“ Той/тя е дете на разведени родители “

  • 9 462
  • 248
  •   1
Отговори
# 210
  • SF
  • Мнения: 21 565
Всъщност негова/нейна си работа. Ако преди това са уредили всичко с имотите, всеки е свободен да прави каквото знае.


А ако не са го уредили преди това?

Честно, познаваш ли хора, които когато са решили да се женят, са потърсили адвокат, за да си уредят подялбата? Ако са го направили, после имаше ли сватба?

# 211
  • София
  • Мнения: 10 466
Аз познавам. Бракът завърши с развод.

# 212
  • Мнения: 3 251
Добре, благородни дами.
Нека ви е тягостно, но чухте колко тягостно е някой чужд да пипа вещите на починалия родител. Все едно никога не го е имало.
Ами радвайте се на другарчетата. Но защо ли повечето от вас се обръщат когато видят възрастни съпрузи?
Желанието да си модерен и широко скроен винаги е стигало до комплекс на този полуостров.

# 213
  • Мнения: 1 899
Е те тия възрастни съпрузи може да са се събрали миналата година, точно след като са овдовяли.

# 214
  • SF
  • Мнения: 21 565
Това пък какво общо има с темата.

# 215
  • Мнения: 1 899
Към мен ли е въпросът? Отговарям на FB по повод обръщането след явно миловидната гледка на възрастни съпрузи, пък не било редно да се събират хора след като са овдовяли.

# 216
  • SF
  • Мнения: 21 565
Не разбрах в какво се е превърнала темата. Не съм прочела всичко и умилението ни към възрастните хора може да се изпита  и от деца на разведени родители, и от деца в семейства, в които възрастните родители са си отишли.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 5 406
И аз, и мъжът ми сме деца на разведени родители. И на двамата майките ни останаха сами след разводите си. Моят баща завъртя няколко гаджета за кратко. Мен не ме е виждал от 13 годишна. Бащата на ММ е създал още едно семейство с дете, но без брак, което също се е разпаднало, а сега има трета жена без брак и деца. ММ е останал да живее при него след развода.
Само времето ще покаже дали ние двамата ще успеем да създадем здраво семейство и за колко дълго ще съумеем да го запазим. На мен много ми е липсвала мъжка фигура в юношеските години, но това го разбрах по-късно. Признавам си, че имам страх да не остана сама и може би заради това не веднъж съм правила твърде големи компромиси във връзките си. Мъжът ми пък е един такъв несигурен и избягва да дава обещания, да планува далечното бъдеще, все повтаря че никой не може да каже какво ще стане. Абе важното, е, че животът е тук и сега, а сега любовта я има и си я живеем.
Имала съм връзка и със син на женени родители в отровни отношения, израснал в страшни битови скандали, пиянски изцепки, насилие, полиции, чудеца, но годишнините си вървят една след друга. Имала съм и връзка със син на щастливо женени и все влюбени и държащи се за ръце родители. Ми не случайно и двамата сина вече са ми бивши . Мноого дефицити имаха, много. Нищо че не отговарят на описанието в заглавието.

# 218
  • SF
  • Мнения: 21 565
Дори и да се разделите, което не ви го пожелавам, не търсете причината в родителите си. Тя ще е във въс, във вашите характери, във вашите отношения един към друг, чувства и емоции. Разводите в семействата ви също са възприети и сте се отнесли към тях пак според собствените си натури. Предполагам, че никой от родителите ви не ви е учил: Ние се разделихме, един ден и ти така направи!
Може би сте видяли как при несправяне със ситуации, разводът е решение, но това го знаят всички - и тези, чиито родители не са се разделили. Да се разделиш или да НЕ се разделиш с някого има хиляди причини - от привързаност до финансова зависимост. Чувала съм много жени да казват, че ако има къде да заведат децата си и възможността да ги отгледат със собствени средства, веднага биха напуснали мъжете си.
Сега имам позната в отвратителни отношения със сестра си. Родителският пример е обратния - родителите им са изключително близки и привързани с лелите и чичовците (техните братя и сестри). Никой не е давал пример на децата, че може да се мразят, да не общуват, да се съдят. Но ето - децата пораснаха в обтегнати отношения, но не са имали избор да се избягват. Сега, вече като възрастни, показаха цялата си нетърпимост една към друга.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 887
Няма дете, което да е щастливо от факта, че родителите му са разделени...
Цял живот завиждах на децата, които имаха сплотени и задружни семейства с майка и татко. Мъжката фигура винаги е липсвала в живота ми и когато пораснах достатъчно, започнах истински да го осъзнавам.

# 220
  • Мнения: 3 498
Няма дете, което да е щастливо от факта, че родителите му са разделени...
Цял живот завиждах на децата, които имаха сплотени и задружни семейства с майка и татко. Мъжката фигура винаги е липсвала в живота ми и когато пораснах достатъчно, започнах истински да го осъзнавам.

Имах съученичка, която тормозеха на времето в училище, защото беше дете на разведени родители. Не веднъж се е прибирала разплакана. Не искам да си представя как са демонизирали т.н. "грижовни" родители развода, докато вероятно самите те не са живеели в разбирателство. Само да упомена , че случката става началото на 90те когато "развод" беше мръсна дума.
Сега е чудо, ако в цял клас намериш поне едно семейство, което все още да е щастливо женено.

# 221
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
Хм, поне една четвърт от съучениците ми през 80те живееха с разведените си майки. Никой, никога не ме е подигравал заради развода на родителите ми, нито през 80те, нито през 70те. Леля ми и баща ми са живеели с разведената им майка през 1930те!!!!!! , 40те, 50те и пак никой не ги е подигравал, та са се развеждали и те без проблем. Дядо ми има разведена братовчедка, родена около 1915г. И дъщеря и се беше развела. Нито дъщеря и, нито внучката и бяха подигравани.

А как точно ги подиграваха?

# 222
  • Мнения: 3 498
Сочене с пръст, хилене неща от сорта като - "Нямаш баща!".
Помня и как класната ни трябваше да обяснява, че момичето има баща, ама никой не я чу.

# 223
  • SF
  • Мнения: 21 565
Хм, поне една четвърт от съучениците ми през 80те живееха с разведените си майки. Никой, никога не ме е подигравал заради развода на родителите ми, нито през 80те, нито през 70те. Леля ми и баща ми са живеели с разведената им майка през 1930те!!!!!! , 40те, 50те и пак никой не ги е подигравал, та са се развеждали и те без проблем. Дядо ми има разведена братовчедка, родена около 1915г. И дъщеря и се беше развела. Нито дъщеря и, нито внучката и бяха подигравани.

А как точно ги подиграваха?

В много семейства разводът се възприема като табу, и това не ги прави сплотени и обичащи се, в много семейства разводът е нормалният изход от ситуациите, което също не е гаранция, че настъпва щастие и мир. Започват някои следразводни проблеми, които продължават цял живот.
В детството си дори не съм знаела чии родители са разведени и не съм обръщала внимание на това.  Но от възрастни хора чувах "то е дете на разведени родители". Никога не разбрах какво точно искат да кажат с това и как продължава това изречение. Винаги питах "И?" и нищо конкретно не следваше като обяснение. Ала-бала-дете на разведени родители-ала-бала. Ми ок - дете е на разведени родители. В училище ни поливаше с вода и побъркваше учителите едно дете на лекари, което имаше 100 тениски с Мики Маус и всичко останало.

# 224
  • Мнения: 4 607
Ако децата искат да ти се подиграват, винаги ще намерят за какво. Без значение с разведени или не родители си.

Общи условия

Активация на акаунт