Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 17 817
  • 359
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 245
Danir, какви бяха температурите?

Около 20 градуса, не повече. Имаше едно малко контролерче, на което се визуализираше само температурата. Бутончето за увеличение беше блокирано, за намаление - действащо. На всеки радиатор също имаше дисплей, показващ температурата.  Вечер след 22 ч. отоплението спираше и радиаторите изстиваха. През деня нямам представа как е било. Възможно е тези дисплеи да са били стайни датчици. Не сме разпитвали с подробности.
Домакинът така е преценил да са нещата, така е направил. Споделям опита си, за да се знае, ако някой случайно резервира това жилище. Иначе жилището е с много висок рейтинг, както в booking, така и в airbnb. Ако отида в Бари в по-топло време определено бих наела този апартамент отново.

Миналата година през месец март в Болоня беше различно. Отоплението се пускаше единствено със завъртане на вентилите на радиаторите. Сами контролирахме колко да ни е топло. При настаняване  домакинът беше забравил вентилите на 6, когато ни демонстрираше как се пуска и спира отоплението  и през нощта беше станала яка жега.

# 46
  • Мнения: 10 620
Danir, имах предвид времето, не апартамента Wink.
Като прочетох първото изречение, направо грейнах!

# 47
  • Мнения: 245
Danir, имах предвид времето, не апартамента Wink.
Като прочетох първото изречение, направо грейнах!

О, времето беше идеално за разходка!
Температурите бяха 14-15 градуса и слънчево. Само единият ден, този, в който бяхме в Монополи и Полиняно а Маре беше облачно. Имайте предвид, че около брега и в Бари, а и в Полиняно а Маре и Монополи духа вятър и се усеща една идея по-студено.
Пожелавам на всички безвалежни дни!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 630
Здравейте, не съм била в тази част на Италия и се чудя март-април кое място ще е по-удачно за посещение- Бари и околностите или Неапол с крайбрежието? Чета доста противоречиви мнения за Неапол и честно казано не бих искала да спим всички вечери там. Ако запазим нощувки и там кое масто е най-удачно? Испанския квартал?
 Миналата година почивахме в Сицилия и Катаня въпреки ,че е много красив град не ме остави с много топли чувства. Соренто дали е по-подгодящо място за нощувки, имайки предвид близостта с Позитано и Амалфи?

# 49
  • Мнения: 317
Здравейте, не съм била в тази част на Италия и се чудя март-април кое място ще е по-удачно за посещение- Бари и околностите или Неапол с крайбрежието? Чета доста противоречиви мнения за Неапол и честно казано не бих искала да спим всички вечери там. Ако запазим нощувки и там кое масто е най-удачно? Испанския квартал?
 Миналата година почивахме в Сицилия и Катаня въпреки ,че е много красив град не ме остави с много топли чувства. Соренто дали е по-подгодящо място за нощувки, имайки предвид близостта с Позитано и Амалфи?
Няма правилен отговор. Противоречивите места, за мен, са най-забележителни. И на двете места времето няма да ви стигне, но аз бих избрала Неапол, като категорично предпочитам нощувки в Неапол, като отправна точка и за Ишия, Прочида, Казерта, Салерно, Амалфитана. Соренто е само красив крайбрежен курорт, като безброй други такива. Въпросът е вие за какъв туризъм имате нагласа - лежерна разходка, малки бели селца, културен туризъм.....

# 50
  • София
  • Мнения: 2 630
С дете сме и затова избягваме криминални места, а чувам че в Неапол има много такива. Лежерните разходки не сме ги усвоили още:) Искаме да разгледаме  навсякъде и да опитаме от всичко.

# 51
  • Мнения: 317
С дете сме и затова избягваме криминални места, а чувам че в Неапол има много такива. Лежерните разходки не сме ги усвоили още:) Искаме да разгледаме  навсякъде и да опитаме от всичко.
Две години подред прекарваме април в и около Неапол и не съм се почувствала никога застрашена. Маргинализирани райони  и хора има много, но никъде не са ни създали каквото и да е усещане за опасност, а и като цяло не е нужно да ги включвате в маршрутите си. Единствено около гарата не може да ги избегнете, но си има съвсем прилични достъпи до гарата и автобусите. На терминалите на Моло Беверело, дори, проверяват личните карти за фериботите до Иския и Прочида, за да предпазят от достъпване на бежанци. Испанският квартал е много стресиращ за някои хора, но аз го намирам за страхотно преживяване, автентично, цветно, шумно  и ни най-малко страшно. Аз имам три деца, пораснали, но все ги мисля и миналата пролет изпратихме сина ми и приятелката му през пролетта точно там на почивка - прекараха страхотно. Аха, сега си спомних, че дори пожелаха да гласуват там - по това време е било.

Последна редакция: чт, 01 фев 2024, 14:19 от Kepeva

# 52
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Kepeva, супер интересно разказваш вече от няколко поста насам. Много обичам шумни пазари, не ме плаши южняшката мърлящина, напротив.
И аз през април ще съм, живот и здраве, в Неапол и околностите. 5 нощувки. За сега 4 са в Соренто, но гледах да бягам от курортния вайб, не е на крайбрежието, а е в някаква махаличка на 400м надморска височина, а точно до вилата има настаняване в палатки, та си го представям по-диво и откъснато.
Чудя се дали да ги направя 3 на 2 нощувките. Първо, че тези в Соренто са двойно по-скъпи от в Неапол. Второ, ходи ми се до Ишия и Прочида, да пътуваме от Соренто и да се връщаме пак е галимация, а ако имам само 1 нощувка в Неапол май няма да ми стигне времето и за островите, и за града. От друга страна мястото в Соренто наистина изглежда страхотно като гледки и като място, едва се прежалих за една нощувка в Неапол.
И тук следващия, ултра тривиален въпрос, казах че нощувките в Неапол са на двойно по-ниски цени, но говоря средностатистически Simple Smile, не съм избрала къде. Ще намеря, но и ако получа препоръки, ще е чудесно. Търся нещо с гледка, с балкон, светло, предпочитам старо, а не модерно, но разбира се чисто и в немигрантски квартал.
Има хотел точно в Арагонския замък в Ишия, но за нашите дати е затворен, или няма места, не знам кое от двете. Иначе щеше да е той.
И друг въпрос - ще наемем кола, поне за времето в Соренто. Четох за пътищата и паркирането, не ме плаши, до "нашата" къщичка няма как да се стигне без кола. Но си мисля, че в Неапол колата ще е само бреме. Нито в самия Неапол, нито за Ишия/Прочида ще се ползва. Та, има ли според вас полза от кола в самия Неапол, не по крайбрежието?
Последен въпрос, може би и на него ще намеря отговор някъде назад, или другаде, но да питам - корабче за пещерите около Kaпри - Гротта Азура през април, т.е. не с гмуркане ? Някой да препоръча проверено и без да режат глави с цени. Април мога ли да разчитам на спокойно море?

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Салерно също е добър вариант за нощувки.
Има добър транспорт до навсякъде, не е курорт и не е много скъпо.

# 54
  • Мнения: 7 139
Салерно също е добър вариант за нощувки.
Има добър транспорт до навсякъде, не е курорт и не е много скъпо.
И аз бих избрала Салерно, на Соренто не може да се избяга точно от туристическия вайб.

# 55
  • Milano
  • Мнения: 3 669
Иския се казва острова, не Ишия.

# 56
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Салерно също е добър вариант за нощувки.
Има добър транспорт до навсякъде, не е курорт и не е много скъпо.
И аз бих избрала Салерно, на Соренто не може да се избяга точно от туристическия вайб.
Все пак имам надежда. Ето го пътчето до вилата Simple Smile Като се слезе в града, да, ще е туристическо:


regina di cuori, да, хем знам че така се казва Grinning

# 57
  • Мнения: 317
Kepeva, супер интересно разказваш вече от няколко поста насам. Много обичам шумни пазари, не ме плаши южняшката мърлящина, напротив.
И аз през април ще съм, живот и здраве, в Неапол и околностите. 5 нощувки. За сега 4 са в Соренто, но гледах да бягам от курортния вайб, не е на крайбрежието, а е в някаква махаличка на 400м надморска височина, а точно до вилата има настаняване в палатки, та си го представям по-диво и откъснато.
Чудя се дали да ги направя 3 на 2 нощувките. Първо, че тези в Соренто са двойно по-скъпи от в Неапол. Второ, ходи ми се до Ишия и Прочида, да пътуваме от Соренто и да се връщаме пак е галимация, а ако имам само 1 нощувка в Неапол май няма да ми стигне времето и за островите, и за града. От друга страна мястото в Соренто наистина изглежда страхотно като гледки и като място, едва се прежалих за една нощувка в Неапол.
И тук следващия, ултра тривиален въпрос, казах че нощувките в Неапол са на двойно по-ниски цени, но говоря средностатистически Simple Smile, не съм избрала къде. Ще намеря, но и ако получа препоръки, ще е чудесно. Търся нещо с гледка, с балкон, светло, предпочитам старо, а не модерно, но разбира се чисто и в немигрантски квартал.
Има хотел точно в Арагонския замък в Иския, но за нашите дати е затворен, или няма места, не знам кое от двете. Иначе щеше да е той.
И друг въпрос - ще наемем кола, поне за времето в Соренто. Четох за пътищата и паркирането, не ме плаши, до "нашата" къщичка няма как да се стигне без кола. Но си мисля, че в Неапол колата ще е само бреме. Нито в самия Неапол, нито за Иския/Прочида ще се ползва. Та, има ли според вас полза от кола в самия Неапол, не по крайбрежието?
Последен въпрос, може би и на него ще намеря отговор някъде назад, или другаде, но да питам - корабче за пещерите около Kaпри - Гротта Азура през април, т.е. не с гмуркане ? Някой да препоръча проверено и без да режат глави с цени. Април мога ли да разчитам на спокойно море?
Благодаря Ви! С удоволствие чета препоръки и споделям личните си впечатления.
Амалфитана я препоръчвам от Салерно, в обратна посока - познатите Соренто, Амалфи и Позитано са станали инстаграмски сцени за комерсиални млади и са ис загубили автентичността - харесвам Виетри, Четара, Майори, Равело..до Атрани. За там може и да ползвате кола, но аз не намерих за нужно, макар да карам с удоволствие из Италия. Транспортните връзки са удобни, бързи и евтини, с билети онлайн...защо да мисля за паркиране, драскотини и т.н.
През април още няма редовните линии до пещерите, Капри и т.н....ноне нямаше в началото на април. Пътува се до островите от Моло Беверело. Пак оттам достъпвате чудесно Прочида и Иския с бързите криле. По Амалфитана през април има корабчета между селищата, макар и с по-рядко разписание, но горещо препоръчвам да се възмолзвате, защото гледката от морето към брега е допълнителен ракурс.
Настанявания мога да ви предложа, само в които аз съм отсядала:
https://bg.airbnb.com/rooms/42011290?source_impression_id=p3_170 … _dfXA7vybe9rt2nAh
https://bg.airbnb.com/rooms/2938612?source_impression_id=p3_1706 … _iwUd0OEl58bPO3bG
https://bg.airbnb.com/rooms/770196478705168653?source_impression … _pjCRSTb4PUQFRT3J
https://bg.airbnb.com/rooms/13386272?source_impression_id=p3_170 … %2BrT3k9VxMyouazD

Спокойно беше морето през цялото време. Но тук обещания не се дават ..време е Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 фев 2024, 14:38 от Kepeva

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Виетри е очарователно градче. Всяка къща е произведение на изкуството!



# 59
  • Мнения: 317
Иския се казва острова, не Ишия.
Харесвам пунктуални хора! Поправила съм се навсякъде, надявам се!

Общи условия

Активация на акаунт