“ Той/тя е дете на разведени родители “

  • 9 424
  • 248
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 251
Може да има много нормални причини за напускане на работа.
Но чуждото дете не е сред тях.
Разбираш ли понятията "чуждо" и "свое"?
Защото те са част от движението на света.
Едно е да съжителствате в хармония с детето, но е съвсем друго привързаността.
Към кого си привързана? За какъв избор става въпрос от страна на детето? То може да избира между майка и баща, но ти не си е тази картина.
Няма логика.
Имаше филм, в който се казваше не само са гоним този, който искаме, а да се обърнем и да видим кой тича след нас, за да ни стигне. Та кой тича след теб?

# 241
  • София
  • Мнения: 4 358
Тя не е напуснала работа заради детето. А защото той ѝ е казал, че така трябва и тя го е послушала. И да, за да гледа неговото дете. Аз и за своето не бих го направила.
Иначе това е първата стъпка на обезличаването.

# 242
  • Мнения: 1 852
При положение, че детето ходи на училище всъщност защо се налагаше да напуснеш? Занималня няма ли? Определено мъжът е дал този акъл.

# 243
  • София
  • Мнения: 12 873
Жената е заживява чужд живот. И сега май я боли, и я е страх, че притежателят на този живот, ще дойде да си го вземе, а тя ще остане без смисъл. На нейно място сериозно бих се замислила къде съм аз в цялата схема - като роля и като личност. И да, терапевт би помогнал много. Най-малкото да разбера какво се случва вътре в нея, та да се постави тя в такава позиция.

# 244
  • Мнения: 6 790
Защото е много по-лесно да не се работи....

# 245
  • Мнения: 7 422
Той сигурно я компенсира финансово, че не работи. Тя не работи, защото така й е по- лесно, а и едва ли е лекар, учител или адвокат.

# 246
  • Мнения: 18 747
Утре ако случайно детето поиска да прекарва повече време с майка си, авторката може да бъде обвинена, че не го е гледала достатъчно добре. Ситуацията е много нелепа.

# 247
  • Мнения: 1 852
Определено е приела ролята на майка и домакиня, а сега й се отнема и се ядосва, че правилата, които е налагала нищо не значат. Но вместо да й олекне, че вече майка му е поела ангажимента, тя започва да ревнува мъжа от детето му и то да я дразни. Според мен избива на повърхността нещо друго, което я тормози и това най-вероятно са отношенията с мъжа.

# 248
  • София
  • Мнения: 12 873
Утре ако случайно детето поиска да прекарва повече време с майка си, авторката може да бъде обвинена, че не го е гледала достатъчно добре. Ситуацията е много нелепа.

Тя хем се е привързала, хем е инвестирала време и емоция, хем си е оставила работата. И сега над главата й виси освен нежелана, да стане и излишна в настоящата си роля. Предполагам, освен всичко друго, усеща и несправедливост.

Общи условия

Активация на акаунт