Да ви подсетя....

  • 3 501
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
знаете ли какви други документи са необходими освен двете декларации? копия(оригинали) на актовете за раждане? декларация,че бащата няма да ползва облекчението? друго?

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мисля че няма нужда от актовете за раждане.

# 47
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ух, я и аз да попитам - работила съм миналата година по един трудов и множество граждански договори  Peace
Трябва да плащам бая данъци и затова смятам да направя дарение.
Може ли да се ползва облекчението за дете паралелно с дарението?
  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 2 493
Оказа се е работодателят ми попьлва всичко и ми окомплектова документите, а аз тряя да ида да си ги подам лично...

# 49
  • Мнения: 1 069
 Работодателя издава бележка за дохода през годината, преценявате на кой от двамата родители дохода е по-голям и той подава документите.

# 50
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ух, я и аз да попитам - работила съм миналата година по един трудов и множество граждански договори  Peace
Трябва да плащам бая данъци и затова смятам да направя дарение.
Може ли да се ползва облекчението за дете паралелно с дарението?
  bouquet

Да - всичко е в една декларация

# 51
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Оказа се е работодателят ми попьлва всичко и ми окомплектова документите, а аз тряя да ида да си ги подам лично...
ЕЕЕ, ти се радваш на специално обслужване  Wink
А аз, с калкулатора и се дзверих сума ти време да не направя грешка  Mr. Green
Не са необходими актове за раждане. Декларацията и служебната (-ите) бележка(-и) и лична карта.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
ЕЕЕ, ти се радваш на специално обслужване  Wink

Това сигурно е защото съм бременна и освен това много неориентирана...

А да пита - тея неща има ли някакъв шанс да се подават по интернет?

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
ЕЕЕ, ти се радваш на специално обслужване  Wink

Това сигурно е защото съм бременна и освен това много неориентирана...

А да пита - тея неща има ли някакъв шанс да се подават по интернет?

Да, който има електронен подпис за това, ама в данъчното споменаваха, колко струвало.  Shocked

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 10:55 от dorothy

# 54
  • Мнения: 465
полезна информация, мерси  Peace

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Ние вече си взехме парите.
vesi1 извинявай ,но ще те поправя не е вярно, че не можеш да подадеш декларация за минали години. Надвнесен данък имаш право да потърсиш до 5 години назад,при това не е задължително в срока до 15 април, и е без санкция, ако не си имал задължение да я подадеш в законния срок/Примерно си работила само по трудов договор и не си получавала други възнаграждения/.
mumi горепосоченото не важи за теб, защото ти вече си подала декларация миналата година, просто трябва да отидеш до НАП и да провериш по ЕГН или с Вх.№ какво е станало с твоята декларация.
yanche не се подават по интернет, но можеш по пощата.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 493
днеска си ги подадох. Имат да ми връщат 50 и няколко лева. Казаха че след около месец-месец и половина ще ми ги преведат. Ако не до 2 месеца няма нищо да ходя еди-къде-си да си ги търся...

# 57
  • Мнения: 4 406
и аз току- що пуснах, чакам 86 лв обратно

# 58
  • Мнения: 1 364
С тези декларации тази година голямо разиграване. Единият път не съм написала номер на личната карта...най после ги подадох.
Вече чакам парите:)))

# 59
  • Мнения: 2 891
Аз подадох преди месец, сега съм в очакване на сумата. samimami , колко време чака парите?

Общи условия

Активация на акаунт