Отговори
# 75
  • Мнения: 2 040
.....аз съм от онези хора, дето не могат сами да се наканят, трябва ми стимул и съперничество Mr. Green

Абсолютно същото е и при мен ... трябва ми стимул и някой да ме побутва да тренирам, иначе съм като охлюв ..
Ето захванах се с таебото, 1 ден, и на другия като ме хвана тая пуста мускулна треска и край ...

# 76
  • София
  • Мнения: 5 289
Някой ходи ли на Тае бо?И изобщо знаете ли къде се тренира,искам да ходя в група да играя тае бо.Мерси.

# 77
  • Мнения: 1 120
не толкова да ви се хваля,колкото да ви стимулирам,ви казвам,че от както писах миналия път(на 06.02) съм свалила 2 см и половин от талията.правих всеки ден двуразови тренировки по 1 час само корем.и ето 6 дни по-късно има резултат.така че хващайте се сериозно и чакам вашите резултати скоро Simple Smile
п.с.само да спомена,че имам много добра физическа подготовка и това е оказало до някъде влияние  Peace

# 78
  • Мнения: 250
Коремни преси и макар да звучи по детски-въртене на обръч, мн.помага.Хубаво е човек да скача на въже, т.к. се стягат всички мускули.Бягането също е мн. добро решение макар че не се натоварват интензивно мусколите на корема, а на дупето и краката, и ръцете.

# 79
Privet momicheta:)

Za tezi , k/o se intersuvat , no ne mogat da otvorjat stranicata za tibetcite

 Peace



Тибетски тайни на младостта и жизнеността
(Как да възстановим и запазим здравето си)
Петер Келдер



ПЪРВИ РИТУАЛ
"Първият ритуал, - продължи полковникът, - има за цел да повиши скоростта на енергията в тялото и всички деца по света го използват в игрите си. Необходимо е да застанете прав с изпънати хоризонтално ръце, като продължение на раменете, после да  се  завъртите  около  оста  си,  докато  получите леко усещане за виене на свят. Има едно единствено условие, което трябва да се изпълнява - трябва да се въртите от ляво на дясно. С други думи, ако поста¬вите на пода пред вас часовник, трябва да се  въртите  по  посока  на  часовниковата стрелка   отбелязвайки   завършването   на всяко завъртане с леко забавяне".
"В началото, един нормален възрастен човек, ще може да се завърти половин дузина пъти преди да започне да усеща виене на свят, което ще го накара да седне или легне и точно това е, което трябва да се направи    след    упражнението. Ритуалът трябва да се изпълнява до момента, в който усетите леко виене на свят.
В продължение на практикуването, енергията на тялото се увеличава и движението може да бъде изпълнено повече пъти.
"В Индия бях изумен от "въртящите се дервиши",   способни   да  се  въртят  около себе си с голяма скорост и този ритуал ми напомни за тях. Особено добре си спомнях, че "дервишите" винаги се въртяха по посока на часовниковата стрелка, т.е. от ляво на дясно, и че тези хора, каквато и да бе възрастта им, бяха силни и пълни с енергия. Говорих за това с ламите; те ме увериха, че движенията изпълнявани от "въртящите се дервиши"  могат  да   -бъдат  много полезни, но въпреки това биха имали опус¬тошителен ефект, ако се злоупотребява с практикуването им. Всъщност, едно много силно стимулиране на енергийните центрове в горната част на тялото предизвиква своеобразен физически транс, който някои  "дервиши"  възприемат като духовно или религиозно действие, но това може да доведе до отслабване на жизнените сили. Следователно, продължи полковникът, не трябва да се злоупотребява с изпълнение¬то на това упражнение. Можем да постиг¬нем най-добър резултат, като го изпълня¬ваме по-малко от 12 пъти, осигурявайки по този   начин   умереното   стимулиране   на енергийните центрове".

ВТОРИ РИТУАЛ
"Този ритуал е още по-лесен от първия". Трябва да легнете по гръб на пода или на легло.  Ако  този  ритуал  се  изпълнява  на пода, използвайте килим или одеало, сгъна¬то няколко пъти, за да може тялото да не е в пряк контакт със студения под. Ламите използват молитвени килимчета от вълна които постилат на пода. Ръцете се поставят отстрани на тялото, с длани обърнати към пода, като всяка ръка е леко обърната към другата. После се повдигат краката, изпънати до вертикално положение. Ако е възможно, движението се съпровожда и с повдигане на главата, без при това да се свиват  коленете,   после  бавно  се  пускат изпънатите крака на пода и се отпускате за няколко секунди преди да повторите.
"Един лама ми разказа, че когато опитал за първи път да изпьлни този ритуал, бил толкова стар, толкова слаб и немощен, че даже не можел да си вдигне краката. Пов¬дигал бедрата със свити колене и малко по малко с усилие изправял краката, докато едва три месеца по-късно успял да изправи вертикално краката си с лекота. Този лама бе олицетворение на съвършенството по отношение на здраве и сила, макар и да бе много по-стар от мен. Просто за разнообразие и заради самото упражнение, напри¬мер,  той  носеше  на  гърба  си  торба  със зеленчуци, тежаща повече от петдесет килограма от зеленчуковата градина до манастира, който бе на твърде голямо разстояние. Доставяше му удоволствие да го прави, без да се спира по пътя и никога не изглеждаше уморен. Удивлявах му се, още повече, че след като аз самият опитах, трябваше да спирам, за да почивам повече от дванадесет пъти.

ТРЕТИ РИТУАЛ
"Третият ритуал трябва да се изпълнява веднага след втория. Той също е много лесен. Трябва да застанете на колене на килима, поставяйки ръцете по продължение на бедрата, после наведете главата колкото може по-надолу, така че брадата да натис¬не гърдите. След това се нклонете колкото е възможно назад, вдигайки главата и изпъвайки брадата максимално назад. Наклонете се отново напред и повторете. Видях повече от двеста лами да изпълня¬ват този ритуал едновременно и за да увеличат съсредоточаването си, го изпълняваха със затворени очи".
"Преди повече от 2 500 години ламите са разбрали, че всичко добро идва от вътреш¬ността на човешкото същество, че всички елементи, които са от значение за произ¬хода му се съдържат в самия човек. Хората от запад никога не са успели да го разберат докрай и винаги са склонни  да вярват, че значимите неща идват отвьн. Ламите, ко¬ито работят в манастира извършват ра¬бота с огромна стойност за нашата планета, работа, която се осъществява на астрално ниво. Това е техният начин да помогнат на човечеството, позволявайки вибрациите на планетата да се задържат на висше ниво. Ще дойде ден, когато све¬тът ще погледне с възхищение за тези невидими сили на доброто и за тяхното положително влияние. Този, които се хване отговорно за работа, може да се превърне в ново същество по начин, изглеждащ невероятен за повечето хора. Усилията на развилите се личности създават неудържима мощ, която може да бъде използвана от всички. Нов изгрев се готви за човечество¬то и една нова светлина вече грее, но само със самостоятелна упорита работа могат да бъдат достигнати тези енергии. Лами¬те, в усамотението на тайните манастири, подготвят малко по малко дни на свет¬лина, отваряйки постепенно духовете на тези, които са готови за едно висше раз¬биране за живота, за да може светът да се превърне в място, по-приятно за живеене".

ЧЕТВЪРТИ РИТУАЛ
"Четвъртият ритуал в началото ми се стори много труден, но след една седмица, вече  го   изпълнявах  с  лекота.  Трябва   да седнете на килима с изпънати напред крака, после поставете ръцете отстрани на тя¬лото, като опрете длани на пода, след това повдигнете тялото си, сгъвайки коленете така, че краката и ръцете да са във вертикално положение; останалата част на тя¬лото, от коленете до раменете трябва да бъде в хоризонтално положение. Брадата отново е притиснала гърдите и след това, преди да вдигнете тялото, изпънете бавно главата колкото е възможно назад. Накрая се връщате в седнало положение и се от¬пуснете, преди да повторите упражнението. В хоризонтално положение всеки мускул   на   тялото   е   под   налягане   и   това стимулира енергийните центрове".
"Преди да напусна манастира, -   продължи полковник Брадфорд, - пътувах в раз¬лични големи градове из Индия, където пре¬подавах  ритуалите.   Забелязах,   че   някои хора са склонни да мислят, че ако не могат веднага да изпълнят съвършено даден ри¬туал, той няма да им принесе полза. Беше ми понякога трудно да ги убедя в погрешността на  тези разсъждения.  Всъщност, достатъчно е да се стараем и да наблюда¬ваме преобразяването си я течение на няколко месеца. Спомням си един град, където много хора на възраст се бяха обезсърчили, че не могат да изпълнят четвъртия ри¬туал. Бяха още по-отчаяни, виждайки младите да го правят с лекота. Наложи ми се да помоля младите да не изпълняват този ритуал пред по-възрастните, за да могат и те да напреднат с техните темпове и да успеят в крайна сметка да го правят по повече от петдесет пъти без никакъв признак на умора и така да постигнат отлични резултати".

