти много благодарна, а и на другите вече раждали мами, ако направите един списък с неща, които се купуват на първо време... Heart Eyes

Krassi-Mira, чак аз се изкефих на подаръка, който си получила. Знам какъв кеф е да получаваш подаръци от чужбина...  Hug Имат толкова красиви неща...

Аз от тази сутрин се чудя кога да ида в някой магазин за бременни! За 1 месец яко съм наддала Sad И то на корем... И най - широкият ми панталон не ми става вече... Ще огледам зад Съдебната палата двата магазина, дано намеря нещо подходящо. Като че ли не ми се иска да си купувам гащиризон, малко травиално ми звучи. Ще ми се да си намеря някой елегантен панталон за бременни  Joy
Като се гледам в огледалото и все повече вземам да се депресирам... Знам, че е нормално да наддавам, но като че ли не съм очаквала толкова рязко да мина от почти невидимо коремче към една голяма издутина  Sad  А и незнам вече какво става с моите хормони.. Тази сутрин си вървя към работата и си мисля нещо за сестра ми (понеже тя ще ми плаща разкрасяването преди сватбата и доста други подробности) колко съм и благодарна и как трябва да не забравя да и го кажа и без малко да ревна на улицата  ooooh! Cry Та такива ми ти работи...

Сега ще поработя малко.  Peace
До после   bouquet

# 233
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен.Миналата седмица не съм писала,защото не ми беше добре,но сега ще си наваксам.Утре съм на ЖК и дано да ми кажат пола на бебчо.Тук във форума всички вече знаете какви бебенца очаквате,само аз още гадая.Даже утре отивам със мъжа ми ,за да е по-сигурно,че ще ми каже.На мен вече не ми се повръща хич  и  имам страхотен апетит .Вие как сте? Това е сега от мен. Чао .

# 234
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и днес,
мерси за приема Eli4ko и Lilibon.

Аз имам друг проблем с бъдещата стая,
а именно в стаята е склад с стари мелеи на кой ли не.
И първо трябва да се търси къде да се сложат и
после да се ремонтира.

Някой има ли идея дали не могат да се продават някъде.
Естествено ако ми разрешат, защото не са мои.

# 235
  • Мнения: 479
trapezica, не се притеснявай и аз още не знам поля   Hug Сега съм се въоръжила с търпение и ще чакам края на Февруари, че тогава е другата ми консултация  Peace
m_mm ,това, което ми хрумва е вестник "Позвънете" и обява там. Доколкото знам бяха безплатни. Нашите стари мебели навремето ги продавахме в магазин за мебели втора употреба, но това беше в Търново и преди 4 години... В София незнам дали има подобен тип магазини. Другата идея е да ги дариш някъде, ако парите не са ти толкова важни... Peace

# 236
  • Мнения: 49
Здравейте мамчета Laughing
Лъвичке бързо оздравяване от мен, а за това което ти се е случило вчера нямам думи #Cussing out. Всички претендират че вече сме европейци, а защо не се държат с нас като с такива.  #2gunfire
На m_mm добре дошла и от мен с пожелания за лека и безпроблемна бременост.  bouquet
Madame много съм ти благодарна за информацията. Ако накарам свекървичката да разпита за тези неща ще разбере, че ми минават такива мисли през главата и ще започне да настоява да рода при нея (във Франсия, Сет) и да поостанем известно време там. Аз май повече искам да си остана в родината и най-вече майка ми и сестра ми да са при мен и да ми помагат Simple Smile
Ей сега дойде ред и аз да ви се пооплача. Вчера бях на консултация и съм качила 8кг.  Weary Как съм могла. И доктора ме посъветва да спазвам диета- да наблягам на месо, млечни продукти, плодове и зеленчуци и никакви пици, а аз много ги обичам Embarassed. Преди да забременея можех да ям за закуска, обяд и вечеря пици и нищо не ми се лепеше, но явно хормоните си казват думата. Най-важното е че бебчо си е много добре  smile3501 вече му слушат тоновете и като чух сърчицето му как тупка едва се сдържах да не се разплача.
Чао от мен и приятен ден Simple Smile

# 237
  • Мнения: 11
Eli4ko, аз си взех преди 2 седмици "бременен" панталон от магазин Мами на ул. Княз Борис І №55 (на същата улица има още един магазин за бременни, но не знам дали за точно тях говориш). Аз държах да си взема панталон, с който да мога да ходя на работа в офиса и затова исках да е черен и елегантен. В първия, на който не му помня името имаше сиви панталони и спортни джинси, даже имаше намаление на цените, панталоните бяха по 37 лв. В Мами имаше по-елегантни панталони. Там си намерих черен на тънки райета, цената беше 56 лв.
Трябва да си намеря и някакъв вариант за спортен панталон, но нищо не ми грабна погледа.

# 238
  • Мнения: 2 567
Здравейте момичета, Hug
много бързо пишете и не мога да ви изчета  Grinning Съжалявам, че не мога да напиша на всеки по нещо  ooooh!

Бях заета покрай търсенето на нова къща, края на месеца ще се местим към Мюнхен. Най-после намерихме къщата-мечта  Laughing Има си градина с пързалки и пясъчници, външно барбекю, джакузи и сауна  Sunglasses Дано ми остава време за последните две удоволствия  Laughing Най-много се радвам на градината, ще оставям беба там да си спи в количката  Heart Eyes
До скоро!

# 239
  • Мнения: 199
ОФ ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН,НЕ СЪМ ВЛИЗАЛА ОТДВНА АМА ВЕЧЕ ВТОРА СЕДМИЦА СЪМ БОЛНА ИМАМ ЧУВСТВОТО,ЧЕ ВСЕКИ ДЕН УМИРАМ ПО-МАЛКО.ЗАБОЛЯМЕ И УХОТО 3 ДЕН СЕ ВЛАЧА С НЕГО,А ЛЕКАРКАТА МИ Е ИЗПИСАЛА ЛЕКАРСТВО КОЕТО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМА ОТ БРЕМЕНИ ИМАЛО ОПАСНОСТ ОТ УВРЕЖДАНИЯ ЗА БЕБЕТО.И СЕГА СЕ ЧУДЯ КАКВО ДА ПРАВЯ,УТРЕ ПАК ЩЕ ХОДЯ ПРИ НЕЯ ТА ДА ВИДИМ.ДАЙ ТЕ МИ ЛЕК ЗА УХО.МОЛЯВИ.ПРИТЕСНЯВАМ СЕ И ЗА БЕБЕТО,А ГИНЕКОЛОГА МИ НЕЩЕ ДА МЕ ПРЕГЛЕЖДА,БОЛНИЦАТА Е В КАРАНТИНА. Sad

Общи условия

Активация на акаунт