как реагират децата ви когато ви видят голи?

  • 27 996
  • 87
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 537
Разглежда ми, хили ми се, гали ме, пипа ме, бърка ми в пъпа (много е неприятно), с две думи се радва. Като види баща си му се хили и се крие да му види п..ката. Когато тя пък е гола си бие корема да и шляпа.

# 46
  • Мнения: 814
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата. Това ще спести за в бъдеще неудобни въпроси, нездраво любопитство. Още повече, че в детската ясла те вече правят разлика между двата пола, защото тоалетната една за двата пола. Там те не се крият, защото още нямат чувството за неудобство от голотата, но пък визуално възприемат разликата между момченца и момиченцата.
Не става въпрос за интимни контакти, но не виждам нищо лошо в това децата да ни виждат да се целуваме, прегръщаме, гушкаме, да ме носи на ръце, защото по този начин то разбира, че мама и татко се обичат и това създава определено чувство за сигурност у детето. Е, ще проведем първите уроци по полово възпитание, но по-добре е дечицата да възприемат голотата като нещо естествено, вместо да се крием.

# 47
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата.

Дори тук имаше майка която коментираше, че се къпела чисто гола с 9г. си син и той проявявал интерес към голотата и, жената питаше дали трябва да спре до го прави. Сина на леля ми, се притесняваше когато леля ми се събличаше пред него и се извръщаше целия зачервен. Това са все деца които от раждането си са гледали голотата на родителите си.
Не смятам, че е нормално 20г. дъщеря да гледа чисто голия си баща разхождащ се из къщата. На майка ми колежката (жена на 30 и кусур години) се къпеше чисто гола с родителите си (които също са били чисто голи), не смятам, че това е нормално и редно. Може и аз да съм задръстена, или хората са станали по разкрепостени, не знам. Не мога да го приема, няма нищо по свято от мъж виждат за първи път голата на млада жена (а не младеж, отвратен от отпуснатото целулитесно и увиснало тяло на майка си) каква ли представа ще има за женските тела това дете?  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 13 206
Ако детето от малко вижда родителите си голи,няма да прояви никакъв по-особен интерес към голотата.

Дори тук имаше майка която коментираше, че се къпела чисто гола с 9г. си син и той проявявал интерес към голотата и, жената питаше дали трябва да спре до го прави. Сина на леля ми, се притесняваше когато леля ми се събличаше пред него и се извръщаше целия зачервен. Това са все деца които от раждането си са гледали голотата на родителите си.
Не смятам, че е нормално 20г. дъщеря да гледа чисто голия си баща разхождащ се из къщата. На майка ми колежката (жена на 30 и кусур години) се къпеше чисто гола с родителите си (които също са били чисто голи), не смятам, че това е нормално и редно. Може и аз да съм задръстена, или хората са станали по разкрепостени, не знам. Не мога да го приема, няма нищо по свято от мъж виждат за първи път голата на млада жена (а не младеж, отвратен от отпуснатото целулитесно и увиснало тяло на майка си) каква ли представа ще има за женските тела това дете?  newsm78



Ееее, чакай сега...
тук говорим за деца на доста по-малка възраст от 9 г. И почти във всеки постинг пишеше, че всеки намира момента кога вече не е удобно да се разкарваме голи пред децата си. Макар аз като жена не намирам за неудобно да го правя пред дъщеря си ако ще да е на 20 г.
Пък за тялото на майката не ша да коментирам... така се създават комплекси... че девойките на по 20 нямат ли целулит и значи ли, че ако имат непременно гаджетата им трябва да се отвращават от тях.. Хайде стига... голотата е нещо нормално... да не говорим, че я има навсякъде...
Всеки сам за себе си решава тия неща... Това дето го казваш ти аз пък за първи път го чувам. Досега не бях чувала за 30 г. хора да се къпят с родителите си... А какво ще кажеш за обществените бани едно време... че нали там са се къпели едновременно едва ли не всички жени от селото... а уверявам те хич не са били разкрепостени...

Тия неща малко ми приличат на преиграване когато са в чак такава степен...

# 49
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Говорим за срещу-положени полове, моята майка също се е събличала пред мен, и това не ме е притеснявало, но ако баща ми го правеше, това вече щеше да ме притеснява. Да не говорим, че се коментираше, това че ако се разхождаш гол от както се е родило детето, то няма да му прави впечатление, не е спомената определена възраст на детето в изказването което аз коментирах. Говоря за това, че не може цял живот да ходиш гол пред детето което от другия пол. И аз не бях чувала за 30г. жена която се къпе с родителите си, но това не значи, че не съществува нали? Ето дойде време да чуя и такова нещо.
Както каза всеки решава сам за себе си, за мен това е недопустимо, когато детето стигне определена възраст.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Тинка, тук не говорим за деца от противоположния пол... Въпросът е зададен така "Как реагират децата ви когато ви видят голи?". Ако имах син не бих се притеснявала да ходя гола пред него до възраст, която според мен е 6-7 г. Пък и всичко е въпрос на гледна точка. Има си хора нудисти. Аз не съм от тях, т.е. не бих се съблякла по монокини дори на плажа, което не ми пречи да не се притеснявам от голотата в семейството си. Също нямам никакви протеснения, че дъщеря ми се къпе с баща си и то доста често... Нито пък той се притеснява... Хората едно време като са мятали по една препаска какво... да не е било ненормално. Да не говорим, че и до днес в Африка има племена дето така си ходят. Значи всичко е въпрос на създадени предразсъдъци. То едно време и глезен да покаже някоя жена е било неприлично... Времената се менят, с тях и нравите...  Grinning

# 51
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние никога не сме се крили.Моят син сега е по4ти на 14г,но когато стана на около 8,запо4нах да се обраЩам,после се разделихме за 2 г.Когато се събрахме отново ве4е му беШе неудобно както той да ме гледа,така и аз него.Слу4вало се е да покаже не6то,ако има проблем/около гениталиите/,но откакто по4наха да растат космите приклЮ4ихме с показванията.А мен от тогава не ме виждал/10г/ и сам излизаШе от стаята,за да се преоблека,не се е налагало да говоря или моля.Но ние винаги вси4ко сме обяснявали и отговаряли дори и на неудобни въпроси.Мисля,4е това помогна.И той сам си намери правилното поведение.

# 52
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз понеже имам момчета гледам да не се мотая гола пред тях. Но се е случвало да сме някъде на почивка в една стая с големия и да ме види гола. Тогава просто се обръща на другата страна. Ако ще се събличам а той е около мен му казвам да се обърне на другата страна. Така е откакто знае какво е друга страна. Така е сега и с малкия. Като се събличам му обяснявам да иде да си играе в другата стая мама да се облече. С баща си нямат такива притеснения защото са мъже. Поощряваме липсата на срам пред баща им за да може ако има някакъв проблем със "интимните части" да могат спокойно да споделят с него а не да се притесняват и да задълбочат проблема. Също така като родих малкия докато го кърмех поощрявах големия да седи с нас в стаята защото заради кърменето и изцеждането циците ми все бяха навън и трябваше или аз все да седя в спалнята или детето да не може да влезе в хола да седне спокойно.

# 53
  • Мнения: 1 464
Дъщеря ми е свикнала и не и прави впечатление моята голота.Само от време на време ме пита защо няма млекце в гърдите и аз и обяснявам.Баща си обаче още не е виждала гол и не знам как ще реагира Rolling EyesВсъщност не смятам и да го вижда де.Като стане по-голяма ще започнем да си говорим по тези въпроси,сега не Naughty

# 54
  • Мнения: 5 877
Хаха, и нея пъпът я впечатлява много. Даже по едно време рисуваше всички хора с пъпове.

# 55
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Tinka79 мисля, че наистина малко преиграваш! Тук става въпрос за малки деца, не за възрастни хора!

