Отговори
# 675
  • Мнения: 783
Мен сега живо ме интересува при момченцата какво се прави с инструмента. Знам, че вече пълното забелване не се прави. Но сега се чудя между това изобщо да не се придърпва кожичката и леко да се придърпва по време на баня. Ако някой сподели ще съм благодарна.
Ето ти информация:
https://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/

И да, дори придърпването е непрепоръчително.

# 676
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! 💗
Как сте?
Има ли подранили бебчета в нашата група?

Позагледах се в началната страничка с термините и вече смело мога да кажа, че нашето бебе го планираме за края на юли. 🧸💙
Някоя мама ще ражда ли секцио и ако да, под каква упойка?
Интересно ми е как вървят бебчетата Ви като тегло? 🥰

Също така отбелязвам, че вече остарях с 1 годинка, ако админа евентуално реши да променя възрастта 😁 - на 27 навършени съм 🙋🏽♀

# 677
  • Мнения: 1 891
Ние с мъжа ми решихме, че ще забелваме сина ни, но първо се консултирахме с уролог и следвахме неговите съвети. Сега с бебето ще постъпим по същия начин.
Така или иначе винаги има мнения по въпроса, не може са се угоди на всички 😄 Ние си направихме наше проучване и направихме този избор.

# 678
  • Мнения: 2 131
Ние също забелихме като беше на 1 месец. Първо педиатърката го направи, после ние си го правихме вкъщи.
Сега пак така.

Alisa18, така като чета поне половината ще сме секцио. Аз изобщо не мисля отсега какво-що. Миналия път беше спешно секцио и ми биха в гърба. Малко ме тресеше, беше ми студено след операцията, друго не си спомням като последствие...
С пълна са ми правили абразио. Там също нямаше драми. Много хора ги е страх, че няма да се събудят. Мен ме беше страх дали ще ме хване.. 😀

# 679
  • Мнения: 2 700
Аlisa18, Честит Рожден Ден! Здрава да си!
И азще съм секцио за края на юли. Днес бях на преглед около 2300гр е девойката 35гс +0. Обърнала се е главично. Аз така и предположих, защото спря да ми натиска толкова силно стомаха.

# 680
  • Мнения: 240
Аз бях с планирано секцио и упойка в гръбнака. Правят клизма преди всичко
 Спомням си, че ми беше трудно да се свия на кълбо, за да ми изпъкне гръбнака Stuck Out Tongue Winking Eye
Първо бият местна упойка и после тази в гръбнака. Много бързо хваща, усеща се загряване на тялото от кръста надолу. След това се слага катетъра. Чела съм, че ако се сложи преди упойката е болезнено.
Извадиха бебето за 3 Мин и после следва чистене и зашиване. Анестезиолога беше до главата ми и на всеки две Мин ме питаше как съм. Бях в съзнание, но все едно ударила голяма бира. В един момент ми се догади, казах и и тя веднага смени нещо в лекарствата. Това беше. После не знам колко съм спяла в реанимацията.

# 681
  • Мнения: 126
34+5  и тежи 3 кг 🤷🏼♀ може би няма да дочакаме Август…

# 682
  • Мнения: 138
Да, lorelli noemi plus на две нива като допълнително взехме за нея и механизъм за люлеене.

# 683
  • Мнения: 61
Днес минахме на преглед и вече сме 2440 грама в 33 г.с. + 5 дни.
Последните дни започна да ми се гади и даже повръщах. Появи се напоследък и едно странно течение, по-различно, все едно изпускам по малко вода. Да не говорим, че бебка ме натиска ниско долу, което е доста болезнено и имам чувството, че се опитва да излезе. Като цяло усещането ми е, че няма да избутам до термин. На вас сработва ли ви вече интуицията и имате ли подобни симптоми?

# 684
  • Мнения: 87
Момичета вие ще пускате ли климатици,когато бебчето ви се роди?

# 685
  • Мнения: 623
Аз да, но от съседната стая на отворена врата. Нашият апартамент не е голям и го позволява. Не бих рискувала за самата став, защото на мен самата ми става хладно макар да е сложен на 25 градуса. Не знам какъв е този климатик, ама не се усеща като 25 😂

Чета за бебчетата ви, че вече са 2кг плюс, много се надявам и моето вече да е над 2кг за края на 32 седмица в петък.

На вас казаха ли ви колко пъти още трябва да се ходи при АГ. Знам, че някои искат по-често, други не и се чудя дали е уместно да питам моята и евентуално дата за секцио, понеже нищо никъде официално не са ми вписвали да запазя като ден. 🙄

# 686
  • Мнения: 318
В Петък съм на преглед при лекарят, който съм избрала за секцио, за пръв път ще се срещам с нея, надявам се да ми стане по ясно, цялата организация със секциото, дори и ако може да ми каже дати в които да избирам. Иначе и аз си мисля, че ще е дори по - рано от очакваното, някак така го усещам, пък да видим.

И аз мисля, че ще пускаме климатик от другата стая, апартамента е изцяло Южен, няма друг вариант да оцелеем лятото 😀

От два дни ме болят костите около областта на таза и ниско долу, иначе от около две седмици пръстите по ръцете, направо не се търпи.

На 3ти съм на 3та фетална, нямам търпение да го видяяя ☺️💙

# 687
  • Мнения: 1 560
Здравейте, отдавна не съм писала.
Jupiter sea, преди доста страници гледах си питала, ама чак сега отговарям😃 С дълги дрехи обличаха бебетата през август.
Бях днес за първи път на тонове и на преглед. Всичко си е наред, върви си добре бебето, че и няколко дни напред. Само да си изчака датата за секциото се надявам. Остават ми 5 седмици, не мога да повярвам кога мина това време.
И мен ме болят костите в таза от няколко дни, ама нормално.
Иначе секциото ми беше със спинална упойка.
Само матрак не сме му взели още, че до последно се чудихме в какво легло да е. Отзиви за други освен на Pierre Cardin? Този, който Jupiter sea беше споделила ми излиза в много странни размери - 65 на 110.

# 688
  • Мнения: 233
Аз от вчера имам много странно усещане в корема по цял ден. Може би бебчето ме притиска много. Нещо като силно опъване отвътре,което е много дискомфортно, дори ми създава дискомфорт и когато ставам или се местя. Понякога е и като болка. Наистина не мога да го опиша. Имам и често втърдяване на корема. Бебчето не ме рита много, а по- скоро се мести , но не е от най -активните. Има дни ,в които е много активно и такива, в които го усещам по-рядко. Много често ми се издува  коремът от дясно и спада след няколко секунди. Днес така се изду вдясно дори и си ме заболя. От 29седмица бебчето е с главата надолу. Всичко това нормално ли е ? Имам преглед след няколко дни, но се притеснявам. Може ли това да са признаци за скорошно раждане ?

# 689
  • Мнения: 61
Мисля, че е напълно нормално. И при мен има дни, в които е по-активна, и такива, в които кротува. Мястото вече намалява и не могат много да шават, но е нормално да се наместват. Аз получавам и по някой ритник в ребрата от време на време. А стяганията са контракции и ако няма болка, това означава, че са подготвителни, което също е в реда на нещата.


Аз от вчера имам много странно усещане в корема по цял ден. Може би бебчето ме притиска много. Нещо като силно опъване отвътре,което е много дискомфортно, дори ми създава дискомфорт и когато ставам или се местя. Понякога е и като болка. Наистина не мога да го опиша. Имам и често втърдяване на корема. Бебчето не ме рита много, а по- скоро се мести , но не е от най -активните. Има дни ,в които е много активно и такива, в които го усещам по-рядко. Много често ми се издува  коремът от дясно и спада след няколко секунди. Днес така се изду вдясно дори и си ме заболя. От 29седмица бебчето е с главата надолу. Всичко това нормално ли е ? Имам преглед след няколко дни, но се притеснявам. Може ли това да са признаци за скорошно раждане ?

Общи условия

Активация на акаунт