Здраво ЮНЧЕ да расте в коремчето на мама, а лошото и тъжното да тънат в забрава

  • 13 239
  • 286
  •   2
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Еее, Шоши, къщата, както я описваш, е наистина мечта! Има да седиш в градина и да люлееш люлка... както се пее в приспивната песничка.  1swing

Краси, много е хубаво, когато някой неочаквано се сети за теб. Представям си с какви очи ги гледаш бебешките дрешки след 11 години прекъсване!  Flutter

Аз все още се побирам в едните си дънки с ниска талия и в една (вече доста развлечена) пухкава пола. Надявах се поне до края на февруари да изкарам с тях, но може и по-рано да ми се наложи да си търся панталони. Дано и аз си намеря по-класически вариант, защото повечето време съм в офиса, все пак.

Маслинке, капките за уши не вършат ли работа? Не знам доколко са позволени, защо не питаш и в аптеката?

# 241
  • Мнения: 486
Здарвейте и от мен, отдавна не сам писала Embarassed , но затова пак чета редовно форума.
Само как ме размечтахте на тема пазаруване за беба, а аз все се опитвам да подтискам такива желания до АПРИЛ !Ние правим ремонт поне от 3-4 месеца и сме до половината, моля се Praynigда привършим до април.направо не си представям през април да започнем ремонта.
Търсим плочкаджия, ако някой е ползвал моля дайте координати.
За мебели на старо - аз работя на ул.Искър и близо до офиса има магазин в който продават мебели на старо - може би и изкупуват.
Къща с двор  - и аз много искам ,но уви в София не можем да си го позволим а се налага да живеем тук.Все си повтаряме , как като поостареем ще живеем на село(имаме си село ).Ех..... размечтах се.
За раждането за отдавна съм за ВИТА напоследак чета все хубави неща за нея,мисля от март и на консултация да ходя там.
За дрехите за бремени , аз поне от месец ползвам, пък уж съм качила 5кг.Аз си купих от щанда в малкия цум -има и по-елегантни панталони и дънки и джинси..

# 242
  • Мнения: 4 525
Здравейте, момичета. За онези, които си мислят за балдахин, нека ви споделя моя опит: Сложихме го сравнитлно късно, малкия беше в края на 6-ти мес., а това е най-неподходящото време. Точно тогава започна да се изправя на крака и се "увисваше" за перденцето, 2-3 дни се чудих дали може да си го събори на кратунката и накрая го махнах. На всичкото отгоре с целия си акъл бяхме сложили винта на преградата от вътрешната страна (нямаше място откъм стената) и той като нищо можеше да се нарани. А и въобще не знам защо, но цялата конструкция на балдахина ми изглеждаше страшно нестабилна... Да оставим настрана, че е поредния "прахосъбирач" край леглото на бебо и трябва да се пере много често. С една дума, съм силно разколебана дали да го ползвам и за второто бебе и май клоня към "не". Но ако вие сте си го решили, си купете хубава конструкция, стабилна и внимавайте как го слагате! Wink
Ееех, Шоши, Шоши... Ако не ви хванат, гепете една такава къща и за мен... Mr. Green

# 243
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Маслинке, със сигурност безвредно е да си капваш преварен топъл зехтин или олио. Успокоява болката, но май не лекува.  "За деца страдащи от болки в ушите, в няколко капки олио се загрява скилидка чесън, течността се прецежда и се капе в ухото. " - за това вярвам, че е безвредно. Зная също, че 2-3 капчици от цветето АЛОЕ също много помагат и лекуват. За всеки случай и аз те съветвам, ако не искаш да рискуваш с бабешки рецепти, иди в аптеката и поискай консултация кои капки за уши са безвредни за бременни. Вярно, че ще отнеме време на фармацевта тази проверка, но си заслужава!
МОй съвет е да не взимаш лекарства, на които изрично е записано, че вредят при бременност! Още повече, че не са ти предписани от гинеколог, а от общопрактивуща лекар. Дано да се оправяш по-бързо!

МОМИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ  ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА, КОЯТО МИ ДАВАТЕ! ЛОШО Е ДА СИ БОЛЕН, НО Е ХУБАВО ДА СЕ ЧУВСТВАШ ПОДКРЕПЯН С ТОЛКОВА МИЛИ ДУМИ И ПОЖЕЛАНИЯ!

Аз уж днес се чувствах по-добре, ама сега пак се напъва тази скапана Т да се вдига  Tired..., а кашлицата и хремата и идея си нямат да се махат  Sick, хем са толкова нежелани гостенки... оффф, тия дни трябва да ходя на преглед и да видя бебчо  Praynig Ще съм безкрайно щастлива ако тази болест не му е повлияла Praynig Praynig Praynig

За дрешките и бебешките покупки - няма да бързам, че след тези скапани болести съм станала страшно суеверна. Но суеверието, разбира се, си е личен проблем, а не всеобщо правило, така че, много се радвам на подаръчето на Краси и на настроението, което кипи на тази тема.
Легълцето ще е преносима кошарка на ТСМ. Баткото още я ползва и съм безкрайно доволна от преимуществата на тази безценна вещ! Лесно преносима и в същото време е много стабилна. Местя я лесно, за да чистя под нея, пере се и съхне за нула време, има второ ниво, което е чудесно замислено да люшкаш мъничко бебенце да заспи. Отделно, че не е твърда и в преходния период на изправяне и прохождане детето не може да се удря лошо... Много имам още да я хваля, ама ще спра, де  Flutter

Шоши, със здраве да ползвате новия дом! ДА му се радвате дълго при чудесно разбирателство, много любов и щастливо семейство!




# 244
  • Sofia
  • Мнения: 559
Изведнъж всички се завърнахте с пълан сила - прилив на енергия сигурно - е признавам си трябва ми втори прочит, този път по-внимателно, защото сега беше малко отгоре, отгоре да съм в крачка.
Колкото до покупките, и аз искам, но ме е страх от промяна в прогнозата за пола на бебо, при първата ми бременност лекарите размислиха в началото на деветия месец. Така че ще изчакам неколкократно потвърждение.

# 245
  • Мнения: 98
Шоши, честита ти къща!Желая ти много любов и незабравими моменти в новия дом!
Болните, хайде оправяйте се!Маслинка, пробвай със затоплена кърпа-сякаш е най-безвредно, но все пак зависи от състоянието ти, иначе всичко друго-олио, зехтин, алое също е добро.Явно тази година заради топлото време вирусите са много упорити. Засега в къщи се опазваме.
Много се изкушавам и аз в бебешките магазини. Всичко е толкова сладко! Едни малки чорапчета, малки шапчици, малки блузки......
А аз съм се обзавела този път за бременеето - дънки, джинси, панталони и няколко блузи. Корема ми е огромен, още от втория месец съм с бременни дрехи.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Легълцето ще е преносима кошарка на ТСМ. Баткото още я ползва и съм безкрайно доволна от преимуществата на тази безценна вещ! Лесно преносима и в същото време е много стабилна. Местя я лесно, за да чистя под нея, пере се и съхне за нула време, има второ ниво, което е чудесно замислено да люшкаш мъничко бебенце да заспи. Отделно, че не е твърда и в преходния период на изправяне и прохождане детето не може да се удря лошо... Много имам още да я хваля, ама ще спра, де  Flutter
Лъвичке, имам въпрос: аз мисля да купя такова кошарче за у моите родители и като пътуваме (другите баба и дядо живеят в друг град). Даже искам непременно да е сгъваемо. Но някакси не мога да си представя вкъюи да съм с такова  newsm78 Обаче като ти прочетох мнението за чистенето и съхненето се размислих ... Дървените легла по принцип се мият, ама за бърсането на прах под и зад него не се сетих. Да имаш снимка на твоята кошарка? Виждала съм десетки такива и ме интересува на теб кое ти е харесало. Моите кръстници имат такова http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=2056 ама го ползват като кошара за игра през деня и за път. Иначе бебо си спи в дървено легълце  Thinking

