Le ragazze della porta accanto-или Мами в Италия-40!

  • 14 107
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 379
капито, тц.
какво зна4и, за втори куфар 20евра? 20 евра и то4ка или 20 евра плЮс евентуалните кила на втория куфар? Rolling Eyes
Не за втори, а за трети. Два куфара до 15 кг общо са ти free. Ако са 3 куфара, плащаш 20 евро, заради бройката и не се спират тук Twisted Evil Мерят ти трите куфара накуп и, ако трите заедно са над 15 кг, плащаш по 10 евро/кг.
Това е само за чекирането.
Ръчния багаж е отделна работа. Той може да е само един и да е до 7 кг.
Иначе Валя ти обяснява и разни сложни фатки как можете да си разпределята багаж, ако сте повече от един.

# 271
  • Мнения: 2 379
а те как ще разберат в коя седмица си, да не ти правиат ехограф на чекирането  hahaha
Не Laughing
Ама във всички случаи при наличието на видим корем (а моят е такъв Rolling Eyes), ти искат бележка от доктор колко точно си бременна. Ако на бележката пише до 28 седмици - ок. Ако си между 28 и 36 пак може да се лети, но ако докторът е написал и 2 добри думи за здравословното ти състояние. Презастраховат се да не стане нещо и после да ги съдиш.
След 36 седмица не може да се лети при никакви положения. При бременност с близнаци даже пишеше абсолютна забрана след 30 седмица.
Това от Май Ер.

# 272
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
капито, тц.
какво зна4и, за втори куфар 20евра? 20 евра и то4ка или 20 евра плЮс евентуалните кила на втория куфар? Rolling Eyes
Не за втори, а за трети. Два куфара до 15 кг общо са ти free. Ако са 3 куфара, плащаш 20 евро, заради бройката и не се спират тук Twisted Evil Мерят ти трите куфара накуп и, ако трите заедно са над 15 кг, плащаш по 10 евро/кг.Това е само за чекирането.
Ръчния багаж е отделна работа. Той може да е само един и да е до 7 кг.
Иначе Валя ти обяснява и разни сложни фатки как можете да си разпределята багаж, ако сте повече от един.

да де, за трети, обърках се и аз (старост нерадост Twisted Evil)
ей т'ва ме интересуваШе мен. ЛоШа работа.  newsm78

# 273
  • Italia
  • Мнения: 4 492
АЗ май съм оçе по зле от Феиамката или просто мозъка ми в момента е малко в кома. Задавам практи4еска зада4ка с конкретни цифри4ки за по_нагледно:
Мама пътува сама с МайЕър за Бергамо. Отива на летиЩе София с : 1 куфар 15 кг, едно тролей4е 7 кг и една 4анта с примерно 7 килца вътре. Колко пари4ки Ще трябва да ръсне на 4екина мама за свръх багаж?  newsm78

# 274
  • Мнения: 3 388
Моргас, името Емма е и в нашия списък за момиченце  Grinning По чиста случайност, майка ми се казва така / почти/. Но напоследък везните клонят в други посоки, фигурати след 6 месеца  Crazy

# 275
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
АЗ май съм оçе по зле от Феиамката или просто мозъка ми в момента е малко в кома. Задавам практи4еска зада4ка с конкретни цифри4ки за по_нагледно:
Мама пътува сама с МайЕър за Бергамо. Отива на летиЩе София с : 1 куфар 15 кг, едно тролей4е 7 кг и една 4анта с примерно 7 килца вътре. Колко пари4ки Ще трябва да ръсне на 4екина мама за свръх багаж?  newsm78

20 плЮс 7х10=90 еври... Shocked
така разбрах аз, тия са луди

# 276
  • Мнения: 2 379
АЗ май съм оçе по зле от Феиамката или просто мозъка ми в момента е малко в кома. Задавам практи4еска зада4ка с конкретни цифри4ки за по_нагледно:
Мама пътува сама с МайЕър за Бергамо. Отива на летиЩе София с : 1 куфар 15 кг, едно тролей4е 7 кг и една 4анта с примерно 7 килца вътре. Колко пари4ки Ще трябва да ръсне на 4екина мама за свръх багаж?  newsm78
70 евра Twisted Evil
Не разбрах тази последната чанта каква е. За ръчен багаж ли искате да я минете?
Не, че има значение за крайния отговор на задачата Peace
Не може то така с два ръчни багажа. Минава се само с редна ръчна чанта и тя трябва да е не повече от 7 кг.
Значи мама си чекира куфара от 15 кг - ок. НО трябва и да чекира един от другите 2 багажа - тролейчето или чантата. Което и да избере, все е 7 кг над онези 15, следователно 7 х 10 евро = 70 евро.
Капиш?

Няма нужда от тези 20, за които пише Феиам, защото тя ще има една ръчна чанта и 2 за чек ин, т.е. като бройка е по правилата.

