Le ragazze della porta accanto-или Мами в Италия-40!

  • 14 146
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Миленски, аз съм много Щастлива, 4е преживях периодите на отрицание и обобЩение.
живея несравнимо по'спокойно и се 4уствам все по'добре в Италия'та
да не говорим, 4е като станеШ по'социален, имаШ работа, ангажименти, проговаряШ езика , запо4ваШ да 4етеШ, пиШеШ , слуШаШ и гледаШ, да си планираШ живота, приемеШ, 4е това ти е дома (което за мен не беШе хи4 лесен процес). ... наместват се неЩата, няма на4ин.




аз такива фази не помня да съм имала, може би защото когато дойдох да живея тук и езика говopех и пишех и страната я познавах и социални контакти имах и въобще винаги съм си била доста самостоятелна
единствениат малко по-скучен период е бил докато чаках да ми станат готови документите за да почна работа, но определено имах какво да правиа
да не говорим, че това за дядото, възпитанието и софианката нещо не го разбрах, ама както и да е

уфф, този пост 4ак сега го видях. Аз пък фазата на отрицание оЩе си я имам, тя ве4е не е фаза, а затвърдено (за мен) мнение. АбсолЮтно обобЩавайки и с извинение към редките изклЮ4ения, смятам италианците за рядко тъп, ниско културен (язък им и за историята и за възможностите) и напълно лиШен от обЩа култура народ. Интерес единствен: цар Консумизъм, кой колко и от каква марка. Да напълним коли4ката и здраво да похапнем.
С това изобЩо не искам да кажа, 4е смятам българите за по_ еди к'во си, ако някой ден се задържа в друга държава и там Ще гледам какво положително и какво отрицателно (за мен) има. Не ми се струва логи4но да вели4ая някой, само заЩото съм, по най_разни при4ини, избрала да живея тук.




Оооо божееее,кой за кво си мисли.  ooooh! Еми сори ама аз се бях концентрирала върху цитираните анатоми4ни висулки а за коленете грам не съм се замисляла.  Twisted Evil Голям съм Шемет,да не ви пука. Wink


ясна е тя твойта концентрация, та и резултати са и налице Twisted Evil

# 256
  • Мнения: 714
да се разпиша и аз в новата тема, поне веднъж.

гледам, никой не е питал за мен, това е естествено. Ма все пак да драсна една фирма де ...
Върнах се от България тези дни.

тази, красивата фраза за млякото и аз не я знаех  newsm78
едно друго нещо ми хвана окото, освен красотите на снимките на ани.
Т. нар. хранене с АМ/кърмене или каквото там предпочитат майките за бебетата си ... не мога да си представя, дори лично за себе си, че трябва да ям напр. в 6 часа и точка и нито 5 мин. по-рано или по-късно. Ми аз един ден закусвам здраво, на другия ден не искам да чуя за закуска, на третия ден обядвам в 11 и после в 3 следобяд. Че аз да не съм робот ... да не говорим за детето ми. Колкото пъти е искал, толкова пъти е ял и толкова пъти е спал, сам си нагоди режима на предиобедния и следобеден сън, понякога се е хранил/сукал и по 8 пъти на ден/нощ, понякога по 5. Само веднъж по съвет на педиатър се опитах да му дам вода вместо кърма през нощта, пишманисах се 10 пъти, то и детето се изнерви, път и аз.  
Хайде да не си кривим душата, че се прави заради бебетата, прави се заради удобството на майките. Не виждам нищо лошо и в това де, ама стига с претенциите.