# 247
  • Мнения: 245
Здравейте и от мен,

ура, днес е петък, последния работен ден.
Броя вече всяка седмица, в която трябва да ходя на работа.
Как се чувстват другите работещи мамчета?
Обаче от друга страна, ако си остана вкъщи отсега, ще се побъркам.
Първите няколко дни ще е супер, после ще се чудя какво да правя.
Не знам и аз какво искам Crazy
Аз мисля да използвам кошчето на сина ми за бебката, то ще свърши работа до към 6-я месец, после сигурно ще купувам легло. Синът ми спи вече на легло за големи.
Аз мисля да не чакам до последния момент, понеже разчитам почти изцяло на себе си и искам да привърша с покупките някъде преди да изляза в болнични, за тогава ще остава само неотложните неща, както и прането и гладенето на дрешките.
Козментиката също в последния момент.
Купих си един стерилизатор на Бертони - от магазините на ТСМ, за мирковълнова е, препоръчаха ми го, доста е големичък, трябва и шишета да взема, но се чудя какви - Авент или Нук, аз преди на Нук ползвах и бях доволна, но гледам, че сега масово се използват на Авент.
Някое по-прясно майче дали не може да изрови и да напише какво ще ни е нужно - списък?
Ще съм ви много благодарна.
Лионес, дано вече да си ОК Praynig
Тук, в офиса, повечето от колегите го изкараха грипа, някои с по 40 градуса температура, дано не прихвана нещо Praynig
То къде ли да се пазя, навсякъде някой ти буха или смърка в лицето, трябва да си напълно изолиран, но това е невъзможно.
Шоши - вашата къща направо звучи като мечта, чудесна е сигурно. С много любов и хубави преживявания да живеете в нея Simple Smile
Лилибон, благодаря за успокоителните думи, че момиченцата се гледали по-лесно.
Вчера нашият татко пак се затюхка какво ще я прави, пък като пораснела, трябвало с пушка да причаква зад храстите нейните ухажори, изобщо Crazy
MDS, то ходи ли пак в Токуда? Дай повече инфо за евентуалното раждане там.
Маслинке, оправяй се бързо и ти.

Момичета, кой колко кг. е качил досега?
Аз - около 5, това ОК ли е или е много?
Лилибон, това че чак сега имаш нужда от дрехи за бременни си е супер.
Аз си купих едни панталони от магазините на Блага Благоева и съм много доволна, но го нося от около 2 месеца вече Confused
Коремът ми този път е доста по-голям от преди.
Мисля да си взема още един от там, може би джинси този път.

# 248
  • Мнения: 1 488
Здравейте и от мен! Hug мНОГО писане много нещо, много е хубаво да си мислим за парцалки, но си мисля 4е е раничко още. Не 4е съм суетна, но препочитам за момента да съм малък егоист и да мисля за себе си. А бебока жив и здрав да ми е голичък няма да го оставя.  Wink За килцата вече спрях да се притеснявам защото предния месец съм качила повечко отколкото трябваше и сега ги задържах пък и да си кажа не ми се яде много! В което няма нищо лошо, но другата седмица съм на ЖК и там ще ми кажат качила ли съм или съм задържала. Сега се кипря, днес с мойто мило имаме 3 годишнина той ест не помни ,но ина4е отиваме в клуб да се веселим, ади толкоз от мен ,че трябва да се накипря чак приятелките да ми завидят и те да искат да бременят вече  Wink АААААААА и за новодомците честито!  bouquet И за всички мами които като мен се притесняват за килцата си. Докторите нарочно ни се карат за качените кила, но мисля че и има защо. В крайна сметка бебето от сладкото или от пицата какво ли си набавя?!? Rolling Eyes
PS: Лъвичке мен за мъжко ме пиши. не знам колко му видяха пишката, но като се роди ще видим  Wink

# 249
  • Мнения: 229
Ето ме и мен пак...аz съм вече 6 кила отгоре,а от една седмица ме гони стра6ен апетит...Имам само корем,ама огромен Grinning и аz от блиzо 2 месеца влиzам само в панталоните си zа бременни... Whistling Около мен ни6то ново,6те пи6а ако има..Чао zа сега

# 250
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Ако може и аз да се присъединя към юнските мами. Терминът ми е на 18.06. и след феталната при д-р Димитрова във Фемина знаем,че е момиченце. Heart Eyes Надявам се да дочакаме юни и да се появим на бял свят успешно!  ylinfant

# 251
  • Мнения: 229
Добре до6ла abi7v...  bouquet  bouquet  bouquet О6те една "женска" майка Mr. GreenБавно,но се увеличаваме newsm10

# 252
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
svetli, ето така изглежда кошарката http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=8254. И HAUCK е производител на тези кошарки, всъщност има абсолютно същите и с етикета на ХАУК, но доста по-скъпи.
Аз лично, живот и здраве  Praynig ще взема още една такава. Наистина съм много, много доволна, а да не споченавам удобството, че както е на колелца от едната страна - мога да си я разхождам из къщата където ми хареса (което с дървеното легълце няма как да стане).