# 277
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
АЗ май съм оçе по зле от Феиамката или просто мозъка ми в момента е малко в кома. Задавам практи4еска зада4ка с конкретни цифри4ки за по_нагледно:
Мама пътува сама с МайЕър за Бергамо. Отива на летиЩе София с : 1 куфар 15 кг, едно тролей4е 7 кг и една 4анта с примерно 7 килца вътре. Колко пари4ки Ще трябва да ръсне на 4екина мама за свръх багаж?  newsm78
70 евра Twisted Evil
Не разбрах тази последната чанта каква е. За ръчен багаж ли искате да я минете?
Не, че има значение за крайния отговор на задачата Peace
Не може то така с два ръчни багажа. Минава се само с редна ръчна чанта и тя трябва да е не повече от 7 кг.
Значи мама си чекира куфара от 15 кг - ок. НО трябва и да чекира един от другите 2 багажа - тролейчето или чантата. Което и да избере, все е 7 кг над онези 15, следователно 7 х 10 евро = 70 евро.
Капиш?

Няма нужда от тези 20, за които пише Феиам, защото тя ще има една ръчна чанта и 2 за чек ин, т.е. като бройка е по правилата.

 ooooh!

# 278
  • Мнения: 2 427
А,още нещо да добавя.В началото,след раждането затова бях вампирясала толкова,защото бебето беше адски спаднало на тегло и се притеснявах ужасно,затова и хранех през ноща.Е,какво стана-изкарахме един безсънен месец в който аз си разбих нервната система облъсках се като говедо от безсъние и през целия ден се влечах из нас полумъртва без желание и сили за каквото и да било.Бебето свикна да се буди всяка нощ в 2-3 и откарвахме така до 5,защото го емнаха и колики.Не,мерси,никакво хранене повече по нощите.Сега спи здрав сън от 22 до 9.след това ядем,в 10.30 до 13.00 спи отново и така...аз доволна,той също.Дневния режим го оставих да си го създаде той самият,нощният обаче му го наложих аз(две-три нощи тикахме бибата на всеки 5 минути и на човека му стана ясно че ресторанта след 23.30 е затворен).Развива се прекрасно,дори по-добре от очакванията ми,наддава идеално,вече тежим цели 5.200,за разлика от неговите връстнизи които са още на 4.900-5000,при оложение че са по-едро родени и седмица по-големи на възраст.
Феям,не споря с теб за кърменето-на мен кърмата ми спря донякъде и от безсъние,а може би просто не съм толкова млечна кравичка,колкото ми се искаше,защото въпреки че се тъпчех с какво ли не тя непрекъснато намаляваше,докато един ден просто изчезна.Не знам,аз по принцип съм си нервак,а тогава бях и под голямо напрежение,но най -вече бях скапана от умора,което според моя педи е било основната причина да загубя млякото.
По въпроса за хранителния режим,който ти казваш че не съществува-как да не можеш да научиш бебе да яде по час?Естествено че може!Ако даваш цица или шише на всеки час,естествено е че бебе ще огладнява на всеки час и ще изяжда по 50-80 грама в най добрия случай.После ще се буди пак след час и ще плаче ,защото не е изяло достатъчно количество манджа за да издържи на 3 часово хранене-нормално е,не знам защо го отричаш.Вярно е че не всеки път се храни точно на три часа,но това няма никакво значение.Важното е все пак донякъде да влезе в някаква шема.+-един половин час не е от значение.Същото важи и за количеството,моят син яде предимно по 170 мл мляко на хранене,но се случва и да не му се яде,тогава изяжда 100.И никой не го насилва за останалите 70 в бутилката.Ако спи,обикновенно не го будя(освен ако не трябва да излизаме или имам нещо друго на ум да правя),но отй си се събужда в повечето случаи съвсем навреме за храненето-е това не му ли казваш режим?
Нали си спомняш онова руското куче от часовете по Биологиа в 7 клас,на което му давали да яде по час и след това му тикнали една тръбичка в стомаха от където почнал да тече стомашен сок точно в часовете когато трябвало да бъде хранено-безусловния рефлекс...

# 279
  • Мнения: 2 379
Айде, днес ми е ден Grinning
Пуснах нова тема, която, за да е продължение на тази, се казва Miss Italia Laughing
Ето ви линк - ТУК.

# 280
  • Мнения: 714
пиколинке, всичките ти разсъждения за багажите са верни, за документа за бреми над определена седмица за пътуване аз съм чеквала жени с проста бележка от доктора в оригинал, която гласи най-общо, че доктор еди-кой си от  клиника еди коя си удостоверява, че пациентката му Х се радва на нормална бременност и добро здраве и няма проблеми да пътува, подпис, печат.
Това се нарича нулла оста санитарио, направи си и 2 ксерокопия, че едното остава в документацията за полета, която се съхранява 10 години, а другото копие отива на борда заедно с други документи колко бебета пътуват, колко баби с патерици и колички и т.н. да не ви пълня главата какви фермани се изписват преди един полет.

Макдирокова, отговорът на задачката ти е 70 евро.

Може да се мине метър по следния начин, но не знам дали с Майеър става, не съм го пробвала, нито съм обръщала внимание. Аз на връщане от Братислава до Бергамо имах мноооого багаж и даже факта, че пътувах с мъжа ми с една резервация не ме спасяваше. Та просто преди чек-ина отидох и си платих за още един багаж, не помня колко, но нещо от сорта на 20 евро, но не и 15 кг еччеденца, сметнете вие колко прави. Но това трябва да се направи преди чек-ина, на билетното гише. Иначе чек-ина ще те прати да плащаш направо еччеденца. Предплащането на багаж можеш да го направиш и седмици предварително, така мисля, ох, не искам да обърквам Райънеър с Майеър, може да има някакви минимални разлики.





Общи условия

Активация на акаунт