ПЕТИ РИТУАЛ
"Най-добрия начин да се изпълни този ритуал е да поставите ръцете на пода на разстояние около 60 сантиметра, после да изпънете назад краката, леко разтворени също на около 60 сантиметра, главата назад. След това вдигнете таза колкото е възможно по-нагоре, опирайки се на пръс¬тите на краката и на дланите, като брада¬та се притисне към гърдите; после отпус¬кате спокойно тялото в изходното положение, изпъвайки главата, колкото е възможно по-назад. След няколко седмици, когато това упражнение ви стане лесно, можете да отпускате тялото надолу, без да докосвате пода. Така мускулите ще бъ¬дат напрегнати, и когато тялото е нагоре, и също така, когато е отпуснато надолу. За малко повече от седмица, този ритуал може да бъде изпълняван лесно от повечето хора".


# 80
  • Мнения: 3 674
Privet momicheta:)

Za tezi , k/o se intersuvat , no ne mogat da otvorjat stranicata za tibetcite

 Peace



Тибетски тайни на младостта и жизнеността
(Как да възстановим и запазим здравето си)
Петер Келдер

..........................




И аз ги препоръ4ах, в няколко постинга по долу.Това са 5 упражнения и са от книгата"Петимата тибетци"...
даже който иска може да си ги свали...има снимки на самите упражнения.Peace
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=180&LangID=0&Letter=

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 21:06 от roza66

# 81
Privet momicheta:)

Za tezi , k/o se intersuvat , no ne mogat da otvorjat stranicata za tibetcite

 Peace



Тибетски тайни на младостта и жизнеността
(Как да възстановим и запазим здравето си)
Петер Келдер

..........................




И аз ги препоръ4ах, ж няколко постинга по долу.Това са 5 упражнения и са от книгата"Петимата тибетци"... Peace

Privet pak Simple Smile

Da da , az vidajh che ti gi preporacha i za tova vednaga gi svalih, no gledam ,che ima momicheta, k/o imaha problem sas download-a  za tova copy-rah 5 rituala... E napravih gi ... zasega sa mi trydni... i vsihcko me boli .... i naistina se useshta energija i toplina navsjakade .....Mersi za site-a Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 037
Много коремни преси и стабилна диета Grinning

# 83
  • Мнения: 3 674


Privet pak Simple Smile

Da da , az vidajh che ti gi preporacha i za tova vednaga gi svalih, no gledam ,che ima momicheta, k/o imaha problem sas download-a  za tova copy-rah 5 rituala... E napravih gi ... zasega sa mi trydni... i vsihcko me boli .... i naistina se useshta energija i toplina navsjakade .....Mersi za site-a Simple Smile

А добре,мерси за  help-a    bouquet
Наистина са супер.На мен проблема ми беше коремчето и талията...и след 1 месец с "тибетците"нямаше коремче.Освен това са подмладяваши и зареждат с мноооооого енергия.
Аз почнах с 5 серии,понеже ми се  виеше свят.И на мен ми бях трудни в началото.Почва се малка бройка,но да е нечетна...5,7,9,11... и така докато стигнеш до 21. Сега си ги правя без проблем и 21 бройки....и се чувствам по-добре от всякога Hug

ям си всичко,торти,карофки,пици,сладоледи...без проблем.Без диети и лишения...

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 21:19 от roza66

# 84
  • Мнения: 2 040
bz_BZ , мерси че помести текста от "тибеците" .. и на roza66 че сподели за тях тук ...  bouquet

Сега ще се опитам да ги направя, пък да видим до къде ще стигна ...  Laughing

# 85
  • Мнения: 811
И мен ме заинтригуваха тибетците,довечера вкъщи ще разгледам.
Аз любовни паласки нямам,ама имам мазнинки по корема   Sick ,а съм много слаба.