Добре дошла на новата мама  :hug:1 Чувствай се сред нас като в свои води  Peace. И да сме живи и здрави до юни "поуголемени", а след това всяка с по едно здраво бебе Heart Eyes.

Отново прочетох толкова мили пожелания да се оправям бързо  Hug. Смотаният грип обаче не го пожелавам на никого! Вече съм без Т от 2 дни  Praynig (СЛАВА БОГУ!),  носът ми се поотпушва, кашлицата е красива, грохотът, който се носи е като дърта циганка да кашля в пещерата МАГУРАТА, вадя дробови секрети (да бъда ли цветиста  newsm78 #Crazy Sick ...айде не  Flutter) с разнообразен колорит и фауна и до тук КЕФФФФ. Обаче, нещо започна да ме сръгва болка в левия бял дроб  newsm78, но се надявам да не е нещо "пневматично" #Cussing out. И като съм заподреждала " На това се надявам, на онова се надявам..." ако беше момиченце, бебето щях да го кръстя НАДЕЖДА  bouquet.

Чакайте да ви разправям днес какво ми се случи. ИЗЛИЗАМ ЗА ПЪРВИ ПЪТ на разходка откакто съм болна. Нали съм уж по-добре ( левисимодробисимо не ме наболваше още) и майка ми ми звъни и вика" Айде да направи една разходка до близкото пазарче, че искам да напазарувам, а ти да излезеш и да подишаш малко въздух ( че в къщи сигурно дишам вода, лед и огън  #Crazy). Ок, тръгнах, навлечена като полярна мечка. Отиваме на пазарчето, купих на сънкото ми една играчка и в даден момент играчката изпита закона за гравитацията. Хубавко падна, Оги ми се хили щастлив от количката си, че следва мама да му направи поклон като ще вдига играчка и в този момент...момичетааааа.... кляяякаййкииииии... се чу ХРЯС  ooooh!. Целият заден (на гъзето) шев на бременните ми дънки отиде в историята  Twisted Evil. А  АЗ НАСРЕД ПАЗАРА!!!  Shocked. МАйка ми ми се хили  hahaha и вика - НИЩО ТИ НЯМА! Абе как нищо ми няма  Crazy, на мен ми захладня даже, а ме е страх и срам да бръкна да видя "какъв дожб се е отворил"  Mr. Green. Скрих се между 2 магазина, разхвърлях се, свалих жилетката, която предвидливо бях закачила на себе си и я завързах през кръста  bowuu. И ви казвам, такава модна гледка станах  Flutter не е истина = Дебела пухенка, висяща като пола жилетка и отдолу дънки Whistling. Мязах на кичозно натруфена тлъста мексиканска селянка насред Уолстрийт  Mr. Green. Ама гледах бързо да ми свърши дефилето, та се прибрахме скоропостижно  Blush Mr. Green. Е, вече и дънките са зашити убафко Heart Eyes, та все едно нищо не се е случило, да ви кажа Hug Joy

# 253
  • Мнения: 98
Пишете ме и мен с момченце! Според доц. Балев чакам втори мъж. Баткото каза/и той присъства на прегледа/, че в къщи има само чурки-тати, той, бебето и хамстера Laughing Е, аз исках да връзвам панделки, но да е жив и здрав бебо, това е най-важното. Възможно ли е все пак Балев да греши?

# 254
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Гоголинче, отговор на въпроса си чакай след 4-5 месеца.  Laughing

Лъвичке, цветистият ти език много ме радва и разсмива! Дръж фронта, не си давай левия дробалник!  Wink

Момичета, аз съм на плюс 6 кг вече... но явно миналата година съм си купувала дънки с едно наум. Интуиция, може би?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт