Отговори
  • София
  • Мнения: 2 089
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !

Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


People Baby AlisonParker People Baby arogans People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby Brandywine18 People Baby Denki People Baby Dreamer >3 People Baby Fayona People Baby Gabriela9 People Baby Greyspirit People Baby Jo di People Baby Kactus People Baby kuklichka_  People Baby Lady12 People Baby m-angel People Baby Michelle Simple Smile People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby Monita576 People Baby petufin People Baby rave People Baby #Reina People Baby Salsera People Baby S.G.C. People Baby shan^tall People Baby Valerita People Baby vihrogonche People Baby Wild boys mom People Baby ВаНиЛа People Baby Одри People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402 People Baby


Мило мое мъничко човече,
мое щастие, мой блян!
Как силно искам да те гушна вече,
Никога не ще си сам!

Ще има мигове на сълзи
и поводи за греещи усмивки.
Но всичко ще се нареди,
щом вкъщи сме затрупани
от бебешки играчки, пелени, завивки.

Отправям поглед към небето,
ръка полагам на сърцето.
Молитва, устните прошепват,
да се появиш,
на топличко, до термин,
да се задържиш!

До теб ще бъда неотлъчно,
ще те закрилям
и над теб ще бдя!
Понякога ще ми е трудно, мъчно,
но знай,
ще се старая, ще опитам
да бъда
най-добрата майка на света!

                  


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта. 💗
😘

                                    


Цветни снимки и проверки,
спермограми, овитрели.
Яйцеклетките ми вече са узрели !
        
Засякох овулация,
готвя за мъжа сензация.

Обаче моят мъж се умори,
иска вече да поспи.

От секс ни писна вече,
да идва малкото човече.

Писна ми на ленти да пикая,
хайде да става накрая.

Вдигам си краката аз сега,
седя и чакам втората черта.

Спермограмата му е отлична,
яйцеклетката налична.
Само трябва да се срещнат те,
и да станат чертички две.

                


*Нека мен и теб в едно да съберем*
Цветни снимки и проверки,
спермограми, овитрели.
Яйцеклетките ми вече са узрели !
        
Засякох овулация,
готвя за мъжа сензация.

Обаче моят мъж се умори,
иска вече да поспи.

От секс ни писна вече,
да идва малкото човече.

Писна ми на ленти да пикая,
хайде да става накрая.

Вдигам си краката аз сега,
седя и чакам втората черта.

Спермограмата му е отлична,
яйцеклетката налична.
Само трябва да се срещнат те,
и да станат чертички две.

                


*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.
      
Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !

                



Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета

sunshine_child ~~~ Karadzhova88 ~~~ sonityy ~~~

Flowers Jack O Lantern
Alison Parker: M - 25.09; O - 07.10; T - 21.10
Flowers Jack O Lantern
Michelle Simple Smile: M - 18.10; O - 02.11; T - 17.11
Flowers Jack O Lantern
rave: М - 18.10; О - 02.11; Т - 17.11
Flowers Jack O Lantern
shan^tall: M - 04.10; O - 18.10; T - 01.11
:jack_o_latern:


Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 15:43 от rave

# 1
  • Мнения: 2 631
Здравейте, дойде и моят ред да орисам темата. Благодаря на rave за поканата.
Нашата история започна със сблъсъка с ендометриозата. Бях на 23 когато ме оперираха, бях в шок за първи път сама в болница, не знаех какво ме очаква. Операцията мина успешно, но още не бях излязла от упойката и док каза няма как да забременееш естествено защото и 2те тръби са запушени ще трябва инвитро. На 2 преглед след операцията док искаше 2ра операция за тръбите естествено избягах с 200 от клиниката и добре,че не се съгласих на това.
Трябваше да започна лечение със Золадекс, поставянето на първата игла беше кошмарно изживяване, остана ми такава травма, че всеки път получавах паник атаки когато доближа болницата.
В една група във FB едно момиче ме запозна с док Дойчиновски за съжаление не и помня името вече но ме прати при него. Първата ни среща беше рев 40 мин, той човека стои и мене чака, да ми сложи 2 игла🤣. Добре, че е той защото аз едва ли щях да продължа лечението… качих кгми не се чувствах ок от това, като цяло нямах много странични ефекти, но се отрази много на емоционалното ми състояние. В следствие на целия този стрес се срещнах със Стела която ми помогна да си стъпя на краката. Преодоляхме лечението и паник атаките.
Инжекциите бяха 6 на брой, като след като приключиха док Дойчиновски се застъпи за нас и каза, пробвайте естествено до 6м ако не стане ще пуснем нужните изследвания. Някак си му повярвах, през цялото време беше до нас, подкрепяше ни това от което имах нужда и някак бях спокойна, че въпреки диагнозата нещата ще се се получат.
На 7м опити чудо, видях 2 черти беше през м.октомври 2021 но за съжаление всичко приключи толкова бързо, видяхме само сакчето и след 5 дни получих кървене, за съжаление претърпях и спонтанен аборт на 24г… в такъв момент много хора от нашето обкръжение си показаха истинските лица, някои ни обърнаха гръб, други ни подкрепиха, на моменти се чувствах сама..
Мина и това трудно беше. Посъвзех се и януари 2022 си запазих час за др Калчев, нещата при нас се случваха бавно и постепенно, времето минаваше а нещата не се получаваха. Първо направихме проверка на тръбите, след това биопсия в края на годината.
Даваше ни време, каза млади сте всичко изглежда наред, но за мен проблем има и трябва да го открием. През цялото време бях резервирана, защото нищо не ставаше но моят мъж му имаше пълно доверие, а аз не знайно защо се дърпах🤣. След като излязоха резултатите от биопсията ни изпрати при доц. Михайлова в началото на 2023г. Тя разгледа всичко някак ми вдъхна доверие, тази жена толкова мила, винаги отговаря на всички въпроси и спокойна това от което имах нужда. Назначи ни НК клетки на мен, и други изследвания.
Заради НК клетките трябваше да се пазим 2м да сме здрави и тогава беше вирусния период. Поради някаква случайност ММ се разболява на 2 ден след като пуснахме всичко необходимо и хоп изненада шарка🤣.. чудихме се къде по дяволите я хвана тази шарка.
Не можехме да започнем лечението веднага, той трябваше да се възстанови напълно. Аз се грижех за него, и в следствие на този стрес 2 месеца не ми идваше на време и викам тука сега има нещо не е окей..
И да излязох права задържан фоликул доста голям, 2м на противозачатъчни. Всичко мина и едва лятото започнахме терапията.
Мина точно 1год и 10 месеца почти 2 години опити, мъки. В един хубав слънчев ден моят мъж ми вика вземи си тест, не ти идва от седмица. Аз да бе да ся тука тест ще ти взимам. Ей така дърпам, се 2 дни поред 🤣🤣гледам 8 дни закъснение 🤪. Купувам теста правя го с първа урина и О чудо 2 ярки черти, така дълго мечтаните 2 черти.🥰
Отивам аз пускам чхг и прогестерон..естествено пак проблем с него и др Дойчиновски решава да включи Пролутекс до 9с да се закрепи малкото човече. След това се срещнах с док Иванова моят хематолог да следим терапията започнах с Клексан 0,4 до днес.
Доц Михайлова ми включи и кортикостероиди по схема. До 9с главно лежах, и всяка седмица на преглед при др Чучумишев.
В момента съм в 16 гс и все още треперя ще бъде ли всичко наред. Начетох се на късни загуби и ме хваща страх…🥺понякога и плача да не го загубя и това бебе.
В заключение искам да кажа, не става по лесно когато видите + тест, особено дълго чаканите бебета.
В 6 7 гс имах кървене което ни уплаши, но всичко беше наред. За момента бременността ми минава леко. Но за съжаление много скъп за мен човек си отива от рак бавно..и ми е тежко, не знам дали ще види бебчо, но дори и да не успее знам, че ще бди над нас.
Нашите доктори ги споменавам защото може би, някои от тях да ви помогнат. Вярвайте, че вашето чудо е там и ви чака. 😇
Все още не знаем пола на бебчо,явно е срамежливо като майка си🤣🤣. Пожелавам на всяка една от вас да види 2 чертички, и старите кучета да се изнасят в отчетни.💞💞
Нямам търпение за 25ти да видим малкото човече, съвсем скоро и усетих бебето, като бълбукане в корема. Вълшебно е, пожелавам ви го от 🥰🩷.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 016
запис в страхотната тема на Рейв!

Благодаря и за орисването на Минзухарчето!

Искренно се надявам всички да се преборим за мечтата си и час по-скоро да нямаме време да пишем в темата!

# 3
  • Мнения: 1 012
rave, благодаря ти за новата есенна тема! Страхотна си, както винаги! Flowers Maple Leaf

Минзухарче, толкова се радвам, че дойде и твоят ред да бъдеш наша орисница!
Много сте се борили за вашето срамежливче и ти пожелавам една здрава и безпроблемна бременност и след 5 месеца и нещо вече да си го гушкате! Heart

При мен днес излязоха резултатите от микробиологията и сме се справили с нашествието. Лошото е, че по календар О е била вчера, а допълнително довечера имаме гости, та за опит около нея няма вероятно да се вредим. Все пак съм щастлива, че се справихме и с това и следващия месец се връщаме в опитите с нови сили.

На всички ви пожелавам темата да е много бебеносна и скоро всички да се изредим като орисници за новите бебеправещи! Nature Sparkles

# 4
  • Мнения: 748
Минзухар, пожелавам ти лека и успешна бременност! И твоята история ми вдъхва надежда, защото и аз съм с ендометриоза и вече 8м не се получава. Тъкмо се бях запътила за ЦС и други неща се случиха, но все някой от следващите месеци ще проверя какво е положението.
Естествено, пожелавам на всички тук хубаво ЧХГ и на коя първо, на коя второ и/или трето живо и здраво детенце! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 509
Записвам се в прекрасната есенна темичка, за която благодаря на Рейвчето и се моля да ми донесе късмет! ☺️🍁🧡
Минзухарче, колко бързо минава времето! Благодаря ти за орисването и по-специално за старите кучета. 😁 Пожелавам ти лека бременност по учебник и скоро да ни ръснеш с вече определен прашец! ☺️
Успех на всички и нека есента бъде много бебеносна! 🍁🧡🍄🍂☀️

# 6
  • Мнения: 2 631
Надявам се на 25ти да разберем пола на бебето, на ФМ др Чучумишев беше доста изморен и не му се занимаваше много та ми обеща за следващия път. Сънувах го момиче да видим какво ще бъде.😇🩷

# 7
  • Мнения: 267
Здравейте и в новата тема. Бях ви споделила моите резултати от чхг и прогестерон преди 2 дни в 4+4 и притесненията ми, че не се вижда нщо на ехограф. Това са изследванията ми от преди 2 дни и от днес, 5 сед.



Как смятате, че се движа, защото много съм много притеснена за ИМБ

# 8
  • Мнения: 2 631
Последните изследвания ли са от днес? Ако да удвоило се е, след 14 дни закъснение на преглед.

# 9
  • Мнения: 1 012
Соня, за мен не е ИМБ, тъй като са доста високи стойности, а при мен около 400 вече болеше зверски. Малко по-бавно се увеличава, но ти стискам палци да си навакса и на следващия преглед да имаш добри новини. Heart

# 10
  • Мнения: 2 242
Минзухарче, много чаках твоята тема! Много се радвам, че извървения път ви е довел до мечтаните две чертички! Пожелавам всичко да е наред до края! Обаждай се от време на време в отчетната. Btw, и аз сънувах моето дете и полът му е потвърден това, което сънувах!


Сони пожелавам успех всичко да се развива по план и да чуете сърчице много скоро!

Успех на всички. Записвам се да ви следя! Утре съм на фетална морфология в 22-ра седмица и съм като цяло много спокойна. Вярвам, че всичко ще е наред. Не сме правили пренатални тестове, само БХС, но досега всички прегледи са минавали добре и вярвам и утре ще си продължи така. 

# 11
  • Мнения: 610
Благодаря за хубавата темичка и вдъхващият Вяра разказ.
Банерът е супер 🎃
Моля за малко помощ. Назначени са ми изследвания от клиниката в Турция - маркирани са в розово. До колкото разбирам това се изследвания за установяване на СПКЯ и инсулинова резистентност. Питането ми е какво е DHEA-S04 и на кой ден от цикъла се изследва тестостерон?

# 12
  • Мнения: 2 489
Хоп и от мен в темичката. rave, Минзухарче Благодаря Ви ❤

# 13
  • Мнения: 258
Рейв, благодаря за новата тема!

Минзухар, благодаря за орисването! Стискам палци да видите пола на следващия преглед и да си стои на топло до термин малкото бебче! 💖

# 14
  • Мнения: 581
Запис и от мен. Ще стискам палци на всички! 🍀
Благодаря на Rave,  темата е топ 🌻
Минзухарче,  много силен разказ. Почти всичко си спомням и много се радвам за теб! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт