Здраво ЮНЧЕ да расте в коремчето на мама, а лошото и тъжното да тънат в забрава

  • 13 224
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 245
Здравейте бъдещи майчета!
От доста време не бях влизала във форума,защото нямах сили,но днес прочетох всички темички досега.Много ви се радвам на всички.Радвайте се на всеки ден от бременноста и се пазете много.
Шушу имаш една голяма и силна Hugот мен.Болката и празнотата ще отзвучат,бавно ,но щом до теб има човек който те обича всичко ще бъде на ред.Намери сили да забравиш и да продължиш напред.
Аз вече се възтанових почти,но все още си поплаквам понякого когато видя малко бебе.Но вече нямам търпение да дойде април и да започнем опитите отново,надявам се всичко да бъде наред този път.
Много  Heart Eyes и Hug на всички бъдещи мами от мен,обещавам да ви наглеждам и да ви се радвам.И нека няма повече лоши новини. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Мила Деси,

и на теб много прегръдки и скоро пак да се похвалиш с една прекрасна новина  bouquet
Ще е наред всичко Simple Smile!

# 91
  • Мнения: 270
здравейте скъпи майчета извинявам се че не съм писала толкова време но нямахме интернет а пък и бях много болна хвана ме някакъв вирус  Sick боли ме гърлото и имах висока температура едва я смъкнахме толкова се бях притеснила добре че ми се размина антибиотика пих само парацетамол и панадол много чайчета и мед надявам се само да не съм навредила на бебчето с тая температура държах я висока цял ден и много ме е страх не мога и на консултация да ида заради обявената грипна епидемия моля се всичко да е наред  baby_neutral таткото миличкия страшно се уплаши толкова се грижи за мен а бебчето иначе много ме рита вчера и тати го усети и беше много штастлив майчета пазете се заштото топлото време лъже  Naughty

# 92
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Момичета, страхотна подкрепа сте ми  Hug. Резултатите ще ги видя в понеделник сле 15 ч. Мнооого минимални шансове за утре след 15, но със сигурност - в понеделник  Sunglasses. До тогава гледам да си мисля за други работи  Peace.

# 93
Ох, момичета, пазете се наистина! Мен ме е тръшнал един грип. Слава Богу нямам висока температура и се мъча само с хрема и болки в гърлото, но вече цяла седмица не ми минава. А и съм на работа и съвсем не мога да се възстановя. Малката беше при майка ми, че уж е с бронхит. Тъкмо е оздравяла и утре се прибира, сега пък аз. Дано да не я заразя отново  Angry Само това ни трябва - да си предаваме болести една на друга.... Затова пък вече знам пола на бебето. Аз явно съм от най-злите, защото Господ няма да позволи да съм свекърва и да тормозя чужди момичета, а само собствените  Wink Странно...  newsm78 Почти бях сигурна, че този път ще е момче. Но пък още едно момиченце е добре дошло  Simple Smile За килограмите.... Направо не ми се говори. Тези 3-4кг, които споменавате, отдавна ги прескочих и сега...  Embarassed Май ще минавам на диета преди раждането  Wink че както съм тръгнала да дебелея, скоро няма да мога да влизам през вратата  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 4 516
Aх, момичета, хич не ми харесвате с тези болести. Ние засега тук удържаме фронта, макар че и в Бургас е обявена грипна епидемия. Просто никъде не излизаме. Съветвам онези от вас, които все още работят, възможно най-скоро да си издействат болнични, докато отмине епидемията. Особено момичетата, които пътуват с градски транспорт до/от работа или работят в големи фирми. Бях с висока Т през първата си бременност, на бебо нищо му нямаше, но все пак здравето и живота на човечетата в нас е най-важно. За съжаление не мога да ви дам сигурен съвет как да смъквате Т, но пробвайте с компреси от студена вода и оцет (50/50) и пийте много, много течности, най-вече билкови чайове. Това е засега, стискам палци на всички, които се притеснявате, да нямате основания за тревоги. Lioness, за теб направо съм сигурна, че няма нищо страшно!  Hug

# 95
  • Мнения: 7
Здравеи те и от мен, моята лекарка Антонова ме видя на 15 януари в 20 седмица но ми гледа само главата и гръбначният стълб.Естествено като не си плащаш не ти казват какво ще е бебето,но аз мисля,че е момче.Качила съм от началото около 9 кила ooooh!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, здравей, desyta! Радвам се, че се отбиваш! Надявам се, че си все по-добре и че двете слънца в къщи - голямото и малкото - те зареждат с енергия и оптимизъм!
И, моля те, ходи елегантна вместо нас, че взехме да се окръгляме.  Laughing

Lioness, горе главата! Всичко ще бъде наред! По-скоро гледай докато те е страх от шарката да не пипнеш грипа, че той май е по-гаден.

