Гласуване за "Книга на 2023 година"

  • 4 847
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
За много години, живи, здрави и четящи да сме! 🎉🎉🎉
Mijjj, благодаря за труда! 🌺

Чела съм 10 книги от включените в анкетата и ето моите гласове:

1. "Вода за цветята"
2. "Стълба към небето"
3. "Олив Китридж"


И трите са ми много на сърце! 🤗

# 16
  • София
  • Мнения: 6 054
Моите гласове отидоха за: "Олива Денаро", "Тихи години" и "Тътени". КОлебаех се дали да не гласувам за "Вода за цветята", но гледам, че си има достатъчно гласове. Simple Smile
Иначе съм прочела 16 от книгите. "Хана" задължително ще я чета.

# 17
  • Мнения: 5 278
От номинираните съм чела само 3, две са ми класацията - Времеубежище и Виолета, макар че и от двамата автори, които много харесвам, имам по-любими романи, а третата, която е и фаворит засега - Вода за цветята, нещо не бях очарована, не споделям всеобщия възторг, макар да харесвам такъв тип книги. Много повече ме докосна "Елегантността на таралежа". Някак двете книги имат много общо.
Редактирам се - Не съм чела Виолета, а  Паула Simple Smile Гласът ми отива за Времеубежище в такъв случай.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 15:19 от Джинa

# 18
  • София
  • Мнения: 22 982
При мен е точно обратното Grinning "Вода за цветята" не влезе в моите топ 5, но беше подгласник. Беше ми увлекателна и лесна за четене. "Eлегантността на таралежа" с мъка я дочетох.

# 19
  • Мнения: 7 255
Гласувах за "Хана" и "Стълба към небето" - двете книги в класацията, които прочетох тази година. Чела съм още няколко от заглавията, но през предишни години, затова сметнах за удачно да отбележа само тези двете.
Набелязах си няколко заглавия за четене, благодаря за идеите.

Благодаря на за темата и за цялата организация по гласуването!

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Благодаря за прекрасно оформената тема и труда по събирането на всички книги и гласове!
За много години, момичета! Здраве и късмет!
Аз не съм броила колко съм прочела, но въпреки че харесах "Вода за цветята", не смятам, че е за книга на годината Simple Smile
Моите са "Симон", "Истории от ръчния багаж" и "Изрисувано с къна", като "Историите" имам да си ги дочитам.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 025
Благодаря за темата.

Забелязах един парадокс - от 2017 годиина насам нито една книга-победител не ме прилича по никакъв начин да я чета. Само аз ли съм така?
Едва ли си единствена, тук се класира основно по-драматична съвременна художествена литература, ако обичаш криминалета, фентъзита, трилъри, научна фантастика, класика и т.н. други поджанрове е разбираемо. Може би книгата на Блажев за 100-те интересни , но непопулярни книги, може да ти даде идея какво да прочетеш.
Аз понякога много харесвам някои нашумели книги, друг път въобще не. От изброените по-горе жанрове съм чела толкова много през различните периоди , че сега рядко захващам по нещо.

Гласувах за "Вода за цветята", "Истории от ръчния багаж" и "Олива Денаро".

# 22
  • Мнения: 1 485
Срам не срам, но ще си кажа. 😃
От номинираните книги не съм чела нито една книга, но имам “Симон” на Нарине Абгарян и “Тътени”. Така и не стигнах до тях.
Въпреки това, “Гробът на сестра ми”, “Тайните убежища”, “Изрисувано с къна” и “Съвършени останки” представляват интерес за мен и бих ги прочела, след като прочета цялата камара, която имам от непрочетени. 😄

Няма да гласувам изобщо, тъй като, не е релевантно според мен. Цяла година четох Джеймс Патерсън, Лиса Гарднър и по някоя книга от кутиите, която получавам.

Ще наблюдавам резултатите, защото ми е интересно кой ще спечели. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 10 697
Днес е последният шанс за гласуване . Утре ще обявя резултатите Simple Smile

# 24
  • Мнения: 251
Времеубежище - Георги Господинов

# 25
  • Мнения: 10 697
Резултатите от гласуването са както следва:


Първо място и Книга на 2023г. с 37 гласа - "Вода за цветята" - Валери Перен.

Второ място с 22 гласа - "Мамник" - Васил Петров.

Трето място с 21 гласа - "Времеубежище" - Георги Господинов.


Честито на победителите и до нови срещи! Hug

# 26
  • Мнения: 1 466
Май за първа година съм доволна от победителя. ☺️🥰
Дано през новата година прочетем още повече хубави книги! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 278
За първа година номинациите и гласуването сякаш са по-различни, с много по-различни от масовия вкус книги, по-обективни и без обичайните спорове Simple Smile
И за първа година съм чела две от книгите в тройката, макар че моята класация е отзад напред Simple Smile Остава и Мамник да прочета тази година Simple Smile
Миж, още веднъж благодаря за усилието!

# 28
  • Мнения: 1 940
Аз съм доволна от развитието . ,, Вода за цветята '' много ми хареса . Разплака ме , но и ме усмихна . Трудно е да загубиш дете , но още по - трудно е да се съвземеш след загубата . А важното е да има някой до теб , когато падаш и когато се издигаш . Другите 2 книги изобщо не смятам да ги чета, но ако реша ще са на много късен етап . За сега имам доста да чета преди тях .

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 11:53 от ֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍

# 29
  • София
  • Мнения: 22 982
Не е лош победителят, беше ми в резервите. "Мамник" също става, но не е моят жанр това. "Времеубежище" за сега не мисля да го чета, имам чувството, че изобщо няма да се разберем. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт