“ Той/тя е дете на разведени родители “

  • 9 457
  • 248
  •   1
Отговори
# 195
  • SF
  • Мнения: 21 565
Толкова ли е трудно да кажеш "не забременявам повече и не подписвам брак", just free love. Защо, по ягодите, трябва да си разваляме кефа на тия години с подобни баналности? Има мъже, които ще го приемат.

Мммммм.... каква дълга тема отваряш. Любов, любов, но ако не е подплатена и не мине през стомаха, има и мъже, и жени, които няма да я приемат.
Значи... ще живеем 20 години в един дом, накрая единият ще си тръгне с някоя по-млада и по-руса или батка с яхта и мотор, с по-голяма заплата... и другият какво? Ще бъде изритан от дома, забравен, заличен? Я по-добре едно дете за всеки случай, да знае и да помни другият/другата с кого е спал и от къде е тръгнал! А един брак урежда семейно наследствените права, придобити по време на- и след това. В главите на много хора това не е сметкаджийство, а сигурност.

# 196
  • София
  • Мнения: 38 985
Аз говоря за едно, ти за тотално друго. За 20 г детето е пораснало.
Всъщност давам добър сценарий след развода. Родителите да не сключват друг брак и да няма други деца. Така почти няма да има ощетени.
Този, който си тръгва, очевидно не остава в дома. Този, който остава, остава. Има си брачни договори, още преди развод, които уреждат наследството на децата и всичко е точно.

# 197
  • SF
  • Мнения: 21 565
Чудесен ти е сценарият!  Повече няма да се бъркам.

# 198
  • Мнения: 18 926
И как ще накарате бивш партньор да не се жени?

# 199
  • София
  • Мнения: 38 985
Всъщност негова/нейна си работа. Ако преди това са уредили всичко с имотите, всеки е свободен да прави каквото знае. Особено ако е по-млад, в детеродна възраст.
Но пък това става само с разбрани хора. Има някои, като се запънат като магаре на мост...
Я за имоти, я за деца се заяждат и водят дела цял живот, ей така, да му е гадно на другия.

# 200
  • Мнения: 1 451
Хората се развеждат и масово хем са го искали, хем не могат да го приемат и все нещо им е криво, вместо да приемат, че и станало, да продължат напред, да уважават деца ако има такива и да се грижат за тях, без да ги въвличат в отношенията си, но това са малцина. Моя приятелка се разведе по нейно желание, бившият й мъж естествено си намери друга жена и тя хем тя искаше развода, хем само говори за новата му жена и я обижда без дори да я познава. И това е масов модел на поведение, хората циклят с години какво било станало еди кога си, кой какво направи, развалят празници, защото не могат да седнат на една маса и да уважат сватба или каквото и да било там.

# 201
  • Мнения: 3 251
Защото това е реалността.
А реалността не е като красив немски филм с планински пейзажи.
Сега ако някоя от вас си представя, че когато почине нейният съпруг ще води под ръка някоя весела вдовица на театър...
И всички да са щастливи.
Ами не, не си го представям като нещо добро и смятам това за нормално. Сега явно има едни възвишени и благородни, които казват на това егоизъм. Аз казвам, че показва кой за кого колко е означавал.

# 202
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
Аз ще се радвам вдовецът ми да си намери партньорка и да е щастлив. Ако остана вдовица, обаче, мъж повече няма да ме пипне. Не виждам смисъл.

# 203
  • Мнения: 14 464
Аз пък мисля точно обратното.Какво да се прави.

# 204
  • София
  • Мнения: 6 481
FB590525BGM, всеки път като попадна на твое мнение ми става едно такова тягостно и се чудя провокатор ли си или реално го живееш така живота, какво го пишеш… то това щото един живот.

# 205
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Според мен човек от разведено семейство може и да е по-добър родител и съпруг, отколкото, такъв който не е виждал как родителите му се разделят. Обикновено такива хора са пораснали по- бързо, а тези от щастливите семейства живеят в приказка и си мислят че нещата просто се нареждат от само себе си и са им даденост. Но развода може и да не е гаранция, че детето се е развило добре. Някои от тези хора са деформирани. Да се опознаят и да си преценят младите дали се харесват и обичат достатъчно за семейство - дъртите да спрат да си завират, човките в чуждото канче. Децата им вече са големи.

# 206
  • Мнения: 11 525
Защото това е реалността.
А реалността не е като красив немски филм с планински пейзажи.
Сега ако някоя от вас си представя, че когато почине нейният съпруг ще води под ръка някоя весела вдовица на театър...
И всички да са щастливи.
Ами не, не си го представям като нещо добро и смятам това за нормално. Сега явно има едни възвишени и благородни, които казват на това егоизъм. Аз казвам, че показва кой за кого колко е означавал.

Никога не съм си представяла, че някой може да мисли така. Поразителен егоизъм и себичност, която за съжаление няма да разберем дали се отбася до собствените дела или държиш ти ако се затриеш да те помнят и оплакват завинаги. Вероятно трябва половинката и да не масторбира, защото нали такова ... изневерително и някак неетично живота да продължи за оцелелия Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 6 481
Само да вметна… желанието половинката да не си намери “другарче”  след като си отидем е истинска мъка за собствените ни деца. Това ако си ги направил хора де.

# 208
  • Мнения: X
В темата за починалите майки , много от пишещите страдат, че бащите им бързо са намерили утеха с друга жена. Непривично им е друга жена да живее в дома на майка им има-няма година след смъртта и. Но темата си е за разводите. Мисля, че има разлика причината ,поради която си останал сам.

# 209
  • София
  • Мнения: 6 481
Сигурно има.
Аз говоря от позицията на дете на овдовяла майка. Много бях щастлива когато разбрах, ме си е намерила другарче, след много години самота. Камък ми падна от плещите … и по чисто егоистични причини.

Общи условия

Активация на акаунт