Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 10

  • 10 935
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 889
При здравноосигурени пациенти се ползват клинични пътеки, които се покриват от здравната каса, ако се наложи хоспитализация и отделно вече се доплаща за самия престой друга сума. За неосигурени тези цени са други. Казвам го тъй като ми се е налагал болничен престой.
Но при прегледите не се покрива нищо от ЗК. Ако имате допълнително здравно осигуряване, може да си вземете фактура и те да ви го покрият от пакет Проследяване на бременност.

Струва ми се, че заблудата идва по-скоро от държавната поликлиника, която сте посещавала. Няма как самите Щерев да ви кажат, че са изцяло частни пък Милчева да си работи по ЗК самосиндикално, но при вас да прескочи.

# 256
  • Мнения: 1 405
Like_Smoke, благодаря за коментара Flowers Hibiscus Не бях чувала за тази програма. Ще разгледам какви са условията и се надявам и докторката да ми разясни и тя. Аз съм здравноосигурена отскоро понеже дълго време бях в чужбина и на моменти живота тук ми е много объркващо.

# 257
  • Мнения: 5 073
Тези 3 безплатни ехографа са части от програмата Майчино здравеопазване. Редът е следният: отива се при личен лекар, той дава направление за тази програма и се отива при избран гинеколог, работещ с касата, който ще следи бременността по тази програма. 3 ехографа звучат смешно, но някои лекари гледат всеки път на ехограф безплатно по тази програма, както беше и при мен. Не в Щерев.

# 258
  • Мнения: 48
Наистина ли нищо не минава по Здравна Каса в Щерев? Защото в страницата им с документи за прием пише "Какво да носите със себе си? • Направление за хоспитализация (Бланка на МЗ и НЗОК №7) – в случай, че приемът е по линия на НЗОК и постъпването е планово"

Както и в ценоразписа имат цени за раждане "за здравноосигурени" и за "самофинансиращи се"

# 259
  • София
  • Мнения: 11 768
Можеш да си свалиш е здраве апликацията и там се вижда всичко. Прегледите от Щерев при мен излизат като платени. Нещо са се объркали в държавната, явно тях са видели, няма как др Милчева да ви е завела като проследяващ АГ по ЗК , най малкото сигурно не сте и дали направление за това

# 260
  • Мнения: 8 889
Наистина ли нищо не минава по Здравна Каса в Щерев? Защото в страницата им с документи за прием пише "Какво да носите със себе си? • Направление за хоспитализация (Бланка на МЗ и НЗОК №7) – в случай, че приемът е по линия на НЗОК и постъпването е планово"

Както и в ценоразписа имат цени за раждане "за здравноосигурени" и за "самофинансиращи се"
ЗК покрива клинични пътеки за хоспитализация и раждане. За здравноосигурени цените се формират на база тези пътеки плюс допълнителни такси/разходи на самата болница. За неосигурени, крайните суми са по-големи, защото не ползват тези пътеки.
Примерно аз влизам в болница за 5 дни по клинична пътека. ЗК покрива фиксирана сума за този период, аз доплащам отделно допълнителни разходи на болницата.

# 261
  • София
  • Мнения: 1 718
Фрида, аз се следих при д-р Милчева на частно и правих и трите си ФМ в Щерев. Доволна бях. Нищо не се покрива от НЗОК. За сметка на това, можеш да се запишеш в една от големите болници по ЗК - МД, Шейново, и там да си направиш прегледите, които ти се полагат по ЗК. За рискова бременност са 5, с ехографии.
Аз така направих и в последствие се наложи да раждам в МД заради интраутеринна ретардация. Не беше доктора ми по ЗК, а най-добрият там, но предимство беше че ми имаха цялото досие в болницата, с изследванията и придружаващи заболявания.

# 262
  • Мнения: 935
Здравейте! АГ- тата в Щерев работят ли по ЗК? От сайта останах с впечатление, че не. Обаче днес реших да се посетя гинеколожката в близкото до мен МЦ, където исках да се запиша на ЖК. Ами жената ми спомена, че д-р Ралица Милчева работи по ЗК и вече ме е регистрирала като бременна. Това супер, ама защо д-р Милчева не ми е споменала, че работи и по ЗК и, че имам право на 3 безплатни ехографии, не знам. За всичко до тук съм си платила като на частно Rage Ами колкото и тъпо да звучи - искам си безплатните ехографии.

Иначе, числех да кажа, че тя е била най-добрият гинеколог до сега в живота ми.

Аз съм чувала, че д-р Билчев в Щерев следи по здравна каса. Аз бях при него на първа ФМ, стори ми се, че е добър лекар, но мноооого пестелив на думи.
Не знам колко е добър д-р Билчев, но на мен ми обърка задържана кръв в матката, с удебелена лигавица. Не знам какъв лекар си, за да го объркаш. Даже сега като гледам снимките от този преглед, ако тогава разбирах, сама щях да разбера, че греши.
Имам пост малко по-назад, описала съм по-подробно за случая ми.

# 263
  • Мнения: 11
Здравейте! В средата на месец Май съм за първи път на преглед при д-р Юнакова. Може ли мнение за нея, освен консултация има ли и преглед при нея?

В клиниката посещавам ендокринолог до момента, д-р Яначкова, от щаято съм много доволна.

# 264
  • Мнения: 5 073
Тук ще ти кажат, че в тази тема се коментира частта с проследяване и раждане в Щерев, но аз да си кажа. Юнакова е нашият ангел ❤️ благодарение на нея си имаме нашия син, а скоро се връщам и за бебче номер две. Има и преглед, и консултация. Успех ❤️

# 265
  • София
  • Мнения: 11 768
Би трябвало и преглед да включи, не вярвам че ще е без. Иначе е добър специалист ама е малко по директна в изказванията си.

Ехаа Стоунче хайде , от раз да е втория път 🤗

# 266
  • Мнения: 747
И нашият ангел е също доц. Юнакова.
Радваме се на две шестмесечни чудеса, благодарение на нея.

# 267
  • Мнения: 5 073
Леле, Coconut.water, кога мина това време?? Сякаш вчера си разменихме с теб лс по повод предстоящия ти БХС 🤦🏻‍♀️ много да са ти здрави дечицата ❤️
Маце, благодаря ти! Първият път всички стана в рамките на по-малко от година. Дано и този път имам такъв късмет.

# 268
  • Мнения: 450
Привет, насочиха ме за допълнителна консултация с д-р Евтимова понеже бебчето все още има горна празна вена в 20гс. Знае ли някой как се запазва час при нея? Днес сутринта ми казаха че графика й за май месец не е излязъл. Не я виждам в електронната система обаче, може би по телефона през рецепция става записването?

# 269
  • Мнения: 4 524
Нямам личен опит с този лекар, Gelatto. Обаче си мисля, че ще е като запазване на час при проф. Димова, само по телефона. Проверих сега в Супердок. Няма я д-р Евтимова.

Общи условия

Активация на акаунт