На детенцето, за което писах, му откриха левкемия!!!

  • 76 718
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 710
Пиши какво става с изследванията - всички следим темата и чакаме резултата - дано са сгрешили  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За съжаление не са сгрешили, утре пак ще му правят пункция и ще се уточни степента на заболяването. Днес установиха типа - остра лимфоцидна левкемия тип В+. Доколкото може да е успокоително, това бил разпространен тип, при който лечението има по-голяма успеваемост.
В момента детето не произвежда никакви тромбоцити, преливат му кръвна плазма и се опитват да го стабилизират, за да започнат химиотерапия.
От събота насам ще се побъркам, не мога да спра да мисля за това, представям си какво им е на родителите... Cry Cry Cry
Свързаха се с проф. Бобев и с д-р Дубовой от Израел, координатите ги намерих тук, от форума. Първият ще участва активно в лечението, но от разстояние, защото за детето е по-добре да не бъде транспортирано. Лекуващата лекарка тук, във Варна е д-р Белчева.
Моля, ако имате повече информация, както за заболяването, така и за докторите - пишете ми. Praynig

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
chockolina, моята дъщеря (голямата) е с левкемия, но от друг вид, нехарактерен за деца, за който не се знае кое точно лечение е най-добро. Беше току-що навършила 4-и, когато се разболя. За щастие е в ремисия и вече 3 години не пие никакви лекарства (година и половина беше ежедневно на химия). Ако мислиш, че на родителите би им се искало да поговорят с някой минал по тяхния път, бих могла да им позвъня по телефона (стационарен) или да звънна на теб? В Канада съм и имаме часова разлика от 7 часа (когато при мен е сутрин, при вас е следобяд). Ако мислиш, че идеята е добра, пусни ми координати на лични.

# 18
  • Мнения: 774
Шоколина много съжалявам за ,че се потвърди лошата диагноза Cry
Виктор Добовой е шеф на международен отдел към клиника"Ассута".Той може да да уреди лечение в Израел/ако е възможно/.Дано не се стига до там!Моля се за това Дете Praynig

# 19
  • Мнения: 1 710
Наистина съжалявам, така ми се щеше лошите новини заредили се тези няколко месеца да свършат. Молим се за родителите, това е толкова тежък момент. Пиши, ако с нещо можем да им помогнем, да ги подкрепим. Затова сме тук - поне това можем да направим.

# 20
  • Мнения: 3 116
Не мога да помогна с друго, но се моля  Praynig Praynig Praynig дечицата да оздравеят напълно  Praynig Praynig Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Страшно съжалявам за детенцето и за родителите му - не искам да си представя какъв кошмар и ужас изживяват  Sad
Моля се от цялото си сърце и душа за оздравяването на детето  Praynig И ако има нужда от средства и открият сметка - напишия я тук, за да помогнем с каквото можем и реално.

# 22
  • Мнения: 239
Надявах се диагнозата да е грешна... Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Във вторник започват химиотерапия... Cry

# 24
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Във вторник започват химиотерапия... Cry
chockolina, химиотерапията е единственият начин да бъдат избити раковите клетки. Всяка от химиите е много прецизно направена, така, че да избива максимален брой лоши и минимален брой добри клетки. Когато навремено нас ни приеха в болница, лекуващият лекар ни каза, че без лечение (разбирай химиотерапия) на дъщеря ни й остава не повече от седмица живот. Страшно е... Ужасно е да гледаш отстрани и да не можеш да помогнеш на детето си... И никой да не дава гаранции за нищо...
Много е важно да бъде установен със сигурност кой точно под вид е левкемията (над 100 подвида са), за да се приложи най-подходящото лечение. Също много важно е да не се ходи при детето от роднини и приятели! В следствие на химиотерапията, кръвната му картина ще се срине и няма да има никакви защитни сили, т.е. ще бъде податливо на всякакви вируси, бактерии, та дори и най-обикновено настинки, които могат да бъдат фатални! chockolina, пиша това тук, защото не знам кога ще се свържа с близките на детето. Изключително е важно да няма контакти със странични хора, всеки е потенциален заразоносител за него. Майка му и баща му са му напълно достатъчни, за другите има телефони.
Дано детенцето да си има късмет, да понесе леко химиотерапията и скоро да получи ремисия! Много сила на родителите му!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Снежи, миличка, благодаря ти много! Разбрах, че преди малко сте се чули с лелята на Гоги и доста дълго сте говорили. Доста по-обнадеждена ми звучеше след разговора ви.

Момичета, засега нужда от пари няма, но не е изключено да се наложи да събираме.

За момента се търсят хора с кръвна група В+, защото се налага да се прелива плазма доста често. Моля, ако има хора с тази кръвна група от Варна, които са съгласни да дарят, нека ми напишат на ЛС име и телефон - правим списък в момента, защото кръвта трябва да се дарява по график (плазмата не можела да се замразява).

# 26
  • Мнения: 1 710
Пусни това и в Клюкарника и в Нашите деца. Там влизат доста майки и ще се види от повече хора. Вярвам, че има хора които са готови да помогнат.

# 27
  • Varna
  • Мнения: 503
Надявах се  безкрайно много   диагнозата да е грешна.  От Варна съм, но съм с А+.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, миличка, благодаря ти много! Разбрах, че преди малко сте се чули с лелята на Гоги и доста дълго сте говорили. Доста по-обнадеждена ми звучеше след разговора ви.
chockolina Hug
Радвам се, че можах да й вдъхна поне малко надежда. Дано, дано терапията мине с малко странични ефекти и детенцето скоро да получи ремисия, дай-боже завинаги!
Тази диагноза е до живот. Надяваш се, молиш се при всеки следващ тест на костен мозък, да чуеш вълшебната дума "ремисия" - неналичие на болестта.
Добре, че сте се сетили отрано за кръвта. Точно се тръшках, че за това забравих да я предупредя, а беше станало късно да звъня пак. Дано се намерят достатъчно дарители, така че това да е последното, за което да мислят.

# 29
  • Мнения: 2 494
Ужасно съжалявам, че са потвърдили диагнозата!  Cry Cry
Дано има шанс детенцето и да се оправи!!!
Снежи, възхищавам ти се, продължавай да им вдъхваш кураж!

Общи условия

Активация на акаунт