Новата година с бебета ще радва ЯНУАРСКАТА дружина!!!

  • 10 635
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 333
Цвета, добре дошла!  Hug Няма ли да разкажеш как мина раждането.

Гледам снимките и си мечтая кога ще се появи и моята бебка. Бебоците са много сладки и мамите също.
Ох, взимам мъжо и излизаме на разходка, ха дано бебо тръгне да излиза.

# 271
  • Мнения: 7 420
  Sab Simplex-това са капки против колики.Давам ги на моето юначе от няколко дни,определено има ефект!

# 272
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Цвета, аз бях с разранени зърна, въпреки че имам опит Crazy и Гармастана ми действа много по-бавно от Лансинох-а. Лансинохът ми оправи зърната буквално за един ден Peace Успех
Нерси, ще мина утре през аптеката да пробвам с това.
А относно раждането какво да ви кажа. казаха ми, че било трудно, ама аз бях под упойка и не съм разбрала Crazy Ама айде, малката пак наня та да се поразпиша Mr. Green
В 8.00 на 16-ти ми сложиха хапче за предизвикване на раждането, тъй като беба така и не реши да тръгне да излиза. бяха ме приели на 15-ти с 1,5 см разкритие и  имах 2 часа контракции прец деня, обаче после всичко отшумя. Та в 8.10 аз получих контракции ивсичко се започна. На 3 см влязох за преглед и ми изтекоха водите на магарето, при което се бях захилила кат идиотче, щото вече знаех, че връщане назад няма Mr. Green Mr. Green Контракциите се засилиха, обаче бяха поносими и все още можех да се държа като мъЖ. След половин час влязох в родилна зала, сложиха ми апарата за тонове и започнаха да се усилват контракциите. Когато се усетох, че вече се чувам в коридора Blush Blush Embarassed си поисках епидурална ,за да престане да боли, но и за да не стресирам майчетата по стаите, защото знам колко е неприятно. След като ме хвана упойката вече стана песен - никаква болка, нищо, лежах си  и се наслаждавах. Направиха ми две вливания упойка, през това време и Тити роди, и още 4 жени. Меето разкритие си седеше на 4 см и не мърдаше. Сложиха ми бускулизин- нъцки, след час пак упойка и ношпа при което заспах, защото ми стана лошо от ношпата. Някъде около 18 ме събудиха и ми казаха, че трябвало да напъвам. На мен ми се спеше и им казах, че нищо не усещам и не мисля, че ще се справя. Обаче, тъй като екипа беше невероятен и всички ми помагаха на 4-я напън на магарето се роди Михаела. Наложи се докторите да ми натискат корема, защото не усещах контракциите, обаче на мен ми беше много кеф, щот не усещах нищо Mr. Green Mr. Green После ме зашиха, полежах в следродилна и ме качиха в стаята, където пък момичетата веднага ми дадоха обезболяващо за щевовете, та не съм ги усетила кой знае колко. Общо взето пазя много хубави спомени от цялата работа и като изключа болката до упойката мисля, че си заслужава smile3521 Установих, че на болка не нося, докато Тити се представяше много по-добре от мен, но всичко си  е до човек.
Стана супер дълго Blush обаче на майчетата, които ще раждат ви казвам -  влизайте в залата с позитивна нагласа и съм сигурна че ще запазите хубавите спомени, които имам аз. А - и ако ви боли си сложете упойка, ако ли не - ще родите по-бързо и лесно. Абе направете това, което е най-добре за вас в момента.

# 273
  • Мнения: 1 289
  Sab Simplex-това са капки против колики.Давам ги на моето юначе от няколко дни,определено има ефект!


И аз щях да ги давам на Тошко,но лекарката ми каза,че запичат,а малкия рядко ака ме хвана страх.Давах му Бебинос-капки против колики,но доколкото разбрах има и мехлемче.


Цвета ,блазе ти че не си усетила болката. Hug

# 274
  • София
  • Мнения: 541
Момичета, аз понеже кърмя с разранени зърна я ми кажете с какво да ги мажа
На мен пък точно крема на авент много ми помогна, но се мажех още от родилното, след всяко кърмене мажех зърното и алвеолата, защото и тя ми се разрани около зърното. Оправих се много бързо - за ден-два, но и сега продължавам да се мажа. Е, не след всяко кърмене.....

