Едно секцио, едно вагинално раждане и... още нещо

  • 18 764
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 61
Поли, не беше точно майтап, по-скоро - усмивка  Simple Smile. Истината се показва от къде ли не, само трябва да искаш да я видиш  Simple Smile.
Що се отнася до поверието за дълго раждане от "Игнажден до Коледа", може би някакво обяснение има на http://liternet.ida.bg/publish/tmollov/zamychi.htm
Доколкото ми подсказва диагоналния прочит, 20 (по-скоро 21) декември е бил смятан от по-старите езически вярвания за най-важен ден в годината - "тогава Слънцето умира и възкръсва за нов живот". Може пък някой хитроумно да се е опитал да направи плавен преход между тези вярвания и християнските и да е "натопил" Дева Мария да се мъчи 4 дена, само и само, за да може да свърже двата празника. Но въпросът определено заслужава по-обстойно проучване.
Иначе, вероятно има "рецепти" за безболезнено раждане, както има и такива за успешно кърмене. Знаете ли, спомням си 1 прясна мама в МД, която се оплакваше, че болките и проблемите с кърменето й се струват доста по-големи и ужасни в сравнение с тези от раждането  Rolling Eyes. Е, вече има толкова много мами (поне много повече отколкото преди 5-6 години), които кърмят дълго, успешно и приятно. Струва ми се, че доста скоро ще дойде момент, когато и раждането ще бъде красиво и приятно  Heart Eyes.

# 61
  • Мнения: 373
За Богородица се казва, че е единствената безболезнено и без мъки родила.

А къде се казват тези работи  newsm78 Аз също бях останала с впечатление, че е родила бързо и лесно, но всъщност сега реших да проверя и не намерих нищо подобно. Описанието е съвсем лаконично - докато били във Витлеем, дошло време бебето да се роди и тя родила първородния си син.

Не знам! Когато присъствам на служба, се четат всякакви текстове, тропари и кондаци, и не им знам имената! Там съм виждала това, казано за Богородица! Или пък в Молитвеника? Не помня!

# 62
  • Мнения: 373
Имайки предвид и постингите на jabushka трябва да сме максимално чисти за да не се налага да се мъчим. Т.е. една от рецептите е предварително да се погрижим за психологическото и емоционалното си здраве. Да имаме чисти помисли, да се стараем да имаме добри отношения с хората. За "явните" грехове въобще няма да говоря тук.

Също така си правя и такива изводи - зачатието трябва да е максимално доближено до непорочното. Е, при нас, няма как да дойде Светият Дух  Wink, но бихме могли да направим така, че в този момент да сме отдадени изцяло на любовта си, духовната близост (а не плътската) с партньора ни, на идеята за сътворение. Нещо такова ми се върти в главата. Ама, наистина, ако намерим повече материали по въпроса може и да ни се изясни...

Някой има ли някакви предложения или мнения по въпроса?


Поли, ще ти отговоря с нещо, което се сетих за това! Но първо трябва да го намеря, а то е в чекмеджето долу и сега е късно, затова утре!
Иначе е така, макар че психическото здраве ми напомня на йога, а съм сигурна, че ... тя не е медитирала, но... ти явно нямаш нищо против, че напълно изместихме темата ти!  Sunglasses (На мен ми харесва, особено когато се намеси и някой етнолог! съвсем шарена стана чергата! така трябва да се ражда!  Laughing)

# 63
  • Мнения: 1 104
Страхотни разкази и историй, момичета!

# 64
  • Мнения: 44
Момичета, не се плашете от болката...Не е нищо страшно!  Според мен е най-важно наистина да искате да постигнете нормално раждане след секциото. Аз така се бях настроила, че ще успея, че бях готова да го постигна с цената на всичко. Аз съм голям инат и това много ми помага да се справям с трудностите. Много ме "мотивира" гинеколожката, при която ходех на консултации. Тя непрекъснато ми натякваше, че това не може да стане, че е опасно (с подробни описания на разни ужасни сценарии). И понеже работи в частна болница, където е масова практика да те срежат, да ти вземат двойно повече пари  и за 15 мин. да се отърват от теб реших да раждам в държавна, без никакви уговорки за да мога аз да диктувам ситуацията. Както вече съм писала отидох в последния момент за да нямат време да ме срежат. Понеже така се бях настроила да родя нормално напук на всички лекари, не съм се съмнявала нито за минута в успеха си. Най-важно е спокоиствието... Не съм чела никакви статии преди това, а само темата на Tandoori -за нетрадиционни техники на обезболяване. Използвах само дишането и то в когато ме хванаха сериозните контракции. Явно съм се справила добре, защото дишайки, понасях контракциите почти безболезнено.
Та идеята ми беше, че въпреки,че информация никога не е излишна, но не е необходимо да се изчитат тонове с литература по темата. Щом сте тук, значи сте убедени, че това е възможно и трябва просто силно да го искате!

# 65
Момичета възхищавам ви се на смелостта да раждате по нормален път. Мойто първо раждане беше планирано секцио,но малкото зверче още от зародиш си прави гавра с мен до последно не се обърна беше с увита пъпна връв и забавен сърдечен ритъм. Признавам си че дори да исках нормално раждане не ми позволяваха лекарите. След всичко това и перфектното ми секцио не бих и помислила за нормално раждане, но ако нямах проблемите през бременността сигурно и аз бих родила нормално.

# 66
  • Мнения: 2 567
И такива, които биха искали: 
_ШоШи_
Потвърждавам  Simple Smile Дано всичко е наред до края  Praynig

# 67
  • Мнения: 2 309
Ха,с интерес открих,че съм в списъка на желаещите вагинално раждане след секцио!? Flutter Вярно е!Дори,току що заявих на мъжлето,че искам второто дете (което все още правим) да го родя нормално и той се #Crazy Shocked Rolling Eyes - все пак ме подкрепи! Peace
Имате ли инфо за русенски лекари,които са израждали след секцио!?
Въпреки,че момента е далеч,не е зле човек лека-полека да събира информация и да се подготвя за предстоящата идея,зародила се в съзнанието му Hug...!