# 86
  • Мнения: 818
roza66 къде са точно снимките,че аз само текст виждам.  bouquet

# 87
  • Мнения: 3 674
roza66 къде са точно снимките,че аз само текст виждам.  bouquet

Здравейте,явно има проблем с отварянето на линка.Който има желание за линка със снимки,ще трябва да ми прати  на ЛС- Skype адрес за да му го изпратя там,друг начин не се се6там....

# 88
moje li niakoi da  napi6e linka na sindi krowford po specialno uprajneniata za korem

# 89
  • Мнения: 3 674
Поради големия интерес към тибетците,получвам молби на ЛС да ги постна.Имам проблем с Skype,така че ето ги тук.

ПЪРВИ РИТУАЛ
"Първият ритуал, - продължи полковникът, - има за цел да повиши скоростта на енергията в тялото и всички деца по света го използват в игрите си. Необходимо е да застанете прав с изпънати хоризонтално ръце, като продължение на раменете, после да  се  завъртите  около  оста  си,  докато  получите леко усещане за виене на свят. Има едно единствено условие, което трябва да се изпълнява - трябва да се въртите от ляво на дясно. С други думи, ако поставите на пода пред вас часовник, трябва да се  въртите  по  посока  на  часовниковата стрелка   отбелязвайки   завършването   на всяко завъртане с леко забавяне".
"В началото, един нормален възрастен човек, ще може да се завърти половин дузина пъти преди да започне да усеща виене на свят, което ще го накара да седне или легне и точно това е, което трябва да се направи    след    упражнението. Ритуалът трябва да се изпълнява до момента, в който усетите леко виене на свят.
ВТОРИ РИТУАЛ
"Този ритуал е още по-лесен от първия". Трябва да легнете по гръб на пода или на легло.  Ако  този  ритуал  се  изпълнява  на пода, използвайте килим или одеало, сгънато няколко пъти, за да може тялото да не е в пряк контакт със студения под. Ламите използват молитвени килимчета от вълна които постилат на пода. Ръцете се поставят отстрани на тялото, с длани обърнати към пода, като всяка ръка е леко обърната към другата. После се повдигат краката, изпънати до вертикално положение. Ако е възможно, движението се съпровожда и с повдигане на главата, без при това да се свиват  коленете,   после  бавно  се  пускат изпънатите крака на пода и се отпускате за няколко секунди преди да повторите.

 ТРЕТИ РИТУАЛ
"Третият ритуал трябва да се изпълнява веднага след втория. Той също е много лесен. Трябва да застанете на колене на килима, поставяйки ръцете по продължение на бедрата, после наведете главата колкото може по-надолу, така че брадата да натисне гърдите. След това се нклонете колкото е възможно назад, вдигайки главата и изпъвайки брадата максимално назад. Наклонете се отново напред и повторете. Видях повече от двеста лами да изпълня¬ват този ритуал едновременно и за да увеличат съсредоточаването си
 ЧЕТВЪРТИ РИТУАЛ
"Четвъртият ритуал в началото ми се стори много труден, но след една седмица, вече  го   изпълнявах  с  лекота.  Трябва   да седнете на килима с изпънати напред крака, после поставете ръцете отстрани на тя¬лото, като опрете длани на пода, след това повдигнете тялото си, сгъвайки коленете така, че краката и ръцете да са във вертикално положение; останалата част на тялото, от коленете до раменете трябва да бъде в хоризонтално положение. Брадата отново е притиснала гърдите и след това, преди да вдигнете тялото, изпънете бавно главата колкото е възможно назад. Накрая се връщате в седнало положение и се отпуснете, преди да повторите упражнението. В хоризонтално положение всеки мускул   на   тялото   е   под   налягане   и   това стимулира енергийните центрове".
ПЕТИ РИТУАЛ
"Най-добрия начин да се изпълни този ритуал е да поставите ръцете на пода на разстояние около 60 сантиметра, после да изпънете назад краката, леко разтворени също на около 60 сантиметра, главата назад. След това вдигнете таза колкото е възможно по-нагоре, опирайки се на пръстите на краката и на дланите, като брадата се притисне към гърдите; после отпус¬кате спокойно тялото в изходното положение, изпъвайки главата, колкото е възможно по-назад. След няколко седмици, когато това упражнение ви стане лесно, можете да отпускате тялото надолу, без да докосвате пода. Така мускулите ще бъдат напрегнати, и когато тялото е нагоре, и също така, когато е отпуснато надолу.....

Общи условия

Активация на акаунт