Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 612
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 444
При мене повече като зацапване идва. На превръзката много малко,  на салфетката от време на време.  Майка ми вика абсурд толкова рано да се е върнал. Обаче предния път пак засече края на лохиите, но си беше обилно тогава. Сега не знам какво е това. Утре ще ходя на контролния в болницата та там.може да ми кажат. 😅

# 706
  • Мнения: 22

Вчера му клъцнаха юздичката, не била толкова къса, колкото удебелена. За съжаление още няма подобрение с храненето.

Нашият младеж също е с къса юздичка. Вече е на 50 дни и изцяло го кърмя. Незнам обаче дали не си внушавам нещо ,но понякога ми се струва ,че в началото на всяко хранене кърмата тече доста бързо и той мързеливата без много усилия си я изсуква и това сякаш го учи да не полага достатъчно усилия като спре силната струя. А може и от юздичката да е,въпреки че консултантката твърди ,че няма проблеми със засукването.

При вас има ли вече разлика след като я коригирахте ?

# 707
  • Мнения: 3 902
Pink_orchid, почна да суче на гърда доста Пи-активно. Има дни е основно на гърда, нещо което преди беше невъзможно, почна да яде от шише за 20мин, нещо което преди пак не беше възможно… напредваме…

# 708
  • Мнения: 218
Ние също коригирахме юздичка, но аз основно усещам разлика за себе си. Вече зърната ми не са деформирани и сукането е много по-мекичко, така да се каже. Преди не ги е разранявал, но се усещаше по-така. Той вече суче по-бързо, но не знам дали е от корекцията или защото расте и става по-силен.

# 709
  • Мнения: 1 444
Не е по темата юлски бебета точно, обаче да питам, защото засяга юлско бебе. 😅 Каката хвана от мен явно (а аз от къде не се знае като седим само вкъщи и никой не идва) хубавия вирус с температурата. Вчера вдигна 40С, цял час не падна от панадола (дето уж след 15 мин имало действие вече... друг път) и накрая тичах за хексалгин до аптеката. Миналата година като беше с ковид и го бяха изписали, 5 капки еднократно (в аптеката на опаковката бяха написали дозата).  Обаче не намирам рецептата, педиатъра не си вдига телефона да я питам... Ако се наложи пак при такава висока температура днес ако вдигне, някоя мама знае ли дали може пак да се даде? Листовката почва от 10г нагоре дозировка. Утре ще я водим при личната да го види, че вчера не акъла си изкарах ами не знам какво  от нищото както вдигна до 40, че и термометъра детския повече от 40 не мери и заби на 40. Може и повече да е била...

И другото което е... много се притеснявам за малкото. В 1 апартамент сме. Каквото и да правя е контактен дори индиректно... Ако нещо стане не знам. Само панадол и хомеопатия май може да давам и да не се стига до още по-гаден сценарий. Каква беше нормалната температура на новородено? До 37.5 ли беше или до 37.8С? Не помня, помня че беше само над 37 някаква.

Извинявам се, още съм малко в шок от вчера. Такъв ад на никой не пожелавам, че и бях сама и моя докато тръгне от работа ... и докато стигне вкъщи мина час и нещо ...

# 710
  • Мнения: 4 965
Минти, между 36.5 и 37.5 е нормално. Не се притеснявай. Ти му даваш имунитет на човечето. Всичко ще е точно Simple Smile

# 711
  • Мнения: 1 444
Ох дано. Вчера в аптеката ме стресираха, че малък бил шанса да не го хване... а мен вече ми е така нанагорно, че ако стане нещо с малкото направо 😭🫣

Минти, между 36.5 и 37.5 е нормално. Не се притеснявай. Ти му даваш имунитет на човечето. Всичко ще е точно Simple Smile

# 712
  • Мнения: 3 902
Минти, има детски хексалгин - диалгин. Дъщеря ми дълго време не пиеше нищо и само това успявах да натикам чат пат. А понеже все кара с 40 в ухо редувам на 4ч нуеофен(миг джуниър) и диалгин с вкус на ягода. Бързо оздравяване!

# 713
  • Мнения: 1 444
Тези не съм ги чувала. Ще мина през аптеката или днес или утре ММ като минат с каката през педиатъра та да вземем да имаме. Каката беше 40С на чело и мишница (1ч след мерене на чело). В ухото сигурно е било 42С и нагоре .

Минти, има детски хексалгин - диалгин. Дъщеря ми дълго време не пиеше нищо и само това успявах да натикам чат пат. А понеже все кара с 40 в ухо редувам на 4ч нуеофен(миг джуниър) и диалгин с вкус на ягода. Бързо оздравяване!

# 714
  • Мнения: 1 359
От известно време малкият постоянно повръща. Почти по 3-4 хранения на ден си повръща, някога малко, друг път повече и на фонтан. Имате ли такъв проблем и какво правите?

# 715
  • Мнения: 357
Момичета, спешно ми трябва помощ! При кърмене какво може да се пие за болка? Имам в нас само но шпа, но имам денонощна аптека и ще отида да купя друго ако трябва. Боли ме единия бъбрек или поне така го усещам и не мога да търпя повече, утре вече ще ходя на лекар.

# 716
  • София
  • Мнения: 328
От известно време малкият постоянно повръща. Почти по 3-4 хранения на ден си повръща, някога малко, друг път повече и на фонтан. Имате ли такъв проблем и какво правите?
И мойта мома от няколко дни е много връщаща , много странно се държи като цяло ...

# 717
  • Мнения: 785
Момичета, спешно ми трябва помощ! При кърмене какво може да се пие за болка? Имам в нас само но шпа, но имам денонощна аптека и ще отида да купя друго ако трябва. Боли ме единия бъбрек или поне така го усещам и не мога да търпя повече, утре вече ще ходя на лекар.
профенид ми даваха след секциото

# 718
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Момичета, спешно ми трябва помощ! При кърмене какво може да се пие за болка? Имам в нас само но шпа, но имам денонощна аптека и ще отида да купя друго ако трябва. Боли ме единия бъбрек или поне така го усещам и не мога да търпя повече, утре вече ще ходя на лекар.
Парацетамол

# 719
  • София
  • Мнения: 328
Момичета, малката освен че се държи много странно, от вчера като пръцне има ужасен аромат, на развалено яйце е меко казано, одеве докато се дра и дъха й ми замириса. Също в последно време много мъчно яде от гърдите ми, бях споменала и за кратката продължителност, ама тази вечер тотално отказва да цока, не иска и от шише, не иска да заспи и вече луднахме . Колики че има има, ама според мен е повече превъзбудена, някак се самонавива че не може да заспи и настава ужасна драма , дере се до никое време и аз с нея. Дано да е само период това с неяденето.
Какво да й купя за коликите, имайки предвид че ака на 2-3 дни веднъж, спрях био гайата и от тогава е драмата сякаш, ама докторката каза че нямало смисъл от нея вече. Дали да не започна да я давам пак ?

Общи условия

Активация на акаунт