ЯНУАРСКИ слънчица ще топлят нашите сърца !!!

  • 13 483
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
Честита бебка на новата мама.
Успех на тинкърбел и викс.Не се шашкаите и бъдете по смели,всичко ще мине както трябва. Simple Smile.
Моят бебо не спира да плаче всяка вечер от 18 до 20,21 часа.Тогава са му най силни коликите.Не мога да го замира с нищо. #Cussing out

# 256
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Няма да се тъпча с тиква пак значи Mr. Green че и без т'ва не я понасям. Мерси отново  bouquet  Отивам с кеф да полегна пред тв-то сега докато малкия змей наня baby_neutral
Викс, Тинкърбел пожелавам ви скоооооро да си гушкате мъниците ,че знам колко е гадно това чакане smile3560

# 257
  • Варна
  • Мнения: 248
 ЧЕСТИТО БЕБЧЕ на БЕТИ!!! и  ДОБРЕ ДОШЛА НА ВЕСИ!!!

 Викс, Тинкълбел и аз съм от вашия отбор, не съм преносила все още, но като гледам за сега- никакви позиви . Така че ще си чакамеееее .... Аз уж гледам да не мисля само за това  Whistling, ама си е трудничко да си стоиш и да не ти пука. И аз като Викс само това ме притеснява бебчето да не порасне твърде много, докато си стои вътре на топло и все пак още малко остана ...

# 258
  • Мнения: 104
Благодаря Дани!
Аз нали си преносих малката с 2 дни,но си заслужаваше  Grinning
Успех на вси4ки бъдещи май4ета Praynig

# 259
  • Мнения: 84
Добро утро майчета и бебчета!  Grinning
Днес ми е термина, но явно ще се преносва #Crazy, татето и без това имаше усещания, че трябвало да завали сняг и тогава ще се раждаме. Е, хайде неродилите да се преброим, че ми се струва, че оредяхме:

1. vicks

1. vicks
2.Milenita blue

Първо да се оплача, че нещо сайтът е претоварен, и преди малко изгубих предния си постинг ooooh!...
Та с две думи

Vicks,
На моята маслинка главичката я мерят 9.3 см но това е диаметър, това което ти си написала какъв размер е? Тормози ги тези доктори, питай ги, ако не ти разясняват! Аз точно затова "сиктирдосах" един, който ме гледаше на ултразвук и общуваше единствено със сестрата на която диктуваше няк. абревиации и размери, от които аз нищо не разбирах! #2gunfire
При всички случаи, до епизиотомия често прибягват при първо раждане особено, така че няк. мм в повече или по-малко от диаметър на главичката едва ли са от решаващо значение

А вие, вече реализирали се януарски майчета , пазете ни място "в клуба"! Аз все още съм мотивирана да се отчета до края на януари!  Wink




# 260
  • Мнения: 1 132
Vickс, моята мома беше с 101 мм в началото на 38 г.с. Успокоиха ме, че до 108 мм няма проблеми. Роди се с обиколка на главата 36 см. (41 г.с)
Моята лакомница просто не спира да яде. Прави си каквито поиска паузи и аз само я размятам от цица на цица. Чудя се дали да и дам нямакъв, чай против колики, при условие,  че дори вода не съм и давала до сега. Дадох и 2 вечери капки против колики и от тогава е запечена.Преди  това всеки път памперса беше пълен. Май ще мушкаме свещички в дупарата.
Аз съм вече -12 кг, но таза ми е толкова разширен, че всички панталони ме стягат.Чудя се дали някога изобще ще се прибере.

# 261
  • Мнения: 553
Здравейте!
Искам да честитя на ГАЛИНА ДИМОВА и да я поздрвя за малката й победителка!!!
Желая на всички ви много, много безкрайно щастие с малките съкровища!!!!
 Hug

# 262
  • Мнения: 7 418
Хеллоу, пипъл!
Гледам обсъждате отслабването. Сложна работа значи, при мен пак се закучиха нещата. Излязох -7кг от болницата, сега едва ги докарвам до -10, имам още 5кг да смъквам, но кантара се е заковал и не мърда, уж съм на диета, може да се каже, че почти нищо не ям, ама не свалям.
   Klemy,как ти влияе диетата върху кърмата ?Определено и аз съм от амбицираните да отслабнат,но се чудя,дали бебето няма да отслабва заедно с мен?Какво мислиш?

# 263
  • Мнения: 1 317
Аз пък още нямам идея колко кила съм свалила (ако изобщо съм). В болницата не ме теглиха, вкъщи нямаме кантар и все забравям като отида при док да се изтегля.

И аз имам подобен проблем - изобщо, ама изобщо не ми се яде  Sad Още от родилното карам само и единствено на сокове и солети и всички ужасно много ми се карат. Не го правя нарочно, не е с цел отслабване или диета, просто не изпитвам глад. Обаче понякога похапвам и сладко  Embarassed Знам, че не трябва и знам, че едва ли това е най-полезното нещо за Ева, ама какво да направя  newsm78 Много ми е гузно от факта  Embarassed

# 264
  • София
  • Мнения: 861
Виск, ти ме хвърли в тъча с тези размери на главата. Не може твоя юнак да е с такава голяма глава, освен ако не се роди първокласник...
Стскам ви палци Викс и Тинкърбел, тая работа с чакането е ужасно досадна, но добрата новина е, че няма връщане и до седмица ще си гушкате бебетата newsm51

Stiliana това е диаметър на главата в мм или иначе казано 10,2 см - незнам как да го преобърна в обиколка за да сравня с главата на дъщеря ми. Но и според следящия ме гинеколог било доста и ако съм имала уговорка с лекар е трябвало да ми предизвикат раждане, за да не порасне още. Ама какво да се прави, засега ще чакам.
Много ви благодаря на всички за подкрепата.
moppie малко ме успокоява факта, че има и други като мен. Ти трудно ли роди? Виждам, че бебка е била отгледена - 3,620 и 53см.

# 265
  • Мнения: 276
Викс, ако диаметърът на главата е 10,2см, това означава, че радиусът е 5,1 см. Оттук можеш да намериш обиколката на главичката по следната формула: P=2пr, т.е. в твоя случай обиколката на главата е равна на 2*5,1*3,14=32,03 см, което хич не е много. За сравнение виж moppie  - родила е бебока с 36 см обиколка. Така че мисля, че вашите размери са си абсолютно нормални.
Хайде да се запиша и аз в групата на необебилите се (и вече изнервени от чакане) мами:
3. Мимоза 2

# 266
  • Мнения: 1 289
И аз незнам дали отслабвам-все си стоя с корем  #Cussing out Илязох -7кг. от болницата.Сега не ям шоколад(доки ми забрани) а също и безалкохолни,кафета и люти храни.

Добре,че майка ми беше тук днес-малкия от 11:30ч. до 15ч. не заспа,а само на ръце искаше.Тя го дундуркаше ,за да мога аз да подремна.  bouquet

# 267
  • Варна
  • Мнения: 248
Сутринта не се вписах в преброяването на неродилите майчета (забравих, не че има много за какво да мисля ама както и да е). И аз съм в положение "изчакване". А Мимоза 2 няколко дни не съм те отразявала във форума и си помислих, че може и да си се отцепила от компанията  Wink

# 268
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте мацки, Laughing
Vessi 78 добре дошла и дай боже на всички неродили такова бързоскоростно раждане като твоето.
Това за регулирането на лактацията е много хубаво само дето сега всеки път се питам дали имам достатъчно мляко да задоволя нуждите на беба. Я кажете колко е нормално да натдадат бебоците на кърма първия месец?
Да ви се оплача от няколко дена си имам помощник бабата на мъжа ми която ме е подложила под строг режим и тормоз. На всичкото отгоре казва че не само бебето  а и аз не трябва да излизам 40 дни. Направо откачам а и тези колики ме умориха няма справяне с тях а така не искам да гледам беба как се мъчи.

# 269
  • Мнения: 276
Дани, от твоите уста в Божиите уши........  Mr. GreenАма нъцки..  Mr. GreenХодя аз на дълги разходки, почват ме едни яки контракции и като се прибера - няма никой........... Никога няма да родя. Сериозно, каква ирония - от седмия месец съм с контракции, скъсена и изгладена шийка на матката, през цялото време пих хапчета, за да не родя в осмия, а сега, когато му е време, вече мъника не иска да излиза... Оф... Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт