ЯНУАРСКИ слънчица ще топлят нашите сърца !!!

  • 13 491
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Оцелях от грипа  Mr. Green и идвам с нови въпроси. Момичета гърдите ми висят като празни, обаче успявам да изцедя по 90 грама от тях newsm78 кърмата ли ми изчезва или просто напрежението вече няма да се появява?!? А беба иска да суче през два часа, понякога и през един и все си мисля, че не и стига кърмата, но като се изцедих преди малко 90 грама ми се струват достатъчни за 9-1 ден newsm78 Уффф Деметра, Хедра вие сте Mr. Green Mr. Green
За нощно спане дума не може да става, днес папахме в 2.30 и в 4.30, после от 8 до 9 и плакахме половин час, че мама не дава да и лигавят цицата Blush Не мога вечер да я накарам да яде към 12, в 10 яде и заспива до 2-3, няма будене Crazy

# 241
  • Мнения: 375
 На 19.01.07 родих Десислава - 3.050/50 см. със секцио спинална  упойка в и съм много щастлива !

# 242
  • София
  • Мнения: 3 099
vicks & Тинкърбел, успех - хайде и вие да се присъединявате към нашата бойна обебена дружина и то по най-лесния начин!!! Не ни останаха палци и молитви!  Mr. Green

 newsm17

# 243
  • София
  • Мнения: 3 099
На Beti - честита Десислава!!!

 baloni moresmile baloni

# 244
  • София
  • Мнения: 6 798
Хеллоу, пипъл!
Гледам обсъждате отслабването. Сложна работа значи, при мен пак се закучиха нещата. Излязох -7кг от болницата, сега едва ги докарвам до -10, имам още 5кг да смъквам, но кантара се е заковал и не мърда, уж съм на диета, може да се каже, че почти нищо не ям, ама не свалям. Хормоните си играят още шегички с мене. Корем нямам никакъв вече, ама какво от това, като заради разширения таз не мога да си вляза в тесните дънки.  Confused
Вигантол даваме от 21 ден, по 2 капки.
Дани си има нова "екстра", от антибиотика, който даваме през устата, цялата му устичка отвътре е с гъбички и става след всеки прием на  антибиотика все по-зле. В 2 часа чакаме да ни докарат в аптеката някакво лекарство за мазане. Брррр, горкото малко мече. В 2 часа сме и на контролен преглед, притеснявам се какво ще кажат, защото все още кашля от време на време.  Confused Cry Cry

# 245
  • София
  • Мнения: 3 249
Викс и Тинкърбел - стискам ви всички палци да се обебите по естествен начин и леко раждане!

Викс, 106 кабинет не работи в Тината през уикенда, но докато бях там гледах, че мерят тонове в приемния кабинет на разни майчета (но не знам дали не са били протежета на някой доктор и дали ако отидеш просто така няма да те "върнат"). Иначе казват, че ако до 7 дена от термина не родиш, те приемат. Не е задължително обаче да ти предизвикат раждането веднага, преценява се ситуацията. Ако тоновете са добри, водите и плацентата са ОК, бебето има изгледи да тръгне само всеки момент, тогава може и да те изчакват. Ако преценят - индуцират. Успех във всеки случай!

# 246
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
Викс, по преценка на лекаря е кога да те приемат. По разните американски сайтове рискова бременност след термин обикновено отчитат след 42 седмици. До 41 е нормална, без засилено наблюдение. От 41-вата до 42-рата само се следи внимателно развитието и състоянието на плода. Индукция препоръчват чак след 42 пълни седмици. При тях обаче факторът цена на медицинската манипулация е много важен. Т.е. те преценяват, че понеже около 15% от бременните преносват след 41-ва седмица, а рисковете за бебето на практика не се увеличават драстично до 42-рата седмица, то предизвикване на раждане между 41-ва и 42-ра е нерентабилно. У нас обаче не е така.
Ето, теб ще те викат всеки ден за тонове. На мен пък ми казаха, че засилен мониторинг не е необходим, всичко е нормално. Но пък крайният срок, който ще чакаме е 7 дни.  Самото изчакване до след 42-рата седмица е свързано с много рискове за бебето, но за тях няма да си говорим.
Има и статистически критерии кога индукцията би била успешна. Иначе се препоръчва секцио.
Ето тук табличката, по която се изчислява:
http://mother-care.ca/bishop.htm
Effacement (%) е изглаждане;
Dilation (cm) е разкритие
Baby's Station предполагам е колко е смъкнато бебето в цервикалния канал, но не знам самите коефициенти какво означават.
Препоръчва се индукция с простагландини при резултат <= 5, а с окситоцин при над 5.
При резултат < 4, 50% от ражданията завършват със секцио.

# 247
  • Мнения: 175
А, аз съм -6 кг от болницата и не ми се мисли как ще ги свалям, но не ми е фикс идея - важното е бебчо да се храни, че с тези фини манекенски мерки нямаме да губим и грам Simple Smile. Затова само внимавам какво ям, че да е качествено млекцето Simple Smile.

Да питам кърмещите майчета - кафе пиете ли??? Аз го спрях и имам постоянно главоболие... Мога ли да го пия разредено с мляко ????

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Добро утро или по точно добър ден! Ние още не сме акали,вече много се притеснявам.Правихме процедурата с термометъра и нямаше ефект.Вече не знам какво да правим.Мисля си,че може да е от моето хранене....тревожна работа!

# 249
  • София
  • Мнения: 6 798
Сложих нови снимки на Дани.
Леко отбебване на Викс и Тинкърбел!!! Hug Не мислете сега за индукция и проблеми от преносването, няма да има никакви проблеми, а скоро ще гушкате бебоци! Grinning

# 250
  • София
  • Мнения: 541
Здравейте и от мен!
ЧЕСТИТО БЕТИ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!!!

Ним, прави си чести бани със смарадлика, помагат и за двата проблема.
Ивонска, и малката като се разреве, често и повръща и хълца....Мисля, че е нормално.

За масажа - почва се от 4-6 седмица, с поглаждане, след това е поставянето по корем.
Кафе, газирано, шоколади....всичко това на този етап дори не поглеждам. Доколкото знам първите месеци е желателно да се ограничават тези неща. Naughty

# 251
  • Мнения: 871
Хайде и аз де се включа - дотук съм -10, но лошата новина е че ми остават още 8. Засега няма да пазя диети, важното е Аксиния да си хапва добре, а аз после ще му мисля как да се вталявам.
Честита щерка на Бети, леко отглеждане Peace
Виск, ти ме хвърли в тъча с тези размери на главата. Не може твоя юнак да е с такава голяма глава, освен ако не се роди първокласник...
Моя педиатър ми каза , че масажът се почва след 1-вия месец и аз смятам тогава да започна с тия процедури. Иначе я къпя с шампоана на Бюбхен, а я мажа с кремче, което педито ми изписа и нашия аптекар ми забърка т.е не знам точно с какво я мажа, но е доста добро.
Стскам ви палци Викс и Тинкърбел, тая работа с чакането е ужасно досадна, но добрата новина е, че няма връщане и до седмица ще си гушкате бебетата newsm51

Ивонска, и моята маймуна редовно повръща при колики пък и не само. Коронен номер ни е по време на ядене да се изсере и да повърне. И това става докато тя си суче, необезпокоявана от това, което и се случва. Абе мазало голямо, иначе не пуска цицата за 2 секунди, дори и като повръща или се оригва( и това го прави)

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 12:27 от stiliana1

# 252
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оцелях от грипа  Mr. Green и идвам с нови въпроси. Момичета гърдите ми висят като празни, обаче успявам да изцедя по 90 грама от тях newsm78 кърмата ли ми изчезва или просто напрежението вече няма да се появява?!? А беба иска да суче през два часа, понякога и през един и все си мисля, че не и стига кърмата, но като се изцедих преди малко 90 грама ми се струват достатъчни за 9-1 ден newsm78 Уффф Деметра, Хедра вие сте Mr. Green Mr. Green
За нощно спане дума не може да става, днес папахме в 2.30 и в 4.30, после от 8 до 9 и плакахме половин час, че мама не дава да и лигавят цицата Blush Не мога вечер да я накарам да яде към 12, в 10 яде и заспива до 2-3, няма будене Crazy
Май сама си си отговорила на въпроса - добро `изчезване на кърмата са тия 90 грама Laughing Просто когато се кърми на поискване, гърдите бързо се регулират и напрежението изчезва още в първите седмици. Този период на регулация продължава по-дълго при първескините - но при мамите с второ дете (и последващи) често е много кратък.
Гледам, че все още цари голямо объркване относно паузите на бебето - на практика повечето бебета си правят една по-дълга пауза за 24ч (4-6ч без хранене), но просто не е задължително тя да е от 12 до 6ч сутринта. Да - би било идеалния вариант, за да може майките да се наспиват, но бебето все още не прави ясно разликата между ден и нощ. Дайте им още малко време Grinning
Има някои неща, които може да се направят, за да се стимулира бебето да измести паузата - напр. умишлено да го събудиш в 12ч за хранене (със светнати лампи и преобличане), а нощните хранения да са без отлагане (при първото размърдване, така че да не се разбужда съвсем), на тъмно (или слаба светлина), без преобличане (ако не се нааква) и с минимални интервенции и разсейване. Но пак си трябва време, докато стане Grinning

# 253
  • София
  • Мнения: 3 099

Ивонска, и моята маймуна редовно повръща при колики пък и не само. Коронен номер ни е по време на ядене да се изсере и да повърне. И това става докато тя си суче, необезпокоявана от това, което и се случва. Абе мазало голямо, иначе не пуска цицата за 2 секунди, дори и като повръща или се оригва( и това го прави)

Е, не!  smile3532 smile3532 smile3532
Стига бе, умрях от смях! То и моят дриска по време на ядене + че повръща, но чак пък да не пуска.... К'ва ламя гледаш ти, бейби!!!  newsm53

# 254
  • Мнения: 104
Здравейте и аз съм си в къщи но съм сама с малката и не мога да стигна до компа  от нея.На неродилите още стискам палци и им пожелавам раждане като моето Praynig
Да се похваля и този път родих с един напън,общо с контракции,води и раждане 45мин. Hug

Общи условия

Активация на акаунт