# 275
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Още нещо ме интересува - понеже ще пакаме на поискване, до сега сме яли само 3 пъти. По колко пъти храните бебоците. Миша спи по много и ме е страх, че ще станат 5 кърмения и ще са малко. С нощното да са най- много 6 newsm78

# 276
  • Мнения: 7 420

Магнолиям стискам ти палци fingerscrossed, моето първо раждане също започна така, с контракции и много силни болки без да ми изтекат водите. Водите ми изтекоха чак като ми ги пукнаха в родилния. Peace
    И моето първо(надявам се не и последно)раждане започна така:само контракции и болки,и никаква тапа не ми е падала даже.А в болницата не се  дадох да ми спукат водите,изчаках да изтекат от само себе си.

# 277
  • Мнения: 7 420


И аз щях да ги давам на Тошко,но лекарката ми каза,че запичат,а малкия рядко ака ме хвана страх.
 
  О ле-ле!Това не е хубаво!Моята лекарка нищо такова не е споменавала!Ще трябва,може би,аз да папкам нещо расхлабващо,да избегнем запека с малкия.

# 278
  • София
  • Мнения: 3 099
Още нещо ме интересува - понеже ще пакаме на поискване, до сега сме яли само 3 пъти. По колко пъти храните бебоците. Миша спи по много и ме е страх, че ще станат 5 кърмения и ще са малко. С нощното да са най- много 6 newsm78

Тя ако е гладна, вЕрвай ми ти първа ще разбереш, а после и комшиите.......  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Я да не мъчиш чавето!  Naughty

# 279
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Още нещо ме интересува - понеже ще пакаме на поискване, до сега сме яли само 3 пъти. По колко пъти храните бебоците. Миша спи по много и ме е страх, че ще станат 5 кърмения и ще са малко. С нощното да са най- много 6 newsm78

Тя ако е гладна, вЕрвай ми ти първа ще разбереш, а после и комшиите.......  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Я да не мъчиш чавето!  Naughty
Значи папа само когато иска, ок. А нощем ? А да се цедя ли, щото след нея гърдата е празна newsm78 Сега ще наваксам с въпросите и повече няма вА тормозя Mr. Green

# 280
  • София
  • Мнения: 6 810
Ние не се запичаме от Еспумизана.
Иве, какво каза вчера доктора?

# 281
  • София
  • Мнения: 3 099
Виж, всеки по различен начин ги разбира нещата с яденето, но аз съм твърдо само на поискване, с редки интервали дори по 8 часа, но беб е наддал 800 гр. за 18 дни, така че нямам причини да го ръчкам. Дори и зорлем да го събудиш - според мен бебето ще спи на гърдата ти и не знам дали има смисъл...  Ако му станеш залъгалка, горко ти.

К'во да цедиш, като няма? И защо?  newsm78 Само при напрежение цедим... А - и когато ще миткаш, а трябва да оставиш манджа на тати, та да го гледа....  Mr. Green

# 282
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами!Дойде и моят ред да се похваля,че  на 13.01. в 5.25 ч. на бял свят се появи и нашето зайче Емилияна-50см.и 3100кг/и изписана 3250кг. за учудване на всички/Раждането мина нормално/всъщност доста бързо/ и сега се възстановяваме у дома.На всички очакващи своите съкровища желая бързо и леко раждане!

# 283
  • София
  • Мнения: 3 099
Иве, какво каза вчера доктора?

Че сме един здрав беб, да мия дупето на всяка смяна на памперса и да забравя мокрите кърпи, да правя лек масаж, да не пипам пишката до 5-ти месец и да му говоря много. Пъпчиците по лицето + гурелчетата са нормални и да не ги третирам. Слъзните каналчета не са достатъчно големи и се задържа секрет, за това се образуват гадните гурелчета със завишените епидермални бактерийки.
Да не му се шашкаме много когато реве от глезотия и от колики - нищо няма да му стане, освен ние да откачим (както беше станало...)

# 284
  • София
  • Мнения: 6 810
Ей, подкрепям го за всяка дума този педи.  Mr. Green Освен за мокрите кърпички, ам това когато ме мързи само.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт