Прага - тема 3

  • 6 756
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Мерси!

# 31
  • Мнения: 917
Предстои ми пътуване в Прага. От къде си купувахте билети за забележителностите. Гледах официалния сайт на Пражкият замък и на Страховският манастир , видях ценораспис ,но не виждам опция за онлайн закупуване на билети.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 451
На място. Никъде нямаше големи опашки.

# 33
  • Мнения: 21
Привет! Предстоят ни 3 дни в Прага, единия от които планирам да е в Карлови Вари.
Там може ли да се ползва някъде басейн за деня, без настаняване?
И корабчетата до Зоопарка предлагат ли обяд и откъде се хващат? Цената заслужава ли си?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 557
Здравейте!
Прочетох на първа страница дискусията и съветите, че е по добре да се плаща в крони и с карта.

Някой плащал ли е с Револют?
Предполагам, че няма проблеми.

# 35
  • Мнения: 1 652
Този уикенд бях в Прага. Няма проблеми за революта - само с него плащах всичко. Предварително си бях обменила крони в революта, разбира се.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 557
Този уикенд бях в Прага. Няма проблеми за революта - само с него плащах всичко. Предварително си бях обменила крони в революта, разбира се.
Благодаря!
А в брой колко носеше?
Тоест кое се наложи да платиш в брой в крони?
Да знам каква сума да обменим в крони, като мислим с Револют да плащаме предимно и най вече.

# 37
  • София
  • Мнения: 493
И ние плащахме само с Револют, но от сметка в лева. Няма нужда да се сменя в крони, курса беше чудесен по който взимаше лева/ крони. В брой изхарчихме съвсем малко крони и то на 2 -3 места, които нямаха ПОС терминал .

# 38
  • Hamburg
  • Мнения: 2 016
Запис в темата, за да ви следя и черпя идеи. Запланувана е Прага вече, без конкретна дата. Може би догодина напролет. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 652
И ние плащахме само с Револют, но от сметка в лева. Няма нужда да се сменя в крони, курса беше чудесен по който взимаше лева/ крони. В брой изхарчихме съвсем малко крони и то на 2 -3 места, които нямаха ПОС терминал .
Аз бях през уикенда и ако нямах крони, револют взима за превалутиране 1% такса уикенд.
Така че е хубаво да се обменят пари в револют.
Купих си крони за около стотина лева от тук (1100 крони), можех и да не го правя - на всички места, където ми се наложи на мен, можеше да се плаща с карта (за обществена тоалетна само не знам). Накрая ги пробутвах кроните къде ли не, че да свършат. Т.е. на мен никъде не ми се наложи да плащам с кеш.

# 40
  • София
  • Мнения: 493
Много странно за тази такса weekend - ние бяхме от петък до вторник и нито веднъж не видях такава такса 1%. Сега даже се върнах да проверя по движението да не дошло нещо по късно, но няма никакви допълните такси.
Малко коригирам за да не пускам нов пост, явно при нас е нямало такава такса , защото сумата е била под 2000лв. в рамките на 30 дни. 
 https://www.revolut.com/bg-BG/legal/standard-fees/
Благодаря за информацията, ще го имам предвит за по големи суми.
Хубави пътешествия в красивата Прага - ако някой желае индвидуален тур из града - препоръчвам Силвия. Страхотна разходка ни направи, разказа ни много неща и ни препоръча какво да видим в следващите дни.

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 20:51 от SANI+

# 41
  • Мнения: 1 652
Много странно за тази такса weekend - ние бяхме от петък до вторник и нито веднъж не видях такава такса 1%. Сега даже се върнах да проверя по движението да не дошло нещо по късно, но няма никакви допълните такси.
Таксата за обмяна на валута е описана в условията на Револют тук.
Веднъж нещо се бях забляла и сложих в букинг картата на Револют и ми изтеглиха в евро в събота вечер за резервация (каквото нямах достатъчно, затова си обмениха от лева) с 1% отгоре. Беше си описан този процент в транзакцията. Той се добавя по време на нея, не по-късно.

# 42
  • Мнения: 2 124
А в брой колко носеше?
Тоест кое се наложи да платиш в брой в крони?
Да знам каква сума да обменим в крони, като мислим с Револют да плащаме предимно и най вече.

В един от музеите ПОС терминалът не прие плащането и трябваше да платя в брой,
в сувенирния магазин в Карлщайн (градче край Прага) можеше да се плаща само в брой,
за тоалетна трябват монети.
 
Аз плащах с дебитната карта, като имах в брой 2 600 крони за всеки случай (5-дневен престой, двама души),
изчистих ги в последните дни,  хотела платих частично с хартисалите и доплатих с карта.

# 43
  • Мнения: 811
Абсолютно навсякъде плащах с карта и аз, крони нямахме.
Благодаря за темата, ще следя за следващо пътуване.

# 44
  • Мнения: 790
Другата седмица ще съм два дни в Прага. Ще бъда в хотел Ялта. Научих, че е близо до националния музей. Ще се радвам ако можете да ми препоръчате хубав ресторант в района.
За сега мернах един с влакчета, предлагащ бургери, който звучи интересно ако бях с децата, но за съжаление ще съм сама (не, че не бих седнала и там де, бургерите изглеждат вкусни - Výtopna Railway Restaurant - Wenceslas Square).
Харесвам всякакъв вид вкусна храна, пия бира, нямам много изисквания откъм интериор, искам да е вкусно и да е колкото се може по-"локално", като за местни. Осъзнавам, че на центъра, може би няма да са много локалните заведения и вероятността да попадна на "капан за туристи" е голяма, за това моля за препоръки.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт