Le ragazze della porta accanto-или Мами в Италия-40!

  • 14 144
  • 280
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 843
за кол сентрите, доколкото мои впе4атление, това са най_експлоатираните, неосигурени и без перспективни работни места.

Тия са към графа нематериално производство. Wink
Викам, щом и това взеха да изнасят... newsm78

# 226
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами ей на, разказвам ви. Изобилства от подобно търсене. Направо е страшно.

Обаче и "евтиния" българин се научи, че италианеца е циция, затова предпочитат американски, немски, английски и други фирми.
И все пак, за България при настоящите цени на пазара, от 1000 до 2000 евро не са изхвърляне при  220 лева минимален осигурителен доход на месец. Затова хората се навиват.


Добре де, нали писаха за някакъв безумен наплив от българи и румънци по странско. Аз оттук не забелязвам подобен. Там да сте видели тълпи от скандиращи нашенци, прииждащи на тумби?  Laughing

  Shocked
за какви професии ги предлагат?
4е Ще се замисля да се прибера  Thinking, или да пратя мъж ми. Mr. Green

българи толкова не знам, но с румънци и без това е пълно.

# 227
  • Мнения: 1 467
Ами ей на, разказвам ви. Изобилства от подобно търсене. Направо е страшно.

Обаче и "евтиния" българин се научи, че италианеца е циция, затова предпочитат американски, немски, английски и други фирми.
И все пак, за България при настоящите цени на пазара, от 1000 до 2000 евро не са изхвърляне при  220 лева минимален осигурителен доход на месец. Затова хората се навиват.


Добре де, нали писаха за някакъв безумен наплив от българи и румънци по странско. Аз оттук не забелязвам подобен. Там да сте видели тълпи от скандиращи нашенци, прииждащи на тумби?  Laughing

Хехе, 1000, 2000 евро...не вярвам на тези обещания. Тук след 4 годишен стаж, съм малко над 1000, камо ли да обещаят на българин толкова...малко ме съмнява  newsm78 Вярно е, че и моята фирма е циция, но все пак...има някакъв номер някъде под паричките:)

# 228
  • Мнения: 5 476
Добър ден от мен! Hug
както винаги е най-интересно ,когато ме няма.. Mr. Green
  
Кала ,мерсаж за въпросите за мен! Heart Eyes Hug
Тичам по задачи тези дни,сменяме официално резиденцата,ще черпя скоро,като най-после направим роджитото.Имам и някой други идейки,които изискват време. Wink Peace

Дирокче, по въпроса за колите на мен ми харесва новата Хонда Сивик,иначе съм карала Тойота Ярис по наем и бях много доволна.
  

 newsm78За работата тук и колко се търсят българи, мисля точно както Феиам. Peace
Между другото за Майеър ,какво те интересува,нали летях с тях за Мадрид,условията им са еднакви навсякъде- 15 кг багаж и 7 кг.ръчен. Peace
 
  Че зле вървят нещата..и аз съм абсолютно съгласна.. Sick #Crazy Имам познат в колл центъра на Уинд...дето сега ги екстернизираха...работи от 6 год.там с контратто а проджето..на смени със заплата от 450 еуро... Twisted Evil...

Ами ей на, разказвам ви. Изобилства от подобно търсене. Направо е страшно.
Обаче и "евтиния" българин се научи, че италианеца е циция, затова предпочитат американски, немски, английски и други фирми.
И все пак, за България при настоящите цени на пазара, от 1000 до 2000 евро не са изхвърляне при  220 лева минимален осигурителен доход на месец. Затова хората се навиват.

 Shocked Ти ме хвърли в орекестъра...къде ги предлагат тия заплати за българи... #Crazy...веднага си се прибирам в Бг....тук средно хората бачкат за по 1000 еуро... Rolling Eyes


ThinkingТака,че на всички дето си мислят,че тук е лесно и сме все на басейна с чашка в ръка,докато екстракомунитариата ни чисти и ни гледа децата, мнооого са сгрешили... Crossing Arms

 Алтро ке- белла вита!  Twisted Evil


Хайде пак изчезвам..

Лек ден на всички!  bouquet


  

# 229
  • Мнения: 3 388
Голямо писане паднало тук тези дни!

По темата за колите- аз обожавам японските! Дори почти реших, че моята ще е Тойота, вероятно ярис, надявам се да събира колички, спеза и други неща без особени проблеми.

За митовете в Бг за живота "на запад "пр осто не мис е говори, че ми се вдигат нервите. Дори и мои много добри приятелки в Бг, понякога така се изцепват, че не мога да се сдържа  ooooh! Дори и сега по темата за дрехите за бременни, ражаденто, болниците и причие.

Бимбич, според мен е мног хубаво, че създаваш строг режим на малката. Аз в това отношение съм доста лоша, тъй че хич не искам да оставям малко бебе да подлудява голяма мама / то аз сега си приказвам, ама да видим после  Mr. Green/

Като ви чувам колко се оплаквате от елементарни и досадни свекита, направо ми става жал. Моите са адски добрички, ама все искат всичко да знаят и те. Непрекъснато ме питат кога влизам в 4 месец, защо мислите, ами да почнели да купуват неща за беб! Свеки се обажда да ми каже къде каква промоциа има, да ми правела подаръци! Обажда се преди преглед и след преглед да разбере как е минало. Но това е нищо на фона на някои ваши свекървенски истории. Виждаме се веднъж на седмица, понякога и по-рядко, най-често у тях. Дори сега ще ми е неудобно, че са доста далеч и нямам как да им оставя беб, когато се налага или ако се налага да пътувам по работа.

Иначе, ние вчера ходихме на траслученца в Артемизия. От измерването всичко било ок, много нисък риск. Сега чакаме кръвните изследвания, да видим там как ще е. Не можахме да видим носната кост, тъй ктао наше бебе се побръка да се върти да си играе, да си показва дупето, да се върти настрани и как ли не, но така и не се обърна фронтално! Доктора и той подлудя, външна, вътрешна ехография, нобутва го, прати ни да се разхождаме и после пак пробвахме и пак не се обърна към нас човечето. Така щеше да се види и пола дори. Та от всички тези ехографии, посл еме болеше корема и чак му се ядосах на докито. Да не говорим, че ми насини вената при вземане на кръв / нищо, че не усетих дори и леко боцване/ , а утре трябва да ходя пак да ми вземат кръв за стандартните изследвания!

Снощи с мъжо измислихме няколко мъжки имена, че там е голяма мъка, нищо не ни харесва! Ако е маскетто, аз го искам с италианско име, тъй като друго не мога да си харесам ... поне засега. Федерико как ви се струва? Марак че май е голяма мода и го използват доста това име. Иначе, за момиченце сме на София, Натали, най-вероятно две имена. Още е рано, знам, но аз и затова все си мисля. Хайде сега ви оставям, че свърши темата от моите писания.

# 230
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
за кол сентрите, доколкото мои впе4атление, това са най_експлоатираните, неосигурени и без перспективни работни места.

Тия са към графа нематериално производство. Wink
Викам, щом и това взеха да изнасят... newsm78

ми то англи4ани и американци, да ре4ем, ги изнесоха оЩе преди 6/7години. Кредит карти, гаранции на компЮтри, зелени номера са отдавна из Индия и околности.
В Англия даже им излиза по_евтино да пратят кръв за изследване по натам newsm78
Италианците както са тръгнали, Ще им останат търговия и държавни у4реждения... и тогава Ще ги видя... (то малко като в България де, дето внасят домати от нам къде си и вместо да се нау4ат да си поизвеждат доматени сосове се оплакват, 4е тия на Барила били скъпи  #Crazy)

# 231
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добър ден от мен! Hug
както винаги е най-интересно ,когато ме няма.. Mr. Green
  

 Между другото за Майеър ,какво те интересува,нали летях с тях за Мадрид,условията им са еднакви навсякъде- 15 кг багаж и 7 кг.ръчен. Peace
   

на сайта им пиШе:
" Il limite di peso del bagaglio registrato per passeggero è di kg 15 totali, per un numero massimo di. 2 colli (bagagli), la cui somma tra lunghezza - altezza - profondità non deve superare i 160 cm "

и после :
 "Eccedenza bagaglio - Su ogni kg in eccedenza oltre i kg 15 di franchigia prevista, il passeggero dovrà pagare un supplemento di Euro 10,00.
Nel caso il passeggero desideri trasportare tre o più colli il vettore richiederà il pagamento di un supplemento di Euro20,00 a collo (bagaglio) aggiuntivo"

е, та не разбрах, какво се плаЩа за свръх багаж? на килограм? на 4анта? или и на двете? Rolling Eyes newsm78

# 232
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ехоо, народе, привет и от мен Hug  bouquet
Три подред имам интернет-това за моя шеф е направо чудо невиждано, че толкова се е отпуснал... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mr. Green ама аз да не приказвам, че после като захване някоя суша ooooh! Thinking
Гледам Дар ЗаМен какви заплати споменава...ама нещо не разбрах...италианци в Бг ли ги дават или италианци в Италия на българи.. Thinking newsm78 Thinking
Щото ако е първото просто такъ филм няма....аз самата работя за италианец и той си е дива скръндза... #Cussing out Shocked Rolling Eyes
А около него познавам и сума ти негови сънародници, които са същата картинка....ако може с 300-400 лева да им вършиш всички възможни работи в офиса или фирмата... #Cussing out #Cussing out #Crazy Shocked Shocked Shocked Shocked
В най-често срещания случай италианците тука в Бг търсят секретарка с по 2 езика, висше образование, комп грамотност и ако може счетоводство и аутокад...и накрая за колко мислите...за 400 лева...  или 200 еври....#Crazy Shocked

# 233
много пишете бе, почвам от псувните Flutter

ще ме прощаваш моргас, ама в съвременният разговорен италиански език едно 80% от изразите се вартят около кацо, колиони, куло и т.н. и т.н , независимо от това, дали се влага положителен или отрицателен смисъл
да не говорим, че всяка втора дума е от изброените дори и на 10 годишните момиченца.

# 234
  • Мнения: 1 843
Ей, ама бързи жени, не четете внимателно! Wink

Говорим за БЪЛГАРИЯ. Говорим за  IT КАДРИ, МЕНИДЖЪРСКИ КАДРИ, ДИЗАЙНЕРИ РАЗНИ РАЗНООБРАЗНИ...стига съм викала, та продължавам - финансисти, счетоводители, консултанти...

Ами връщайте се, де. Ще ви се схванат кокалите в тая влага! Wink

Заплати от този ранг, извини ме Дессинке, без да подецнявам ничий труд, не ги дават на секретарките, та ако ще да въртят цялата фирма. Особено италианци. Работила съм за тях бая и ТУК и ТАМ. Евтини на триците, скъпи на брашното, т'ва е.

А подобни заплати определни кадри взимат не само в чуждите фирми, а в доста родни. И аз се шашнах, когато се прибрах, ама...просто огромно разграничение на вида труд. Много хора кретат на по 300-400 лева. Други се разписват на 4000 и пак недоволни!,

Иначе така нареченето изнасяне, казах, че става по-често по електронен път. Тъй че, няма как да ги видите материализирани тия труженици.

# 235
  • Мнения: 1 467
Иначе, ние вчера ходихме на траслученца в Артемизия. От измерването всичко било ок, много нисък риск. Сега чакаме кръвните изследвания, да видим там как ще е. Не можахме да видим носната кост, тъй ктао наше бебе се побръка да се върти да си играе, да си показва дупето, да се върти настрани и как ли не, но така и не се обърна фронтално! Доктора и той подлудя, външна, вътрешна ехография, нобутва го, прати ни да се разхождаме и после пак пробвахме и пак не се обърна към нас човечето. Така щеше да се види и пола дори. Та от всички тези ехографии, посл еме болеше корема и чак му се ядосах на докито. Да не говорим, че ми насини вената при вземане на кръв / нищо, че не усетих дори и леко боцване/ , а утре трябва да ходя пак да ми вземат кръв за стандартните изследвания!

Снощи с мъжо измислихме няколко мъжки имена, че там е голяма мъка, нищо не ни харесва! Ако е маскетто, аз го искам с италианско име, тъй като друго не мога да си харесам ... поне засега. Федерико как ви се струва? Марак че май е голяма мода и го използват доста това име. Иначе, за момиченце сме на София, Натали, най-вероятно две имена. Още е рано, знам, но аз и затова все си мисля. Хайде сега ви оставям, че свърши темата от моите писания.



Е, браво, радвам се, че всичко е наред с траслученцата. Аз още не мога да разбера защо на мен не ми вземаха кръв... newsm78

За името - щом на вас ви харесва, това е най-важното! Аз имам един приятел, който се казва Федериго и много ме кефи, малко по испански ми звучи:)
И женските имена, които сте си харесали, са хубави  Hug


# 236
  • Мнения: 2 427
Здравейте всички.Бимбе,виж ко ша ти кажа-не слушай никого ами си действай както до сега.Какво е то това хранене посред нощите!Няма такива работи,сутрин се яде!Амаха!Правилно казваш-за едно дете най-важен е режима,без режим и то ще се дразни и мама му ще издивява,така че екстра са ти методиде,все така продължавай.
Не мога да се съглася с храненето посред нощите по две причи ни.Първата,че за мен лично здравия,непрекъснат сън през ноща е нещо жизнено важно,не съм майка героиня и ако не спа през ноща на другия ден съм изнервена изморена и всичко останало,което ми пречи да си гледам детето добре и да му обръщам необходимото внимание и да му отдавам адекватни грижи.Причина номер две-стомаха трябва да има почивка,какво е то това непрекъснато мелене и отделяне на стомашни сокове!Няма такива истории,това е излишно натоварване на организма!Както вече казах отдавна аз съм споковистка до мозъка на костите.
Да кажа за ипонските коли,ние имахме преди две години Мазда МХ5,страхотна кола,перфектно возеше,а карането на нещо такова беше повече от удоволствие.Друга кола която много ми харесва е ТТ-то,много ми се кара такова,ама няма...нй много да звемем новото 500 като излезе на пазара,блеххх.,..
И мен не ме кефи Смарта,имам чувстото че е някаква кола за еднократна употреба с всичката тая шарена пластмаса по нея-голяма тамарата!

# 237
  • Мнения: 1 467
много пишете бе, почвам от псувните Flutter

ще ме прощаваш моргас, ама в съвременният разговорен италиански език едно 80% от изразите се вартят около кацо, колиони, куло и т.н. и т.н , независимо от това, дали се влага положителен или отрицателен смисъл
да не говорим, че всяка втора дума е от изброените дори и на 10 годишните момиченца.


Юли, това е вярно, казвам само, че на български звучи по-грубиянски и по-вулгарно. Извинявам се, но колко пъти чуваш в България думата хуй, с извинение, и колко чуваш думата cazzo. Именно поради тази причина, че на български звучи ужасно.

# 238
на мен ми звучат еднакво вулгарно

# 239
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте всички.Бимбе,виж ко ша ти кажа-не слушай никого ами си действай както до сега.Какво е то това хранене посред нощите!Няма такива работи,сутрин се яде!Амаха!Правилно казваш-за едно дете най-важен е режима,без режим и то ще се дразни и мама му ще издивява,така че екстра са ти методиде,все така продължавай.
Не мога да се съглася с храненето посред нощите по две причи ни.Първата,че за мен лично здравия,непрекъснат сън през ноща е нещо жизнено важно,не съм майка героиня и ако не спа през ноща на другия ден съм изнервена изморена и всичко останало,което ми пречи да си гледам детето добре и да му обръщам необходимото внимание и да му отдавам адекватни грижи.Причина номер две-стомаха трябва да има почивка,какво е то това непрекъснато мелене и отделяне на стомашни сокове!Няма такива истории,това е излишно натоварване на организма!Както вече казах отдавна аз съм споковистка до мозъка на костите.
Да кажа за ипонските коли,ние имахме преди две години Мазда МХ5,страхотна кола,перфектно возеше,а карането на нещо такова беше повече от удоволствие.Друга кола която много ми харесва е ТТ-то,много ми се кара такова,ама няма...нй много да звемем новото 500 като излезе на пазара,блеххх.,..
И мен не ме кефи Смарта,имам чувстото че е някаква кола за еднократна употреба с всичката тая шарена пластмаса по нея-голяма тамарата!

Влади, дуШа, ти нали не си от сръдливите, да ти кажа, с изклЮ4ение на колите, от които просто неЩо не разбирам и не ме интересува, не съм съгласна с ниЩо от това, което си написала за яденето. Confused
За режима е друго неЩо, той се е абсолЮтно необходим. Но да ми се говори за режим на хранене при едно/две месе4но бебе ми е просто смеШно. То аз, голям 4овек, не мога да ям под 4ас определено коли4ество, камо ли бебе.  newsm78
Пак Ще се разграни4а от теб и Бимба само заради кърменето... през ноЩта даже не се будех ве4е, докато те са кльопали.

много пишете бе, почвам от псувните Flutter

ще ме прощаваш моргас, ама в съвременният разговорен италиански език едно 80% от изразите се вартят около кацо, колиони, куло и т.н. и т.н , независимо от това, дали се влага положителен или отрицателен смисъл
да не говорим, че всяка втора дума е от изброените дори и на 10 годишните момиченца.


Юли, това е вярно, казвам само, че на български звучи по-грубиянски и по-вулгарно. Извинявам се, но колко пъти чуваш в България думата хуй, с извинение, и колко чуваш думата cazzo. Именно поради тази причина, че на български звучи ужасно.

не можах да разбера...  newsm78
понеже на български я 4уваШ по_рядко ти се струва по_вулгарна, или обратното?
Щото аз по_4есто 4увам каццо, толкова 4есто, 4е ве4е си е загубила всякакъв вулгарен отенък...

Общи условия

Активация на акаунт