Изяжте ме сега  hahaha  hahaha  hahaha




# 257
  • Мнения: 1 843
"mi fai venire il latte alle ginocchia"

Именно, ползва се активно в регион Марке...mi fai venire il latte ai marroni

# 258
  • Мнения: 3 388
Иначе, ние вчера ходихме на траслученца в Артемизия. От измерването всичко било ок, много нисък риск. Сега чакаме кръвните изследвания, да видим там как ще е. Не можахме да видим носната кост, тъй ктао наше бебе се побръка да се върти да си играе, да си показва дупето, да се върти настрани и как ли не, но така и не се обърна фронтално! Доктора и той подлудя, външна, вътрешна ехография, нобутва го, прати ни да се разхождаме и после пак пробвахме и пак не се обърна към нас човечето. Така щеше да се види и пола дори. Та от всички тези ехографии, посл еме болеше корема и чак му се ядосах на докито. Да не говорим, че ми насини вената при вземане на кръв / нищо, че не усетих дори и леко боцване/ , а утре трябва да ходя пак да ми вземат кръв за стандартните изследвания!

Снощи с мъжо измислихме няколко мъжки имена, че там е голяма мъка, нищо не ни харесва! Ако е маскетто, аз го искам с италианско име, тъй като друго не мога да си харесам ... поне засега. Федерико как ви се струва? Марак че май е голяма мода и го използват доста това име. Иначе, за момиченце сме на София, Натали, най-вероятно две имена. Още е рано, знам, но аз и затова все си мисля. Хайде сега ви оставям, че свърши темата от моите писания.



Е, браво, радвам се, че всичко е наред с траслученцата. Аз още не мога да разбера защо на мен не ми вземаха кръв... newsm78

За името - щом на вас ви харесва, това е най-важното! Аз имам един приятел, който се казва Федериго и много ме кефи, малко по испански ми звучи:)
И женските имена, които сте си харесали, са хубави  Hug





Кръв би трябвало да ти вземат, аз доколко разбрах така е по-пълен резултата от изследването. Изследват 2 протеина. А още по-сигурен бил, ако се види носната кост, ама нашето бебе така и не се обърна, та да си я покаже!  Crazy

За момченце, наистина мислихме Федерико или Алессандро. Но има много време, тъй че ще си сменя мнението доста пъти предполагам. Вие на единно мнение ли сте за името? Ние почти нямам разминавания с мъжо, като се има предвид обаче, че повечето предложения идват от мен, особено за феминуча  Wink

# 259
  • Мнения: 2 379
Ееееей, голямо писане Laughing
Много ме кефи как мешате нощното хранене на новородените, заплатите в IT сектора и "кестените" Mr. Green

За псувните да кажа 2 неща:
Моргъс, "va fan culo" не се пише така Laughing Wink Една дума е и се пише с 2 "F"-та. Това в случай, че решиш да напсуваш някой в чата, ама на италиански, за да не се обиди Blush

Аз тази тема за цинизмите я бях повдигнала тук преди месеци. И аз именно това казвах, че като не ти е на родния език, а на напевен италиански и си по-склонна да вярваш, че не е толкова цинично. Даже се оплаквах, че съм прихванала паразитното "ca.zo" и че сигурно говоря като някоя каруцарка без да се усещам. Е, поразсъждавах по въпроса и сега вече се усещам ... но обикновено след като съм го произнесла Embarassed
Вулгарно си е и още как! Особено от устата на жена е много грозно Sick

Иначе съм много съгласна с Джоя, че по-голямата част от разговорния език се върти около "гъз, топки ... " и други интимности. Това да слушаш тийнейджър как говорииии #Crazy И за хубаво, и за лошо, и за обида, и за поощрение - все в тия части на тялото са изразите Crazy

Ох ... някакви други неща щях да пиша, ама се разсеях и забравих Blush
Айде пак ще ви чета и пак ще пиша.

Ако успея да публикувам от вас, деееее!!!! Айде спрете се малко Crossing Arms
8 нови отговора! Shocked
Айде още 1!
Стигаааааааааа Close

# 260
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За мое най-голямо учудване тоз път се съгласявам с Феям #Crazy за нощното хранене....

В Бг получих много такива съвети,но не ми стигаха нервите да оставя бебето няколко нощи да реве...така щяло да се научи да спи по цяла нощ(Др Спок-И)
Но може би аз съм по-мекошава и нямам търпение да слушам рев  Peace

хайде сега, тука в последните дни и аз се озада4их, 4е на няколко пъти сме на едно мнение, но после ми мина Twisted Evil
знаеШ как, някой път се по4ва с неразбиране и се завърШва на tarallucci e vino Wink

i s drugoto, pak sym syglasna

Не мога да цитирам имена, имай разбиране.


Приказката я пуснах не за да спорим, а за да сме си взаимно полезни с информация. Аз нямам никакъв личен интерес да ви убеждавам колко е гот в България или където и да е било.

Аз те разбирам напълно.
И ми е интересна тая работа Blush


кой както си иска да си гледа детето, все ми е тая  Whistling

само некои мъдрости да спомена  Grinning:

на тази възраст желанията отговарят на нуждите

много е важно да се установи добра комуникациа между майката и детето - това допринася за спокойствието и увереността и на двамата

ако нещо не е ясно моля вдигнете ръка  Mr. Green

моля другарко, аз съм съгласна с вас Laughing имах си хас Twisted Evil
да се разпиша и аз в новата тема, поне веднъж.

гледам, никой не е питал за мен, това е естествено. Ма все пак да драсна една фирма де ...
Върнах се от България тези дни.

тази, красивата фраза за млякото и аз не я знаех  newsm78
едно друго нещо ми хвана окото, освен красотите на снимките на ани.
Т. нар. хранене с АМ/кърмене или каквото там предпочитат майките за бебетата си ... не мога да си представя, дори лично за себе си, че трябва да ям напр. в 6 часа и точка и нито 5 мин. по-рано или по-късно. Ми аз един ден закусвам здраво, на другия ден не искам да чуя за закуска, на третия ден обядвам в 11 и после в 3 следобяд. Че аз да не съм робот ... да не говорим за детето ми. Колкото пъти е искал, толкова пъти е ял и толкова пъти е спал, сам си нагоди режима на предиобедния и следобеден сън, понякога се е хранил/сукал и по 8 пъти на ден/нощ, понякога по 5. Само веднъж по съвет на педиатър се опитах да му дам вода вместо кърма през нощта, пишманисах се 10 пъти, то и детето се изнерви, път и аз.  
Хайде да не си кривим душата, че се прави заради бебетата, прави се заради удобството на майките. Не виждам нищо лошо и в това де, ама стига с претенциите.

Изяжте ме сега  hahaha  hahaha  hahaha


и теб няма да те ям, ами вземи погледни по_горе, 4е имам въпрос към теб, добре се появила Heart Eyes

# 261
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дар_ко не мъ разбирай погреШно,бе жена. На мен ми е интересно това,което пиШеШ Щот аз доста отдавна не съм там и нямам пряк всекиднесен поглед върху трудовите пазари,4овеШките ресурси и вси4ките свързани с тях подробности. Не исках да споря. Само цитирах  преките примери дето имам аз. Дале4 съм от мисълта ,4е ме агитираШ колко е гот в Бг_то ама дори и да е така аз не хваЩам лесно дикиШ.  Wink

Феиамке,ха ха ха,спиритоза.  Mr. Green

Бях написала ей това ама ми го изтри  Whistling

Цитат
Удрям и аз едно рамо на Феиам и Кала и който оЩе не е съгласен по въпроса с обу4аването на новородените бебета да не свикват да ядат ноЩно време. Peace
Тва ми се вижда меко казано абсурдно. Crazy Зна4и малкото бебе както и всяко друго живо съЩество си има някакви нужди. Аз ако се събудя през ноЩта и слу4айно съм гладна Ще стана и Ще ям. Може би на ве4еря не съм хапнала достатъ4но по ред при4ини и изведнъж ме подгонва бесен глад и кво трябва да 4акам до сутринта Щото така е прието ли. Айде холан. ПлЮс това вси4ки сме разли4ни.Един храносмила по_бързо,един по_бавно.Един спи пове4е един по_малко.И кво от това. Тук не става въпрос за режим. Много ми е интересно кво Ще направите ако бебето ви ревне в 3 посред ноЩ Щото е гладно? Няма да му дадете да яде до сутринта Щото трябва да си има режим и Ще го оставите да се дере цяла ноЩ ли? Или ?
Ако бебето ви ревне Щото по една или друга при4ина му е топло вие как Ще реагирате:
а) оставяте го да се дере докато има сили Щото видите на бебето не трябва и не може да му е топло и това е признак на лигавост
б) отвивате го или му слагате по_леки дреШки
Съжалявам,но който е тръгнал да си има деца трябва да е наясно,4е ноЩния сън на родителите се намалява 4увствително с появата на малкото вързоп4е и недейте да си мислите ,4е децата спят или съответно не спят,заЩото така са нау4ени. Naughty

Валка,айде бе жена. Някой беШе споменал ,4е пак си забегнала у наШенско и то вярно се оказа.  Grinning

# 262
  • Мнения: 1 467
Кръв би трябвало да ти вземат, аз доколко разбрах така е по-пълен резултата от изследването. Изследват 2 протеина. А още по-сигурен бил, ако се види носната кост, ама нашето бебе така и не се обърна, та да си я покаже!  Crazy

За момченце, наистина мислихме Федерико или Алессандро. Но има много време, тъй че ще си сменя мнението доста пъти предполагам. Вие на единно мнение ли сте за името? Ние почти нямам разминавания с мъжо, като се има предвид обаче, че повечето предложения идват от мен, особено за феминуча  Wink

Ние сме единодушни за името, някакси мъжът ми остави на мен да реша. А нашата, живот и здраве, ще се казва Ема /Емма/, с две м най-вероятно, защото тук името е такова, въпреки че името идва от книгата на Георги Господинов "Естествен роман", влюбих се в книгата и името:)
И така си остана..

А за изследванията, не знам, но ще питам гинеколога защо така...

# 263
  • Мнения: 1 467

Моргъс, "va fan culo" не се пише така Laughing Wink Една дума е и се пише с 2 "F"-та. Това в случай, че решиш да напсуваш някой в чата, ама на италиански, за да не се обиди Blush


Ох, никак не съм веща с псувните, особено пък с писмената им форма:)
В речника се пише така:

Va' fa' un culo, естествено, те си го сливат, защото си го произнасят слято.

# 264
  • Мнения: 2 379
А, да, за багажите щях да пиша преди!
Валя, и аз чета, чета по правилата на Май Ер и оставам с впечатление, че се плаща и за двете - т.е. ако имаш 3 чанти, плащаш 20 евро + ако общото тегло на тези 3 чанти е над 15 кг, цакаш по 10 евро на всяко килце.
Освен това ... аз нали съм бреми, при това надхвърлила безобидната 28 седмица (някакъв такъв праг на безпроблемно летене са поставили), та ми искат докумет от Док, че въпреки всичко съм добре и мога да летя. Еми питах на информацията на летище София какво точно трябва да представлява този документ, ама от там не можаха да ми обяснят Confused
За сега с Док сме решили да пишем медицинска бележка - едни такива обикновени докторски бланки - с 2 изречения, че всичко и ок, подпис, печат и толкова.
Ама да не би да трябва по-джиджан документ и да ме върнат?! newsm78

# 265
  • Мнения: 714
кое бе кариссима, за еччеденцата ли питаш (вече усещам плясването по тила от Лени заради италианското ми изразяване на кирилица) ..
ми имаш един ръчен багаж, с който пристигаш на летище Бергамо, който тежи 10 кг и един куфар, който тежи 20 кг. Пътуваш с Майеър. Сама си.
Отсега ти казвам, пиено дизастро.

Ръчния ти багаж трябва да е не по-тежък от 7 кг (за Райънеър 10 кг) и куфара ти не трябва да тежи повече от 15 кг. За всяко кило багаж в повече ти таксуват 10 евро/кг.
Ръчния ти багаж, ако тежи повече, ще те накарат да го пратиш като куфар, тоест не ми се мисли ...
Тоест за 1 човек ти трябва да имаш 1 или 2 куфара, които трябва да тежат общо не повече от 15 кг и 1 ръчен багаж до 7 кг.

Ако пътуваш ти с двете дъщери и мъжа ти, с един и същ резервационен код, общото тегло на багажите ви да спедире (до две парчета на човек) не трябва да надхвърля 15 кг на човек, което може да рече, че ти имаш багажи 25 кг, мъжа ти куфар 15 кг, едната щерка да няма багаж, а другата да носи 3 куфара с общо 20 кг. Ако обаче надхвърлите 60 кг за 4 човека, плащате.
Ръчния багаж остава.
Капито?  Wink

# 266
  • Мнения: 2 379
В речника се пише така:

Va' fa' un culo, естествено, те си го сливат, защото си го произнасят слято.
Ама и в речника ли го пише? Това явно е някаква книжовна форма Joy

# 267
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
кое бе кариссима, за еччеденцата ли питаш (вече усещам плясването по тила от Лени заради италианското ми изразяване на кирилица) ..
ми имаш един ръчен багаж, с който пристигаш на летище Бергамо, който тежи 10 кг и един куфар, който тежи 20 кг. Пътуваш с Майеър. Сама си.
Отсега ти казвам, пиено дизастро.

Ръчния ти багаж трябва да е не по-тежък от 7 кг (за Райънеър 10 кг) и куфара ти не трябва да тежи повече от 15 кг. За всяко кило багаж в повече ти таксуват 10 евро/кг.
Ръчния ти багаж, ако тежи повече, ще те накарат да го пратиш като куфар, тоест не ми се мисли ...
Тоест за 1 човек ти трябва да имаш 1 или 2 куфара, които трябва да тежат общо не повече от 15 кг и 1 ръчен багаж до 7 кг.

Ако пътуваш ти с двете дъщери и мъжа ти, с един и същ резервационен код, общото тегло на багажите ви да спедире (до две парчета на човек) не трябва да надхвърля 15 кг на човек, което може да рече, че ти имаш багажи 25 кг, мъжа ти куфар 15 кг, едната щерка да няма багаж, а другата да носи 3 куфара с общо 20 кг. Ако обаче надхвърлите 60 кг за 4 човека, плащате.
Ръчния багаж остава.
Капито?  Wink

капито, тц.
какво зна4и, за втори куфар 20евра? 20 евра и то4ка или 20 евра плЮс евентуалните кила на втория куфар? Rolling Eyes

# 268
А, да, за багажите щях да пиша преди!
Валя, и аз чета, чета по правилата на Май Ер и оставам с впечатление, че се плаща и за двете - т.е. ако имаш 3 чанти, плащаш 20 евро + ако общото тегло на тези 3 чанти е над 15 кг, цакаш по 10 евро на всяко килце.
Освен това ... аз нали съм бреми, при това надхвърлила безобидната 28 седмица (някакъв такъв праг на безпроблемно летене са поставили), та ми искат докумет от Док, че въпреки всичко съм добре и мога да летя. Еми питах на информацията на летище София какво точно трябва да представлява този документ, ама от там не можаха да ми обяснят Confused
За сега с Док сме решили да пишем медицинска бележка - едни такива обикновени докторски бланки - с 2 изречения, че всичко и ок, подпис, печат и толкова.
Ама да не би да трябва по-джиджан документ и да ме върнат?! newsm78

а те как ще разберат в коя седмица си, да не ти правиат ехограф на чекирането  hahaha

# 269
  • Мнения: 3 425
 Joy  Joy  Joy голям смях днеска  Joy  Joy  Joy

В моя речник такива мръсни думи няма  Outta Joint
А Ва' Фа' н 'Куло не е ли съкратено на Вай а фаре нел куло???

Вале,Лени нЕма нерви вече да се разправА с нас....нЕмаме Управия  Joy  Joy  Joy

Мкдироче,'ай  дано тоз път ти е поспаливо бебето...аз чух,че имало бебета дето спели по цяла нощ и преди обед,и следобяд,и преди вечеря и после пак цяла нощ Crazy ,а и не знаели да плачат...леле майко такова искам другия път  Praynig ,а и на всички го пожелавам  Heart Eyes

 





Общи условия

Активация на акаунт