# 97
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
                                                                  

Момичета, излязоха ми резултатите:

 - нямам пресен досег с вируса на рубеола;

 - имам стар имунитет, т.е. някога съм се срещла с този вирус, но той не се е представил на майка ми или на мен и е останал незабелязан  Mr. Green за семейната здравно-болестова хронология  bowuu

С други думи вече гледам да се поотпусна, да се поуспокоя и да се поусмихна  Blush

Искам да ви благодаря за подкрепата, милите думи, вярата в хубавото и доброто и за всеки ред, написан за мен  Hug. Положителните мисли, приятелското отношение ми помогнаха много  Peace Crazy Heart Eyes. БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ!  bowuu  bouquet

# 98
Здравейте, бъдещи мами, най-после мога и аз да се включа - татко ни направи по-удобно местенце пред комп. и вече мога да седя повече от 15 мин.При мен килограмите вече са 9 отгоре, но повече ме притеснява, че съм на 36г. И най-вече още не мога да усетя Бимбото. Казват, че приличало на газове, но как да разбера аз ли съм или той/тя? Термина е на 12.06., и по вс. правила трябваше вече да го усещам, но...Както и да е, понеделник ще записвам час във Фемина за фет. морф., да видим те какво ще кажат. Аз съм при док. Румен Христов, има ли още някой при него?

# 99
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
Лионес, бравоооо! Дишай спокойно сега! Ама в Бг по принцип в началото на бременността не правят ли кръвен тест за антитела?

Чебишева, трудно е в началото да се разграничат газовете от ритниците, така си е. Но най-късно до 22рата седмица трябва да го усетиш, така че имаш още време, не се тревожи.

Мен ме тръшна грипа също, изобщо такава почивка изкарах в Бг, че думи нямам. Вчера не можах да стана от леглото, 38,6 Т, мускулни болки, кашлица. И аз я смъкнах с парацетамол по съвет на лекари, така че не се притеснявам за беба, но вече искам да оздравявам!  Close То не беше повръщане, депресии...такова чудо нямаше 1та бременност  Cry Дано пък на тази краят, т.е. раждането да е по-добро  Grinning

# 100
 Laughing Много благодаря за успокоението, влязох в б-ца 5 дена след като разбрах, че съм бременна, иначе нито съм повръщала, нито киселини или какъвто и да е дискомфорт, добре, че поне корема ми расте и все пак виждам бимбото при док. Grinning, Някак си искам вече да разбера, че съм бременна наистина  newsm78 ! Това с грипа е мн. страшно, иде ми да ходя с маска по улиците !

# 101
  • Мнения: 2 529
chebisheva, добре дошла!  Hug

Доколкото разбирам това ти е първа бременност, нали? Тогава не се притеснявай, но трябва всеки момент да го усетиш бебчо, може би не си даваш сметка, че това което ти прилича на газове е той  Grinning Аз например и преди и сега си ги усещам ритничетата като побутване, а не като пеперуда, балончета и т.н. Явно всеки си има различно усещане за първите движения  Rolling Eyes

Лъвичке, дишай по-леко сега  Heart Eyes

Аз съм по-добре, гърлото спря да ме боли след усиленото пиене на чайове и малко пръскане с Тантум верде (става за бременни), но ми остана малко хрема. За щастие температура не съм вдигала Praynig , мисля, че ми се размина...

Все още държа на 4 кг и малко отгоре, което е добре  Sunglasses Очертава ми се още веднъж да разходя бебчо в чужбина в началото на февруари, този път Женева, пак с моя мъж, който има работа там. А на 24-ти сега (денят на нашата 3-та годишнина от сватбата) заминаваме с малкия на Боровец да види сняг горкичкия  и там ще празнуваме  1dating. Стискайте палци да има сняг, де  Joy Той много си мечтае да се вози на шейната... 

# 102
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
с малкия на Боровец да види сняг горкичкия 

Кики, не сте се сетили може би, но ние всяка събота и неделя ходим на Витоша и положението със снега е точно такова:




Сняг разкошен има  Hug. Даже вчера се разходихме почти до х. Еделвайс и мисля, че трябва да минахме покрай Ветровала-прекрасна писта, със ски влек, дечица се учеха да карат ски, но имаше и чудесно местенЦе за шейни. До това място се стига с кола  Peace (като стигнеш на големия разклон за Златните мостове - не завиваш наляво, а надясно към х. Артистите, х. Композиторите и х. Офелия). Виж карта.

В района на Момина скала и по-нагоре (където също има път за коли), има много сняг  Peace, а времето е слънчево и не духа.

А на Боровец в момента снежната покривка е НУЛА см. Tired, но въпреки всичко, вярвам, че ще си изкарате хубава 3 годишнина  Hug

# 103
  • Мнения: 2 529
Благодаря Лъвичке   bouquet, сетила съм се аз за Витоша, но проблемът е, че с нашия татко трябват много, ама много усилия, за да го замъкнеш някъде за определено време  ooooh! Обикновено всяко ходене някъде го уговаряме поне месец предварително и затова гледам да се възползвам максимално като се съгласи да се откъсне от работа и хобита  Laughing Обикновено уикендите му са заети я с боулинг, я с карти и остава време за по-кратички излизания и разходки, до Южния парк например или до бъдещия ни дом в Банкя  Tired Добре, че съм му свикнала  Wink

Ще ми се да вярвам, че въпреки всичко ще си изкараме приятно на Боровец, мерси за пожеланието!  Simple Smile

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, момичета, я кажете, лесно ли се изморявате, задъхвате ли се? Аз не съм очаквала, че от толкова рано ще почна да се чувствам така, мислех, че тези екстри са запазени за 8-9 месец. Едва ли е от килограмите - до момента са 4-5 кг, не са чак толкова много. Ще питам и доки, но споделете и вие.

Общи условия

Активация на акаунт