Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 613
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 359
Казаха ми, че всички бебета , родени в Шейново били със стафилокок в нослето. На нас ни е само запушен, няма сополи. Сега секрет ли да пускам и мога ли сама да го взема...

# 691
  • Мнения: 785
Моето няма проблем с носа. Но пък го изписаха със зверски запек от Шейново.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 13:33 от Мinerva О.

# 692
  • Мнения: 126
Колко време след раждане ви дойде цикъла и кърмите или не ?

# 693
  • Мнения: 4 965
Аз кърмя и при мен никой няма още.

# 694
  • Мнения: 1 444
Аз кърмя и има нещо подобно на цикъл обаче не го знам то ли е, не е ли... много е леко. Родих преди месец и 1 ден. 2 седмици лохии, 2 нищо и сега ... нещо неопределено,  което мирише на цикъл ама лелката ли е.

# 695
  • Мнения: 33
Колко време след раждане ви дойде цикъла и кърмите или не ?



Аз като бях на преглед при АГ му казах че почти кървене нямам и той ми каза сега ще спре после може пак малко да имаш или подобно на бяло течение и ме попита дали кърмя след като казах че не ми каза значи най скоро време ще ти дойде цикъла. Още не е дошъл.
А нашата снаха кърмеше до 6м. И до тогава нямаше цикъл.

# 696
  • Мнения: 1 759
Тъкмо и аз щях да споделя за подобен проблем.
На гушката под брадичката зачервено и като подсечено. Там е постоянно влажно явно и главичката е постоянно напред или настрани и кожичката не може да диша. Аз промивам със сребърна вода и мажа с кремчето на Бочко против подсичане. Има подобрение, вече не е червено, но мисля, че пак ще се зачерви. Смятам да купя бебешка пудра понеже нямам и да слагам, за да пази мястото сухо.

Според мен при ваксините ползите са по-големи от рисковете. Благодарение на тях и на по-добрата медицина като цяло детската смъртност е намаляла главоломно.

Сега видях, че на нашето момче гънките на вратлето са леко протрити и кожата в тях е нацепена. Не е зачервено като подсичане. Може ли съвет? Да го мажа ли с нещо? Предполагам, че се дължи на повръщаното, което се задържа като влага там.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 16:25 от bubastet

# 697
  • Мнения: 147
Аз също кърмя и все още нямам цикъл. На нашата също под брадичката и е леко зачервено.
Относно ваксините, аз отложих първата за септември,тогава ще сме на три месеца,но си ме е страх. За ротавирусната и аз се чудя още  дали да я слагаме.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Нямам цикъл и аз. Вчера бях на преглед всичко 6. Да сме почвали да правим секс. Викам КОГА? То нямам две минути зъбите да си измия... Иначе с баткото ми дойде след 9м.

# 699
  • Мнения: 1 324
Мами, пак опрях до вас 😀... в 9 месец съм и още не съм избрала личен лекар на бебето.

Имам два варианта - да избера нашият си семеен, който ми е зад блока и мога да искам направления постоянно. Като съм си харесала педиатър, който работи със здравната каса, но не е личен лекар.

Или да търся някой, който е и личен лекар и педиатър, но... не знам дали ще намеря и дали ще е добър. А в кой грод на града ще е.. съвсем..

# 700
  • Мнения: 1 444
Съседите , и те с 2 деца, питат кога ще правим трето. Аз вода не мога да пия през деня и ходя като Сахара в устата... те трето. Кой ще го гледа? Те ли? С две ми е нанагорно от всякъде... 😅

Тези хора са луди. 😀

Нямам цикъл и аз. Вчера бях на преглед всичко 6. Да сме почвали да правим секс. Викам КОГА? То нямам две минути зъбите да си измия... Иначе с баткото ми дойде след 9м.

# 701
  • Мнения: 218
Мами, пак опрях до вас 😀... в 9 месец съм и още не съм избрала личен лекар на бебето.

Имам два варианта - да избера нашият си семеен, който ми е зад блока и мога да искам направления постоянно. Като съм си харесала педиатър, който работи със здравната каса, но не е личен лекар.

Или да търся някой, който е и личен лекар и педиатър, но... не знам дали ще намеря и дали ще е добър. А в кой грод на града ще е.. съвсем..

При нас личната и педиатърката работят заедно и са врата до врата. В началото исках да намеря такъв, който е и личен и педиатър, но не успях. Сега мисля, че педиатърът е най-важен, ЛЛ ти трябва точно за направления. Ако педиатърът е и ЛЛ - това си е бонус.
Плюса да са двама отделни пък е, че можеш да се обръщаш към двама лекари, вместо към един, когато имаш проблем.

# 702
  • Мнения: 1 324
Мами, пак опрях до вас 😀... в 9 месец съм и още не съм избрала личен лекар на бебето.

Имам два варианта - да избера нашият си семеен, който ми е зад блока и мога да искам направления постоянно. Като съм си харесала педиатър, който работи със здравната каса, но не е личен лекар.

Или да търся някой, който е и личен лекар и педиатър, но... не знам дали ще намеря и дали ще е добър. А в кой грод на града ще е.. съвсем..

При нас личната и педиатърката работят заедно и са врата до врата. В началото исках да намеря такъв, който е и личен и педиатър, но не успях. Сега мисля, че педиатърът е най-важен, ЛЛ ти трябва точно за направления. Ако педиатърът е и ЛЛ - това си е бонус.
Плюса да са двама отделни пък е, че можеш да се обръщаш към двама лекари, вместо към един, когато имаш проблем.

Много благодаря ❤️

# 703
  • Wonderland
  • Мнения: 741
На мен лекарката на контролния преглед месец след раждането ми каза щом не кърмя да се готвя скоро за цикъл, даже можело да се застъпят.
Та, уж лохиите почти бяха изчезнали (те при мен бяха много слаби), а започнаха едни 6 дни обилна ярка кръв (извинявам се за подробностите), та мисля, че направо си ми дойде веднъж вече…

# 704
  • Мнения: 126
Същата, но  аз кърмя и започнах да се чудя това цикъл ли е или поредната гадост, която трябва да напусне тялото ми 😂

На мен лекарката на контролния преглед месец след раждането ми каза щом не кърмя да се готвя скоро за цикъл, даже можело да се застъпят.
Та, уж лохиите почти бяха изчезнали (те при мен бяха много слаби), а започнаха едни 6 дни обилна ярка кръв (извинявам се за подробностите), та мисля, че направо си ми дойде веднъж вече…

Общи условия

Активация на акаунт