# 68
  • Мнения: 2 309
Има ли вариант да се закове тази тема,понеже би била от голяма полза...
Страхотно е подредена и ще бъде наистина интересно да се проследяват всички,които искат да минат вагинално раждане след секцио и да се насочват към нужните лекари,професори,болници и клиники и също така да се прдпазваме взаимно от самозванци!!!

# 69
  • Мнения: 373
Момичета, не се плашете от болката...Не е нищо страшно! 

Според мен болката е различна при различните хора! Абсолютно всеки е индивидуален, така че не можем да казваме, че няма да е страшно по време на болката, защото за няоки е много страшно!.. Не отричам, че неприятна болнична атмосфера, хайде, не неприятна, но неестествена, може да повлияе за засилване на болката и за усложняване на раждането, както става много много пъти. М.Оден, който практикува естествено раждане в максимално непосредствена и естествена среда, е успял да свали прочента на принудително секцио в своята клиника на 10 или даже по-малко (нямам книгата, затова да не ви излъжа)! Докато в болниците процентите на секциото постоянно се качват!

# 70
  • Мнения: 503
... аз родих прекрасен син на 26.01.2007, но за мое голямо съжаление пак секцио. Причината е, че нямах никаква родова дейност, преносих седмица и тък като, както вече е писано в предишните постинги, след секцио не се препоръчва предизвикване, директно ме резнаха...

dalala, при мен щеше да е предизвикано със система раждане, ако не ми бяха почнали контракциите. Рискът от руптура е по-висок само ако раждането се предизвика с простгландин, ако е с окситоцин, проучванията не показват по-висок риск от руптура. В болницата, в която аз раждах, имат доста успешни раждания след секцио, предизвикани със система окситоцин. Не знам, защо твоят лекар не ти е казал и за този вариант  newsm78 .
Все пак най- важното е здравото бебе, да ти е жив и здрва   bouquet

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 02:45 от mama_p

# 71
  • Мнения: 462
...при мен щеше да е предизвикано със система раждане, ако не ми бяха почнали контракциите....

И при мен щяха да ми го предизвикат, ако се бях заседяла повече... Нали празници наближават... Само че щеше да е с пукане на мехура. Ако не започнат контракциите (което, обаче обикновено става след тази процедура) - тогава вече слагат окситоцин. Изглежда методите в различните страни са по-различни. mama_p, а вашите лекари какво казват за този начин на индуцирано раждане? Всъщност, при теб е друга ситуацията, де - нали са ти изтекли водите предварително... Та подобна манипулация е явно безсмислена Party.

# 72
  • Мнения: 44
Aз пък имах 6 см. разкритие и контракции и въпреки всичко ми  спукаха мехура и ме сложиха на система окситоцин и след около час родих без усложнения.

# 73
  • Мнения: 44
Момичета, не се плашете от болката...Не е нищо страшно! 

Според мен болката е различна при различните хора! Абсолютно всеки е индивидуален, така че не можем да казваме, че няма да е страшно по време на болката, защото за няоки е много страшно!.. Не отричам, че неприятна болнична атмосфера, хайде, не неприятна, но неестествена, може да повлияе за засилване на болката и за усложняване на раждането, както става много много пъти. М.Оден, който практикува естествено раждане в максимално непосредствена и естествена среда, е успял да свали прочента на принудително секцио в своята клиника на 10 или даже по-малко (нямам книгата, затова да не ви излъжа)! Докато в болниците процентите на секциото постоянно се качват!

Твърдя, че болката не е страшна, защото изцяло зависи от психическата подготовка на майката и предварителната нагласа.  При първото раждане ме срязаха със 7 см. разкритие, така че знам какво е болка! Разликата е,че преди 5 год. нямах информацията, която имам сега и отидох с нагласата, че ще умра! Даже на моменти се молех това да стане по-бързо, че да се отърва... Тогава никой не ми бе обяснил как да седя, как да дишам и т.н. Сложиха ме легнала по гръб, а при контракция ставах седнала в леглото и се свивах, което естествено удвояваше болките. Към всичко това като се прибави и дивия ужас-и ето ти едно болезнено раждане!
При второто се бях концентрирала само върху успешния изход и както вече съм писала през цялото време се чувствах така сякаш гледам отстрани и това не се случва на мен. Радостта от това, че се справям и конролирам ситуацията беше неимоверна и това ме караше да се чувствам щастлива! 
Болеше ме истински при шиенето на епизиотомията, но ми дадоха да си гушна бебето и започнах да си го гледам и да му говоря и така не усещах почти нищо. Преди това пък без никакви упойки ме проверяваха за руптура и спомена ми е,че не беше особено приятно, но в никакъв случай не беше силна болка.
Изпитала съм и двата варианта и от опит знам, че болката може да се контролира и начина е да не се концентрираш върху нея!

# 74
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Момичета, моите най-искрени адмирации за вашата сила  Hug
Аз родих със секцио заради опасност от отлепване на ретината на лявото око в следствие на миопия / - 7 d и на двете очи /. Нямам лоши спомени от операцията и следоперативния период, но считам, че в следствие от около 48 - часовото откъсване от бебето така и не успях да го кърмя. От това се чувствам много неудовлетворена.
Сега работим за второ и най-вероятно отново ще е раждане със секцио. Надявам се поне да успея да кърмя дълго време.
Успех на всички и постигане на мечтите им  Peace

Общи условия

Активация на акаунт