Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Мами, спешно, хвана ме някакъв стомашен вирус и не мога да отлепя от тоалетната. Писах на АГ, но още не е отговорил. Знаете ли някакво лекарство подходящо за бременни? Страх ме е от обезводняване.

И аз го изкарах пробвах с оризова вода и бабини илачи и накрая писах на АГ изписа ми пробиотик и Смекта от 2рото прахче бях от ок вече.

# 661
  • Мнения: 2 711
Мами, спешно, хвана ме някакъв стомашен вирус и не мога да отлепя от тоалетната. Писах на АГ, но още не е отговорил. Знаете ли някакво лекарство подходящо за бременни? Страх ме е от обезводняване.
Редувай през 5мин глътка вода, след това сок от компот, след това вода с малко сол. Това против обезводняване.
Пробиотик.
Най-ефективното, което съм ползвала - 10 зърна черен пипер се гълтат цели с вода. НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ПОДХОДЯЩО ПРИ БРЕМЕННОСТ!

# 662
  • Мнения: 283
Благодаря ви!! И ти ли беше като парцал с болки в червата и повръщане?


Мами, спешно, хвана ме някакъв стомашен вирус и не мога да отлепя от тоалетната. Писах на АГ, но още не е отговорил. Знаете ли някакво лекарство подходящо за бременни? Страх ме е от обезводняване.

И аз го изкарах пробвах с оризова вода и бабини илачи и накрая писах на АГ изписа ми пробиотик и Смекта от 2рото прахче бях от ок вече.

# 663
  • Мнения: 2 138
Мами, спешно, хвана ме някакъв стомашен вирус и не мога да отлепя от тоалетната. Писах на АГ, но още не е отговорил. Знаете ли някакво лекарство подходящо за бременни? Страх ме е от обезводняване.

И аз го минах това чудо. Пробиотик имах някакъв тука, та пих. И лимон. Бях на сухи  препечени филии със сирене два дни. А така ми се ядяха череши...

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Благодаря ви!! И ти ли беше като парцал с болки в червата и повръщане?


Мами, спешно, хвана ме някакъв стомашен вирус и не мога да отлепя от тоалетната. Писах на АГ, но още не е отговорил. Знаете ли някакво лекарство подходящо за бременни? Страх ме е от обезводняване.

И аз го изкарах пробвах с оризова вода и бабини илачи и накрая писах на АГ изписа ми пробиотик и Смекта от 2рото прахче бях от ок вече.



Да.
Отвратителен е тоя вирус малката ми го довлачи от детската градина.

# 665
  • Мнения: 283
Аз най-много за бебката се притеснявам, щото с тия напъни постоянно, сигурно не й е приятно. Да, такова нещо от години не ми се е случвало.

# 666
  • Мнения: 612
На мен когато бях със стомашен вирус АГ ми изписа смекта и хидросек. За повръщането ми изписаха деган, но понеже повръщах и него - някакви свещички, които също не помогнаха. Накрая отидох до болницата и ми пуснаха банка с деган и още неща против обезводняване. Ако продължава до довечера повръщането и не можеш да приемаш вода, те съветвам направо да отидеш на вливки, за да не се обезводниш.
Иначе спрайт с лъжица също са ми казвали че помага.
Бързо да се оправяш! Heart

# 667
  • Мнения: 108
Когато аз имах такъв вирус, моята АГ ми каза да пия Тазакстан.

# 668
  • Мнения: 719
Да, Спрайт действително помага срещу повръщане - в него има натриев цитрат, който е там, за да не повръщаме от огромното количество захар. Има натриев цитрат чист по аптеките, той може би е още по-добър вариант.

За разстройството много помага вода, в която са сварени корите от цял нар. Веднага спира. Но е доста горчиво, а също и не се знае сега с какви химикали ги обработват, та може и да не става за бременни.

Рецептата на Sladkishi срещу обезводняване и аз съм я пробвала, действа. Само че аз я знам с редуване на чиста вода, вода с лимон, вода с малко сол и вода със захар. Хидратин алфа от аптеката също е много добър вариант.

Пожелавам ти бързо възстановяване!

# 669
  • Мнения: 18
Аз при упорито разтройство, пиех чай от дренки. Рецептата е следната: около 10 сушени плодчета се слагат в 250 ми вряща вода,и се варят 10тина минути. После прецеждаш и пиеш. Само внимавай с консумацията му, защото аз го приемах 4 пъти / 2 дни по 2 пъти/ и после така ме запече,че се видях в чудо .. за гаденето/ повръщането, АГ ми каза вомитусхил капки. По 10 капки в малко вода 3 пъти на ден. Simple Smile

# 670
  • Мнения: 283
Благодаря ви много! Ще последвам съветите. Последен въпрос - тъй като се следя в Пловдив и лекарят ми е в Селена (специализирана АГ болница) там ли да отида според вас или в нормална държавна.

# 671
  • Мнения: 236
Можеш да опиташ и с като глътнеш едно две зрънца боб. Помагало ми е при разстройство.
А вие слагате ли обиколници на кошарките, защото в комплекта  с олекотено юрганче, който мисля да закупя има малък обиколник, но четох, че са опасни за бебето.?

# 672
  • Мнения: 283
Аз лично няма да слагам, защото така препоръчаха в курса, който гледам. Без нищо в легълцето в началото, дори играчки и възглавници.

# 673
  • Мнения: 16
Знам, че вече пълното забелване не се прави. Но сега се чудя между това изобщо да не се придърпва кожичката и леко да се придърпва по време на баня. Ако някой сподели ще съм благодарна.

Защо не се прави пълно забелвяне, може ли да поясните?
При нас след четиридесетия ден постепенно започнахме придърпване и стигнахме до края след седмица или две, мисля.
После докторката на детето каза "Не! Това спрете да го правите!" И му докарахме инфекция и първи антибиотик.
Вероятно има литература, до която не съм стигнала...

# 674
  • Мнения: 612
Според мен се обади там където се следиш и попитай може ли да ти пуснат система при тях. Или най-добре ако успееш да се чуеш с АГ, той да те насочи.

Аз също имам в комплекта обиколник - най-обикновен, от плоските. Доколкото знам, опасни са тези като плитки и с орнаменти.

Благодаря ви много! Ще последвам съветите. Последен въпрос - тъй като се следя в Пловдив и лекарят ми е в Селена (специализирана АГ болница) там ли да отида според вас или в нормална държавна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт