В търсене на себеподобни! 🤪

  • 3 597
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 940
Ходя на спорт, на различни арт уъркшопи, обаче за да си почина и хич не искам да се запознавам с някой, даже ако някой ми налети, отговарям едносрично, пък дано се усети, че не ми се занимава.
Според мен тръгни от причината да се самоизолираш, защото, извинявай, ама пандемията свърши отдавна и в Бг никога не е била рестриктивна с изключение на няколко месеца буквално.
Ти може и на сто места да ходиш, но ако в теб има някаква бариера да срещаш хора, няма да се промени особено приятелският ти кръг.

# 16
  • SF
  • Мнения: 21 411
Отношенията между хората са взаимни. Изолацията може да не е продиктувана от нас, а от другите. Нашите познати също преценяват дали да се изолират, дори и ние да нямаме нищо против да си ходим на гости, да пътуваме в една кола.

Според мен пгандемията по-скоро се отрази на отношенията между колегите. Много приятелства започват от работното място, както и много бракове. Масово сега са хоум офис или на хибриден - няколко дни вкъщи, няколко в офиса. Приятелското общуване с колегите, спонтанното излизане на кафе, театър, бира, разходка до мола, се е е размило.
Лично аз смених работа в пандемия и в резултат не си познавам новите колеги. С тийм лидера се запознах година и половина по-късно.

Дъщерята на моя колежка се прибра от Лондон заради пгандемията и изолацията. Тя също смени работа, прибраха ги по домовете и след няколко месеца между 4 стени, реши, че й е много тежко и тъжно и се върна. Така че пандемията поокастри доста от контактите ни.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 09:14 от Esmee

# 17
  • Мнения: 10 912
Латино танци или каквито и да са. Аз съм по душа интроверт, но като тръгнах на латини танци, направо преоткрих света. С толкова хора се запознах, с много станахме близки. Ходили сме по купони, на гости, на екскурзии и така. Също и курс по език, например, ако ти се дават повечко пари. Хем ще научиш език, хем ще срещнеш хора.

# 18
  • Мнения: 2 021
Ми и аз нямам приятели живота ми се свежда до работата и семейството и ми е много добре . Нямам на кого да споделя, но пак съм си по - добре.

# 19
  • Мнения: 12 868
Огледай се за симпатични съседи / съседки.

# 20
  • Мнения: 19 170
По филми/книги съм виждала, че има читателски клубове, даже и в малките американски градчета, където хората се събират веднъж седмично, за да обсъдят някоя набелязана книга, като носят вино, нещо за хапване, и си пийват, хапват, обсъждат книгата, местните новости/клюки и т.н. Харесва ми като идея, но не знам в България дали го има.

# 21
  • Мнения: 2 021
И не само да книги . Например цветарките от един град се събират на кафе, разменят си цветя и така се опознават . С книгите също ако има повече хора от един град могат дасе уговорят да излязат .

# 22
  • София
  • Мнения: 38 779
Да, някакви групи по интереси.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 411
Лесно е да се напише и препоръча, на практика става по-сложно.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 264
Разбира се, към днешна дата съм много критична и такива нововнесени, самонатресени и социално изолиращи се по собствена воля - не.
Сори, не сме в училищна възраст.

# 25
  • Мнения: 451

Не са малко хората, които  изпадат в момент когато се озъртат и осъзнават, че имат много тесен социален кръг. Някой защото са били отдадени на връзката си и след раздялата са останали сами, други се местят в нов град, нова държава, развеждат се, сменят работата си и много други причини, които не сме тук да осъждаме и разискваме. Има различни причини да останеш без приятели. С времето поддържането на близки отношения с много хора става трудно, изисква инвестиция от време, емоционален и финансов ресурс, който не винаги имаме. Отделно намирането на истински приятели е като с гаджетата - трябва химия, химия, която не се получава със всеки и не винаги е споделена. Искам да Ви кажа, че мъж и куче и не е никак малко. Нека съпруга ви е най-добрия ви приятел, а кучето ще ви обича по-искрено от много хора, които ви се усмихват в лицето, но ще ви забият ножа, ако се обърнете. Знам, че ви е трудно да го повярвате, но не го мислете. Запишете се на курс, идете на танци, останете отворена за контакти и ако се случи нещо - прекрасно, ако не се случи веднага - не се отчайвайте. Просто изчакайте и бъдете активна. Желая ви късмет с да си намерите вашата tribe

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Покани на кафе някоя съседка.
Обади се на някоя твоя или на мъжа ти братовчедка.
Жена на приятел на мъжа ти.
Групичката майки в градинката може и да са досадни,но сред тях все пак може да има някоя с която да си паснете и разговорите да не се въртят само около пюрета и памперси.
При мен така се случи и вече 10 години сме приятелки .
Народни танци,латино танци-също е добър вариант,ако има на кого да оставиш детето.


# 27
  • Paris, France
  • Мнения: 14 178
Истинските приятелства не се разпадат лесно. Пандемията и карантините отдавна свършиха.

Аз съм контактен човек и лесно се запознавам и на улицата, без куче при това, но ако исках да срещна нови хора бих ...... заговаряла повече хора там, където ходя. Ако се окаже, че имаме допирни точки може да се получи хубаво познанство, което да прерастне в приятелство.

Ако работиш от дома е идея да спрете да поръчвате продукти и готова храна по интернет и да тръгнеш да пазаруваш 2 пъти седмично.

Латино танци, кизомба са местата, където съм се запознала с най-голям брой интересни хора.

Най-лесно е да възстановиш старите контакти. Покани си приятелите на вечеря, на гости цял ден в събота или неделя и връзките ще се възстановят. С това бих започнала аз вместо да гоня Михаля.

# 28
  • Мнения: 792
Истинските приятелства не се разпадат лесно. Пандемията и карантините отдавна свършиха.

Аз съм контактен човек и лесно се запознавам и на улицата, без куче при това, но ако исках да срещна нови хора бих ...... заговаряла повече хора там, където ходя. Ако се окаже, че имаме допирни точки може да се получи хубаво познанство, което да прерастне в приятелство.

Ако работиш от дома е идея да спрете да поръчвате продукти и готова храна по интернет и да тръгнеш да пазаруваш 2 пъти седмично.

Латино танци, кизомба са местата, където съм се запознала с най-голям брой интересни хора.

Най-лесно е да възстановиш старите контакти. Покани си приятелите на вечеря, на гости цял ден в събота или неделя и връзките ще се възстановят. С това бих започнала аз вместо да гоня Михаля.

Как ще й помогне пазаруването? Интересно ми е , дайте повече подробности

# 29
  • Мнения: 14 710
Понякога и в групи по интереси и спорт да ходиш,и се запознаеш с много хора,не означава,че ще ти допаднат и ще станете приятели.Може да си споделяте интереси за отглеждане на цветя,котки,плетки и т.н.,но да сте със съвсем различен мироглед и нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт