Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 84

  • 32 452
  • 765
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 879



Цвят на годината за 2024 на Pantone
13-1023 Peach Fuzz (прасковен мъх)

Скрит текст:



Полезни схеми и картинки
Скрит текст:







Скрит текст:
83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54,  
53, 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40
39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20  
19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

# 1
  • Мнения: 22 888
Мария, труден въпрос.Някакъв универсален трябва да се търси.Нашият е завинтен за капака на пералнята, а крачетата на сушилнята влизат в едни отвори.Дали всички сушилни са с едни и същи крачета и разположени идентично- не знам.

# 2
  • Мнения: 39 332
Благодаря за разясненията на всички!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Относно кита - вкъщи сме с пералня и сушилня еднаква марка с такъв свързващ кит. Идеална работа върши вече повече от 5 години, но пералнята и сушилнята са с еднакви габарити. Ако обаче пералнята е по-плитка от сушилнята, не се слага свързващ кит заради вибрациите, тогава решението е шкаф със здрав плот между двете, а още по-добре и с антивибрационна подложка на плота под сушилнята.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И нашият свързващ кит май е същият, поне по спомените ми, кутията изглеждаше точно така. Препоръчаха ни го от магазина, пералнята и сушилнята са различни марки.
Има и каиш, който обхваща уредите, техник ни препоръча именно такъв кит да търсим.

# 5
  • Мнения: 5 695
И нашата пералня и сушилня са различни марки.
Пералнята е по-малка от сушилнята.
Ще търсим техник, който да ни препоръча какъв кит да търсим и поставим.

# 6
  • Мнения: 1 987
Ромбовете са си стъклени огледала. Аз исках подобни и ходих да гледам разни имитации, но изглеждат ужасно евтино-кичозни лъскочи от алиекспрес. Исках да мина тънко, но са трагични😆  В крайна сметка, взех огледала, но с други форми. Измерих, начертах си ги и ги поръчах. Залепи ги мебелистът с двойно лепещо и някакъв силикон или лепило. Имам и много големи парчета, които са си идеално прилепнали към стената. Стената е шпаклована върху мазилка и едва ли е идеално и перфектно равна.

Последна редакция: ср, 24 яну 2024, 19:21 от Чи лу

# 7
  • Мнения: 40 915
Това, че стената не е перфектно равна, не пречи на лепенето. Просто може да не ти хареса ефектът, ако огледалният образ е крив и разместен.

# 8
  • Мнения: 1 987
Не виждам изкривявания, ама аз съм малко недоскиф. Обаче на едно голямо от юск, което си е в рамка, долавям лека кривина.
Тези нарязаните огледала са повече за декор, отколкото за идеално отражение май.

Последна редакция: ср, 24 яну 2024, 19:38 от Чи лу

# 9
  • Мнения: 5 379
И от мен голямо не за гумените крачета за пералня. Има едно единствено нещо което помага - в строителните магазини се продават дебели гумени подложки за пералня, води се антивибрационна подложка. С нея няма мърдане, обира и дребни неравности по пода и не може да се размести. И намалява шума от пералнята на долния етаж.

# 10
  • Мнения: 3 294
Ромбовете са си стъклени огледала. Аз исках подобни и ходих да гледам разни имитации, но изглеждат ужасно евтино-кичозни лъскочи от алиекспрес. Исках да мина тънко, но са трагични😆  В крайна сметка, взех огледала, но с други форми. Измерих, начертах си ги и ги поръчах. Залепи ги мебелистът с двойно лепещо и някакъв силикон или лепило. Имам и много големи парчета, които са си идеално прилепнали към стената. Стената е шпаклована върху мазилка и едва ли е идеално и перфектно равна.
Като спомена имитациите, да питам къде си ходила да ги гледаш, че ми се върти една идея за вътрешната  страна на вратата на гардероба в коридора.
Драмата ми е, че огледало в коридора имам, но не е в цял ръст и току мъкна куп палта, ръкавици, чанти, шапки и обувки да пробвам в стая и да връщам обратно - омръзна ми Simple Smile   
Вратите не са предвидени да носят тежест на истинско огледало и имах идея да залепя от вътрешната страна мебелно огледално фолио, като не ми е необходима прецизност на образа (то с новите ми бръчки по-добре и да не виждам детайли Simple Smile ), а колкото да виждам цветовата комбинация. За други дейности имам достатъчно ясни огледала.   
Бях гледала на страницата на Мосю Бриколаж огледално фолио на ролка, но на място нямаха и не успях да видя как изглежда.

# 11
  • Мнения: 1 987
Гледах такива лепящи парчотии уж за красота, ама те са си грозни и за оглеждане със сигурност не стават.
Аз имам доста голямо огледало от вътрешната страна на гардеробна врата, виждам се в цял ръст. Сложи ми го мебелистът с едни кръгли държачи за които каза, че няма да усучат/изкривят вратата. И нищо и няма, отварям я точно нея всеки ден по няколко пъти. Не за да се гледам де😂
Не е залепено и даже не е плътно прилепнало до вратата. Държачите го повдигат няколко милиметра.

Последна редакция: чт, 25 яну 2024, 00:10 от Чи лу

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Такова самозалепващо огледално фолио на ролка бях купила преди години...мисля че от Практикер. Имах идея, да го залепя именно на вратата на гардероба, защото нямах огледало в цял ръст. Като го видях, как изглежда (ММ беше прав, ама да не му кажете, ей Joy), категорично се отказах от тази си идея и ролката буквално се подмяташе години, докато не влезе в употреба, да се облепи капака на аквариума от вътрешната страна Joy

# 13
  • Мнения: 3 294
Благодаря, Мъниче! На сайта изглеждаше доста "огледално", че беше и скъпо, та се надявах поне цветове да различава.
Ще търся начин, просто мисля, че вратите не са подходящи да носят тежестта на обикновено огледало и умувам варианти. 

# 14
  • Мнения: 6 296
Икеа имат огледало "за деца" (за безопасност), което е от акрил и е супер леко, 16×50 см, откъм гърба е лепенка. Става за залепяне на вратата на гардероб. Според колко е голяма вратата, може да се наредят няколко.

https://www.ikea.bg/products/baby-children/children-8-12/childre … 16x50-sm/50252397

Общи условия

Активация на акаунт