Гласуване за "Книга на 2023 година"

  • 4 845
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 697
Аз също съм доволна, че и номинациите и гласуването тази година минаха спокойно без силни страсти, а класацията е такава, каквато е Simple Smile
Бях се настроила "Мамник" и "Времеубежище" да са на второ място с равен брой гласове.
Така "Хана" щеше да заема почетното 3-то място.
Но в последния момент ситуацията се промени Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 534
Аз много съжалявам за "Хана", както и за "Олив Китиридж ", но глас народен, глас Божи!

# 32
  • Мнения: 5 278
Ако ги имаше в ел. вариант можеше и да има разлика в крайния резултат Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 14:25 от Джинa

# 33
  • Мнения: 24 369
Хана я четох, но съм забравила, а уж ми хареса.
Доволна съм от победителя тази година. В момента чета Забравените в неделя и сигурно догодина ще я номинирам

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Аз неведнъж съм споделяла мнението си за Водата, не съм доволна, че е победител, но каквото- такова. И аз за първи път съм чела две от трите книги- победители, Времеубежище е другата.

# 35
  • Мнения: 251
Чела съм и трите книги победителки. Ще бъда честна, Вода за цветята ми беше скучна. Най - нетърпеливо прочетох Мамник, много увлекателна. Но... най-високо оценям написаното от Георги Господинов "Времеубежище" Нелеко четиво, но значимо.

# 36
  • Карлово
  • Мнения: 4 661
За първи път и аз четох номинираните и спелечли призови места книги, но тази година. "Време убежище", нещо не беше моята, нещо тематиката ми беше скучна и си я оставих, само разгледана. "Мамник", в началото ми се стуваше, че няма да я довърша, но ми хареса. "Вода за цветята" четох най-бързо, хареса ми, но не и за победител. Най-харесах "Симон", която също ми попадна тази година, но пък не влезе в тройката.

# 37
  • София
  • Мнения: 22 982
Аз пък толкова се радвам, че "Симон" не влезе в тройката. Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 6 054
Аз пък толкова се радвам, че "Симон" не влезе в тройката. Grinning
И аз. Flushed

# 39
  • Мнения: 1 940
Аз пък толкова се радвам, че "Симон" не влезе в тройката. Grinning
И аз. Flushed

И аз . Взех си я миналата година и я бях започнала , но я зарязах . Не е моята . Ще се помъча някой друг път с нея .

# 40
  • Мнения: 10 697
И аз претърпях крах със "Симон"...

# 41
  • Мнения: 787
Аз съм изтеглила книгата на Георги Господинов, но прочетох само няколко страници. Предполагам , че  ще се мъча да я чета като Стопанката на Господ, която още чета (понякога). Просто някои рекламирани и хвалени романи не са моите.

# 42
  • Мнения: 1 466
+1 за Симон, дет се вика... Не беше моето четиво.

# 43
  • Мнения: 776
За мен беше обратното при "Вода за цветята" и "Симон".  Във "Вода за цветятата" темата беше емоционална и няма как да не повлияе на жени и майки, но пък самият стил беше някак отчужден, сякаш действията се случваха на друг човек, а не на главната героиня. В "Симон", която беше по-скоро за съдбите на жените вместо за Симон, емоциите бяха по-достоверни за мен.

Този път съм прочела и трите победители. Радвам се, че "Мамник" е сред тях и че един сравнително млад и органично появил се  български писател е постигнал такъв успех.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
...  Във "Вода за цветятата" темата беше емоционална и няма как да не повлияе на жени и майки...


Което, оказва се, изобщо не е така. Като преживяла същата лична драма, загубата на дете, не ме разтърси, не ме уби отново, нещо, което очаквах при започване на четенето! Вероятно точно на сухия стил се дължи това, но чак ме хвана яд, че не успях да почувствам нищо...

Общи условия

Активация на акаунт