ЯНУАРСКИ слънчица ще топлят нашите сърца !!!

  • 13 489
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мимоза споко, ще неще ще излезе Mr. Green Може да чака да мине Кирил и да стане пак топло smile3534

# 271
  • Мнения: 276
Цвета, обяснявам му аз, че в Пловдив "Кирил" няма, че времето е тихо и спокойно и навън е 18 градуса и да се ражда, преди да е паднал снега, ама не ще... hahaha

# 272
  • Варна
  • Мнения: 248
 Мимоза и при мен контракциите са на същия принцип- докато се мотая навън е ОК и като се прибера- нищо повече не се случва. Е не мога да "мета" улиците денонощно  Joy А и дават разваляне на времето и съвсем може да се кротнем  Crossing Arms

# 273
моят бебо се роди 3610 и обиколка на главичката 36 см.така че 32 см.не е много.нямам шевове.
аз да си призная сутрин си позволявам по 1 кафенце.инъче не издържам цял ден. Cry

# 274
  • Мнения: 385
Момичета, чета ви и си мисля как на мен термина ми беше 29-ти и как и аз сега би трябвало да се тюхкам за раждане, контракции и т.н. Стискам ви палци всичко да е наред и мислете положително - точно когато се успокоите и бебчо ще ви изненада  Peace
Родилите мами, я кажете кога приемате че беб има разтройство. Нещо съм се притеснила че сере често - на всяко хранене (през 3 часа) че и по-рядко и то едни редки редки..... А и колко кърма трябва да приема сега като е на 17 дни
Ние го къпем само с вода и го мажем после със зехтин. Мисля 1 път в сед. да го къпя с шампоанче. Аз съм избрала SebaMed. Вие като излизате на разходка как го обличате - с какво - колко ката?

Успех на всички които още чакат своите съкровища да изплачат.   bouquet

# 275
  • Мнения: 385
Мамчета, кажете тази информация точна ли е, може ли да се ръководя от нея:

"Количеството мляко се определя от теглото на бебето. До 2-ия месец необходимата дневна храна възлиза на около 1/5 от теглото му или 200 мл на килограм тегло.

До 4-ия месец – 1/6 от теглото на детето – по 170 мл.

До 6-ия месец – 1/7 от теглото на детето – по 140-150 мл.

След 6-ия месец – 1/8 от теглото на детето – по 200мл."

# 276
  • Мнения: 7 418

Родилите мами, я кажете кога приемате че беб има разтройство. Нещо съм се притеснила че сере често - на всяко хранене (през 3 часа) че и по-рядко и то едни редки редки..... А и колко кърма трябва да приема сега като е на 17 дни
Ние го къпем само с вода и го мажем после със зехтин. Мисля 1 път в сед. да го къпя с шампоанче.
   ninishte,мисля,че това си е обикновено бебешко акане,на всяко хранене,вобще не е разстройство.Поне такава информация имам от акушерките на Тина Киркова.
     Иначе и ние още не сме къпали бебето със сапун.Само с вода,ползваме преварен зехтин за мазане след това.Кожата му е много добре(пу-пу!),а преди се лющеше доста.   

# 277
  • София
  • Мнения: 3 249
Повръщате ли? Кога повръщането трябва да ме притесни?
Тази нощ повърнахме 1 път сериозно, но го отдадох на смяната на памперса и разкламбичкания пълен тумбак. Сега пак повърна на фонтан - тръгна да се оригва, ама върна всичко. Трябва ли да се притеснявам?

# 278
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Доколкото знам повръщането на фонтан не е нищо страшно, но ако те притеснява питай си педиатъра. Ние за сега връщаме рядко и по малко, нищо че се тъпчем стабилно. Аз само се чудя кога ще престане само да папа и спи, тоест кога ще стана по-заета Mr. Green

# 279
  • Мнения: 1 132
Vicks, според докторите родих лесно за първо и главчесто бебе. Имам няколко шева и хематом.Като първите са вследствие на хематома, защото напъвах все едно 3 глава ламя ще раждам.Имайки впредвид колко яде си е горе долу така  Mr. Green.   Иначе като хронология беше -3.30 в болництата, 5.00 епидурална, 7.30 ми се пукна околоплодния мехур, после се оказа, че съм с пълно разритие и в 9.21 се роди София.
Девойката, с която бях в една стая беше родила момченце с обиколка 38 см, 4120 гр и 50 см.Имаше епизотомия само и се възстанови много бързо. Беше доста слабичка и доста тясна в ханша. Цялото и раждане траело 4 часа, но и беше второ.
Хайде скоростно отбебване и леко раждане!

# 280
  • София
  • Мнения: 541
Мамчета, кажете тази информация точна ли е, може ли да се ръководя от нея:

"Количеството мляко се определя от теглото на бебето. До 2-ия месец необходимата дневна храна възлиза на около 1/5 от теглото му или 200 мл на килограм тегло.
този текст го цитирах в предната тема, но:
"....На практика това означава, че ако детето тежи 3 кг, ще се нуждае от 600мл /3х200/ кърма/АМ дневно. А ако то е 4 кг, ще се нуждае от 800мл, ако е 5кг - от 1л. Повече от 1л храна дневно в кърмаческата възраст не бива да се дава!
Ако детето се храни 7 пъти, това означава то да получава на едно хранене в първия случай средно по 90мл /от 70 до 100мл/, във втория - средно по 110мл /+-20мл/, а в третия случай - по 140мл /+-30мл/. Ако детето се храни по-често /напр. 8 пъти/, порцията му ще бъде съответно по-малка. Когато детето се кърми, то само регулира количеството на приетата храна. Ако се храни изкуствено обаче, това означава в биберона да сложим 20-30мл повече мляко, но да не настояваме да изяде всичко, а да му предоставим възможността според апетита си само да си определи порцията..."

# 281
  • Мнения: 385
Мамчета, кажете тази информация точна ли е, може ли да се ръководя от нея:

"Количеството мляко се определя от теглото на бебето. До 2-ия месец необходимата дневна храна възлиза на около 1/5 от теглото му или 200 мл на килограм тегло.
този текст го цитирах в предната тема, но:
"....На практика това означава, че ако детето тежи 3 кг, ще се нуждае от 600мл /3х200/ кърма/АМ дневно. А ако то е 4 кг, ще се нуждае от 800мл, ако е 5кг - от 1л. Повече от 1л храна дневно в кърмаческата възраст не бива да се дава!
Ако детето се храни 7 пъти, това означава то да получава на едно хранене в първия случай средно по 90мл /от 70 до 100мл/, във втория - средно по 110мл /+-20мл/, а в третия случай - по 140мл /+-30мл/. Ако детето се храни по-често /напр. 8 пъти/, порцията му ще бъде съответно по-малка. Когато детето се кърми, то само регулира количеството на приетата храна. Ако се храни изкуствено обаче, това означава в биберона да сложим 20-30мл повече мляко, но да не настояваме да изяде всичко, а да му предоставим възможността според апетита си само да си определи порцията..."



Ъхъ  newsm78
Viks нашто бебоче беше с обиколко на главата 34 см. и се роди нормално - е верно с епизиотомия, ама нали ми е за пръв път....  Laughing. При нас имаше и къса пъпна връв и слаби напъни ...но дечко се появи - верно и док. помогна  Wink

# 282
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не е много това 36, нашата беба се роди с 32 главичка пък не е голяма. Какви главести бебета имаше в отделението Mr. Green пък мамите си бяха добре.
А с тези грамажи мамите които кърмят как да се оправят newsm78 Аз нямам идея колко яде мишката, само знам че при засмукан пръст ще сучем и толкова, даже престанах да броя храненията. Само установих че сме порастнали с 2-3 см, което ми се стори много newsm78

# 283
  • Мнения: 385
Я кажете колики ли са когато бебока се мръщи, мрънка, разгъва крачета и ръчички като за протягане и същевременно дреме/спи. И може ли коликите да са по-често - не веднъж на ден. При нас гореописаните симптоми се проявяват през целия ден и през нощта  newsm78

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 19:52 от ninishte

# 284
  • Мнения: 385
http://slackpack.net/?q=node/118 - една много яка детска песничка

Общи условия

Активация на акаунт