Както на теб ти се струва прекалено това, да се показват родителите голи пред МАЛКИТЕ си деца, така на мен ми се струва прекалено да си крият голотата от същите тези МАЛКИ деца! Става въпрос за деца на  месеци, годинка, две, три! А не за деца на 30г.! Wink

Едно дете на годинка, две, че и повече не схваша голотата така както възрастните я разбират! То разбира, че тати има пишка, а мама няма - тя има цици-примерно. Децата се виждат голи в яслата, детската градина и там виждат същата разлика м/у момиченцата и момченцата.  Ако баща им започне да се крие от тях на тази възраст единственото което ще постигне, е да събуди любопитството им, какво толкова има там!/ако са момичета, обратното ако са момчета/.

Както съм написала мъжа ми още къпе и голямата и малката в банята  гол, без никакви проблеми. Разхождаме се голи след банята вкъщи и на никое от децата не му прави впечетление, че мама или тати е гол/а!

Сигурна съм, че може би до година -две баща им ще спре вече да ги къпе гол или да се разхожда гол пред тях. Всичко ще стане постепенно с времето си. Както е написала martisun, когато започнат да разбират да се обръщат на другата страна когато тати/мама се събличат или обличат! Засега обаче смятам, че е излишно да се крием пред тях!

Същото щеше да важи ако бяха момчета, само че за мен!

А иначе както е написала Vache , мен не би ме притеснявало да ме видят гола на каквато и възраст да са. Както се надявам и те да не се притесняват, за да може ако имат проблем спокойно да го споделят с мен!

Това е моето мнение, не го налагам на никой! Всеки сам решава как да си се държи пред неговите деца! Peace

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Голотата е най-естественото човешко състояние.
Не бива да се натрапва разбира се, но този странен свян от собствените ни тела е много нездравословен.

# 57
  • Мнения: 8 505
Реагира по следния начин,например:"А!Мама има дупе!И Ирина има дупе!Ето го дупето на Ирина" и показва Simple Smile Всъщност вашите хлапета говорят ли в трето лице за себе си?

# 58
 Че радва се детето, така реагира.Мен като ме види почва да изрежда кое какво е и се гледа  себе си , дали и тя има такова.Много беше смешна като видя баща си преди няколко месеца /той вече не смее да се появява/ гол.Тя го беше виждала и преди, но никакъв интерес не проявяваше.Обаче веднъж той идва от банята и тя го пресрещна , погледна го еди-къде си и посегна... BlushОт тогава не ходи без гащи Joy
Нашите много, много не са се крили от нас, даже в жегите си ходеха по гащи само.Така, че мен това не ме впечатлява, но съм доволна , че е момиче все пак.Аз свекъра научих да копае в градината без риза, ми жал ми е за човека.К'во има да се срамува от мене и да се крие, аз на море не съм ли ходила!?

# 59
  • Мнения: 1 047
Не реагират. Аз ги къпя и двете госпожички. За тях това е нещо нормално.

Тук се изказаха доста потребители:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12407.0

Много рядко му се случва да ме види разсъблечена. Когато вечер си сменям тениската и той дотича от някъде и ме хване в крачка, започва да се смее с глас. Joy
Колко е голям?
А ти как реагираш?

.........Малкия като се съблека и ме пляска по дупарата. Laughing
Защо? Това му поведение копирано ли е от някъде?

......или ме гонят да "пръцкат" по корема ми.
Как се "пръцка"? Това игра ли е? newsm78

........Ники все ме преследва с думите: "Мамо, покажи ми дупчицата, от която АЗ съм излязъл"  Mr. Green Особено ако ме види гола или в процес на събличане. И никакви картинки не вършат работа, дежурното е "Мамо, това бебе в книжката не е Никола. Искам да видя откъде АЗ съм излязъл от твойто коремче".....
Допреди това редовно ме питаше дали имам мляко в гърдите и искаше да му го показвам - пада си по нагледните уроци човекът ........
И аз бях така като малък. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт