Отговори
# 900
  • Мнения: 610
При мен още с бременноста започнаха да ми миришат гадно всякакви меса. После след аборта нищо не ми се ядеше, после почнах да постя три пъти в седмицата заради едни молитви на които ходих. После  пък слушах колко е важен детокса в един форум за автоимунни и реших, да направя поста понеже така или иначе не ми се яде нищо .може би тялото ми има нужда да рестартира.

# 901
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Аз за кръвната група не знам, същото съм А, но съм върл любител на месото. Мен това с кръвните групи ми е ала-бала, всеки организъм е толкова различен и нуждите са супер специфични. Хубаво е да го слушаме донякъде, но реалността е че начинът на хранене диктува хормонално всякакви промени, включително производството на серотонин, допамин, окситоцин и ендорфин, които имат пряка връзка с диктуването на какво търсиш като храна. Темата е интересна и дълга. Ако ти липсват аминокиселини за пренос на серотонин, тялото ще търси сладичко примерно. Макар да не е най-добрият избор за него. Така че и слушането му е много тънък момент.
А точно вчера мислех за вегетерианството и че хората не сме създадени за ексклузивно такива заради спецификата на зъбите. Но балансът в менюто ни днес е различен спрямо естествената (бавната) еволюция.

# 902
  • Мнения: 1 054
Ние с ММ бяхме вегетарианци за 4 години, но спряхме като ни откриха ИР. Много ни се намаляваха възможните опции за хранене и решихме, че първо трябва да се вкараме в норма и после евентуално пак да го обмисляме. Пост съм правила само веднъж - Великденския. Тогава не ми беше трудно, но сега не бих го пробвала по същата причина.

# 903
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз правих Коледният пост след втората БХ. Бях решила, че някой ме наказва и трябва да се прочистя. Беше адски трудно, ама се справих. За кекса не помня дали сме го спирали

# 904
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
Аз само веднъж съм правила пост-Богородичният от 1 до 15 август, защото е кратък и не чак толкова строг,а и посред лято е по-лесно,че в жегите по-малко огладнявам.
А1+ е моята кръвна група (на ММ е само А+) и не съм особен фен на месото,обаче хляб и тестени обожавам (а не са ми много ок за консумация)...

# 905
  • Мнения: 610
Аз не съм била вегатарианка нито веган. Но в последно време имам усещането, че се нуждая от едно хубаво прочистване , включително и ат токсични хора, ситуации и тн. Тридневният пост много добре ми се отрази.
За всеки организъм е индивидуално към кои храни може да развие непоносимости. Май правят генетични тестове за това.

# 906
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Генетичните тестове са показател само за някои неща. Непоносимости могат да се развият и в следствие на излагане на токсини, в следствие на възпаления и т.н.

# 907
  • Мнения: 6 414
При мен минаха 20 дни от пункцията, замразени са звездичките и чакат. Иначе след самата пункция хич не ми беше до секс. Аз и чорапите не можех да си обуя 😀 И аз си бях със симптоми на лека хиперстимулация и хич не ми беше до това. Дойде си ми цикъла и нещата се нормализираха, но имам не абсорбирани жълти тела ( ако правилно съм разбрала) и този месец няма да има трансфер. Просто се чудех дали и това не е пречка.
Не са пречка жълтите тела. Важното е кисти да няма.

Кактусче, съжалявам ако постът ми относно секса е прозвучал остро. Не беше такава целта ми. Hug
Естествено че секса е важна част от интимните отношения. Но той не е най важната част от тях и временната му липса  не трябва да се възприема като сериозен проблем.
Всичко се случва.
Аз не съм и предполагала че ще карам толкова трудна бременност и че секса ще е мираж толкова дълго време. Но ето че с мъжа ми се справяме и без него. Не сме се отчуждили. Даже напротив.
Държим се по мило и с повече внимание един към друг.
Все пак сексът не е единствения начин да изразиш любовта и чувствата си.
ПП : Приятел преди години беше с голям камък в единия бъбрек. Съответно болки, гадене, абе много зле му беше в този период. За партньорката му обаче по сериозния проблем беше че не му се правело секс.
И не им вървяха хич отношенията.
Той усещаше липса на разбиране, чувстваше се притиснат и изтормозен в това отношение....

Та затова и писах да не се фокусирате върху секса като нещо чак толкова важно,  защото това може повече да навреди на отношенията ви с партньора.
Съвсем принципно говоря, без да визирам конкретна ситуация.

Надявам се че разбирате какво се опитвам да кажа.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 10:56 от geizer

# 908
  • Мнения: 4 604
Стискам силно палци на Me и на Жаки.

Никога не съм постила. Не съм й вярваща.

Ние тази седмица щяхме да ходим до София, мъжа ми да посети андролог, обаче се разболяхме. Голям "късмет" имаме Grinning Бях се сдухала много напоследък, че трудно ни се случват нещата и сега болеста направо ме довърши. Бях спряла добавките за почивка и мислех тази седмица да си проверя някои показатели, които следя и според тях да видя кои добавки да почна пак и в какви дози. Обаче не знам верни ли ще са ми изследванията, след като оздравея или да изчакам някакво време, след като се оправя, преди да отида в лабораторията?

# 909
  • Мнения: 610
За постещите-сега виждам, че в предколедните пости през повечето време е позволена риба и морски дарове . Има календар с дните, за който се интересува.
https://pravoslaven-kalendar.com/постен-календар-2023/

# 910
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Стискам силно палци на Me и на Жаки.

Никога не съм постила. Не съм й вярваща.

Ние тази седмица щяхме да ходим до София, мъжа ми да посети андролог, обаче се разболяхме. Голям "късмет" имаме Grinning Бях се сдухала много напоследък, че трудно ни се случват нещата и сега болеста направо ме довърши. Бях спряла добавките за почивка и мислех тази седмица да си проверя някои показатели, които следя и според тях да видя кои добавки да почна пак и в какви дози. Обаче не знам верни ли ще са ми изследванията, след като оздравея или да изчакам някакво време, след като се оправя, преди да отида в лабораторията?

Изследвай ги като се оправиш, боледуването също яко дърпа микроелементи.

# 911
  • Мнения: 4 604
Благодаря, АА. И аз така предполагах, ама да се допитам до по-вещите от мен. Две седмици след като оздравея, достатъчно време ли е, според теб?

# 912
  • Мнения: 116
Мини Маус, аз изчаках около 3 седмици след като преболедувах. Просто си имай 1 наум, когато си/ти разчитат резултатите и да не те тревожат завишени левкоцити например. При мен се отрази главно на феритина, който и без това ми беше нисък и сега отново продължително време ще приемам добавка, за да го вдигна.

Аз продължавам да си пия ОК, сега започвам наново всички добавки след около 1 месец пауза. Започнах да тренирам с фитнес инструктор, за да си стегна тялото, тъй като манифестирам +тест през февруари, евентуално март. 😁

Не знам дали е правилно, но реших, че щом така и така съм на противозачатъчни, няма да правя тези 7 дни почивка с цел кървене, а ще си приемам хормоните. Четох, че е напълно окей и мисля да се възползвам. Тъкмо приключих първата опаковка и имах зацапване цял месец 😵 та, ще се порадвам на ''безциклие" докато се рестартират тези яйчници, най-накрая да отделят едно яйце...

# 913
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Подкрепям Фиърлес. 2 седмици ми се виждат ок.

# 914
  • Мнения: 4 604
Благодаря, АА и fearless! Heart

Аз бях спряла да тренирам като забременях края на май. После след аборта чаках първи цикъл, после се съжалявах, после се чудих какво да тренирам, защото ме бяха ядосали на танците, където ходих, със според мен, непрофесионално отношение. Та, преди месец почнах да ходя на пилатес. Много ми харесват тренировките. Само ще чакам да отворят Pulse и при нас и да се местя там.
Надявам се добре да ми подействат.

Общи условия

Активация на акаунт