Прага - тема 3

  • 6 764
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 945
всепризнато чехската наливна бира е най - добрата  В СВЕТА , а чехите едни от най- обилните консуматори и съответно на всяка крачка се предлага бира с каквито се сетите мезета , наденички , вурстове  ...........

# 46
  • Мнения: 2 124
Другата седмица ще съм два дни в Прага. Ще бъда в хотел Ялта. Научих, че е близо до националния музей. Ще се радвам ако можете да ми препоръчате хубав ресторант в района.
За сега мернах един с влакчета, предлагащ бургери, който звучи интересно ако бях с децата, но за съжаление ще съм сама (не, че не бих седнала и там де, бургерите изглеждат вкусни - Výtopna Railway Restaurant - Wenceslas Square).
Харесвам всякакъв вид вкусна храна, пия бира, нямам много изисквания откъм интериор, искам да е вкусно и да е колкото се може по-"локално", като за местни. Осъзнавам, че на центъра, може би няма да са много локалните заведения и вероятността да попадна на "капан за туристи" е голяма, за това моля за препоръки.

Благодаря!

При нашия престой посетихме само Výtopna Railway Restaurant,
през останалото време се хранехме в заведенията в моловете,
за да избегнем типичната чешка кухня, която се предлага навсякъде.
Интериорът не е нищо особено, подлъгах се по снимките тук https://vytopna.cz,
но явно става дума за друго заведение от този тип,
а не за ресторанта на Вацлавския площад.
Може да разгледате менюто онлайн, за да прецените дали предложенията са по Ваш вкус.

# 47
  • Мнения: 21
Бяхме в Прага от 18,08 за 4 дни, та са ми пресни впечатленията. Събирайки мения, попаднах и аз на този ресторант. Интересен е с това, че бирите ти идват до масата с влакче по релси. Атрактивно е, но вътре беше такава навалица, че нямаше грам въздух, хора сядаха и ставаха, предлагаха ни местата си, защото обслужването беше адски бавно. Така и не го дочакахме и ние, де. Буквално щяхме да се изпарим от жега.
Друго популярно място е U Fleku. Там без предварителна резервация трудно се намират места, особено в обедно и вечерно време. И там беше навалица и доста шумно, но поне е изцяло на открито. Иначе сигурно и на двете места кухнята е страхотна.
Хапвахме в случайни кръчмички по улиците, доста са, и никъде не останахме разочаровани. Опитахме и популярния Trdelnik със сладолед. Вкусен е, но е наистина огромен.

# 48
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Здравейте ,запазих за Прага преди Коледа !
Надявам се да е ок времето за разходки.Нямам търпение за златна Прага !
Много искам зоологическата градина ,само да не е много студено !
Хубави ли са Коледните базари ?

# 49
  • Мнения: 642
Здравейте ,запазих за Прага преди Коледа !
Надявам се да е ок времето за разходки.Нямам търпение за златна Прага !
Много искам зоологическата градина ,само да не е много студено !
Хубави ли са Коледните базари ?

В Германия ми харесаха повече.

# 50
  • BG-DE
  • Мнения: 5 066
Само дано тези в Чехия да са до Коледа, че немските приключват  няколко дни по-рано.

# 51
  • Мнения: 244
Коледният базар ще бъде в периода 2.12-06.01.2024 г. Четох коментари, че миналата година не е бил особено впечатляващ, дано тази да бъде по-хубав.

# 52
  • Мнения: 2 124
Носете си фенерче - в Прага е тъмно, пестят от електричество.

# 53
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
Немските базари в различните градове приключват по различно време. Напр. в Берлин обикновено са до 24.12, но тази година ще са по-дълго (или поне някои от тях).

# 54
  • Мнения: 1
Привет,

С жената искаме да направим една екскурзия до Прага следващия месец за 4-5 дена с агенция, обаче не мога да избера коя. Бяхме се спрели на "Бохемия", но четох разни мнения и по-скоро ме отказаха.

Някой може ли да препоръча друга агенция ?

Това е офертата на Бохемия : https://www.bohemia.bg/p/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D0%B2%D … D0%B8/6000002404/

Благодаря

# 55
  • Мнения: 18 562
Привет на всички!
От известно време с ММ искаме да идем до Прага.
Решихме да е тази пролет.
Време има много,но бих искала да ми препоръчате агенции.
Мислим с автобус.
Чудим се дали да комбинираме с някой друг град -Будапеща примерно.
Виждам,че има различни оферти.
Ще сме тримата с детето😊
Аз бих отишла и сега,но вече става студено, а за Коледа не искам.
Та затова се ориентираме за Април/Май.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Мисля, че добре сте се ориентирали за сезон, защото за мен красотата на града напълно се разгръща при топло и слънчево време.

Не мога да помогна с агенция, защото ние бяхме самоорганизирано.

На мен Будапеща ми хареса много повече, особено около Дунав, хем по времето когато бяхме там не всички сгради бяха така напълно реставрирани, както в Прага.
За мен Прага е една умалена Будапеща Relaxed

Единият от дните отидохме на разходка до Карлови вари. Много, много ми хареса там!

# 57
  • Мнения: 277
Преди няколко години ходихме с Руал в Прага, с автобус. Спази се предварително заявената програма. Екскурзоводът беше на ниво. Включехме се в допълнителните екскурзии - в пивоварната в Пилзен, замъка "Конопище" и Карлови Вари! Нямам оплаквания.

# 58
  • Мнения: 13 082
Записвам се и аз в темата Hug Малко по копче ще правя балтон, но каквото такова. Ще сме в Прага началото на май, като планирам самолет до Братислава и от там автобус. Няколко дни в Прага и после няколко във Виена. Та намерих си супер апартамент в 10 район, как е там? Четох, че е на 20 мин. от центъра.

# 59
  • Мнения: 492
всепризнато чехската наливна бира е най - добрата  В СВЕТА , а чехите едни от най- обилните консуматори и съответно на всяка крачка се предлага бира с каквито се сетите мезета , наденички , вурстове  ...........
Така е, там лоша бира НЯМА. Докато бях в Прага,вместо следобедно кафе ,пиех следобедна бира Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт